Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Gezegenlerin Taşları & Renkleri

BURÇLARIN KRİSTALLERİ YOKTUR! GEZEGENLERİN KRİSTALLERİ VARDIR.

GEZEGENLER ve KRİSTALLERİ

Güneş: Kırmızı yakut kırmızı lal, Kırmızı spinel.

Ay : İnci, Aytaşı, Beyaz zirkon, Beyaz Mercan.

Merkür: Turmalin, Yeşil yeşim taşı, Oniks, Peridot.

Venüs: Elmas, Beyaz safir, Opal, Pembe kuvars.

Mars: Kırmızı Mercan, Kırmızı turmalin, Kırmızı zirkon, Carnelian

Jüpiter: Sarı safir, Altın topaz, Sitrin, Kehribar.

Satürn: Mavi safir, Lapis lazuli, Malahit, Mavi zirkon.

Uranüs: Granat, Spessartite, Hessonite, Turkuaz..

Pluton: Krizoberil, Apatit, Turmalin, Kedi gözü.

Kristaller de kişisel doğum haritasına göre belirlenmelidir. Herkes istediği kristali kullanamaz. Doğum haritasına göre belirlenecek olan kristalleri zayıf olan gezegene göre bir astrolog belirler ve bu ömür boyu kullanılabilir. Bir de ilerletilmiş doğum haritasına göre gelecekte zayıf olacak planetler belirlenir ve buna göre bu planeti güçlendirmek için dönemsel kristaller kullanılabilir. Bunların hepsini mutlaka eğitimli gerçek astrologlar belirlemelidir. Aksi takdirde fayde görmek yerine zarar görebilirsiniz.
Son söz olarak sırf renkleri şekilleri ilgimizi çekti ya da negatif enerjiye iyi gelir gibi doğruluğundan emin olmadığınız kristalleri alıp evinizde ya da bedeninizde kullanmamalısınız….

ALDIĞINIZ DOĞAL TAŞINIZI KRİSTALİNİZİ PROGRAMLAMA

Kristalinizi ¾ Süt ¼ Su da 2 saat boyunca cam bir kabın içerisinde bekletin. Ardından kristal yada kristallerinizi akan suyun altında sütten arındırın. Daha sonra ise ; Sizde duş alıp bedeninizi rahatlıktan sonra Ritüelinize başlayın. Kristalinizi sol elinize alın ve yaydığı titreşimi barındırdığı enerjiyi hissedin. Sadece hissetmekle kalmak istemiyorsanız bunu küçük bir testle deneyebilirsiniz. Kuvars uçlu bir pandülü kristalinizin üzerinde sabit bir şekilde tutun ve enerji akışına tanıklık edin...

ŞİMDİ kristalinize odaklanın ve yüksek sesle şu sözleri söyleyin; Atalarımdan geçmişimden anne karnında ruhumun canlandığı ruhsal hayat planımın yazıldığı o özel an ve nefes aldığım ilk andan bugüne kadar ruhumda bedenimde ailemde çevremde işimde ilişkilerimde aşkımda sağlığımda kazancımda kaybımda yaşamımın tümünde etkili olmuş yada olmaya çalışan yorucu yıkıcı ruhsal ve fiziksel saldırıların negatif enerjilerin tümünden arınıyor yenileniyor KRİSTALİNİZİN ADINI SÖYLEYİN. ‘’Örneğin YAKUT’’ diyeceksiniz. Senin kozmik Enerjilerinden faydalanmaya niyet ediyor doğum haritamdaki tüm gezegenlerin zayıf enerjilerini iyileştiriyor yükseltiyor dengeliyor olumlu enerjiler olarak yaşamıma sevgi ile aktarman için Yüzyıllardır yeryüzünden ve gökyüzünden aldığın tüm kozmik şifa yüklü güçlü koruyucu enerjilerini faaliyete geçiriyor Rabbim tarafından bana yazılmış ruhsal planımla akışa uygun yaşamaya niyet ediyorum...

KOÇ BURCU KRİSTALİ: Granat Kırmızı Turmalin Yakut Beyaz Safir Elmas ve Kan taşı LAL kullanabilirler. Bu kristallerin hepsi MARS ın yönetimindedir. Özellikle Elmas Koç burcu insanın cesaretini arttırır ve negatif enerjiye karşı kalkan görevi görür. Geçmişte ulusların askerleri Elması Ametist ve Zümrütle birlikte cesaret için kullanmışlardır. Ayrıca mikropsuz bir ortam yaratmak kullanılan yeri arındırmada faydalanılmıştır. Koç burcu olan Roma İmparatoru KARL’ın krallığı süresince kullandığı tılsım şeklinde ki beyaz safir onun hayatında son derece etkili olmuştur.

BOĞA BURCU KRİSTALİ: Mavi Akik Firuze Yeşim Zümrüt Krizokol Mavi Safir kullanabilirler. Mavi Akik Mavi Safir ve Firuze Kadim öğretilerde tüm kan hastalıkların ve gözle ilgili rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmış olumlu sonuçlar alınmıştır. Boğa burçları özellikle Firuze kullanarak negatif enerjiden korunabilir auralarındaki enerjiyi koruyabilirler. Tarihte Zümrüt Elmas Firuze Kanuni Sultan Süleyman tarafından yüzük ve başlıklarında padişahlığı süresinde kullanılmıştır. Osmanlı kendi sanatı da yansıtarak Müneccimbaşları tarafından belirlenen gezegenlere göre kristalleri camilerden oturdukları tahta kullandıkları mühürlere ve mimarinin bir çok bölümünde bilinçli bir şekilde kullanmışlardır.

İKİZLER BURCU KRİSTALİ: Dantelli Agat Yeşil Zirkon Oniks Diopsit Peridot Krizopras ve Yeşil Turmalin kullanabilirler. Dantelli Agat Tarihte Kadim bilgelik taşı olarak geçer. İngiltere Kraliçesi 1nci Elizabethinde aralarında bulunduğu pek çok önemli insan sadık dostlar başarı ve istikrar için bu kristali kullanmışlardır. Krizopras ise sezgileri güçlendirir korku ve kaygıları azaltır sağlıklı kararlar almakta konsantre olmakta faydalı bir başarı kristalidir. Tarihte Büyük İskender tarafından Krizopras tılsım olarak kullanılmıştır ve bu kristale hayatı boyunca çok önem vermiştir. Agat ve Krizopras Başak ve Balık burçları tarafından kullanılmamalıdır.

YENGEÇ BURCU KRİSTALİ: Ay taşı Labradorit Peridot Beyaz Zirkon Rodokrozit Zümrüt ve Kalsedon kullanabilirler. Şifa enerjisi yüksek Zümrüt tüm kadim uygarlıklarda kullanılmıştır. Mısırlılar büyük altın halkalar hazırlar yaparak içine zümrütler yerleştirerek Güneş ışınlarını bedenin hasta bölümüne odaklamışlardır. Roma İmparatoru Neron gözlerinden rahatsızlandığında arenada gerçekleşen oyunları büyük bir zümrütün eşliğinde izlemiştir. Doğum haritasında Ay burcu zararlı konumda olan bir Yengeç Zümrüt kullanmamalıdır. Yengeçler için Ay taşı koruyucu ve aynı zamanda şanslarının artması konusunda en iyi tercih olacaktır.

ASLAN: Elmas Kaplan Gözü Kehribar Sarı Topaz Sarı Safir Kalsedon ve Sardoniks kullanabilirler. Sardoniks iki tabakalı bir Akik taşıdır. Kadim öğretilerde Antiseptik özellikleri ile bilinir ve yaydığı titreşimle takan kişiyi bulaşıcı hastalıklardan koruduğuna inanılırdı. Ünlü Kahin Üstad Nostradamus aynı zamanda hekimdi ve pek çok hastalığa karşı koruma sağlaması amacı ile bu kristali toz haline getirerek ilaçların karışımında kullanmış ve pek çok rahatsızlığa karşı fayda sağlamıştır. Kehribarda özellikle Roma’da tiroit ve boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmıştır. Kehribar aynı zamanda hazinelerin korunması ve bereket için de pek çok uygarlık tarafından kullanılmıştır.

BAŞAK: Jasper Jet Lapis Lazuli Yeşim Kırmızı Akik ve Safir kristallerini kullanabilirler. Kadim öğretilerde Kırmızı Akik akıcı konuşma ve negatif ruhsal saldırılara karşı koruyucu olarak Göbeğin üzerine iri bir Akik koyarak kullanılmıştır. Negatif enerjilerden koruduğu gibi sanrılar gören korkuları fazla olan insanlarda da olumlu sonuçlar vermiştir. Kadim insanlar bu konuda çok daha detaylı bilgiyi Mısır’ın ölüler kitabında paylaşmışlardır. Yeşim özellikle Çinde kutsal sayılan bir kristaldir. Tüm tarihi boyunca imparatorluklarında kullanılmış günümüzde de devlet erkanı tarafından kullanımı devam ettirilmektedir. Böbrek rahatsızlıkları ve ateşin düşürülmesinde de kullanılmıştır.

TERAZİ: Topaz Zirkon Dumanlı Kuvars Kuvars Akuamarin Lapis Lazuli Mercan ve Opal kristallerini kullanabilirler. Astrolojik haritanızda Venüs zararlı konumda ise Opal kullanılmamalıdır. Topaz ve Dumanlı Kuvars iki ucu yassı şekilde kullanıldığında Terazi kişilerini dışarıdan gelen etkilere karşı korur ve yaşamlarında istikrar sağlamalarında yardımcı olur. Mercan ise kadim uygarlıklarda yapısında bulundurduğu magnezyum ve kalsiyumdan dolayı öğütülerek sara hastası çocukların tedavilerinde ve Dalak ile ilgili hastalıklarda kullanılırdı. Dikkat dağınıklığı ve geçmişe olan bağımlılığı fazla olan Teraziler özellikle Satürn transitlerinde dönemsel olarak Lapis Lazuli kristalini kullanabilirler.

AKREP: Hematit Malahit Obsidyen Lal Beril Kırmızı Turmalin ve Akumarin kristallerini kullanabilirler. Kadim uygarlıklarda Mısırlılar Berili guatr tedavisinde kullanırlardı. Akuamarini ise sezgilerin güçlenmesinde mistik ve psişik konularda kullanmışlar adına da Kahinin Taşı demişlerdir. Kırmızı Lal kristali ise Hindistanda savaş dönemlerinde yaralanan askerlerin kanamalarını durdurmak ve açık yaraları iyileştirmek için öğütülerek kullanılırdı. Obsidyen ve Lal Akrep burçları için oldukça faydalı kristallerdir başkalarından kaynaklanan olumsuzlukların yaşamları üzerinde etkili olmaması için kullanılır.

YAY: Sodalit Sitrin Sardoniks Güneş taşı Sarı Safir Altın Topaz Aventurin ve Ay taşı kristallerini kullanabilirler. Kadim uygarlıklarda özellikle Topaz iki şekilde kullanılırdı. 1ncisi öğütülerek toz haline getirilerek bedenin üst kısmına lapa olarak kullanılırdı yada Altın şifa çemberlerine yerleştirerek Güneş ışınlarının ağrıyan bölgeye yansıması sağlanırdı. Topaz Sardoniks ve Altın Topaz Yay burçlarının ruh ve beden sağlığında koruyucu ve iş hayatlarında finansal konularda şanslarının artmasında yardımcıdır. Tüm dünyada Topaz iyi şans ün ve tanınmışlık için kullanılmaya devam etmektedir.

OĞLAK: Spinel Siyah Turmalin Yakut Kara Kehribar Sitrin Kalsit Kuvars Malahit ve Güneş taşı kristallerini kullanabilirler. Astrolojik haritasında Yıldızların öğretmeni SATÜRN zararlı konumdaysa Spinel ve Yakut kullanılmamalıdır. Kristal kodlanıp enerjisini yaymaya başladığında iş ve özel yaşamda pek çok sorunu beraberinde getirebilir. Yakut tüm kadim uygarlıklarda daima en fazla önemsenen kristallerden biridir. Hindistan ve Kaldeniler Yakutu soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda ve kabus gören çocuklarda sıklıkla kullanırlardı. Oğlak burçları Kara Kehribar ve Sitrin kristalini günlük hayatlarında kendi iç huzurlarını yakalamak için sıklıkla kullanabilirler.

KOVA: Amazonit Krizokol Opal Beyaz Zirkon Akuamarin Yeşil Turmalin ve Grena kristallerini kullanabilirler. Yeşil Turmalin kadim uygarlıklarda Kan hastalıklarına bağlı yüksek ateşin düşürülmesinde kullanılırdı. Grena ise tehlikelerden kazalardan koruması amacı ile bedende tene değecek şekilde kullanılırdı. Opal Akumarin ve Grena Zodyağın sıradışı enerjisi yüksek Kova insanları için en uygun kristalleridir.

BALIK: Ametist Kırmızı Mercan Mavi Topaz Ay taşı ve Pembe kuvars ve Diaspora kristallerini kullanabilirler. Ametist özellikle Yunan Mitolojisinde alkolün zararlı etkileri ve sarhoşluğa sebep olmaması için içkiler ametist kadehlerinde ikram edilirdi. Diğer uygarlıklarda ise enerjisi çok yüksek olan bu kristalin etkili olabilmesi için bir başkası tarafından hediye edilmesine önem verilirdi. Taşıyan kişiyi güçlü etkileyici kılacağına inanılırdı. Sinir sistemi üzerinde oldukça olan bu kristal yaydığı titreşimlerle bulunduğu ortamda ve kristali kullanan kişide arınma ve koruma sağlar.

GEZEGEN GÜNLERİNE GÖRE KRİSTALLERİNİZİ YÜZÜK OLARAK KULLANIM

Pazartesi AY’ın Günüdür rengi Beyaz’dır. Ay’ın kristallerini; Ay: İnci, Aytaşı, Beyaz zirkon, Beyaz Mercan. Sağ yada Sol elin yüzük parmağında ya da Burcunuza uygun kristalinizi kullanabilirsiniz.

Salı MARS’ın Günüdür rengi Kırmızıdır Mars kristallerini; Kırmızı Mercan, Kırmızı turmalin, Kırmızı zirkon, Carnelian yada Burcunuza uygun kristalinizi Sağ elinizin işaret yada yüzük parmağında kullanabilirsiniz.

Çarşamba MERKÜR’ün Günüdür rengi Yeşil’dir. Merkür kristallerini; Merkür: Turmalin, Yeşil yeşim Taşı, Oniks, Peridot. Yada Burcunuza uygun kristalinizi orta yada küçük parmağınızda kullanabilirsiniz.

Perşembe JÜPİTER’in Günüdür rengi Turuncu ve sarıdır. Jüpiter kristallerini; Jüpiter: Sarı safir, Altın topaz, Sitrin, Kehribar yada Burcunuza uygun kristalinizi sağ elinizin işaret parmağında kullanabilirsiniz.

Cuma VENÜS’ÜN Günüdür rengi İndigo ve Mavidir. Venüs kristalleri; Venüs: Elmas, Beyaz safir, Opal, Pembe kuvars yada; Burcunuza uygun kristalinizi sağ ya da sol elinizin orta parmağında kullanabilirsiniz.

Cumartesi SATÜRN’ün Günüdür rengi Siyahtır. Satürn Kristalleri; Satürn: Mavi safir, Lapis lazuli, Malahit, Mavi zirkon. Yada; Burcunuza uygun kristalinizi sağ elinizin orta parmağında kullanabilirsiniz.

Pazar GÜNEŞ’in Günüdür rengi Kırmızı ve Nar çiçeğidir. Güneş’in kristallerini; Kırmızı yakut kırmızı lal, Kırmızı spinel yada; Burcunuza uygun kristalinizi Sağ elinizin yüzük parmağında kullanabilirsiniz.

imza-senay-yangel

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık