Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Neptün Retrosu ve Doğum Haritanızda Evlere Göre Etkileri

Neptün Retro Hareketinde Ne Olur?

Neptün, dış gezegenlerden biridir ve Güneş etrafındaki yörüngesinde çok yavaş hareket eder. Ara sıra, yeryüzünden görüldüğü gibi, Neptün gökyüzünde ilerlemeyi durdurur ve geriye doğru hareket etmeye başlar. Bu optik bir yanılsamadır – gerçekte gezegen normal yörüngesinde ilerlemeyi asla bırakmaz – ancak astrolojik olarak konuşursak önemli bir yanılsamadır ve astrolojik sembolizm açısından zengindir.

Neptün, her yıl beş ila altı ay arasında bir süre boyunca geri hareket eder. Bu, her yıl Neptün'ün zamanın %40'ından fazlasında geri harekette olduğu anlamına gelir. Bunu, insanların %40'ından fazlasının bir Neptün retrosu döneminde doğduğunu takip eder - bu insanların doğum haritalarında Natal Neptün Retrosu dediğimiz şey vardır.

Neptün gerileme dönemleri, doğum haritanızda Neptün geri harekette olsun ya da olmasın herkesi etkiler, ancak bizleri farklı ve değişen derecelerde etkiler. Gökyüzünün Neptün'ün geriye doğru hareket ediyor gibi göründüğü kısmı doğum haritanızda önemliyse, o yıl Neptün'ün geri hareketinin etkilerini keskin bir şekilde hissedebilirsiniz; özellikle önemli değilse, herhangi bir etkiyi neredeyse hiç fark etmeyebilirsiniz. Neptün her zaman oldukça ince bir gezegen etkisidir, bu nedenle retrograd hareketi gerçekten hissetmek için doğum haritası sıcak noktasında gerçekleşmesi gerekir.

Neptün Retrosunun Astrolojideki Önemi Nedir?

Neptün'ün geri gidişinin etkilerini hissettiğinizde, kendinizi anlamanızda ve ruhsal gelişiminizde temel bir değişiklik meydana getirebilir.

Normalde astrolojide Neptün idealizmi temsil eder. Bu gezegenin hassas, sezgisel, iyileştirici enerjisi şefkatli ve ruhsaldır, ancak aynı zamanda yanılsamalar ve kafa karışıklığı olarak da tezahür edebilir. Neptün çoğu zaman en büyük korkularımızı ve endişelerimizi ortaya çıkarır. Bununla birlikte, iyi çalıştığında, doğum haritasındaki Neptün, iyileştirici güçleri, eterik bir büyüyü, psişik yetenekleri ve rüyaların gücünü temsil edebilir.

Neptün gerilemesi sırasında, Neptün'ün etrafındaki birçok karışıklık ve sis aklımızdan uzaklaşıyor gibi görünüyor, bu nedenle bu genellikle Neptün'ün enerjisini daha yüksek amaçlar için kullanmak için iyi bir dönemdir. Bu son derece ruhsal gezegen genellikle ruhsal bir arayışla ilişkilendirilir, ancak Neptün gerilemesi sırasında, dış dünyada gurular veya öğretmenler aramak yerine içimize döner ve ilahi kıvılcımı buluruz.

Bazen Neptün enerjisi, zorlayıcı olabilen skandal veya paranoya olarak kendini gösterir. Ancak, Neptün gerileme döneminde, böyle bir skandala sahip olma veya paranoyayı bilinçli, pozitif farkındalığa dönüştürme şansımız var. Neptün gerilemesi sırasında, rüyalarınızın sembolizm açısından çok daha zengin olması ve hatırlamanız ve yorumlamanız daha kolay olması muhtemeldir. Geleneksel olarak, ruhsal armağanlarınızı geliştirmek için çok iyi bir zamandır, çünkü evrensel bilinçle kendi bağlantılarınızın daha çok farkına varırsınız.

Doğum Haritasında Neptün Retrosu

Doğum haritanızda Natal Neptün Retrograd ile doğan insanların %40'ından fazlasıysanız, etkilerini özellikle fark etmeyebilirsiniz. Bu çok yaygın bir şey olduğu için, bunu her haritada astrolojik olarak önemli görmüyoruz. Ancak, haritanızdaki Neptün Yükselen, Güneş, Ay veya yönetici gezegeninize yakınsa veya önemli bir açı yapıyorsa, etkisi kişiselleştirilebilir ve hayatınızda çok daha güçlü hissedilebilir.

Doğum haritasında güçlü bir Neptün gerilemesi olanlar, yaşamları boyunca suçluluk duygularını sallamakta zorlanabilirler. Bu, insanları çok fazla memnun etmeye veya başkalarını takip etme konusunda zor bir saflık ve istekliliğe yol açabilir. Bununla birlikte, bu bireyler, ifade etmekte zorlansalar bile, genellikle kendi kozmik tanrılarının çok güçlü bir farkındalığa sahiptirler. Cevaplar için ruhsal bir arayış içinde olabilirler, ancak diğer daha manipülatif ruhlara fazla güvenmekten her zaman korunmaları gerekecektir.

Neptün Retrosu Astrolojik Evlerden Geçerken

Geri giden gezegenler söz konusu olduğunda, gezegenin içinden geçtiği burç, bize ne bekleyeceğimiz konusunda genel bir fikir verir, ancak bu, her retrograd hareket döneminde değişir. Neptün'ün retrograd geçiş periyodu sırasında neler bekleyebileceğimizi daha iyi anlamak için gezegenin hangi astrolojik evden geçtiğine bakıyoruz.

Neptün Retrosu 1. Evden Geçiş
Kendinizi devam eden, sürekli iyileştirmeye ihtiyaç duyan bir iş olarak düşünmeyi bırakın. Bu gerileme dönemi, içinizdeki ilahi kıvılcımı tanımak ve olduğunuz gibi mükemmel olduğunuzu bilmekle ilgilidir. Kabul gör ve barış kesinlikle takip edecek.

Neptün Retrosu 2. Evden Geçiş Yapıyor
Paranın ve zenginliğin yarattığı illüzyonlardan kurtulun. Sahip olduğundan daha fazlasına ihtiyacın yok. Bir şükran günlüğü başlatın ve nimetlerinizi bilinçli olarak fark edin. Hayal edebileceğinizden daha zenginsiniz, ancak çok uzun süredir çok materyalistsiniz.

Neptün Retrograd Geçiş 3. Ev
Kalbinizin derinliklerinden konuşmaya ve iletişim kurmaya odaklanın. Sevgiyle söylenen acı bir gerçek, artık her türden ama belirsiz duygudan çok daha değerlidir. Önemli şeyler söylendikçe gözyaşları akabilir, ancak bunun bir iyileşme süreci olduğuna güvenin.

Neptün Retrosu 4. Evden Geçiş Yapıyor
Bu retrograd dönemin odak noktası affetmektir. Geçmiş travmalarınızdan sorumlu olanları affedin ve mükemmel olamadığınız için kendinizi affedin. Bu arada, sevdiklerinize daha fazla özgürlük tanıyın - çok fazla beslemek diye bir şey vardır.

Neptün Retrosu 5. Evden Geçiş
Bu gerileme döneminde yaratıcılığınız yükselebilir ve ilham bulmak kolay olmalıdır. Ancak, oynamak için kendinize izin vermelisiniz. Yaratıcı fikirlerinizi başka bir angarya olarak ele almak, şu anda ilerlemenizi ciddi şekilde sınırlayacaktır.

Neptün Retrosu 6. Evden Geçiş Yapıyor
Günlük çalışma hayatınızdaki kaos ve bunaltıcı biraz geri çekilmeye başlayabilir. Meditasyon, yoga veya sağlık yararları sağlayan başka bir şey için günlük programınızda zaman yaratmak için bu nefes alma alanını kullanın. Bu, baskınlığı uzak tutmaya yardımcı olacaktır.

Neptün Retrosu 7. Evden Geçiş Yapıyor
Bir başkasını aya sevip geri dönseniz bile, başka birinin iyiliği için kendinizi feda etmeyi bırakın. Bu retrograd dönem size önemli olduğunuzu öğretiyor. Kendi ihtiyaçlarınıza, isteklerinize, isteklerinize ve sınırlarınıza saygı duyarak başlayın.

Neptün Retrosu 8. Evden Geçiş Yapıyor
Bu Neptün gerileme döneminde para veya kişisel ilişkilerle ilgili korku ve endişeler yoğun olabilir. Senin görevin bu korkuları kabul etmek ve onunla oturmak. Korkmakta sorun yok; Sadece korkuyu kabul ettikten sonra onu ortadan kaldırmak için çalışabilirsin.

Neptün Retrosu 9. Evden Geçiş
İdealizmin övgüye değer ama yanlış yönlendirilmiş olabilir. Seninkinin gerçekten tek gerçek olduğundan emin misin? Bu dönemde kalbinizi ve zihninizi başka düşünce biçimlerine, başka inançlara, başka görüşlere açın. Aradığınızı bulmak için bir dolambaçlı yol gerekir.

Neptün Retrosu 10. Evden Geçiş Yapıyor
Kariyeriniz söz konusu olduğunda idealizmi sansürlemeyin. Mevcut işinizden farklı bir çağrınız veya mesleğiniz olduğunu hissediyorsanız, yolu değiştirme cesaretini ve gücünü içinize bakın. Bu, ruhsal amacınızı ayırt etmek için ideal zamandır.

Neptün Retrosu 11. Evden Geçiyor
Bir kiliseyle, bir hobiyle veya bir tür sosyal grupla olan ilişkiniz bir süredir acıya neden olabilir. Bu gerileme dönemini, sizi neden geride tuttuğunu anlamak ve artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünüyorsanız ondan uzaklaşmak için kullanın.

Neptün Retrosu 12. Evden Geçiş Yapıyor
Bu, kendinizi suçlama eğiliminiz üzerinde çalışmak için harika bir fırsat. Karmanız üzerinde meditasyon yapın ve kötü şeylerin genellikle iyi insanların başına geldiğini anlayın. Onlardan korkmak yerine, ruhsal armağanlarınıza bilinçli olarak adım atmayı seçin.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık