Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Jüpiter'in Akrep Burcunda ki Transiti

jupiter-akrep-burcunda

Jüpiter'in Akrep Burcunda ki Transiti:
10 Ekim 2017 & 9 Kasım 2018 tarihleri arasında etkili olacak.

39. Kural

Noktalar sürekli değişse de bütün aynıdır. Bu dünyadan giden her hırsız için bir hırsız daha doğar. Ölen her dürüst insanın yerini bir dürüst insan alır. Hem bütün hiç bir zaman bozulmaz, her şey yerli yerinde kalır merkezinde... Hem de bir günden bir güne hiç bir şey aynı olmaz.

Şemsi Tebrizi

Büyük iyilik bolluk bereket şansın gezegeni Jüpiter’in temsil ettikleri;

Zenginlik, Talih, Kısmet, Din, Felsefe, Çocuklar, Uzun yolculuklar, İnançlarımız, Ruhsallık, Bilgelik, Merhamet, Yabancılar ile ilişkiler, Kanunlar, Hukuki meseleler, Alerjiler, Karaciğer, İyimserlik, Spekülasyonlar, Alerjiler, Astroloji Günlerden Perşembeyi temsil eder. Kuzey Doğu yönü Jüpiter ile ilişkilidir.

Kitaplarımda ve daha önce ki Jüpiter geçişlerinde ki yazılarımda, Jüpiter’in müthiş, şanslı ya da zenginliklerle dolu şeyler getirmesini beklemenin doğru olmayacağına değinmiştim. Akrep burcunda ilerleyecek Jüpiter transitinin sonuçları zaman içerisinde göstereceği tutarlılık bireyler olarak bizlerin bu transitin enerjilerini nasıl değerlendireceğimize bağlı olarak gelişecektir.

Jüpiter transitleri deneyimlerimizi, bilgimizi ve anlayışımızı büyütür geliştirir. Jüpiter iyimserliği, büyümeyi, cömertliği ve bolluğu temsil eder.

Jüpiter'in yoğun ve tutkulu Akrep burcunda gerçekleşecek geçişi ile kalplerimizi arzularımızın peşinden gitmek için harekete geçirici enerjileri etkili kılacak. Jüpiter Akrep burcunda ilerledikçe, Ruhsal fiziksel maddesel olarak iyileşmek için olumsuzlukları kesip atacak gerçekten önemli olan şeylere odaklanmamız gerektiğini öğrenip anlayabileceğiz.

Akrep su gurubunun temsilcisidir. Su burçları daima duyguları kapsar ve Jüpiter Akrep geçişi duygularımızı kucaklamamızı öğretir duyguya ait hemen her şeyi anlamak, duygularımıza yön vermek ve doğru şekilde ifade etmek için bu transit altında farkındalığımız artar. Akrepteki Jüpiter bizi duygusal olarak büyütür hem kendimizi hem bize duyulan sevgiyi duyguları anlamaya teşvik eder. Akrep odaklı derin bir tabiata sahip olduğu için kendimizi ve başkalarını da samimiyetle anlayabileceğimiz enerjiler ile karşı karşıyayız.

Akrepteki Jüpiter geçişi ile yeni bir projeye veya girişimin içinde empati yaparak içsel sezgilerimizi kullandığımızda oldukça başarılı ve kazançlı enerjiler ile karşı karşıyayız. DEĞERLENDİREBİLDİĞİMİZ SÜRECE...

Jüpiter'in Akrep geçişi takıntılarımızı arttırabilir. Bu da ilişkilerimizden iş hayatımıza zorlukları da büyütebilir bu enerji ile başa çıkabildiğimiz sürece sorunlar daha aşılabilir hale gelecektir.

Akrep burcunda ilerleyecek Jüpiter transiti sırasında, özellikle kararlılık, irade, güven bağlılık gibi kavramları daha fazla önemseyeceğiz. Adalet, nezaket ve yaşadıklarımızın altında yatan gerçek meselelerin derinliğine odaklanacağız.

Jüpiter yalnızca bolluk zenginlikler ile ilişkili bir gezegen değildir. Akrep burcunda ki seyri ile hayatlarımızda daha derin çalışmalara tabu gizli ve gizemli olan her şeye daha fazla yöneleceğimiz yüzeysellikten uzaklaşıp ruhani olanın önemini kavrayacağımız enerjiler ile karşı karşıyayız. Bilim de araştırmaların daha fazla önem ve derinlik kazandığı yeni keşifler yeni yollar ile ilklerin gerçekleşeceği önemli deneyimler söz konusu olacaktır. Gizli kalmış uygarlıklara ait ortaya çıkacak gelişmeler insanlığa pek çok konuda rehberlik edecektir. Astroloji Psikoloji ve insan kaynakları konusunda yenilikler ve önemli pozitif gelişmelerin yaşanacağı enerjiler söz konusu. İş ve özel yaşamlarımızda başkalarıyla bağlantı kurmanın yeni yolları açılabilir ve fark edemediğimiz pek çok fırsatı görmeye başlarız. Aşk katillerinin hayatlarının dersini alacağı Aşkla imtihan olanların ise kırılan taşlaşan kalplerinin yine "AŞK" la canlanacağı özel enerjiler. Akrepteki Jüpiter mutsuz samimiyetsiz beraberlikleri ortaklıkları sona erdirmeye yönelik etkileri barındırmakta.

Jüpiter Akrep döngüsünde ilişkiler de statüko kalkar. İlişkilerimiz yoluyla hayat sahnesinde daha güçlü bir konuma gelmenin avantajlarını deneyimleyebiliriz. Birlikten kuvvet doğar ilkesi hakim olmaya başlayacak karşılıklı sevgi destek gibi kavramlar hak ettiği şekilde tezahür edecek hayatlarımızda. Kaynakları birleştirmek güçlü bir ağacın köklerinin daha da güçlü hale gelmesini sağlayacaktır. Aile arkadaşlık evlilik ve aşk hayatlarımızda değerler ön plana çıkmaya başlıyor. Ruhsal olarak kendimizi yapılandırmak adına özel ve etkili bir dönem her birimiz için. Jüpiter Akrep geçişi bizlere hayat tablosunun tüm renklerini görebilme fırsatını da getirecek farkındalığımız doğrultusunda.

Karanlıklarımıza ışık tutabileceğimiz yaşadıklarımızın ağırlıklarını ardımızda bırakabileceğimiz bir uyanış süreci değerlendirebildiğimiz sürece. Bu enerji gizlenen veya daha önce gözden kaçırdığımız değerli kaynakları bulmak için bir fırsat olabilir. Aynı zamanda kendi içimizdeki yetenekleri uyandırmak için son derece güçlü bir enerji hakimiyeti ile karşı karşıyayız. Akrep burcunun derinliği ile iyileşme, iyileştirme için güçlü etkiler le dönüşüm zamanı.

NOT: Jüpiter’in Akrep burcunda ki transiti Jüpiter’in Akrep Burcundaki Transitinin Burçlara Etkileri makalemizden okuyabilirsiniz.

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık