Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Yükselen Burç Nedir?

30 yaşımızdan sonra yükselen burcun etkisine girmiyoruz.

Doğduğumuz andan son nefesimizi verdiğimiz ana kadar yükselen burcumuz değişmez ve asla doğum haritamızın kalbi Güneş’ ten ya da Ay burcumuzdan daha fazla etkili olmaz! Güneş yükselen ve Ay burcumuz aynı burçta yerleşmediği sürece. Yükselen burç Güneşin her sabah doğu ufkunda doğduğu derecedir. 120'inci günde anne karnında can bulan şekillenen ruhun doğum anı ile tezahürünün başlaması ile dış dünyaya yansıyan yüzümüz maskemiz fiziksel özelliklerimiz ruhun içinde barındırdığı gökkuşağının hüznün öfkenin fırtınasının bedende şekillenmesi bazen gözlerde ki derin bakışlarda bazen diplomatik tavırlarla insanlar üzerinde bıraktığımız ilk izlenimdir.

Doğum anımız Güneş'in doğumuna yakın bir saatte ise Güneş'in içinde bulunduğu burç örneğin Güneş Boğa’da ise yükselimde olan burçta Boğa olacağından hem Güneş burcunuz hem de yükselen burcunuz Boğa olacaktır! Karakteristik özellikleriniz güven veren kararlı duruşunuzla dış dünyaya yansıyan yüzünüz olacaktır. Doğum saatinizden emin değilseniz yükselen burcunuzu bulamazsınız doğum zamanınızı kesin olarak çıkarabilmek için uzman bir astroloğa başvurmalısınız.

DOĞUM SAATİ ÖNEMLİ

Özellikle bu konuya hakim bir Astroloğu tercih etmeli. Yaşamınızdaki önemli olaylar, mezuniyet, evlilik, ayrılık, hastalık yakınlarla ilgili olumlu yada olumsuz ruhunuz da iz bırakmış olayların tarihlerini hazırlayarak, kendinizi keşfedeceğiniz, geliştirmeniz gereken yönlerinizi gösteren o muhteşem tablonun rehberliğiyle tanışabilirsiniz. Astrolojide doğum zamanının doğru bir şekilde belirlenmesine rektifikasyon denir.

NOT: Güneş burcunuz karakteristik özelliklerinizi belirlerken Yükselen burcunuz fiziksel özelliklerinizi yansıtır. Ay burcunuzda aşk hayatınızı duygularınızı ve bilinçaltınızı yönetir.

Bknz: Doğum Haritası Analizi

KOÇ (21 Mart-21 Nisan)

Yükselen Koç burcu ve özellikleri; küçük ama keskin bakan gözleri fark edilir. Çene yapıları karakteristik burunları güçlü kollar ve bacaklarıyla atletik bir görünüme sahiptirler. Yüzlerinde ben ya da çocukluktan kalma bir yara izi olabilir.

BOĞA (22 Nisan-21 Mayıs)

Yükselen Boğa ve fiziksel özellikleri; yönetici gezegenleri Venüs'ün ışığını yüzlerinde taşıyan güzellikleri bakımlı ve parlak saçlarıyla dikkat çeken yükselen boğa insanları etkileyici ses tonlarıyla iyi bir hatip olurlar. Güçlü bünyeleri vardır.

İKİZLER (22 Mayıs-22 Haziran)

Yükselen İkizler ve fiziksel özellikleri; Merkür’ün zeki sempatik enerjisini ruhlarından kelimelere aktaran uzun boyları ve narin yapılarıyla güzel ellere sahiptirler. Yüz hatları ince uzun ve kemiklidir. Etkileyici konuşma yeteneğine sahiptir.

YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz)

Yükselen Yengeç ve fiziksel özellikleri; Ay’ın yansımasını taşıyan duru bir yüze sahiptirler. Belirgin bir gıdıları vardır. Yuvarlak omuzları dikkat çeken kıvrımları ve iri göğüsleri olur. İlerleyen yaşla birlikte bedenlerinde yağlanma sorunu yaşarlar.

ASLAN (23 Temmuz-23 Ağustos)

Yükselen Aslan ve fiziksel özellikleri; dalgalı gür saçları Güneş’in ışıltısını parlak gözlerinde anlamlı bakışlarında taşıyan güçlü iskelet yapıları ve dikkat ahenkli yürüyüşleriyle yükselen Aslan kişilerini kolaylıkla tanıyabilirsiniz.

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül)

Yükselen Başak ve fiziksel özellikleri; İnce narin çok biçimli olmamasına rağmen zarif bir bedene sahiptirler. Ağız burun biçimlidir en dikkat çeken özellikleri ise sağlıklı ve beyaz dişleridir. Cilt yapıları alerjik ve hassastır.

TERAZİ (24 Eylül-23 Ekim)

Yükselen Terazi ve fiziksel özellikleri; Venüs’ün yansıması güzel yüzlerinde anlam bulur. Özellikle kadınların haritasında yükselen Terazi olup ta güzel hatlarıyla dikkat çekmemesi güçtür.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

Yükselen Akrep ve fiziksel özellikleri; ciddi bir dış görünüşe sahiptir. Yüzlerinde en dikkat çeken insanın içine işleyen anlamlı bakışları ve düzgün yapıdaki kaşlarıdır. Güçlü fiziksel özelliklere ve bünyeye sahiptirler.

YAY (23 Kasım-22 Aralık)

Yükselen Yay ve fiziksel özellikleri; Jüpiter’in pozitif enerjisini ruhlarında taşıyan güler yüzlü açık alınlı atletik ve sportmen fizikleri uzun ve biçimli bacaklarıyla çekici kişilerdir. Özgürlüğüne düşkün insanlardır.

OĞLAK (23 Aralık-20 Ocak)

Yükselen Oğlak ve fiziksel özellikleri; Satürn’ün ciddiyeti keskin bakışlarıyla yüzlerine yansır. Alınları geniştir. Bakışları sabit ve serttir. Elmacık kemikleri belirgindir. Uzun bir boyun ve soğuk bir ifadeleri vardır.

KOVA (21 Ocak-19 Şubat)

Yükselen Kova ve fiziksel özellikleri yüz hatları düzgün burun küçük dişler son derece muntazamdır. Orta boylu ve sıkı etli bir bedenleri vardır. Yetenekli, zeki, zamanı yakalayan kişilerdir

BALIK (20 Şubat-20 Mart)

Yükselen Balık ve fiziksel özellikleri; cazibeli yüz hatları, toplu yanakları en belirgin özellikleridir. Masum bakan gözleri sevgi doludur. El ve ayakları muntazamdır. Su tutan bir bünyeye sahip olduklarından kilo alıp verirler.

Kaynak: www.aksam.com.tr/yazarlar/dr-senay-yangel/yukselen-burc-nedir/haber-684455

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık