Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Satürn'ü Tanıyalım: Satürn Doğru Hareketi Başlıyor, Enerji Dönüşüyor

Hint Astrolojisine göre, Dileklerin yerine getirilmesi veya reddedilmesi karmanız ile ilişkilidir.  Hayatta ve karmada dileklerin yerine getirilmesi birbirine bağlıdır, çünkü doğum haritalarımızda karmanın 10. evi ve dilek yerine getirmenin 11. evi Yıldızların öğretmeni Satürn tarafından yönetilir.

Satürn  Doğru seyrinde 
Satürn, zenginliğin yıldızlarını yönetir - Pushya (bir nilüfer ile sembolize edilir), Anuradha (Lakshmi'nin yıldızı) ve Uttarabhadra (sembollerden biri parayı koruyan iki yılandır). 'Yavaş ve istikrarlı yarışı kazanır' sözü Satürn'ü tarif etmeye uygundur. Zenginlik yıldızlarının hükümdarı Satürn, Satürn’ün tutarlı ve ısrarcı olma özelliği sayesinde kişinin kalıcı zenginliğe ulaşabileceğini anlamanıza yardımcı olur.

Satürn Doğru seyrinde 
Satürn'ün rolü, egoist yolları yok etmek ve ruhumuzu geliştirmek için takıntılardan kurtulmaktır. İnsan yaşamının 4 hedefinden (Doğruluk, Zenginlik, Arzu ve Kurtuluş), Satürn'ün tüm yıldızları Kurtuluş burçları olarak - Yengeç (Pushya yıldızı), Akrep (Anuradha yıldızı) ve Balık (Uttarabhadra yıldızı) yerleşmişse...

Satürn Doğru seyrinde 
Kişinin kendini kontrol etmeye ve sınırlamalara / sınırlara ihtiyaç duyduğu yaşam alanları Satürn tarafından kontrol edilir. Katı bir disiplinci olan Satürn'e, Artha evi (Zenginlik evi), Kova burcu, Kama evi (Arzu evi) adı verilen Oğlak burcu ve Kama evi (Fiziksel Arzu evi) adı verilen terazi burcu verilmiştir. )

Satürn Doğru seyrinde 
Satürn, dürüst bir gezegendir. Terazi, Terazi ile sembolize edilen burçta yükselir. Bu, babası Surya'nın (Güneş) zayıfladığı yerle aynı işarettir. Aynı zamanda, babasının yüceltildiği Koç burcu, Satürn'ün zayıfladığı yerdir. Güneş ve Satürn düşman olsalar da oldukça anlayışlılar. Baba-oğul ilişkisine örnek oldular. Bir baba liderlik ederse, oğul kendi rolünü küçümsemelidir ve oğul liderliği aldığında, baba eylemlerini destekler.

Satürn Doğru seyrinde 
Sadece Satürn'ün yerleştirilmesi, Sasha yoga adı verilen güçlü ve hayırlı bir yoga yaratabilir. Bu yoga, Satürn kendi burçlarına (Oğlak veya Kova) yerleştirildiğinde veya Terazi burcunda yükseldiğinde veya Lagna'dan (yükselen) Kendra'ya (açılı ev) yerleştirildiğinde oluşur, o zaman Sasha yoga oluşturulur. Bu yoga yüksek güç, konum, zenginlik, maddi taşınmaz varlıklar ve şöhret ve başarı sağlayabilir.

Satürn Doğru seyrinde 
Satürn'ün görünüşü, doğum haritasına yerleştirilmesinden daha fazla önem kazanıyor. Yerleştirildiği evden 3., 7. ve 10. yönleri vardır. Geçmiş deneyimlerden öğrendiklerinizi takip ederek yaşamın bu alanlarında dikkatli olmanız ve yaşam durumlarıyla baş ederken dikkatli olmanız gerektiğinin bir göstergesidir.

Satürn Doğru seyrinde 
Satürn doğum haritanızda güçlü bir konumda yerleşmişse, sağlık, uzun ömür, bilgelik, liderlik becerileri, samimiyet, şöhret, sabır ve manevi uygulamalarda ilerleme sağlayabilir.

Satürn 
Zayıf bir konumdaysa, düşmanlığa, davalara ve hapis cezasına, sahtekarlığa, sorumsuzluğa, uyuşturucu bağımlılığına ve tahammül eksikliğine neden olabilir.

Satürn 
Doğum haritasına kötü yerleştirilmiş veya etkilenmişse, yoganın tam tersi olabilir. Aşağıdaki kombinasyonlar olduğunda Satürn'ün olumsuz etkisi belirgindir. 


Satürn-Jüpiter - Brahmahatya Dosha, geçmiş yaşamda bu Dosha aracılığıyla mevcut yaşam ilerlemesini etkileyen yasak eylemleri gerçekleştirdiğini gösterir.
Satürn-Ay - ilişkileri etkileyen Punarpu Dosha
Satürn-Rahu - Kötü şans yaratır ve geçmiş yaşamlardan atalardan gelen olumsuz enerjileri gösterir. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık