Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Venüs Akşam Yıldızı Olarak Doğacak 22 Ekime Dikkat!

Her sekiz yılda bir Venüs, Güneş'in etrafında dönerken mükemmel bir beş köşeli yıldız veya beş yapraklı bir gül yaratır. Venüs'ün Gülü veya Venüs'ün Yıldızı olarak bilinen bu mükemmel geometrik şekil, Evrende bulunabilecek hem güzelliği hem de düzeni hatırlatır.

Dünya'daki görüş noktamızdan Güneş etrafında Venüs'ün 8 yıllık döngüsü.

Yaprakları oluşturmak için Venüs sabahyıldızı ve akşam yıldızı olmak arasında geçiş yapar. Bu geçiş, Venüs'ün Venüs Yıldız Noktası olarak bilinen Güneş ile hizalanmasıyla işaretlenir.

Venüs ve Güneş bir araya geldiğinde, Venüs sabahtan akşam yıldızına dönüşür. Venüs daha sonra geri hareketine geçecek ve bir sabahyıldızı olmak için bir kez daha Güneş ile aynı hizaya gelecek. Döngü daha sonra tekrarlanır.

2022'nin başından beri Venüs sabahyıldızı olarak seyahat ediyor. Ama şimdi, 22 Ekim 2022'de Güneş ile aynı hizaya gelecek ve yavaş yavaş bir akşam yıldızına dönüşecek. Venüs enerjisini güneş sistemimizin merkeziyle birleştirdiği için bu dönüşüm 80 güne kadar sürebilir.

Bu birleşmenin sonunda Venüs yavaş yavaş Güneş'ten ayrılacak ve akşam gökyüzünde görünecek.

Akşam gökyüzünü Venüs'ün kendini sevme, kendini besleme duygularını harekete geçirmemize ve iç dünyamıza güzellik getirmemize yardımcı olur. Sabah Gökyüzü Venüsünün ortaklık kurmamıza, başkalarıyla bağlantı kurmamıza ve dış dünyamıza güzellik getirmemize yardımcı olduğu söylenir.

Genellikle her yıl bir Venüs Yıldız Noktası deneyimliyoruz, ancak Ekim Yıldız Noktası aslında bizim ikincimiz olacak. İlk tecrübemizi 8 Ocak 2022'de yaşadık.

Ekim Venüs Yıldız Noktası' nın önemine ek olarak, yönetici burcu olan Terazi'de gerçekleşecek. Venüs, 1770'lerden beri Terazi'de bir yıldız noktası yaratmadı, bu da herhangi birimizin bu enerjiyi ilk kez deneyimlememizi sağlıyor.

Enerjiye katkıda bulunmak için Venüs, adını Hawaii Doğum Tanrıçası' ndan alan cüce gezegen Haumea ile de kavuşum yapacak. Ayrıca, bu gün doğrudan Satürn istasyonları ve Tutulmalar döngüsünün içindeyiz! Bu, özellikle ilişkilerimiz, kalp meselelerimiz ve dişil ifadeler söz konusu olduğunda, çalışmak için çok yoğun ve dönüştürücü enerji yaratır.

Venüs'ün Gülünü İzlemek

Venüs, Güneş'in etrafında dönerken, Venüs'ün Gülü olarak bilinen beş yapraklı güzel bir çiçek yapar. Bu yaprakların her biri, aşk, bağlantı, değerlerimiz ve güzellik yorumumuz söz konusu olduğunda bir büyüme noktasını veya bir evrim noktasını temsil eder.

Venüs Gülü' nün tamamlanması 8 yıl sürer ve her bir taç yaprağının oluşumunun ilişkilerimizde ve kalple ilgili konularda nasıl bir olgunluk ve yükseliş dönemine işaret ettiğini takip edebiliriz.

Üzerinde çalıştığımız şu anki Venüs Gülü Haziran 2020'de başladı. Aşağıdaki tarihler yaklaşmakta olan Venüs Yıldız Noktalarını işaretler ve kendi hayatınızda Venüs enerjisinin evrimini izlemenize yardımcı olacaktır:

Yeni Bir Venüs Döngüsü Başlıyor. Konu kalp, ilişkiler ve güzelliği nasıl algıladığımız konusunda yeni bir döngüye girmeye hazırlanıyoruz.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık