Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Temmuz 2019 Gökyüzü Enerjileri

Temmuz Ayı Gökyüzünün Bizlere Mesajı: 

  • Kalbini dinle,
  • Kendine güven,
  • Korkularını yen!
  • Duygularını sahiplen,
  • Sev, Farket, Vazgeçme, 

Hiçbir şeyden asla vazgeçme; Çünkü vazgeçenler, Yalnızca kaybedenlerdir.

2 Temmuz Türkiye saati ile 22:23 Yengeç burcunda Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Temmuz 2019'daki en önemli astrolojik olaylar, 2 Temmuz'daki Yengeç burcundaki tam güneş tutulması ve 17 Temmuz'daki Oğlak burcundaki kısmi ay tutulması olacak şüphesiz. Hayatlarımızın karanlık noktalarına ışık tutabilecek enerjiler ile karşı karşıyayız iyiliği kalbinde koruyan ve bunun bedelini maddi manevi ödeyenler için. Karanlık ruhların  ise yaptıklarının karşılığını şok edici şekilde alacağı kötülük ile beslenen ruhlarınının azapta hissedeceği başkalarını zehirledikleri zehirlerinde zorlu imtihanlar ile karşılaşacakları bir ay Temmuz.

Temmuz her birimiz için duygu dolu enerjileri barındırmakta gerçek aşkı sevgiyi emeği bilenler karşılığını alırken aşka ihanet eden seven kalpleri yıkanların dostlukları kardeşlikleri yok sayan nankörlerin ise yaptıkları ile yüzleşecekleri sırların ortaya çıkacağı enerjiler söz konusu ; Tutulmaların yansıması ile  güvenlik, güvenilirlik, aldığımız ve sunduğumuz her şey, ev, aile ve kökler - hepsi hepimiz için çok önemli konular haline gelecek.

Ay ve Güneş tutulmaları astrolojide ki en önemli gök olaylarındandır. Etkisi 6 ile 12 ay surer.

2 Temmuz Türkiye saati ile 22:23 Yengeç burcunda Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek.  Güneş tutulması, yenileme arınma, yeni başlangıçlar ve tamamen beklenmeyen fırsatlarla karşılaşmak anlamına gelebilirken, 17 Temmuz Türkiye saati ile 00:38 itibariyle Oğlak burcunda Kısmi Ay Tutulması gerçekleşecek. Ay tutulması bilinçaltımızda ki korkuları endişeleri ve   motivasyonumuzu düşüren işe yaramayan aynı tekrarlar ile başarısızlıkları yaşatan pek çok şeyden kurtulmamız için gerekli enerjiyi verir bizlere. Bu durumda, eskimiş kişisel yapılar baskılar, otoriter doktrinler kullanan sosyal veya politik yapılar anlamına da  gelebilir.

2 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek Yengeç burcunda ki Güneş tutulması, Gökyüzünün dönüştürücü gücünün yeryüzüne yansıması olacak bizler için pek çok kişi için bu enerji travmatize edici olarak algılayabilir ama şu bir gerçek’ki çok güçlü ve derin dönüşümleri tetiklediği bilinen bir tutulma ile karşı karşıyayız. Bazı ilişkiler, resmi gayri resmi ortaklıklar aniden sona erebilir, ancak bunların olması h yeni fırsatların doğmasını sağlayabilir. Bu enerjiler altında aldığımız  haber, bilgi ve veriler çok önemli olabilir ve hayatımızın geri kalanında hatırlayacağımız olaylar için tetikleyici faktör olabilir. Olayları  ailelerimizde de resmi işlerimizde ikili ilişkilerimizde de etkili olacağından bu dönem gerçekçi olmakta fayda var. Sosyal bir ölçekte, gençlik ve olgunluk ve sosyo-profesyonel başarılara doğru giderken olayları ben merkezli olarak değerlendirmeden barış ahenk uyum düzeyinde değerlendirmemiz fazlası ile önem taşımakta kalıcı olanı yakalamak ve karanlıkları aydınlatmak için.

17 Temmuz Türkiye saati ile 00:38 itibariyle Oğlak burcunda Kısmi Ay Tutulması gerçekleşecek.

13 Temmuz 2019'dan itibaren, Güneş ve Venüs,: Satürn ve Pluto'nun enerjileri ile çözülmeden bırakılan yüzleşmekten kaçındığımız bir dizi olayın varlığını kabul etmek zorunda kalıp gerçekçi davranarak  bu durumlar ile başa çıkmamıza yardımcı olacak gelişmeleri doğru şekilde hayatlarımıza yansıtıp değerlendirebiliriz. Geçmişten gelen travmatik olayların farkında olmak, iyileşmeye, yeniden bir bütün olmaya, gücümüzü yeniden kazanmaya giden yolu açar bizlere. İyileşme sürecine başlamak hem kişisel hem de sosyal düzeyde gerçekleşebilir. Kadınlık, kadınları ve çocukları koruma, sosyal politikalar gibi konularla ilgili meseleler, aynı zamanda mülkiyeti düzenlemeye ilişkin kurallar ile ilgili ülkemizde ve dünya genelinde önemli gelişmeler ilkler yaşanabilir.  Oğlak burcunda Kısmi Ay Tutulması kararlarımızın ve eylemlerimizin sonuçlarını artırabilecek Pluto etrafında gerçekleşecek. Bazılarınız geçmişe sıkı sıkıya sarılmaya çalışacaklar, ancak tam da en çok korktukları şeyleri  üreterek takip ettikleri güvenlik duygusunun kaybına neden olabilirler DİKKAT!

Netice olarak bu ay ki enerjiler cesaret, yaratıcılık, irademizi ortaya koymamız yüreğimizin sesine kulak verdiğimizde doğru kararlar alıp hayatlarımızı yenileme aşkı huzuru güveni çalışma potansiyelimizi arttırmamızı da mümkün hale getiriyor. Tutulma enerjileri ile  ego, gurur ve  kibiriden uzaklaşanlar Hayattan ödüllerini AŞK ile almayı başaracaklar. Aslan burcuna geçecek gezegenlerin etkisiyle doğruları görebiliyoruz, oynamak, eğlenmek, rahatlamak için harekete geçmeliyiz. İkili ilişkilerimizde Romantik, tutkulu jestlere, aşka emek yürek vermeye kalbini açanlar için sürprizler söz konusu. Onaylanmayacağını düşündüğünüz ilişkilerinize hiç beklemediğiniz destekler alabilir korkularınızın yersiz olduğunu yaşayarak öğrenebilir AŞK ın ne kadar birleştirici bir güce sahip olduğunu yaşayarak öğrenebilirsiniz.

İletişimin gezegeni Merkür Aslan burcunda (8-19 Temmuz) tarihleri arasında  ve daha sonra Yengeç burcunda  (19 Temmuz-1 Ağustos) geri harekette olacak. Bu da  iletişimin daha zor olduğu bir döneme işaret eder; kibir ve her şeyi ben bilirim ben yönetirim diye ısrarcı olanlar için. 

Merkür’ün Aslan burcunda ki geri hareketi ateş grupları üzerinde aşırı bir güven yaratabilir. İletişimsel tıkanmalar ve çatışmalar olabilir, çünkü  iletişim halinde olduğunuz kişiler yalnızca kendilerinin haklı olduğunu varsayarak kendi fikirlerini, düşüncelerini ve fikirlerini empoze etmeye odaklanacağından tartışmalar yaşanabilir.

Merkür’ün Yengeç burcunda ki geri hareketi ile yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan tekrarlar resmi  işlem sırasında sorunlar tekrarlar yaşanabilir ayrıca Merkür Yengeç burcunda geri harekette olduğunda gayrimenkul ve emlakla ilgili kararlar almamanız faydanıza olacaktır.

Temmuz 2019'da, geri harekette olan gezegenlerden dolayı kayda değer bir ilerleme kaydetmenin daha zor olduğunu aklımızda tutmalıyız: Merkür, Jüpiter, Satürn, Neptün ve Plüton. Bu süre zarfında, tutumlarımızı, hesaplamalarımızı ve projelerimizi gözden geçirmek daha iyi olacaktır.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık