Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Jüpiter Geri Hareketine Başlıyor

10 Nisan 2019’ da YAY burcunda 11 Ağustos 2019 tarihine kadar R geri harekette olacak.

Jüpiter ilerlemenin iyimserlik felsefenin idealizmin gezegenidir. Jüpiter R geri harekette olduğunda kişi kendi dini ve felsefi inançlarını ideallerini ahlakını kendisine öğretildiği tarzda değil kendi bildiği şekilde yorumlamaya oluşturmaya başlar. Sezgisel cevaplar araştırır ve kendi içimizde aradığımız cevapları bulur detaylara takılmayız. Genel olarak başkalarının umduğu çıkış notkalarını kullanarak ilerleme sağlanır. Jüpiter 2019 2019, 10 Nisan’da 24° derece Yay burcunda başlıyor ve 11 Ağustos’ta 14° derece Yay burcunda R geri hareketini bitiriyor. Jüpiter geri hareketi büyümeyi, mutluluğu başarıyı içeren, felsefi ve manevi bir iç gözlem ve yansıtma zamanıdır bizler için.

Bu yıl Jüpiter'in geri hareketinin ana teması romantizm ve samimi ilişkiler olacak. Bununla birlikte, Akrep burcunda bulunan zorlu sabit yıldızın yansımaları ile Jüpiter'in gerilemesi ahlaksızlığa ve utanç duyulacak olaylara neden olabilir. Ayrıca bu enerji altında kıskançlık, takıntı ve aşırı ve yıkıcı davranışlara yönelimi olanlar bu potansiyellerini dengeleyemedikleri takdirde davranışlarının yıkıcı sonuçları ile karşılaşabilirler.

Jüpiter geri hareketi, yaşam alanlarımızı veya özel olarak ekstra geliştirmeye ihtiyaç duyan kişilik özelliklerimizi ve davranışlarımızı yapılandırmamız için fırsattır aslında her birimiz için. Jüpiter, felsefi ve manevi bakış açısıyla sürekli büyüyor ve genişliyor. Amaç, sosyal statü, din, kültürel veya etnik kökene bakmaksızın, herkese hayırsever, cömert, arkadaş canlısı ve misafirperver davranmak olmalı. Natal doğum haritalarımızda Jüpiter gerilemesi açgözlülük, bencillik, oburluk, savurganlık, ve doğruluk olarak değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra doğum haritanızda ki yerleşime göre bağımlılık, hoşgörüsüzlük, bağnazlık, cehalet ya da gösteriş yapmak sizi engelliyor olabilir. Kişisel ve manevi büyümenizi engelleyen şeyler, Jüpiter geri hareketinin odaklandığı şeydir. Bu pek çok enkarnasyonda başarıyı engelleyen devam eden bir problem olarak yaşamlarımızı etkiler.

Olaylar veya ilişkiler, özellikle Jüpiter geri hareketi sırasında bu alandaki sorunlu alanı bir dizi sınavdan geçirecek gerçek sevgileri test edecektir. Jüpiter geri hareketinin sınavını geçmek, felsefi ya da manevi içgüdü ile hareket edip yüreğimizde ki sesi duyup dürüst olduğumuzda gerçekleşecektir. Büyüme ve gelişme, mutluluk ve başarı için emek yürek dürüstlükle ile uğraş vermeliyiz. Jüpiter geri hareketi sırasında var olan ilişkimizde romantizmi duygu paylaşımını ortaya koymakta zorlanmamalı aşırı kontrolcü olmadan duyguları özgür bırakmalıyız. Tek taraflı haklılıkalrdan baskın tavırlardan uzaklaşıp sevginin aşkın emek ile ilgi ile büyüyeceğinin yüksek bilincinde olanlar bu testten aşk, güven ve sadakatle çıkacaklardır.

Jüpiter 10 Nisan 2019'da 24° 21' zorlu bir sabit yıldızın üzerinde ve Ay ve Merkür'e meydan okuyan T-Kare oluşturacak.

Sabit Yıldız Lesath tehlike, çaresizlik, ahlaksızlık ve kötülük verir ve asit zehirleri, kazalar, felaketler ve operasyonlarla bağlantılıdır. Ancak Jüpiter ile “belirgin başarılar verebilir.’’ Aynı zamanda, müthiş bir iç görü ve keskin zekâ verir.

Bu enerji altında özellikle 10-15 Nisan haftasında karamsarlık yüzünden anlaşmazıklar içinde olmamaya dikkat etmeliyiz. Duygusal önyargılar düşüncenizi etkileyebilir ve entelektüel akıl yürütme bir kişi veya konu hakkındaki hislerinizi etkileyebilir AMAN DİKKAT!  Fikirlerinizi mükemmelleştirirken her iki tarafa da ADİL olmamız önemli.

Ayrıca bu enerjiler altında iş hayatımızda ilişkilerimizde aşırı güvenmek mümkündür ve kibir, hatta bağnazlık olarak görülebilir. Çok fazla söz vermeyin veya gelecek için planlar yaparken yeteneklerinizi göz önünde bulundurup gerçeklerden uzaklaşmamaya dikkat edin.

Cömertliğiniz başkaları tarafından bir zayıflık olarak görülebilir zarara vermek isteyen kişiler ile uğraşmak zorunda kalınabilir. 

Bu enerjiler altında gelecek ile ilgili endişeler veya inanç sisteminizi sorgulamak, duygusal olarak üzgün hissetmenize ve fazla yemek yeme ve madde bağımlılığı gibi aşırı davranışları tetiklemenize neden olabilir.

Asteroid Juno ve Ay, romantizmi, Jüpiter'in geri hareketinin odak noktası haline getiriyor. Juno, çocuk doğurma çağındaki kadınları, ruh eşlerini, gerçek aşkı ve bağlılığı yönetiyor.

Astreoid Juno egonuzu aşarken ulaşabileceğiniz mistik birliği veya manevi bilinç durumunu sembolize etmekte. Bu enerji ile sorunları aşmak ve bir olmak enerjisi yükselip hakim olmakta. 
“Juno, duygusal, cinsel ve psikolojik olarak tatmin edici tam mistik birliğin özlemini sembolize ediyor. Fakat Juno, evlilik birliğini kutsallığınıdüşünmeye motive eden duygusal ve psikolojik ihtiyaçları da temsil etmekte’’ Bu enerjiyi ise geç kalmadan kıskanç insanların etkisinde kalamdan takıntı korkulara yenilmeden gerçekçi şekilde ele almak önemli geç kalmadan güzel olan elimizden yitip gitmeden! Kendimizi geliştirip kendimize dürüst olup sahiplenerek hareket etmemiz gereken özel bir dönem.

Sevmek yürek Sevmek emek Sevmek Cesaret ister. 

Sevip sevildiğiniz ilişkilerinizin AŞK ile şifa bulup BİZ olabilmenin güzelliklerini yaşamanız dileği ile.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık