Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Hint Astrolojisine Göre Jüpiter 5 Nisan 2021'de Kova Burcunda Geçişe Başlıyor

Büyüme, bilgi ve bilgelik getiren büyük ve geniş Jüpiter, 5 Nisan'da Oğlak burcundan Kova burcunda ilerleyecek. Bu, açık kanalları ortaya çıkaran bir perspektif değişikliğinden sonra her şeyin yükselmeye başladığını hissettiren göze çarpan bir değişim olabilir.

Jüpiter, her burçta ortalama bir yıl geçirir. Bazen bir geçiş, bir gezegeni önceki burca ve geçişi bölen bir geriye dönük döngü tarafından kesintiye uğrar. Kova burcundaki Jüpiter için durum böyle olacaktır. 5 Nisan - 14 Eylül 2021 tarihleri arasında Jüpiter Kova burcunda olacak ve geri hareket halindeyken Oğlak burcuna dönecek. Jüpiter, 18 Ekim'de doğrudan harekete geçecek ve 19 Kasım 2021 - 12 Nisan 2022 tarihleri arasında Kova burcundan tamamen geçişe geri dönecek. Bu, Kova burcundaki Jüpiter için yalnızca beş aylık iki bölüme ayrılmış toplam on aydır.

Hem Oğlak burcu hem de Kova, Satürn'ün hükümdarlığı altında olan burçlardır ve onları Satürn'ün temsil ettiği sınırlamayı, baskıyı ve pratikliği deneyimleyebileceğimiz bölgeler haline getirir. Bunlar, zodyak burçlarının temsil ettiği yolculuğun zirvesini gösteren doğal 10. ve 11. burçlardır. Bir burçtaki 10. ve 11. evler, ciddi bir çabanın ardından gelen ilerleme, dönüşüm ve başarı potansiyelini gösteren "Upachaya" adı altında yer alır.

Satürn'ün enerjisi ayırıcı, soğuk, yavaş ve kararlı olma eğilimindedir. Satürn şu anda Ocak 2020 - Ocak 2023 arasındaki burçların 10. burcu olan Oğlak burcuna yerleştirildiğinde, bizi yapısal güç ve bütünlük kavramına geri dönmeye zorlayan olayları toplu olarak yaşıyoruz demektir. Çatlaklar ve zayıflıklar ortaya çıktığında, bütünlük içinde temeller oluşturabilmek için ya onarır ya da yok ederiz.

Jüpiter, Oğlak burcundaki Satürn'e katılıyor, bu önemli kavuşum 21 Aralık 2020'de gerçekleşti. Bu iki gezegen, yaklaşık olarak her yirmi yılda bir birleşiyor ve bu, büyüme ve çürüme arasındaki ritmin yeni bir oluşumudur. 

Bizi canlı, öğrenen ve amaçlı tutmak için Jüpiter'in pozitif, genişleyen ve büyüme odaklı enerjisine güveniyoruz. Jüpiter, her on iki yılda bir iki yıl olacak olan Satürn'ün burçlarını ziyaret ettiğinde, evrim veya ileriye yönelik gerçekte neyin işe yaramadığına dair gerçeği gördükçe, buhar, umut veya inanç kavramları yeniden şekillenir.  
Jüpiter, Oğlak burcunu ve Kova burcunu ziyaret ettiğinde, Satürn'ün de katılımıyla, bu olumlu değişimi ve büyümeyi daha da belirgin şekilde yavaşlatır. Bu kombinasyonla ilgili son deneyimimiz 1960'ların başında yaşanmıştı. Şimdi, Jüpiter'in  Balık burcuna hareket ettiği Nisan 2022'ye kadar devam edecek benzer bir etkiden geçiyoruz.

Sanskritçe'de "Kumbha" olarak adlandırılan Kova, hem Satürn (Shani) hem de Rahu'nun ortak yöneticileri olarak bulunduğu karmaşık bir burçtur. Kumbha, Kova burcunun batı sembolünden "Su taşıyıcı" olarak çok da uzakta olmayan bir su kabına atıfta bulunur. Su toplama ile bu ilişkiye rağmen, Kova, hem Rahu hem de Satürn'ün rüzgarlı doğasında yansıtılan bir hava burcudur.

Kova burcunun Rahu unsuru, insanlık ve tüm duyarlı varlıklar aracılığıyla tezahür eden Dünya üzerindeki kolektif bilinçli yaşam kütlesi kavramını getirir. Kova güçlendiğinde herkes için refah önemli hale gelir ve bu Jüpiter'in oraya geçişiyle olur.

Duyarlı varlıkların kollektif bilinci söz konusu olduğunda sosyal sonuçlara rağmen, Satürn'ün oradaki etkisinden dolayı Kova burcunda hala bir izolasyon hissi var. Bu, Covid-19 salgınının sonraki aşamalarını yönetmeye gelince, herkesin refahı için tetikte olmaya yönelik toplu sorumluluğumuz olarak ortaya çıkabilir.

Jüpiter 5 Nisan'da Kova burcuna girecek ve Jüpiter'in yıllık gerileme evresinin başladığı 20 Haziran'a kadar ileriye doğru hareket edecek. Jüpiter, 20 Haziran - 18 Ekim tarihleri arasında, Kova burcunun erken seviyelerinde adımlarını geri çekecek ve 14 Eylül'de Oğlak burcuna geri çekilecek. Ekim ortasında doğrudan harekete devam ettikten sonra, Jüpiter aynı arazi üzerinde üçüncü kez hızla hareket ederek yeniden girecek ve  19 Kasım'da Kova da...

En azından görevlerinizi başkalarına çatmadan yerine getirmeye yetecek kadar dirsek boşluğuna sahip olmanın kalitesini kutlayalım. Jüpiter, Eylül ayında Satürn'ün yakınlığına dönene kadar, Ay'dan gelen aylık ziyaret dışında, tek başına düşünmekte özgürdür. Çok güçlü bir Satürn ile bir burcu paylaşmamak, Jüpiter'in genişliğinin ifade edebileceğini hissetmemiz için nispeten yeterlidir.

Kova burcundaki Jüpiter, felsefeyi destekler, bu nedenle, ister kişisel ister kolektif düzeyde olsun, zor konular hakkında tüm bu tartışmaları  yapmak için iyi bir zaman olacaktır. Yasa, buradaki düzenleyici sistemlerle buluşuyor, bu nedenle, temelde yeniden yapılanma için iyi bir zaman. Ayrıca Kova, soğuk bir dağ gölünün yağmurdan gelen değerli suyu tutması gibi, zamanla biriktirdiğimiz kaynakların toplanmasını sembolize eder. Bu, eski mülklerden, ürünlerden veya projelerden yeni bir büyüme başlatmaya çalışmak için iyi bir yerleşim olabilir.

Jüpiter'in Kova burcundaki bu ilk bölümü için, Jüpiter'in direkt olduğu (5 Nisan - 20 Haziran 2021), Jüpiter yeni ve hatta keşfedilmemiş yönlerde genişlemeyi teşvik edecek pozisyonda. Zihninizin, öngörülen çözümlerin dışını keşfetmesine ve bilgeliğe dayanan ilham verici fikirlere açık olmasına izin verin.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık