Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Retro da Gezegenler - Vakri Graha Via Vedik Astrolojji

Gerileme, gezegenin yavaşça geriye doğru hareket ettiği bir olgudur, ancak gerçekte normal hızından daha yavaş hareket etmektedir. Geri giden gezegenlerin Sanskritçe adı Vakri'dir. Vakri kelimesinin zıt anlamı vardır ve eğri olarak da okunabilir. Gezegenler genellikle geri hareket eder ve işleyişleri konusunda her zaman bir soru işareti bırakır. Örneğin, geri giden Merkür, geçişinde her zaman iletişimi ve elektronik cihazları etkiler. Aynı şekilde Satürn ve Jüpiter'in gerilemesi birlikte gerçekleşir ve her zaman dünya çapında önemli olaylar olur.

Retrograd gezegenler konusu ilgi çekici ve anlaşılması zor ama hesaplamada sorumlu bir şekilde kullanıldığında yardımcı olabilir. Doğal komplikasyonlarıyla birlikte getirdiği sürpriz unsuru. Geri giden gezegenler hakkında onları anlamanıza yardımcı olacak eksiksiz bir rehber hazırladım ve aynı zamanda burç okumalarınızda bunları uygulayabileceksiniz. Öyleyse geri giden gezegenlerin gizemine dalalım.

Retrograd Gezegenlerin Tanımı

Retrogresyon, gezegenlerde meydana gelen ve astrolojide de yaygın olarak uygulanan bir astronomi olgusudur. Astrolojinin ne kadar gerçek olduğunu gösteren önemli astronomi olaylarından biridir.

Ne zaman geri giden bir gezegen düşünülse, genellikle gezegenin geriye doğru hareket ettiği varsayılır. Ama gerçekte olan bu değil. Geri giden bir gezegen yavaş hareket eder ve gökyüzündeki hareketimiz sabit olduğu için geri giden gezegen geriye doğru hareket ediyormuş gibi görünür. Bu fenomeni daha iyi anlamak için size bir örnek verelim. Diyelim ki saatte 50 km hızla giden bir arabada oturuyorsunuz ve başka birinin saatte 50 km hızla paralel hareket ettiğini farz edin. Ama bir anda diğer kişi saatte 45 km hıza yavaşladı. Şimdi geriye doğru hareket ediyormuş gibi görünecek, ancak yine de sizinkinden daha düşük bir hızla ilerliyor. Başka bir kişinin hızındaki değişiklik nedeniyle meydana gelen, yalnızca sizin tarafınızdan yapılan bir gözlemdir. Retrograd gezegenlerde tam olarak olan şey budur. Asla geriye doğru hareket etmezler; bir süre yavaşlarlar.

Şimdi aklınıza bir gezegen neden geri hareket eder veya bir başka deyişle gezegenler neden yavaşlar sorusu gelebilir. Oldukça geniş ve karmaşıktır ve bu makalenin kapsamı dışındadır. Güneş ve Ay geri hareket halinde olamaz ve Rahu-Ketu her zaman geri hareket halindedir. Diğer gezegenleri, yani Mars, Merkür, Jüpiter, Venüs ve Satürn'ü her yıl geri harekette bırakır.

Retrograd Dönemin Başlaması İçin Şartlar

Gezegenler, Güneş gezegeninden uzaklıklarına bağlı olarak belirli koşullarda geri hareket ederler. Örneğin, Satürn, Mars ve Jüpiter, Güneş gezegeni onlardan 5. burca geldiğinde geri hareket eder. Örneğin Satürn şu anda Kova burcunda, Güneş ise Boğa burcunda. 15 Haziran'da Güneş İkizler burcuna girdiğinde Kova burcundaki Satürn'den 5. sırada olacak ve dolayısıyla Satürn için geri hareket başlayacak. Güneş onlardan 7. sırada olduğunda, gezegenler ciddi bir gerileme hareketi gerçekleştirir. Merkür ve Venüs, Güneş gezegeninden 29 ve 48 derece uzaktayken gerilemeye başlarlar çünkü bunun ötesine asla geçemezler ve mesafeyi telafi etmek için yavaşlarlar.

Geri giden gezegenlerin süresi sabittir ve aşağıda verilmiştir.

 • Satürn 140 gün boyunca geri gider ve öncesinde ve sonrasında beş gün sabit kalır.
 • Jüpiter 120 gün geri gider ve beş gün öncesi ve sonrasında durağandır.
 • Mars 80 gün boyunca geri gider ve 3 ila 4 gün önce ve sonra durağandır.
 • Venüs 42 gün boyunca geri harekette ve yaklaşık iki gün önce ve sonra durağan.
 • Son olarak, cıva 24 gün boyunca geri gider ve bir gün öncesi ve sonrası durağandır.

Unutmayın, bu günler yaklaşıktır ve burcun uzunluğuna bağlıdır; bu günler az ya da çok olabilir. Örneğin, bu yılki Satürn retrosu 142 gün sürecek. Her gezegenin geri hareket etmesi gereken zaman yüzdesi aşağıdaki gibidir:

 • Satürn için %36,39.
 • Jüpiter için %30,24.
 • Merkür için %19,76.
 • Mars için %9.33.
 • Venüs için %7,22.

Burçta hangi gezegenlerin geri hareket ettiğini nasıl bulabileceğinizi görelim.

Herhangi Bir Burçta Gerileyen Gezegenler Nasıl Tespit Edilir?

Nispeten kolaydır; Almanak' ı açmanız ve tabloyu çizmeniz gerekiyor. Almanak size o gün herhangi bir gezegenin geri hareket edip etmediğini gösterecek. Bu, herhangi bir Burçta geri giden gezegenleri bulmanın en kolay yoludur.

Geri giden gezegeni gösteren grafik

Gezegenlerin geçişleri sırasında retro hareketi yapabilirsiniz. Şimdi astrolojide geri giden gezegen etkilerinin etkilerine geçelim.

Astrolojide Gerileyen Gezegenler Nasıl Okunur?

Geri giden bir gezegenin etkilerini okumak karmaşıktır. Geleneksel astroloji kurallarının dışında, Geri giden bir gezegeni okurken aşağıdaki kuralları uygulamanız gerekir:

1. Güç - Geri giden gezegenler güçlü Chesta Bala'ya sahiptir ve çok güçlü kabul edilirler. Bu faktör önemlidir ve göz ardı edilmemelidir. Hatta bazı astroloji metinlerinde yüceltme ile eş tutulmuşlardır. 3. evin efendisine sahip olmak, kişinin gittiği her şekilde zafer kazanmasını sağlayabilecek bir gerileme durumudur. Retrograd durumda işlevsel fayda varsa iyi olarak kabul edilir. Oysa retrograd durumdaki malefik, onu daha fazla malefik yapar ve zarar verme gücü verir.

2. Doğayı Tersine Çevir-Retrograd gezegenler, yüce veya zayıflamış bir durumdayken zıt sonuçlar verme eğilimindedir. Yüce bir gezegen geri gidiyorsa, o zaman zayıflamış bir gezegen gibi davranacaktır; aynı şekilde, geri hareket halindeki zayıflamış bir gezegen, yüce bir gezegen gibi davranacak ve iyi sonuçlar verecektir. Bu talihsiz bir durumdur ve bir Burçtaki yüce gezegenlerle ilgili yüksek beklentiler yalnızca hayal kırıklığına yol açar.

3. Geri Dönen Gezegenlerin Görünümü- Geri giden bir gezegen, konumunun önceki evinden de görünüşünü alır. Diyelim ki geri giden Jüpiter 3. eve yerleştirildi, sonra her zaman 2. evden açılarını sayın. Jüpiter'in geri hareketinden dolayı Natal Horoskopta 3. evde olduğunu varsayalım. Jüpiter de 6. ve 7. 8. evlerde açı yapacak. Bir anda yararlı bir gerileme işlevine sahip olmak en iyisidir çünkü o zaman her zaman bir bonus olan bazı ekstra evleri kapsayabilecektir.

4. Bölünmüş Haritalar: Gezegenlerin geriye dönük hareketi, bölünmüş haritalarda da geçerli olacaktır. Herhangi bir bölünmüş haritanın 1. evinin lordu, retrograd durumdayken, o bölünmüş haritanın anlamlarında sorunlara neden olur.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, herhangi bir burçta ikiden fazla geri giden gezegenin asla iyi kabul edilmediğidir.

Geri Hareket Halindeki Gezegenlerin Etkileri

Gezegen Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn geri hareket halindeyken, Burçtaki doğal anlamlarına ve işlevsel doğalarına bağlı olarak farklı sonuçlar yaratır. Bu gezegenlerin ilgili gerileme durumlarındaki etkileri çok etkili olabilir. Önemli olayları tetikleyebilir ve Burç'un olumlu ve olumsuz yönlerini güçlendirebilirler.

Birçok ünlü kişinin doğum haritasında Retrograd gezegenlere sahip olduğu görülmektedir. Beklentileri karşılamayan pek çok kişinin de burçlarında geri giden gezegenlerin olduğu görülüyor. Ancak başarılı burçlarda geri giden gezegenlerle karşılaşma şansı daha yüksektir.

Gezegenlerin geçişler sırasındaki gerileme durumu çok etkilidir ve savaş, piyasa çökmesi, durgunluk, kaza, deprem vb. olaylara neden olur.

Tüm geri giden gezegenlerin etkilerini hem doğumda hem de geçişte ayrı ayrı görelim.

Doğum Astrolojisinde Retro Merkür'ün Etkileri

Merkür hızlı hareket eden bir gezegendir ve İkizler ve Başak burcuna sahiptir. Merkür retrosu nedeniyle bükülen veya acı çeken konuşmayı, zekayı ve cildi yönetir. Bazı rahatsızlıklarla birlikte geri giden Merkür'e sahip kişiler, konuşma ile ilgili sorunlardan muzdarip olma eğilimindedir. Geri hareket halindeki Merkür'ün beceri ile ilgili sorunlara neden olduğu da görülmektedir. Doğum haritasında, geri giden Merkür kişisel ilişkilerde sorunlara yol açar. İletişim eksikliği ve kelimelerin yanlış yorumlanması çiftler arasında tartışmalara yol açabilir.

Merkür'ün sahip olduğu evler, Merkür'ün geri hareket halinden dolayı önemli ölçüde zarar görür. Örneğin, Merkür'ün 3. evin ve 6. evin efendisi olduğu yükselen yükselen Koç için geri giden bir Merkür kişiyi ya çok cesur yapar ya da kişiyi ürkek ve korkak yapar. Etkiler çok aşırı olacak ve bu da yerel yaşamda sorunlara neden olacaktır. Denge orada olmayacak.

Doğum haritalarında Merkür'ü gerileyen bazı ünlülerin burçlarına ve bunun onları nasıl etkilediğine bakalım.

1. Hilary Clinton: Merkür yükselen lorddur ve Terazi burcunda geri harekettedir. Ona büyük bir aksilik verdi ve evliliğini etkiledi. Kocasının davranışı onun için hayal kırıklığına ve utanca yol açtı.

2. Narendra Modi: Hindistan'ın şu anki Başbakanı Başak burcunda Merkür retro durumda. Eşinden ayrılıp kendini siyasete adadı ve Merkür'ün gerilemesi nedeniyle Gujrat'ın başbakanı ve Hindistan Başbakanı olarak zor kararlar aldı. Neechabhanga, Ruchaka vb. Gibi başka önemli Rajyogaları var. Burç analizi, evrimi altında okunabilir. Geri hareket halindeki Merkür hayatında hayati bir rol oynamıştır.

3. Michael Jackson: Tüm zamanların en büyük Pop şarkıcısı, performansın ve karizmanın burcu olan Aslan burcunda Merkür retro durumda. Geri giden Merkür ona çok belirgin bir ses verdi ama aynı zamanda ciddi cilt sorunlarına da yol açtı. Michael Jackson'ın Gezegen Konumları Merkür'ün Geriye Dönük Durumda Olduğunu Gösteriyor

Geçiş Halinde Retrograd Merkür'ün Etkileri

Geri giden Merkür, anlık etkileri söz konusu olduğunda en ünlüsüdür. Geri giden bir Merkür geçişinin, hayatı kargaşaya sokan gadget'ları ve elektronik öğeleri nasıl etkileyebileceği iyi bilinmektedir. Bireylerin transit geçişinde Merkür, mantıklı düşünme yeteneğini etkiler. Evraklarda hatalara neden olur. Merkür gerilemesi sırasında belge imzalamanız asla tavsiye edilmez.

Geçmişte geri giden Merkür'ün ne zaman yüksek düzeyde teknoloji arızasına neden olduğunu görelim.

4 Ekim 2021'de, Facebook ve Instagram sunucusu neredeyse 6 saat boyunca kapalıyken.

O gün için toplu taşıma tablosunu kontrol edin; o gün Merkür'ü geri hareket halinde göreceksiniz.

Benzer şekilde, Facebook en kötü kesintiyi 13 Mart 2019'da 24 saat süren bir şekilde yaşadı.

Geçiş haritasında aşağıdaki görüntüde gösterildiği gibi, o gün Merkür yine geri hareketteydi.

13-03-2019'daki Gezegen Konumları O Gün Merkür'ün Geriye Döndüğünü Gösteriyor

Yukarıdaki örnekler, geri giden Merkür'ün geçişi sırasında elektronik eşyalara dikkat etmemizin çok önemli olduğunu göstermektedir.

Retrograd Mars'ın Doğum Haritasına Etkileri

Planet Mars, kan, savaş, saldırganlık, isyan ve mekanik teknolojinin bir göstergesidir. Natal Horoskoptaki retrograd durumu kişide gereksiz saldırganlık yaratır. Kişinin sakin düşünmesine izin vermez ve tartışmacı davranışlara yol açar.

Mars'ın geri gitme durumu kişinin evliliğini çok ciddi şekilde etkiler. Partnerle olan cinsel gerilim her zaman oradadır ve kişi partnerin ihtiyacını asla anlamaz. Aynı şekilde, yerlilerin para açgözlülüğü de onu suç işlerine yöneltebilir. Doğru ve yanlış duygusu, Mars geri hareket halindeyken çalışmaz.

Olumlu tarafı, iyi ilişkili bir retrograd Mars sporda, orduda ve liderlikte başarı sağlayabilir.

Doğum haritalarında Mars geri giden ünlü kişilerin bazı burçlarına bakalım.

1. Robert Dwayne Junior: Mars 2. evinde geri gidiyor ve ciddi bağımlılık sorunları yaşamasına neden olan Satürn'ün bir görünümüne sahip. Mars bir Yogakarka gezegeni olduğundan , hayatta zenginlik ve başarı elde etmesine izin verdi.

2. Micheal Zordan: Burcunda Yengeç burcu yükseliyor ve Mars geri gidiyor. Zayıflamada geri giden gezegenin kuralı, yüce bir gezegen gibi işliyor, burada tam olarak çalışıyor gibi görünüyor. Geri giden Mars, ona atletik yetenekler verdi ve onu bir spor yıldızı yaptı. Micheal Jordon'ın Gezegensel Konumu Mars'ın Geriye Döndüğünü Gösteriyor

3. Martin Luther King: Burçlarında Boğa burcu yükseliyor ve geri giden Mars yükselişte. Geri giden Mars nedeniyle çok cesurdu ve ateşli bir konuşma yaptı. Ne yazık ki Mars onun için bir maraka gezegenidir ; suikaste uğradı.

Geçiş Halindeki Geri Dönen Mars'ın Etkileri

Şimdi Mars'ın geri hareketi sırasında hastaneye yatış sayısı artıyor. Ayrıca fabrika yangınları, yol kavgaları, orman yangınları ve trajik olaylar her zamankinden daha fazla yaşanıyor. İlginç bir şekilde Mars retrosu geçmişte savaşlara neden olmadı. Hindistan'ın Uttarakhand eyaletindeki en kötü orman yangını, 2016' da Mars geri giderken meydana geldi.

Retrograd Venüs'ün Doğum Haritasına Etkileri

Venüs aşk, seks, çekicilik, güzellik, sanat, kaliteli yemek ve çekiciliğin gezegenidir.  Natal Burç'ta geri giderken, Venüs gezegeni kişide bir boşluk yaratır. Neşeyi standart kabul edilebilir şekillerde deneyimleme yeteneğini etkiler.

Kişi, duygularda acımasız ve soğuk olabilir. Yerli, zevk ve tatmini deneyimlemek için aşırı yollara gider. İnsanda üreme yeteneğini içerir ve geri giden Venüs, sperm sayısını doğrudan etkiler. Geri giden Venüs'ün Satürn'den etkilenen Merkür veya Ketu ile birleşmesi yerli Homoseksüel yapabilir.

Aynı zamanda dövme takıntısı, vücut pirsingi ve aşırı vücut modifikasyonları gibi aşırı moda anlayışını da beraberinde getiriyor. Venüs retrosuna sahip olmak kolay değil çünkü günlük yaşamla ilgili alanları etkiliyor.

Birçok ünlü şair, aktör ve oyuncunun Burçlarında Venüs retrosu vardır. Natal Burçtaki geri giden bir Venüs, etkilenmediği ve faydalı gezegenlerle ilişkili olmadığı sürece mega başarı sağlayabilir.

Doğum haritasında Venüs'ün geri gittiği bazı burçlara bakalım.

1. Robert De Niro: Aslan burcunda geri giden Venüs'ü var, bu oyuncular için hayati bir burç. Geriye dönük durumda, Venüs ona insanların sevdiği belirli bir hareket tarzı sağladı.

2. Adolf Hitler: İlginç bir şekilde, Hitler'in Venüs'ü de retro durumda. Kadınlarla ilişkisi çok karmaşıktı. Karizmatikti ve Venüs onun için yükselen lord olduğundan, geri giden Venüs'ün durumu onu sert bir kişilik ve doğası gereği kötü yaptı.

3. Ellen DeGeneres: Ünlü talk show sunucusu Oğlak burcunda Venüs geri hareketinde. Eşcinsel ve soğuk duygularıyla tanınır. Onun gezegen konumu, içindeki Venüs'ün geri hareketini gösteriyor.

Transit Halinde Retrograd Venüs'ün Etkileri

Gerileme geçişi sırasında Venüs skandalları yaşanır. Tarihe bakacak olursak, ABD'nin eski Başkanı Bill Clinton'ın karıştığı en ünlü seks skandalı, Venüs retrosu sırasında gün ışığına çıktı.

Retrograd Jüpiter'in Doğum Haritasına Etkileri

Jüpiter geleneğin, umutların, zenginliğin, değerlerin ve dinin gezegenidir. Doğum haritalarında Jüpiter'i çoğu zaman geri hareket halinde görürsünüz.

Geriye dönük durumda, yerlileri oldukça iyimser ve vizyoner yapar. Geriye dönük formda iyi sonuçlar veren tek gezegendir.

Doğum haritalarında, geri giden Jüpiter'in yerlileri yurtdışına götürdüğü ve orada başarı sağladığı görülür. Aynı zamanda farklı bir dinin derin bir deneyimine de yol açabilir. Ayrıca kişinin farklı dinden evlenmesine neden olur ve bazı durumlarda inancın değişmesine neden olabilir.

Hayırsever geri giden Jüpiter'in mahadasha'sının kişiye büyük başarı getirdiği bilinmektedir. Hem Shahrukh Khan  hem de Salman Khan, Jüpiter mahadashalarında büyük başarı elde ettiler. Ondan önce kariyerlerinde mücadele ediyorlardı.

Jüpiter'in geri gittiği ve onları oldukları kişi yapan bazı ünlülerin Burçlarına bakalım.

Örnek  No.1- Tüm zamanların en büyük boksörü Mohammad Ali, Boğa burcunda Jüpiter'i geriliyor. Vietnam savaşına katılma emrine karşı çıktı ve geri giden Jüpiter'in etkisiyle dinini değiştirdi.

Örnek  No.2-  Bu neslin en iyi oyuncularından biri olan Shahrukh Khan, İkizler burcunda Jüpiter'i geriliyor. Jüpiter'in mahadashasında büyük başarı elde etti ve farklı bir dinden kadınlarla evlendi.

Örnek  No.3-  Mukesh Ambani, doğum haritasındaki Jüpiter gerilemesi nedeniyle Hindistan dışında Yemen'de doğdu. Jüpiter Aslan burcunda geriliyor, bu onu gösterişli yapıyor ve dünyanın en pahalı evinin yanı sıra en iyi araba koleksiyonlarından birine sahip.

Transit Halinde Retrograd Jüpiter'in Etkileri

Transit halindeki retrograd Jüpiter'in dünya düzeyinde ve bireylerin yaşamında önemli etkilere neden olduğu bilinmektedir. Bu gerileme döneminde ikamet değişikliği, yurt dışı seyahatleri ve ruhsal uyanış gerçekleşir. Dünya düzeyinde barış getiren olaylara neden olabilir ve kaosu kontrol eder. Geri giden Jüpiter'in dünyaya barışı nasıl geri getirdiğine dair önemli bir örnek görelim.

1. Dünya Savaşı'nın sona erdiği gün 11-11-1918'de Jüpiter transit geçişinde geri gidiyordu. Aynı şeyi onaylayan gezegen geçişini gösteren görüntüyü kontrol edebilirsiniz.

Jüpiter gerilemesi ideolojik nedenlerle çatışmalara neden olabilir ve bunun en iyi örneği 07-11-1917'de başlayan Rusya iç savaşında Jüpiter'in aşağıda verilen görüntüde görüldüğü gibi geri hareket halinde olmasıdır.

Doğum Burcuna Geri Dönen Satürn'ün Etkileri

Satürn sıkı çalışma ve özveriyi yönetir. Geriye dönük durumda, kişiyi işkolik yapar. Hayatın bir noktasında düşük bir nokta yaratır ve kişi ya daha fazla düşmeyi ya da ondan yükselmeyi seçebilir. Sağlık üzerinde bir etki yaratır ve kemiklerle ilgili sorunlara, görme kusurlarına, diş problemlerine, erken beyaz saçlara vb. neden olur.

Bireylerin doğum haritasında geri giden Satürn, güç ve şöhret kazanma hırsına neden olur. Yerli mücadelelerden geçmek zorundadır ve başlangıcı her zaman alçakgönüllüdür. Asla kolay bir zaman vermez ve yerliler her zaman hayatının ilk aşamalarında mücadele etmek zorundadır. Sahip olması zor bir yerleşim ama aynı zamanda ödüllendirici de olabilir.

Doğum haritalarında Satürn retrosu desteğiyle önemli başarılar elde etmiş yerlilerin bazı burçlarına bakalım. Geri giden Satürn'ün dikkat çekici özelliği, kişinin en iyi ya da en kötü nitelikleriyle tanınmasıdır ve verilen örnekler bunu kanıtlayacaktır.

Örnek No.1-  ABD'nin eski Başkanı Barack Obama, Oğlak burcunda Satürn geri hareketine sahip. Başlangıcı çok alçakgönüllüydü ve hiç kimse siyahi bir kişinin bir gün ABD Başkanı olabileceğini hayal etmemişti. Burçlarında Sasa Yoga var

Barack Obama Gezegen Konumları

Örnek No.2-  Richard Nixon, nda Satürn Boğa burcunda geri gidiyor ve başlangıcı çok mütevaziydi ve yükselmeye çalıştı. Ancak, açık sözlü ve tartışmalı bir başkandı. Onda olağanüstü Parivartan Yoga var .

Richard Nixon Gezegensel Konumları Retrograd Satürn'ü Gösteriyor

Örnek No.3-  Sosyal medya patronu Mark Zuckerberg, Satürn'ü geri hareket halindedir. Ayrıca sıfırdan yükseldi ve çalışma tarzındaki etik eksikliği nedeniyle ilk yılları çok tartışmalıydı.

Transit Halinde Retrograd Satürn'ün Etkileri

Transit sırasında Satürn geri giden Satürn önemli sonuçlar verir, gecikmelere neden olur ve planlar başlarda takılıp kalmış gibi görünür. Ancak Satürn retro geçişinin son birkaç gününde birdenbire olaylar oluyor. Hastalıkların alevlenmesine de sebep olur ve bundan dolayı ızdırap çeker. Geri giden Satürn'ün geçişinin büyük ölçekli olaylara neden olduğu bazı örnekler görelim.

Örnek No.1- 2. dünya savaşının başlangıcında Satürn, Jüpiter ile birlikte geri hareket halindeydi. Aşağıda verilen resimde gösterildiği gibi 01-09-1939'daki gezegen geçişlerini kontrol edin.

Gezegen Konumları O 2. Dünya Savaşı Satürn'ün Geriye Döndüğünü Gösteriyor

Örnek No.2-  ABD ile Rusya arasındaki soğuk savaş 12-3-1947'de başladı ve o sırada Satürn geri gidiyordu; Satürn'ün geçiş konumu için aşağıda verilen görüntüyü kontrol edin.

Satürn'ün Geriye Döndüğünü Gösteren Gezegen Konumları

Çözüm

Geri giden gezegenler çok gizemli olabilir ve yukarıda verilen örneklerden de anlaşılacağı gibi, geri giden gezegenler doğum haritasında bulunduklarında zenginlik ve başarı verebilirler. Geri giden gezegenlere özel ilgi gösterilmelidir çünkü anlaşma yapabilir veya bozabilirler.

 

şenay yangel imza

 • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık