Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Hangi Burç Nasıl Beslenmeli?

koç burcu nasıl beslenmeli

Koç 

Mücadele, çalışmak, rekabet, liderlik derken Koç burcu insanları, yemek için zaman harcamayı israf olarak görür ve genellikle atıştırır. Öncelikle bu kötü alışkanlıktan vazgeçerek düzenli ve sağlıklı gıdalara yönelmelidir. Koç burçları; bol yeşil sebze ve meyve, mutlaka her öğün protein, yoğurt, zihinsel faaliyetler için ceviz, keten tohumu, sarımsak gibi yiyecekler yemeli ve bol su içmelidir.

boğa burcu nasıl beslenmeli

Boğa 

İştahı yerinde olan Boğaların en büyük sorunu hamur işleri, tatlı düşkünlüğü ve hareketsizliktir. Spor ve egzersiz şart ama öncelikle bol tahıllı yiyecekler, lifli meyve ve sebzeler, badem, ceviz, yumurta ve peynir günlük öğünlerinde olmalıdır.

ikizler burcu nasıl beslenmeli

İkizler

Sürekli ilgilenmesi gereken bir konu olduğu için düzensiz yemek yeme de İkizler burcu rakip tanımaz. En azından sağlıklı atıştırmalıklar ile dengesiz beslenme sorunlarını halletmeleri mümkündür. Badem-yoğurt-elma, keten tohumu-yoğurt-ceviz, havuç-pancar-turp gibi yiyecekler ile sağlıklı beslenmelidir.

yengeç burcu nasıl beslenmeli

Yengeç

Aile yemekleri ile yenen mükellef sofralar Yengeç için vazgeçilmezdir ama en azından akşam geç saatlere kalınmamalı, porsiyonlar da biraz azaltılmalıdır. Yengeçlerin en çok ihtiyaç duyacağı ve ihmal etmemesi gereken sudur. Et, balık ve sebze, yeşil salata, ara öğünlerde tatlı krizleri için tarçınlı elma, kuru meyve ve kuruyemiş tüketebilir.

aslan burcu nasıl beslenmeli

Aslan 

Et yemeklerine düşkünlüğü ile bilinen Aslanlar, burun kıvırdıkları sebze yemeklerinden de haftada en az 2-3 kez yemelidir. Magnezyum fosfat içerikli yiyecekler, bal, ceviz, badem, incir ve yoğurt tüketimine önem vermelidir. Ayrıca hareketlerini sınırlamamalı, bol egzersiz yapmalıdır.

başak burcu nasıl beslenmeli

Başak 

Sağlık ve dengeli beslenme de örnek gösterilecek burç olan Başaklar mide ve bağırsak hastalıklarına yatkındır. Bu yüzden asitli yiyecek ve içecekler, aşırı tuzlu gıdalardan uzak durmalıdır.

terazi burcu nasıl beslenmeli

Terazi 

Terazi burcu uzun uzadıya sabah kahvaltıları ve dostlar ile yenen yemeklere bayılır ancak hamur işleri ve tatlı düşkünlükleri  frenlenmelidir. Sık ve az porsiyonlar, tam tahıllı gıdalar, probiyotik besinler ve doğal şeker kaynağı meyve yeme alışkanlıklarına dönülmelidir.

akrep burcu nasıl beslenmeli

Akrep 

Görselliğine dikkat eden burçlardan Akrep, tüm deniz ürünleri ve özellikle de balık çeşitlerinden sık yemelidir. Sebze yeme alışkanlığı zayıf olan bu burcun insanı, en azından soslarla tatlandırılmış balık-sebze salatalarına hayır diyemeyecektir. Tempeh, Miso, Kımchı, kefir ve turşu seveceği fermente yiyeceklerdir.

yay burcu nasıl beslenmeli

Yay

Yay Burcu insanları genellikle çabuk yemek yer, ızgara et, balık, kebap türü yiyeceklere de bayılır. Hareketli yaşam tarzı için vitamin ve mineral alımına dikkat etmeli, düzenli beslenmeli, bol lifli meyve ve sebzeler tercih etmelidir.  Aceleci Yaylar, su içmeyi de unutmamalıdır.

oğlak burcu nasıl beslenmeli

Oğlak 

Oğlak burçları karakterlerine uygun olarak doğal ve sağlıklı besinler ile beslenmeye önem verir. Böğürtlen, çilek, defne, hindiba, nane gibi doğal sebze ve meyveler, bitki sosları, ızgara et, peynir, kefir ve yoğurt sevdiği tatlardır.

kova burcu nasıl beslenmeli

Kova 

Kova burçlarının karın-basen bölgeleri yağlanmaya müsaittir. Tuzu bolca kullanır ve egzotik baharatlardan hoşlanır. Ödem oluşumuna önlem olarak yaban mersini, salatalık, tere, avokado, kereviz, taze fasulye, kuşkonmaz gibi besinler tüketmesi önerilir.

balık burcu nasıl beslenmeli

Balık 

Balık, zarif vücut hatları ile sağlıklı ve dengeli beslenmeye verdiği önemi zaten gösterir. Su ile ilgili her besini severek yer. Vücutları su tutmaya elverişli olan Balıklar, tuzu azaltmalı, daha fazla baharat kullanarak yiyeceklerini lezzetlendirmelidir. Kayısı, muz, kiraz, propiyotik gıdalar, yeşil sebzeler tüketmesi tavsiye edilir.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık