Günlük Burç Yorumları ve Analizleri

DR. ŞENAY YANGEL Kimdir?
  İletişim : +90 212 583 32 75

Vatsu Nedir?

Temel Astroloji ‘’Gökyüzü Yalan Söylemez’’ adlı kitabımdan bir bölüm:

Vastu yaşam kalitesini yükseltmek maksadı ile; yaşanılan her yerin (ev, iş yeri, okul, tapınak ve benzeri) mekanlardaki enerjilerin bir ritim ve denge içerisinde olması için astrolojiden faydalanarak yapılan bir çalışmadır. Beyaz Saray, Buckingham Sarayı ve Kabe gibi ünlü binaların Vastu’ya uygun inşaa ve dekore edildiği görülmektedir. Vastu’yu Feng Shui’den ayıran en temel özellik ise Vastu tüm zamanlarda geçerli iken; Feng Shui sadece o yıla uygun olmasıdır.

Vastu’ya göre inşaa edilmiş ve dekore edilmiş bir mekan her daim enerji dengesi ve ritmini korurken; Feng Shui’ye göre dekore edilen mekanlar her yıl tekrar dekore edilmek zorundadır. Vastu astroloji ve astronomi gibi bilimleri kullanırken Feng Shui bunlarla fazla ilgilenmez. Vastu 6000 yıl evveline dayanan bir tarihi geçmişe sahipken Feng Shui bundan çok sonra ortaya çıkan daha dar kapsamlı bir uygulamadır.

Etrafımıza baktığımızda 4 element ve bunları içerisinde barındıran boşluğu görürüz. Dört element hava, su, ateş ve topraktır. Tüm bunları içerisinde barındıran boşlukta beşinci grup olarak kabul edilir. Sizlerde ev ve iş yerlerinizde VASTU ile enerji dengesini kurmak ve belirli bir düzenli ritme getirmek uygulaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi icin: 0543 206 19 59 – 0212 583 32 75

Dr.Astrolog Şenay Devi YANGEL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir