Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Mayıs 2019 Gökyüzü Enerjileri

Mayıs 2019’un ilk iki haftası Mars ve Jüpiter’in arasındaki güçlü enerji dikkat çeken oldukça hareketli enerjiler hakim gökyüzünde. Bu yüzden her zaman olduğumuzdan daha fazla savaşçı bir ruhta bulabiliriz kendimizi. Bu duygular ve enerjiler altında ideolojik ve sözlü olarak eylem yoluyla gerçekleşecektir savaşçı yönümüzün yansıması. Başka bir deyişle, her birimiz fikirlerimizi coşkuyla ilan edebiliriz, ancak çok az kişi bunu hesapsızca gerçek duygular ile yapacaktır. Moderasyon, pek çok kişinin lügatinde ne pahasına olursa olsun öne çıkmak isteyenler için tercih edilen bir silah haline gelebilir. Dünya ve ülkemizde sosyal ve politik düzeyde, yasalar, adalet, hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü hakkında sonsuz tartışmalar yapılabilir.

Uzlaşmaya ulaşmak zor görünüyor, ancak toplumların bazı alanlarında veya özel yaşamlarımızda buna ihtiyacımız olmayabilir aslında neye ihtiyacımız olduğunu gerçekçi bir şekilde gördüğümüzde belirleyici eylemlerimiz olacaktır. İletişimin temsilcisi Merkür, 5 Mayıs 2019’a kadar 15 Mayıs’a kadar da Venüs’teki enerjisi ile gerçekçi bir duruş sergilememize, tartışmamıza, kaos veya tatsızlığa yol açsa bile kendimizi açıkça, yüksek sesle, agresif bir şekilde ifade etmemize ilham verici enerjileri harekete geçirmekte. Fikirlerimizi, düşüncelerimizi, kişisel değerlerimizi veya duygularımızı ifade etmekte sınırlı hissettiğimizi protesto etmenin tam zamanı doğru ve özden gelen her şey sözlerimize yansıyabilir.

Merkür ardından Venüs, Uranüs ve Güneş ile birlikte Boğa burcunda ilerlerken işlerimiz düzene girer yaşamlarımız sakinleşir ve zihinsel akışımız da artar. Parlak fikirleri istemesek kabullenmekte zorlansak bile olumsuz şeyleri değiştirme, kişisel devrimlerimizi yapma ve bağımsız olma arzumuz ya da kendimizi ifade etme ihtiyacı daha gerçekçi, yerleşik, bir biçimde tezahür eder. Gezegenlerin enerjileri söylediklerimizi, tartışmayı, analiz etmeyi uygulamaya koymayı destekleyici konumdadır. Satürn ve Pluto Retro geri harekette bu yüzden arayışlarımız ve girişimlerimiz daha zorlukla gerçeğe dönüşür bu süreç içinde. Bu döngüde bir takım engeller veya gecikmeler olabilir ve geriye dönük düşünen, tembel veya basitçe tamamen değiştirilmesi gereken eski yapıları belirten yetkililerle karşılaşabileceğimiz durumlar yaşanabilir. Ancak, en iyi ve en ustaca çözümleri bulabilmemizden çok daha fazlasını yapıyoruz. Fakat iletişimin gezegeni Merkür ve güzelliklerin temsilcisi Venüs, Çılgın Uranüs ile 9 Mayıs ve 18 Mayıs'ta birleşiyor!

Bu enerjiler ile olumlu bir  aşamada olduğumuzun bilinci ile pozitif bir iz bıraktığımızı; somut sonuçlarda net bir amaç ile hareket edebileceğimizi; net hedefler koyduğumuzda gerçekleştirebileceğimizin farkında olmalıyız.

Boğa burcunda ki Güneş ve diğer gezegenler duygusallığımızı, aynı zamanda duyularımızla bize ulaşanlara karşı duyarlılığımızı vurgular; basit, doğal şeylerin tadını çıkarmamıza yardımcı olur, ancak bizi parayla ilgili, mutfak veya erotizm ile ilgili konular ile daha da ilgili bir hale yöneltebilir.

Mayıs 2019'da önemli bir diğer gökyüzü olayı da savaş ve mücadelenin gezegeni Mars'ın 16 Mayıs'ta Yengeç'e geçmesidir. Mars, saldırganlığını ve dikkatsiz şeyleri yapma dürtüsünü azaltan bu geçiş dişi enerjiler ile güvenlik ve emniyet ihtiyacımızın neler olduğunu fark etmemize katkıda bulunur ve bu alanlarda. Değişen, nasıl savaştığımız ve motivasyonlarımızdır. Dikkatsizce kavga kipine girmek ya da sert sözler söylemek yerine, bizi tehlikeye atmayacak bir planı hazırladığımız sessizliğe gideriz. Duygusal olarak bağlı olduğumuz şeyler için savaşmayı seçiyoruz ve geçmişimizi, ailemizi, genetik mirasımızı, koruma ihtiyacını hissedebiliriz. Tabii ki, bunlar bir şekilde ya da başka şekilde sosyal olarak  daha da görünür olacak tezahürler olarak yaşamlarımızda etkili olacaktır. Olaylara başka bir açıdan bakıldığında, eylemlerimizin bilinçaltının, hayatta kalma içgüdümüzün, duygusal öznelliğin işaretinin daha fazla önem taşıyacağı söyleyebiliriz.

Enerjimizi yaşam koşullarımızı ilişkimizi veya evimizi iyileştirmeye odaklamak aşk ya da aile hayatımızı yeniden düzenlemek bağlarımızı güçlendirmek için Mars’ın Yengeç burcundan geçişini iyi bir şekilde değerlendirebiliriz. Bu enerji ile  duyguları ifade etmeme eğilimimizi kontrol altına almalı yıkıcı bir şekilde kendimizi yormak yerine SEVGİ ile ifade etmeyi tercih edebilir kendi mutluluğumuzun MİMARLARI olabiliriz.

21 Mayıs 2019'dan itibaren dikkatimizi neye odaklayacağımıza, akılda tutmaya değer, kullanmaya veya başa çıkmaya değecek bir şey hakkında bilinçli kararlar verebiliriz. İçsel realitemizi dıştakiler ile uyumlu hale getirme zamanı, kendimizi bulma yeniden  yapılanma kararları gerçekleştirme zamanıdır. Şimdi zihinsel etkilenme, merak ve fikirleri paylaşma arzusu zamanı başlamakta. Daha kolay öğrenebiliriz, aklımız daha keskindir; Ayrıca her zamankinden daha çevik, daha hareketliyiz.

Mayıs 2019'un son günleri bir Merkür-Jüpiter Merkür-Neptün enerjileri ile yanlış kararlar alma riskinin önemli olduğunu vurgulamakta. Başkalarının bize yalan söylediği için değil, gerçeği kendimiz deforme etme eğiliminde olduğumuz için kendi kurgularımız ve gururla yalanı desteklemeyi tercih etmemeliyiz.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık