Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Satürn Balık Burcundaki Geçişine Başlayacak

Satürn Balık Burcuna Giriyor (7 Mart 2023)

Satürn, disiplin, bağlılık, yapı ve dayanıklılık ile ilişkili gezegendir. Kova burcunda 2,5 yıllık Satürn'ün ardından 2023, büyük bir değişiklik getiriyor. Kozmik cetvel yapıcı, 7 Mart'ta Kova laboratuvar önlüğünü Balık burcunun yüzgeçleri ve dalış maskesiyle takas ediyor.

Satürn son altı yıldır yönettiği iki burçtan geçti: Oğlak (2017 sonu - 2020) ve Kova (2020 - 2023). Oradayken, sınırlar gezegeni en iyi yaptığı şeyi yapma yetkisine sahipti: kurallar ve kısıtlamalar koymak. Balık burcunda Satürn temelleri biraz farklı atacak.

Balık değişken su burcudur,  bu nedenle Satürn'ün bu burçtaki yapıyla çalışma şekli, uzun süredir deneyimlediğimizden daha esnek ve akıcı olacaktır. Değişim ve uyum için daha fazla alan olacak. Kova'da çok katı hale gelen ideolojik kaplar, denizanasına dönüşecek. Onların yerini daha duyarlı sistemler alacak. Teslimiyet ve merhamet en bilge öğretmenlerimiz olacaktır.

Pluto Kova Burcuna Giriyor (23 Mart 2023)

Pluto, zenginlik, güç, sırlar, gizem, ölüm ve yeraltı yolculukları ile ilişkili gezegendir. 23 Mart'ta Kova burcuna girdiğinde, Pluto bu temaları bilgi teknolojisi, veri, bilim, güç sistemleri ve toplumsal güç alanına taşıyacak. Pluto' nun Kova burcundan en son geçişi, hem Fransız hem de Amerikan devrimlerine tanık olan 1777'den 1797'ye kadardı. Bu sistem odaklı hava burcundaki Plüton, kolektifin gücüne dair anlayışımızı değiştirecek. Bilginin değerine - ve maliyetine - tanık olacağız ve hatta belki onu tamamen yeni bir şekilde demokratikleştirmeye çalışacağız.

Plüton bir dönüştürücüdür. Pluto'nun sizin için hangi eve tünel açacağı, önümüzdeki yıllarda hayranlık uyandıran kaynakların kaynağı olacaktır. Kova burcundaki Satürn kolektifin şu anda karşı karşıya olduğu zorlukları netleştirdiyse, Pluto kişisel ve sosyal düzeyde neyin yenilenmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Plüton, 2023'te Kova burcunda yalnızca üç ay kalacak, ancak 2024'te geri döndüğünde bu burçta yirmi yıl geçirecek.

Jüpiter Boğa Burcuna Giriyor (16 Mayıs 2023)

Jüpiter genişleme, bolluk, bilgelik ve şans gezegenidir. Jüpiter'in 10 Mayıs'tan 27 Ekim 2022'ye kadar yolculuk yaptığı ve 20 Aralık 2022'den 16 Mayıs 2023'e kadar tekrar geçtiği Koç burcunda, Jüpiter çılgın bir yangın zihniyetine sahipti. Büyür ve her zaman eve gitme konusunda endişelenmez. Bu, kendini zapt etme türünden bir astrolojidir ve bunu yapma konusunda isteksiz hissetmiş olabilirsiniz.

Jüpiter, 16 Mayıs'ta Boğa burcuna girdiğinde koç postunu bir çift boğa boynuzu ile takas edecek. Boğa burcundaki Jüpiter yemyeşildir. Bolluk, abartılı, meyve ağırlıklı bir çilek asması. Jüpiter Koç'tayken birkaç ateşli coşkudan hızla geçtikten sonra, bu rüyalardan bir veya ikisine karar vermeye hazır olabilirsiniz. Onların verimli topraklarına gömülmek ve kalıcı bir şeyler yetiştirmek isteyeceksiniz. Boğa burcundaki Jüpiter, gezegenle karşılıklı bir değiş tokuşa katılan bir tür sürdürülebilir büyümeyi destekliyor. Ama aynı zamanda açgözlülük ve istifleme yeteneğine de sahiptir. Onunla nasıl çalıştığına bağlı.

Ay Düğümleri Koç Vve Terazi Burcuna Giriyor (17 Temmuz 2023)

Bu yıl, tutulmalara neden olanların bir parçası olan ay düğümlerinin Koç ve Terazi'ye girmesiyle bir tutulma hikayesi bitiyor ve diğeri başlıyor. Aç bir ejderhanın başı olarak mitolojikleştirilen Kuzey Düğümü, 17 Temmuz'da Koç burcuna girecek. Kuzey Düğümünün tam karşısında, Güney Düğüm (o ejderhanın kuyruğu) aynı anda Terazi'ye girecek. 2023 yılında Boğa ve Akrep burçlarında son tutulmalara, Koç ve Terazi burçlarında ise ilk tutulmalara tanık olacağız.

Bu yeni hikaye, odağımızı tek başımıza yaptığımız dürtüler ile kişilerarası ilişkilerimiz arasındaki dengeye kaydırıyor. Cesurca öncülük etmek ile başkalarını düşünmek arasında bir orta yol bulmaya çalışırken, aşırı kişisel çıkar adaletin kılıcıyla buluşuyor.

Aslan Burcunda Geri Giden Venüs (22 Temmuz – 3 Eylül 2023)

22 Temmuz'dan 3 Eylül'e kadar geri giden Venüs, yaratıcılık, kendini ifade etme ve yetenekle ilişkili bir burç olan Aslan'da gerçekleşecek. Biraz ekstra olan bir işaret. Her zamanki ilham ve canlılık kanallarınız bu sıralarda tıkanmışsa paniğe kapılmayın. Retrogradlar bir dönüşün sinyalini verir. Düşünmek ve gözden geçirmek için verimli dönemlerdir, ancak geleneksel "ilerleme" kavramları için o kadar üretken değildirler.

Bu görev sırasında egemenliğinize veya imza parlaklığınıza erişmek daha zor olabilir. Eskiden hayatınıza ışıltı katan ilişkiler veya sanat formları bunaltıcı gelebilir. Bu geçici olabilir veya bir yaratıcı, icracı ve aşık olarak evriminizi hızlandırabilir. Bu yolculuğun diğer tarafında, ışığınızı yükselten insanlar ve projeler belli olacak. En derin ve en dürüst yanlarınızı onurlandıracak şekilde sevmenin ve yaratmanın sizin için ne anlama geldiğine biraz daha yaklaşacaksınız.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık