Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Mesut Yar ile Astroloji Röportajı

Bu hafta Türkiyenin en önemli isimlerinden Tv programcısı gazeteci yazar aynı zamanda Arkeolog Mesut Yar konuğumuz. Nasılsın diyerek sorularıma başlamak istiyorum.

1.) Programlar yeni projeler Mesut Yar’ın gündemi neler izleyici ve okurlarını neler bekliyor?

Şu kadarını söyleyeyim, programlar devam edecek. Benim için bu senenin yeni gündemi çok uzun süredir beklettiğim bir edebiyat projesi. İnsanlar uzun zamandır benden bir roman bekliyordu. O roman geliyor. 14 sene sonra yeniden bir kitap çıkartmayı düşünüyorum.

2.) Koç burcusun, Gök bilimini arkeolog kimliğinden ötürü oldukça iyi bilenlerden birisin. Astroloji hayatının neresinde gökyüzü enerjileri ile hayatında dönüm noktası olan bir deneyimin oldu mu? Olduysa bizlere ile paylaşır mısın?

Astroloji elbette benim inandığım pozitif bilimlerden birisi. Her ne kadar insanlar tarafından pozitif bilim olarak kabul edilmese de artık bunun doktorası, akademileri ve kürsüleri var. Gökbilim yani astronomi çok eski bir uğraş. Eski uğraşlarda biliyoruz ki son derece önemli ilim adamları, kahinler ve bunlara göre yol alan medeniyetler var. Bir medeniyet elçisi olarak açıkçası inanmamak mümkün değil. Bir deneyimim oldu mu astrolojiyle ilgili? En büyük deneyimim senin kitaplarını okumak.

3.) En büyük korkun ve en büyük hayalin nedir?

En büyük korkum sevdiklerimi yitirmek. En büyük hayalim sevdiklerimle uzun ve sağlıklı bir hayat sürebilmek.

4.) Burcunun güçlü ve zayıf yönlerini nasıl tanımlarsın?

Koç burcuyum ben. Güçlü tarafı, biraz lider ve çözüm odaklı olmak. Ama öteki türlü de çok çabuk sinirlenip çok çabuk sönebiliyorum.  Agresiflik hali hoş bir şey değil. Üstelik artık pozisyonuma da yakışmıyor.

5.) Mesut Yar’ı 3 cümle ile tanımlar mısın?

İnsan kendini anlatırken bir hayli zorlanıyor. Anladığım kadarıyla hayata 1-0 yenik başlayıp, hayat sürerken 1-1 berabere devam edip, inşallah sonda da 2-1 önde bitirmeye çalışacak ve bunu başaracak bir adam olarak tanımlıyorum kendimi.

6.) Bu kadar seviliyor olmanın sırrı ne sana göre?

Bu kadar seviliyor olmak çok göreceli bir şey. Sevenlerim kadar sanıyorum sevmeyenlerim de vardır. Bir sır vermek gerekiyorsa sanıyorum biraz tevazu, biraz samimiyet, biraz da olduğun ve geldiğin yeri unutmamaktan geçiyor. Açıkçası yaşadığım her şeyi ve her yeri içselleştirerek insanlarla bir bağ kuruyorum.

7.) Hayat felsefen nedir?

Hayat felsefem, her ne olursa olsun başarmak. Biliyorum hayat insanların karşısına birçok engelle geliyor. Fakat aşılamayacak engel yoktur, aşamayacak adam vardır. Dolayısıyla eğer kendime adam diyeceksem o engellerin hepsini aşmam gerekiyor.

8.) Türkiye de Astrolojinin hak ettiği yerde olduğunu düşünüyor musun?

Türkiye’de astroloji çok yanlış anlaşıldı. Ama yavaş yavaş senin gibi bilim insanları tarafından mesele kendi izah noktasına kadar geldi ve çok da seviliyor. Yine de cikletten çıkan fal ya da gazetelerden çıkan o günlük yorumlardan ziyade işin matematik ve mühendislik kısmının insanlara doğru anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapabilecek insanların çoğaldığını görünce seviniyorum.

9.) Meslek hayatında unutamadığın en önemli anın nedir diye sorsam?

CNN Türk’ten ayrılacağımız gün yayınladığımız bir klip vardı ( Kaybettiklerimiz). O kadar çok insanı o kadar çok insanla tanıştırdım ki birçok yanlış anlaşılan insan kendisini benim programlarımda izah etme şansı buldu. Unutamadığım anlardan birisi o klibi yayınladığımız andı. Gerçekten gözlerim yaşarmıştı.

10.) Bir dilek hakkın olsaydı ne dilerdin?

“Şu yaşadığım hayat fena değildir, üstü kalsın.” derdim, Cemal Süreya gibi. Bu hayatın devamını, bu mutluluğun, dolayısıyla yaşadığım güzel günlerin devamını diliyorum. Başka da bir şey dilemem açıkçası. Herkese sağlık diliyorum.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık