Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

10 Mayıs 2022 Merkür Retrosu ve Burçlara Etkileri

Boğa burcunda Merkür Retrosu (10 Mayıs 2022)

Boğa burcundaki Merkür Gerilemesi (10 Mayıs 2022) ve tüm burçların burçlarının hayatlarını nasıl değiştireceğini detaylı olarak öğrenin. Merkür, astroloji alanında önemli bir konuma sahiptir. İletişim ve ticaretin velinimeti olarak duran tek gezegendir. En hızlı hareket eden gezegenin bir burçtan geçişi genellikle yaklaşık 14-30 sürer. Güneş'e olan yakınlığı nedeniyle kısa sürede bir devrimi tamamlar ve sıklıkla yanar ve yılda üç ila dört kez geri hareket eder.

Boğa burcunda Merkür Retrosu


Gerileme, bir gezegenin dünyadan bakıldığında geriye doğru hareket ediyormuş gibi göründüğü bir harekettir. Temelde bir optik illüzyondur. Gezegenin geçişi bu dönemde geriye doğru hareket halindedir. Gerileme süreci hız nedeniyle önemlidir, bu nedenle geri giden gezegenin yoğunluğu ve hareketi yüksektir. Retrograd gezegen, geçişleri sırasında genellikle güçlü etki ve sonuçlar getirir. Ayrıca, bu dönemde şeylerin tekrarını vermek için güçlüdürler.

Boğa'da Merkür Retrosu: Zamanlama

Merkür gerilemesi iletişim üzerinde büyük bir etki yaratıyor. Bazı şeyleri açıklamak ve sözlerinizi haklı çıkarmak için ekstra çaba göstermeniz gerekecek. Ayrıca ilişkinizde zorluklar getirebilir ve hatta aldatmaya, ihanete ve komploya yol açabilir. Bazen sinirli ruh hali değişimleri ve güvensizlikler de getirebilir. Özellikle birisi spekülatif piyasalarla uğraşıyorsa, finans üzerinde de etki yaratabilir.

10 Mayıs 2022'de saat 17.16'da Boğa burcunda Merkür retrosu gerçekleşecek ve 3 Haziran'da aşamalı hale gelecek. Gerilemenin sonuçları genellikle Merkür'ün bir haritadaki konumuna ve yerleşimine bağlıdır.


KOÇ
Koç burcu burçları için Merkür, ikinci zenginlik, aile ve konuşma evinde gerileyecek. Bu dönem konsantrasyonunuzu ve konuşmanızı geliştirecektir. Yumuşak konuşacak ve çevrenizdeki insanları bakış açınızla ikna etmek için elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız. Fikrinizi açıklamakta iyi olmayacaksınız, ancak düşünceniz sıra dışı ve sıra dışı olacak. Küçük kardeşlerinizle bazı farklılıklar ve iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Mali durumunuz belirsiz olacak ve ani kayıplar yaşayabilirsiniz, bu nedenle herhangi bir yere para yatırmaktan kaçının. Askerler, astları ve profesyonel arkadaşları ile bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Bu dönem bankacılar ve muhasebeciler için iyi olacak, potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek becerilerinizde öne çıkacaksınız.

BOĞA
Boğa burcu burçları için Merkür yükselen burcunda geri hareket edecek. Yükselen burçtaki Merkür yönsel güç kazanır ve balada güçlenir. Ayrıca gerilemesi gezegene güç katar. Bu dönemde analitik becerileriniz fazla iyi olacak, hesaplama ve planlamalarınızda iyi olacaksınız. Bu dönem finansal bolluk getirecek ve bu süre zarfında geçmiş yatırımlarınızdan kazanç elde edebilirsiniz. Bu dönem, özellikle ileri eğitim almayı planlayan öğrenciler için olağanüstü sonuçlar getirecektir. Beyniniz ve akıllı hesaplamalarınızla göz açıp kapayıncaya kadar herhangi bir sınavı kırabileceksiniz. Bu süre zarfında aktif olacak ve çok yönlü şeyler yapacaksınız. Yüksek enerjiniz ve hızlı düşünmeniz bazı zihinsel sorunlar yaratabilir ve bu süre zarfında şiddetli baş ağrısı ve uykusuzluk çekebilirsiniz.

İKİZLER
İkizler burçları için Merkür, harcamalar, kayıplar ve seyahatlerle ilgili on ikinci evinde geri hareket yapacak. On ikinci evde lagna lordu gerilemesi sağlık açısından olumlu olmayacaktır. Sinir bozukluğuna ve baş dönmesine yatkın olacaksınız. Bu süre zarfında uykusuzluk da gelişebilir. Geçmişteki bazı hastalıkların nüksetmesi için parlak olasılıklar vardır, bu nedenle sağlık kontrolünüze özellikle dikkat etmeniz önerilir. Bu süre zarfında elektrikli cihazlarınız titreyip patlayabilir, bu nedenle cep telefonlarınıza, televizyonlarınıza, hoparlörlerinize vb. dikkat edin ve şarj olurken akımı koruyun. Harcamalarınız yüksek olacak ve bu zihninizde baskı yaratabilir. Geçmişteki bazı projeler üzerinde çalışabilir ve bu süre zarfında onları canlandırmaya çalışabilirsiniz. Bu süre zarfında eğlence için bazı seyahat planları yapabilirsiniz.

YENGEÇ
KanserYengeç burçları için Merkür onbirinci gelir, kazanç ve kâr evinde geri hareket edecek. Bu dönem size finansal bolluk ve zenginlik getirecektir. Beklenmeyen kaynaklar size ödeme yapmaya başlayacak ve ayrıca beklemedeki geçmiş projelerden de kazanabilirsiniz. Bu süre zarfında bir şeyleri onarmak ve yenilemek için çok zaman harcayacaksınız. Eski arkadaşlarınızın ve iş ilişkilerinizin yardımıyla kazanabilirsiniz. Dış pazarla uğraşanlar işlerinde bir miktar artış bekleyebilirler. Bu dönem aynı zamanda eski müşterilerinizle ilişkilerinizi yeniden kurmak için potansiyel bir dönem olacaktır. Eski arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi de canlandıracaksınız. Kardeşlerinizle olan anlaşmazlıkları çözmeniz gerekiyorsa, bu dönem potansiyeldir.

ASLAN
Aslan'ın burçları için Merkür, meslek ve kariyerle ilgili onuncu evinde gerileyecek. Bu dönem yatırım amaçlı iyi olacaktır. Bu süre zarfında paranızı çoğaltabilirsiniz. Zaman yavaş olacak ve iş adamı için bir sürü kafa karışıklığı getirecek. İşinizde tekrarlayan problemler ve durumlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. İş ortaklarınıza ve ortaklarınıza karşı dikkatli olmanız tavsiye edilir, çünkü onların bazı faaliyetleri işletmenize karalama getirebilir. Bu süre zarfında ev konforunuz ve huzurunuz düzensiz olacak ve evin üyeleri arasında bir sürü yanlış anlaşılma olacak. Eski bir aracı veya buzdolabı, televizyon, müzik sistemi gibi ev eşyalarını satmak veya satın almak için anlaşma yapabilirsiniz.

BAŞAK
Başak burçları için, Merkür dokuzuncu şöhret, servet ve şans evinde geri gidecek. İşler biraz tahmin edilemez olacağından bu dönemde çok çalışmak zorunda kalacaksınız. İleri öğrenim gören öğrenciler, unutkanlıkları nedeniyle tüm müfredatlarını tekrar gözden geçirmek zorunda kalabilirler. Patronunuzla aranız iyi olmayacak ve bu imajınız üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. Bu dönemde babanız ve baba figürünüzle sık sık tartışabilirsiniz. İş adamı, işi için bazı seyahat planları yapmak zorunda kalabilir, ancak bu yeni bir başarı getirmeyecektir. Ancak bunlar, mevcut müşterilerinin çıkarlarını korumak için gerekli olacaktır. Bu dönemde din ve kültür bilginizi tekrar gözden geçirme eğiliminde olacaksınız.

TERAZİ
Terazi burçları için Merkür, belirsizlikler, güvensizlikler ve dönüşümlerle dolu sekizinci evinde geri gidecek. Mali açıdan, bu dönem olumlu sonuçlar getirmeyecek. Ayrıca bu süre zarfında değerli bir şeyin çalınması veya kaybolması olasılığı vardır. Borsada çalışanların şansları fazla destek olmayacağı için dikkatli olmaları gerekir. Ayrıca geçici hesaplamalarınız bozulabilir, bu nedenle servetinizi buna yatırmayın. Sağlık açısından bu dönem kırılgan olacak, alerjiye, strese, kaygıya ve bu süre zarfında sinirlerin kırılmasına eğilimli olacaksınız. Verimsiz şeylere harcamak zorunda kalabilirsiniz. Harcamalarınızı artıracak bazı hastane faturaları olabilir. Bu dönem psikoloji ve araştırma çalışmalarına ilgi duyan öğrenciler için iyi olacaktır.

AKREP
Akrep burçları için Merkür, evlilik mutluluğu, ortaklık ve birlikteliklerin yedinci evinde geri hareket edecek. Bu dönem özellikle eşinizle olan ilişkilerinizde bazı iniş çıkışları da beraberinde getirecektir. Bir sürü yanlış anlama ve kafa karışıklığıyla karşılaşabilirsiniz. Evlilik hayatınıza çok fazla yabancı dahil olacak ve bu da sorunları artıracak. Bu süre eşinizin sağlığı için de uygun değildir. Bekarlar bu süre zarfında iyi teklifler alacaklar, ayrıca eski teklifleri tekrar alma olasılıkları da var. Ortaklık içinde çalışanlar, size karşı bir komplo olabileceğinden dikkatli olmak zorunda kalacaklar. Bu dönemde para yatırmak sizi aldatıcı anlaşmalara ve kayıplara sürükleyebilir. Aynı parayı geri alamayacağınız için borç vermemeniz tavsiye edilir.

YAY
Yay burcu burçları için Merkür, hastalıkların, rekabetin, kavgaların ve hizmetlerin altıncı evinde gerileyecek. Sağlık açısından bu dönem eşiniz için iyi olmayacaktır. Bazı sinir sorunları yaşayabilirler, ayrıca hastalığın tekrarlama olasılığı da vardır. Evlilik hayatlarında kavgalar ve gerginlikler yaşayanlar, bu süre zarfında daha fazla sıkıntı ve kavga ile yüzleşmek zorunda kalacaklar. Bekarlar, nişanlıları ile olan ilişkilerinde bazı belirsizliklerle karşı karşıya kalacaklardır. Ortaklık veya derneklerde çalışanlar, büyüme ve büyüme ve gelişme için geçmiş kaynaklarını kullanma potansiyeline sahip olacaklardır. Bu dönem muhasebe meslek mensupları ve bankacılar için güzel sonuçlar getirecektir. İyi çalışmanız için takdir almanız bekleniyor ve olağanüstü pazarlama ve iletişim becerilerinizle daha fazla müşteri kazanacaksınız.

OĞLAK
Oğlak burçları için Merkür, eğlence, nesil, çocuk ve eğitimin beşinci evinde gerileyecek. Konsantrasyonları ve analitik düşünmeleri gelişeceği için öğrenciler uygun bir dönem geçireceklerdir. Bir şeyleri hatırlamakta ve çalışma baskınızı dengelemede iyi olacaksınız. Rekabetçi sınavlara hazırlanıyorsanız, mücadele ruhunuz da yüksek olacak ve odaklanmanız iyi sonuçlar getirecektir. Bu dönemde çocuklarınızın sağlık sorunları nedeniyle endişelenebilirsiniz. Bazılarınız bu süre içinde arada bıraktığınız önceki derslere çalışmaya başlayabilir. Yabancı kolejlere kabul edilmeyi planlıyorsanız, bu dönemde deneyebilirsiniz. Bu dönem hobilerinizi, ilgi alanlarınızı, tutkularınızı ve çalışmalarınızı takip ederek kendinizi yenilemek için iyi bir dönemdir.

KOVA
Kova burçları için Merkür, aile konforu, arazi, mülk ve araçlardan oluşan dördüncü evde geri gidecek. Evinizi tamir ettirebilir veya evinizdeki eşyaları yeniden düzenleyebilirsiniz. Evin üyeleri arasında iletişim kopuklukları olacağı için evdeki ambiyans en iyi olmayabilir. Bu dönem, geçmişte planlamış olabileceğiniz arazi ve mülklere yatırım yapmak için potansiyeldir. Ailesinden uzakta yaşayanların eve dönme olasılıkları parlak olduğundan, yaşam yerinde bir değişiklik olacaktır. Bu dönem biraz sıkıntılı geçeceğinden özellikle bazı kronik hastalıklardan geçmişse annenizin sağlığına dikkat etmeniz önerilir.

Çözüm: Konsantrasyonunuzu artıracağı ve zihninizi canlandıracağı için sabahları günde 108 kez 'Om Namo Bhagavate Vasudevaya' zikirini yapın.

BALIK
Balık burcu burçları için Merkür, üçüncü cesaret, güç, kısa yolculuklar ve kardeşler evinde geri hareket edecek. Bu dönem eski dostlarınız ve kuzenlerinizle yeniden bir araya gelmek için iyi olacaktır. Dinlendirici bir gezi için kardeşiniz ve arkadaşlarınızla birlikte bazı destinasyonlara gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu dönem medya sektörü, tur ve seyahatler ve iletişim sektörü ile ilgilenenler için güzel sonuçlar getirecektir. Sahanızdaki geniş fırsatlar nedeniyle performansınız büyük ölçüde artacaktır. Sevgilinize düşüncelerinizi ve zihninizi açıklamakta sorunlar yaşayabilirsiniz, bu da aşk ilişkilerinizde bazı rahatsızlıklara neden olabilir.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık