Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Ünlü Astrolog Dr. Şenay Devi'den CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

Ünlü Astrolog Dr. Şenay Devi, Türkiye'nin küllerinden yeniden doğacağı önemli bir süreçten geçtiğini söyledi.

Her dönem insanlığın ilgisini çeken astrolojinin doğru kaynaklardan öğrenilmesi gerektiğine dikkat çeken Astrolog Dr. Şenay Devi günümüzde Türkiye'nin bu alanda yetersiz kaldığını söyledi.

Astrolog Dr. Şenay Devi CRI TÜRK'ten Elif Sevil Orhanlı'ya açıklamalarda bulundu.

"ASTROLOJİYİ BURÇ YORUMLARDAN İBARET ZANNEDEN ASTROLOGLAR VAR"

"İki kitap okuyup koskoca gökyüzünü 12 burçtan ibaretmiş gibi anlatanları toplum araştırmadan kabule geçerse gerçekle yalan birbirine karışır. Burç yorumcularıyla gerçek astrologları ayırt etmek lazım. Kendi kültürümüzde olan müneccimbaşılık sistemini ve İlm-i Nücum'u bilmezken burç yorumcularının yaptığı safsata yorumlarla astrolojiye haksızlık edemeyiz. Doktor, matematikçi, alim, denizci insanlar aynı zamanda müneccimbaşıydı. Bu önemli alimleri tüm dünya kabul edip onların değerli bilgilerinden faydalanıyorken biz hala günlük haftalık burç yorumlarıyla astrolojiyi sığlaştırıyoruz.

Astroloji "30 yaşından sonra yükselene mi giriyoruz, bu senenin şanslı burcu hangisi, kim aşkta kazanacak şeklindeki söylemlerle ilişkilendirilirse sınıfta kalırız. Günlük astroloji yorumlarımda önemli elbette. Gerçek bir astrolog günlük yorumlarda asla bireysel olmamak kaydıyla yorumlar yapabilir."

"TÜRKİYE KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞACAĞI BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR"

"Türkiye çok güçlü bir horoskopa sahip. Çok güçlü etkilerin olduğu bir doğum haritası var. Ayın yengeç burcunda yerleşmesi, güçlü akrep etkisiyle dolu savaşçı ruhumuz sayesinde yıkılmaz, bölünmez ve parçalanamaz bir yapıya sahibiz. Zorluklar olsa da güçlenerek ayağa kalkacak bir ülke Türkiye.

2011 yılından beri gerçekleşen tutulmalar; liderler, devletler, suikastlar, sanatçılarla ilgili konular, değişim ve dönüşümü ifade ediyor.

Kova-Aslan aksında geçekleşen tutulma çok zor süreçleri ifade ediyor. Bu sürecin sonunda ödüller büyük olacak. Ciddi bir uyanış dönemindeyiz. Adeta küllerimizden yeniden doğacağımız bir süreç olacak."

"17. YÜZYIL SONRASI İLMİ NÜCUM'UN TOZLU RAFLARDA KALIP GERÇEKLERİN ÖRTÜLMESİ SONUCU ASTROLOJİ SINIFTA KALDI"

"Türkiye'de Şaman Türklerinden Selçuklu'ya Osmanlı'ya kadar astroloji her dönem çok önemliydi. Osmanlı kadim bir medeniyetti. Uluğ Bey, sıfırı bulan Harezmi, Gıyaseddin Cemşit, matematik dehası Ali Kuşçu ve 37 Müneccimbaşının Osmanlı döneminde resmiyet kazandırılarak Mekteb-i Fenni İlmi Nücum okulunda yetiştikten sonra silahtarağaya bağlı göreve getirilmesi gerçeği astrolojinin önemini vurguluyor.

12. yüzyıldan 17. Yüzyıl sonuna kadar astroloji çok önemli konulara yön verdi. Uluğ Bey "Zici Uluğ Bey" adlı eseriyle tüm astronomi ve astroloji dünyasına yön vermiş bugün ise UNESCO tarafından eserleri ve medreseleri koruma altına alınmıştır.

Sürekli eleştirilere maruz kalan Osmanlı her alanda birbirinden farklı uyruklara sahip insanların bilgisinden faydalanıp astrolojide, tıpta, askeri düzende, eğitimde kendi bilgilerini de kullanarak yeni bir varyasyon ortaya çıkarmıştır. Astroloji de Osmanlı döneminde resmiyet kazandı. Osmanlı padişahları aynı zamanda İslam halifesiydi. Osmanlı İlm-i Nücm'u resmi kararla devlet yönetimin bir parçası haline getirdi. Öte yandan 17. yüzyılda hilafet döneminde tekke ve zaviyeler kanununun ortaya çıkmasıyla falcılık, büyücülük yasaklanmıştı. Hilafet döneminden sonra getirilen yenilikler ve yasaklarla birlikte bazı kötü niyetli kişiler astroloji kisvesi altında bir şeyleri allayıp pulladı ve günümüzde astroloji sınıfta kaldı. Ne yazık ki biz Selçuklu'yu Altayları yok sayıyoruz. Altay Türklerinin damgalarından savaş zamanlarına, yerleşim düzenlerine kadar gökyüzünün rehberliğinden faydalandıklarını görüyoruz.

Günümüzde sapla samanın ayırt edilmesi için Türkiye'de astroloji üniversitesinin kurulması ve bu kadim bilgilerin topluma anlatılması gerektiğine inanıyorum."

Röportaj: Elif Sevil Orhanlı
Foto: Erdoğan Taşkın

Kaynak: https://criturk.com/haber/ozel-haber/unlu-astrolog-dr-senay-yangelden-cri-turke-ozel-aciklamalar-43815

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık