Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Vedik Astroloji ve Astrokartografi İlkelerine Dayalı Depremlerin Tahminine İlişkin Kılavuz

Vedik Astrolojiyi kullanarak yaklaşık otuz yıldır, olumsuz ve olumlu olayların ne zaman gerçekleşeceğini öngörme konusunda bazı ipuçları ile % 100 doğruluk iddia etmeden yapılan astrolojik değerlendirme.

Kötü olayların ana nedenleri genellikle Ay düğümleri ve güçlü gezegenler olan Mars ve Satürn’ÜN birleşimidir. Merkür, bu gezegenlerle birleştiğinde, aynı zamanda bir maleFik haline gelir ve olayı daha da kötüleştirebilir. Nitelikli bir diğer faktör de Güneş, Ay, Jüpiter veya Venüs'ün zayıf durumda olmasıdır çünkü bunlar DOĞUM HARİTALARINDA ki  koruyucu faktörlerdir. Jüpiter ve Venüs özellikle değerlidir, çünkü Parasara'ya göre kötülüklere karşı koyabilirler.

2019'da beş taneden daha az görünür kuyruklu yıldız ve Brihat Samhita'daki Varahamihiria, bazı kuyruklu yıldızları büyük olaylara bağlayarak onlara Ketus denmektedir.

Ancak bu yılki ana etken Ketu gibi görünüyor.

Ketu, Rahu'nun gövdesi olan depremlerle özel bir bağlantıya sahiptir ve graha, gerçekten sarsıntılarla, yeraltı etkinlikleriyle ve gerçekten, yalnızca algılanabilen, görülmeyen şeyler ile bağlantılıdır. Bir depremde gördüğümüz şey, depremin sonucudur, yeraltı oluşturur ve yalnızca yüzey dünyası ile etkileşime girdiğinde tezahür eder. Aynı zamanda su ile ilişkili bir graha'dır (Balık  ile aynı hizadadır) ve aynı zamanda bir hırsız olarak kabul edilir ve bazı açılardan bir kurtarıcı olarak geçmişle kırılan veya zincirlenen ani beklenmedik olaylar yaratır. Mars'taki anlamıyla aynıdır.

Bu yılın Mart ayından bu yana, ailenin en sınırlayıcı gezegeni olan Satürn'le Yay burcu oldu, ancak Mars Satürn yönleri gibi Satürn Ketu bağları tehlikelidir, çünkü olası olayları ortaya çıkarabilirler, kazalara neden olabilirler felaketler (Notre Dame ateşi ve aynı hafta sonu ibadet evlerinde çıkan yangınlar gibi) ve elbette depremler. Ayrıca, Ketu'nun artan gücünü (Yay burcunda çok güçlü olarak kabul edilir ve Akrep'in yüceltme işaretine doğru gidiyor) bir olasılıktır. Ayrıca Haziran ve Temmuz aylarında iki tane zorlu tutulma yaşadık ve bunlar da her zaman olduğu gibi ay düğümlerini kapsıyordu.

Yıl boyunca birçok deprem olmasına rağmen, Eylül ortasından bu yana özellikle yoğun bir dönem yaşandı. Yaklaşık on günlük bir süre içerisinde Porto Riko, Şili, Endonezya, Yeni Zelanda ve Türkiye'de depremler bildirildi. Bu Satürn'ün doğrudan hareket etmesiyle aynı zamana denk geldi. Ayrıca, Türkiye örneğinde Mars, evin ve iktidar koltuğunun yerleşim yeri olan dördüncü eve taşınmıştı. Venüs zayıftı (zayıf bir konumdaydı gücünü ortaya koyamadığı bir yerleşimdeydi), Merkür malefikti çünkü bu gezegen kümesinin tamamı Satürn tarafından etkilenmekteydi., bu yüzden İstanbul bir deprem adayıydı.

Normalde, bir grafik bunun gibi bir şeyin meydana gelme eğilimini görür. Ancak, Eylül ayında çizdiğim astrokartograf haritaları Mars - Ortabatı ABD, Pennsylnia, Souteast ABD, Yeni Zelanda, Fransa, İngiltere (Politik bozulma), Hong Kong, ve Rusya’da çeşitli sıkıntıları gösterdi. Brezilya (yangınlar), Kaliforniya, diğerlerinin yanı sıra Kanada’nın bazı bölümleri. Şiddetin trajedinin göstergesiydi.

Satürn ve Rahu hatları veya her ikisi de Türkiye, Şili, Porto Riko, Endonezya, Hindistan, Çin, Doğu Afrika’da Zimbabve’de ortaya çıktı. bunlar doğal veya ekonomik problemlerdir.

Gezegenlerin en azından Yükselen veya orta noktadan yerleştirilmesini temsil eden dünyanın dört bir yanında görünen birkaç gezegen çizgisi vardır.

Bir oryantasyon tarihi seçin (ayın 1. ve 15. aylarını tercih ederim) ve maleik çizgiler arayın. Bu alanlarda şiddet (Mars), Panik (Rahu), Satürn (yıkım) olacağı konusunda çok yüksek oranlar var. Bu endişe alanlarını yerelleştirmeye yardımcı olacaktır. Gezegensel geçişlere bir sonraki bakış geçiş işaretlerini doğrudan döndüren herhangi bir geri dönüş, bu gezegeni özellikle rahatsız edici hale getirecektir. Daha sonra, faydaların tabloyu koruduğunu kontrol edin. Öyle değiller ve diyelim ki Satürn ve Ketu daha yakın, deprem gibi doğal felaketler ortaya çıkacaktır.

Dünyanın bazı bölgelerinin diğerlerinden daha büyük hata aktivitesi var. Türkiye bunlardan birdir. Jüpiter'in o dönemde Türkiye’de olduğu gibi, Türkiye'de astroloji çizelgesi ve geçişleri başına Ekim ayının başından Ekim ayının ortasına kadar deprem riski artacaktır, ancak astrokartografiye göre değil. Bu küçük depremleri muhtemel kılar, Doğuya ve Türkiye'nin ortasına doğru ilerler. Aramaya devam edeceğim. Fakat bu teknik böyle işler; önce olayın yerini belirlemek için astrokartografi haritasındaki malefik noktaları araştırmak, sonra da geçişler için geriye doğru çalışmak gerekir. Genel olarak, AC'den kötü olayların ne zaman muhtemel olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Ketu kavşağında anahtar göstergeler olarak arayın.

Bu teknik halen devam eden araştırma aşamasındadır.

Dr. Gary Gomes, Ed.D.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık