Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Kova Burcu Ev Dekorasyonu

Kova burcu insanlarına en uygun dekorasyon stilinin hangisi olduğunu merak ediyor musunuz? Şayet burcunuz kovaysa kendinizi en mutlu ve en huzurlu hissedeceğiniz yer eviniz olacak. Bu yüzden evinizi de buna göre dekore etmenizde fayda var. Peki, nasıl bir dekorasyon çalışması yapabilirsiniz?

Öncelikle kova burcu insanları entelektüel yönü olan insanlardır ve mutlaka evlerinde bir alan aktivite alanı olarak kullanılmalıdır. Hobilerinizi göz önünde bulundurarak bu alanı dekore etmeniz ve istediğiniz aktiviteye uygun bir görünüm almasını sağlamanızda fayda var. Eğer geniş bir eve sahipseniz bir alandan ziyade bir odayı aktivite odası olarak ayarlayabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Sıcak Renkler Kullanın

Kova burcu huzurlu ve samimi ortamları sever. Bu yüzden dekorasyonda ağırlıklı olarak kullanılan renk siyah ya da beyaz olmamalıdır. Bunun yerine daha sıcak renk tonlarının tercih edilmesi gerekir. Kahve tonları mekanın daha huzurlu görünmesini sağlarken mor gibi tonlar daha asil bir hava yaratır. Dekorasyonda renk seçimini yapmadan önce renklerin bıraktığı etkiler hakkında fikir edinmenizde fayda var.

Bu arada kova burcu insanlarının sosyal olması ve misafiri çok sevmesi de göz önünde bulundurulmalı! Misafirlerle keyifli anların yaşanacağı bir ev olması için aksesuar kullanımını biraz sınırlandırmak ve bu alanı farklı şekilde değerlendirmek gerekiyor. Örneğin bu alanı oturma alanı olarak kullanabilir ve kalabalık misafir gruplarını da evinizde rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.

Oturma düzenin, televizyon odaklı yapmayın. Aksine sıcak bir sohbet ortamı oluşturacak şekilde dizayn etmeniz daha doğru olur. Oturma alanında koltuk şalı kullanmayı da ihmal etmeyin. Bu arada minimal bir yatak odası dekorasyonu yapmanızda fayda olur. Çünkü kova burcu insanları yatak odalarında karışıklıktan hoşlanmaz. Eğer az eşya kullanırsanız daha düzenli görünmeleri de mümkün olacaktır.

Ahşap Aksesuarlar Edinin

Dekorasyon çalışmanızda ahşap objelere ağırlık vermenizde de fayda olur. Mekanın çok daha sıcak görünmesini sağlayabilen ahşap aksesuarlar evinize samimi bir hava katacaktır. Ayrıca ahşap ve cam nesnelerin bir arada kullanılması ortaya çok daha şık bir görünüm çıkarıyor. Bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Elbette sanat eserlerine de evinizde yer vermelisiniz.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık