Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Kozmik Hizalanma Kala Sarpa Dosha'yı Haritamızda Nasıl Buluruz?

Kozmik Hizalanma Kala Sarpa Dosha'yı  haritamızda nasıl buluruz?
Tüm gezegenler - Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn, Rahu ve Ketu arasında sarılıdır. Kozmik bedenlerin bu şekilde konumlandırılması veya hizalanması Kala Sarpa Dosha'yı yaratır. Rahu veya Ketu'nun ekseni dışında bir gezegen olsa bile, var olan hiçbir dosha olmayacaktır.

Farklı kozmik hizalanmalar farklı sonuçlar verebilir.

Ananta Kala Sarpa Dosha
Bu uyum kişiyi huysuzlaştırır ve sağlığına zarar verir. Evlilik ilişkilerinde sorunlar olacak ve iş hayatında ise ortaklardan destek eksikliği olacaktır.

Bu doshada Rahu, burcunuzdaki 1. eve ve Ketu 7. eve yerleştirilir . 1. evden 7. eve kadar tüm gezegenler bu Rahu-Ketu ekseni arasında yer alır .

Kulik Kala Sarpa Dosha
Etkilenen birey, akrabalarının desteği olmadan onların haksızlıklarına maruz kalabilir. Parasal sorunlar su yüzüne çıkacak ve tasarruf mümkün olmayacak. Etkilenen kişi kaza veya ameliyat geçirebilir. 

Yoga, Rahu 2. evde ve Ketu 8. evde olduğunda oluşur ve tüm gezegenler kendi eksenlerine yerleşir.

Vasuki Kala Sarpa Dosha
Etkilenen kişi mizacında çekingen olabilir ve benlik saygısı için savaşamaz. Küçük kardeşlerle ilişkiler iyi olmayabilir. Gelgit, zorlukların üstesinden gelemeyen kişiye karşı olacaktır. Kişinin inancı zayıf olabilir ve şans ondan yana olmayabilir.

Yoga, tüm gezegenler 3. ev ile 9. ev arasına yerleştirildiğinde oluşur ve Rahu-Ketu'nun ekseni 3. evden 9. eve kadar olacaktır .

Shankapal Kala Sarpa Dosha
Bu uyum, etkilenenlerin anne ile kötü ilişkiler kurmasına neden olur. Bireyin ruhsal huzuru kalmayacak ve meslekte sorunlarla karşılaşacaktır.

Bu yoga, tüm gezegenler 4. evden 10. eve kadar Rahu -Ketu ekseninde uzandığında oluşur .

Padma Kala Sarpa Doşa
Etkilenen birey, doğum ve eğitim ile ilgili bir sorunla karşı karşıya kalacaktır. Gelir elde etmede sorun yaşayabilirler ve büyük kardeşleriyle anlaşmazlık yaşayabilirler.

Rahu-Ketu'nun 5. evden 11. eve ekseni ve tüm gezegenlerin bu ekseni özümsemesi bu yogaya neden olur.

Mahapadma Kala Sarpa Doşa
Etkilenen birey, düşmanların egemenliğiyle karşı karşıya kalacak ve para ve mülk kaybedecek. Parayı boşa harcayacak, sevilmeyen biri olacak ve kayınvalideleriyle anlaşmazlıklar yaşayacak.

6. evin Rahu-Ketu eksenindeki tüm gezegenlerin 12. eve montajı bu yogaya neden olur.

Takshak Kala Sarpa Doşa
Etkilenenler evlilikten yana sorunlar yaşarlar. Nadir bir durum ortaya çıkarsa, evlilik yürümeyecek ve eşler arasında kötü bir ilişki yaratarak ayrılmalarına neden olacaktır.

7. evden 1. eve tüm gezegenlerin Rahu – Ketu eksenine yerleştirilmesi bu yogaya neden olur.

Karakotak Kala Sarpa Dosha
Etkilenen kişi doğası gereği huysuz olacak ve anti-sosyal unsurlarla arkadaş olacaktır. Kişinin düşmanları olacak ve baba tarafından talihli olmayacaktır. 

Rahu'nun 8. eve ve Ketu'nun 2. eve yerleştirilmesi, tüm gezegenler Rahu-Ketu'nun bu ekseni arasına yerleştirildiğinde bu yogaya neden olur.

Shankachhood Kala Sarpa Dosha
Etkilenen bir kişi hayatında birçok şiddetli mücadeleyle karşılaşacaktır ve şans asla ondan yana olmayabilir. Birey sürekli yalan söyleme alışkanlığı geliştirebilir ve asabi olabilir.

9. evdeki Rahu'dan 3. evdeki Ketu'ya kadar olan eksen, burçta tüm gezegenler bu eksen arasında yer aldığında bu yogaya neden olur.

Ghatak Kala Sarpa Dosha
Etkilenen birey, mesleğinde birçok engelle karşılaşabilir ve iş yerinde üstleri ile çatışmalar yaşayabilir. Birey odaktan yoksun olacak ve eleştiriyle karşı karşıya kalacak. Aile üyeleriyle ilişkiler zayıf olabilir. Borçlar ve kötü alışkanlıklar olabilir.

Rahu 10. eve ve Ketu 4. eve yerleştirildiğinde, tüm gezegenlerin 10. evin ekseni etrafında oyalandığı 4. eve bu yogaya neden olur .

Vishdhar Kala Sarpa Dosha
Maddi stres ve çocuklarla ilgili sorunlar olacaktır.

11. evdeki Rahu ve 5. evdeki Ketu, tüm gezegenler Rahu – Ketu'nun bu eksenine yerleştiğinde bu yogaya neden olur.

Sheshang Kala Sarpa Dosha
Hayatta tatmin olmayacak. Gizli düşmanlar olabilir ve yetkililerle sorun yaşayabilirsiniz. Kişi hayatının belli dönemlerinde sağlık sorunları yaşayabilir. 

12. evdeki Rahu ve 6. evdeki Ketu, tüm gezegenler bu eksende toplandığında bu yogaya neden olur.

Kala Sarpa Dosha etkilerini geçersiz kılma Koşulları
Kala Sarpa yoganın hayatınızda herhangi bir zarar vermediği birkaç durum ve istisna vardır.

Burcunuzda Güçlü Raja Yoga'nın varlığı.
Ay ve Güneş'in burçta güçlü bir saygınlığa yerleştirilmesi.
Burçta Gaja Kesari Yoga.
Bu Kala Sarpa Dosha'yı geçersiz kılmak için güçlü lagna lordu şarttır.
Burç'ta 5. evin lordu 9. evin lordu veya 1. lordunun yüceltilmesi.
Burçta Güneş veya Ay'ın yüceltilmesi.
Kala Sarpa Dosha Bir Kişiyi Nasıl Etkileyebilir?
Kala Sarpa Dosha'nın zararlı bir dosha olduğuna inanılır ve bir bireyi hayatında olumsuz etkileyebilir. Kişi bu doshanın birçok olumsuz etkisinden muzdarip olabilir. Kala Sarpa Dosha'ya sahip olanlar, yaşamlarında aksilikler ve geri dönüşler yaşayacaklardır.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık