Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Satürn R Durağan Konumu Farkındalığa Uyandırıyor Bizleri

Satürn,  23 Mayıs'tan 10 Ekim 2021'e kadar yıllık R Durağan konumuna başlıyor. 

Bu süre zarfında Satürn, Kova burcunun 13 ila 6 derecesinden geri adım atarak, zodyak boyunca durağan konumda seyahat edecek .

Astrolojide, retro durağan geçişler gezegenin enerjisinin içe döndüğünü gösterir, yani enerjisi bizi dıştan çok içsel düzeyde etkileme eğilimindedir.

Kadimler geri giden bir gezegene tanık olduklarında, ilk defa kaçırmış olabileceğimiz mesajları ve bilgeliği ortaya çıkarmak için onun yeraltı dünyasına girdiğine ve bilinçaltımızın gölgelerinde yolculuk ettiğine inanıyorlardı.
Satürn, sorumluluk ve sıkı çalışma gezegeni olarak kabul edilir, aynı zamanda büyük ödüller de vardır. Satürn, Karma'nın Efendisi olarak da bilinir ve hiçbir iyiliğin cezasız kalmamasını sağlar.

Satürn yıllık gerilemesini gerçekleştirirken, geçmişi tekrar gözden geçirme, sorumluluk almamız gerekenler üzerine düşünme ve eylemlerimizin peşinde olduğumuz sonuçları verip vermediğini değerlendirme zamanıdır.

Satürn, davranışlarımıza sahip çıkmamızı ve eylemlerimizin, inançlarımızın ve düşüncelerimizin yarattığımız gerçekliğe nasıl katkıda bulunduğunu netleştirmemize yardımcı olur. 
Satürn'ün sizden yaşamınızda neye bakmanıza yardımcı olmak için, Eylül 2020'den Mayıs 2021'e kadar hayatınızda yaşadığınız olay ve  temaları düşünün. Şu anda hangi eylemleri gerçekleştirdiniz? Bu dönemde kendinizi hangi durumlarda buldunuz?

Bu süre zarfında gerçekleştirilen eylemler artık incelemeye açık olacak. Ya kendinizi eylemlerinizin ödüllerini toplarken ya da belki sonuçlarla başa çıkarken bulacaksınız. Muhtemelen hepimiz için ikisinden de biraz yapıyor olacağız.

Satürn biraz katı bir öğretmene benziyor ve yüzleşmek için bazı zor veya zorlayıcı durumları beraberinde getirebilir, ancak buradaki enerjinin amacı zorluklarla baş etmek hayatımıza ve kararlarımıza tümüyle sahip çıkmak ve bunu bilmektir. her zaman yeniden deneme, daha iyisini yapma ve başarılı olma gücüne sahibiz.

Satürn'ün enerjisi ortaya çıktığında kendimizi kolayca morali bozulmuş ve hatta kendimize dahi tahammül etmekte zorlanabiliriz ancak egomuzu bir kenara bırakırsak ve bunun bizi tam potansiyelimize ve optimum büyümemize yönlendirdiğini fark edersek, olaylara yeni bir bakış açısıyla bakmaya başlayabiliriz.
Satürn'ü korkulması veya kaçınılması gereken bu katı öğretmen olarak görmek yerine, ona bizi nasıl zorlayacağını tam olarak bilen ve en iyisini ortaya çıkarmak için bize meydan okuyan disiplnli bir öğretmen olarak görebiliriz.

Direndiğimizde mücadele ederiz, ancak teslim olduğumuzda gümüş astarı bulmaya başlayabilir ve yolumuzu yenilememiz için gereken dersleri daha fazla kabul etmeye başlayabiliriz.

Satürn tamamen büyümek ve olmak istediğimiz yere ulaşmak için o dağa tırmanmamıza yardım etmekle ilgilidir. Hayatımızı yapılandırmak için bize kararlılığımızı ve gücümüzü veren Satürn'dür.

 

Yeterince güçlü, yetenekli ve bununla başa çıkacak kadar bilge olmadıkça hiçbir şey yolunuza gönderilmez, bu yüzden yolculuğunuzun bu bölümünü onurlandırdığınızdan emin olun!  

Geçtiğiniz tüm yolları ve edindiğiniz tüm bilgeliği kabul edin. Satürn'ün geri dönüşü sırasında bize ne kadar olgunlaştığımızı ve üstesinden geldiğimizi gösteren armağanlarından biridir. Artık daha akıllıyız ve bunu kucaklamak önemli.
Satürn gerilediğinde öğrenilmesi gereken çok şey var, bu yüzden fırsatı kaçırmayın ve bunun sadece sizi daha akıllı hale getirmeye hizmet edeceğini bilin.

Bu 2021 Gerileme sırasında Satürn, 14 Haziran'da Uranüs gezegeni ile nadir bir hizalama gerçekleşecek.

Uranüs ile olan bu uyum, 2021 boyunca gerçekleşen bir dizinin parçasıdır. Bu enerji  esasen dünyda ve ülkemizde yenilenme  özgürlük temalarının etkili kılacak. 

Kişisel düzeyde, bu uyum, yeni bir özgürlük düzeyine ulaşmak için kendimiz için yarattığımız bazı sınırları aşmamıza yardımcı olabilir. Ya da tam tersini de deneyimleyebiliriz - kendimizi korumak ve gerekirse daha fazla yapı oluşturmak için bazı sınırlar koymamız gerekebilir.

14 Haziran civarında hayatınızda aktif olan temalara dikkat edin, çünkü bunlar muhtemelen 202 sonuna kadar yapacağınız ruhsal işlerin bir kısmına dair bir ipucu olacak her birimiz için. 

Satürn R durağan konumu süptil bir enerjidir, ancak eylemleriniz üzerinde derinlemesine düşünmek ve sizi gitmek istediğiniz yere götürdüklerinden emin olmak için harika bir zamandır.

Bu enerjiyi, hayatınıza sahip çıkmak, karşılaştığınız zorlukların üstesinden gelmek, kendinize karşı nazik olmak ve Satürn'ün ve tüm Evrenin sizi başarılı görmek istediğini hatırlamak için kullanın!

Satürn R Durağan konumundayken BİLİNÇ AKIL SEZGİ Düzeyinizi dengelemek için Kendinize sorun? 
1.) Şu anda en zor bulduğunuz 3 şey nedir?
2.) Bu zorluklarla ilgili olarak sorumluluk alabileceğiniz 3 şey nedir?
3.) Hayatınızda nerede daha fazla özgürlüğe ihtiyacınız var? Daha fazla sınıra nerede ihtiyacınız var?

Bu sorulara dürüst cevaplar verdikten sonra 

Şimdi daha akıllıyım çünkü ...
Bu alanlarda büyümeyi deneyimlemeyi hedefliyorum ...
Şunun için daha fazla sorumluluk almam gerekiyor ...
Kendime karşı daha nazik olabilirim ... 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık