Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Eylül Ayı 2022 Gökyüzü Enerjileri

Eylül 2022, geçmişi yeniden ziyaret etmeye, eski sorunları ele almaya veya geçmiş deneyimlerin hala dikkatimize ihtiyaç duyup duymadığını değerlendirmeye teşvik edildiğimiz daha yansıtıcı gerçekçi bir ay olacak.

Bu yansıtıcı enerjinin bir kısmı, 9 Eylül'de bu yıl üçüncü kez geri hareketine başlayacak Merkür'den geliyor. Merkür geri hareketine girerken, diğer beş gezegene katılarak bize toplam altı büyük gezegenin durağan seyrinin enerjisini yansıtacak.

Bir gezegen geri hareket halindeyken, bizi geçmişteki şeyleri tekrar gözden geçirmeye teşvik eden bir miktar geriye doğru akan enerji yaratabilir. Bazen, güçlü retrogra da enerji, halının altına süpürdüğümüz veya ilk seferde çözemediğimiz şeyleri de gün yüzüne çıkartabilir. ÇÖZÜMLENMESİ gerekenlere odaklanma zamanı.

Retrogra da enerji aynı zamanda işleri yavaşlatabilir ve ilerlemeyi zorlaştırabilir. Ancak, dinlenmek, düşünmek ve geçmiş deneyimlere kafa yormak için zaman ayırarak bunu kendi yararımıza kullanabiliriz.

Bu ay sahip olduğumuz güçlü retro  enerjinin yanı sıra, ay boyunca daha aktif hale gelen Satürn Uranüs Meydanı üzerinden geçmişi yeniden ziyaret ediyoruz. Satürn Uranüs karesi 2021'in önemli bir özelliğiydi, ancak başladığını bitirmek için bir kez daha geri dönüyor.

Satürn Uranüs enerjileri yılın geri kalanında, Eylül ve Ekim ayları boyunca arka planda   gibi olsa da, etkilerini biraz daha güçlü hissedeceğiz.

Satürn Uranüs enerjileri nereden geldiğimizi, sınırlarımızı ve geleneklerimizi onurlandırma ihtiyacı ile yeni bir bölgeye adım atmak, yanlış alışkanlıkları arkamızda bırakmak bunların dışında düşünmek için güçlü bir enerji ağı olarak yansıyacak her birimize.  

Eylül aynı zamanda denge ve uyum bulma zamanı olan Ekinoks'u da getiriyor. Ekinoksun perdeleri açıyor, sezgimizi güçlendirdiği ve en yüksek hayallerimizi ve arzularımızı takip etmeye gelince bizi harekete geçiren enerjiler olarak etkili olacak.

Ardından, Venüs'ün Terazi'ye girmesiyle ay sona eriyor ve bize şefkat ve öz sevgiye odaklanmamız için ilham verecek yumuşatıcı ve iyileştirici enerjiler getiriyor.

Ayın büyük kozmik olaylarına ve onlarla nasıl çalışabileceğinize bakalım
 

Eylül Astroloji 2022

9 Eylül Terazi burcunda Merkür Retrosu

Merkür istasyonları Terazi'nin hava burcunda geri hareket ediyor ancak 23 Eylül'de ayın ilerleyen saatlerinde Başak burcuna geri dönecek. Merkür gerilemeye girerken, bilinçaltı zihnimizden gelen mesajları ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Gizlediğimiz veya unutmayı seçtiğimiz şeyler geri gelebilir ve bizi bunlara değinmeye zorlayabilir. Merkür teknolojiyi, seyahati ve iletişimi yönetir, bu nedenle bu alanlar da bu dönemde biraz  yavaş hissedebilir aksaklıklar yaşayabiliriz. Unutmayın, Merkür İletişimin elçisidir, bu nedenle kendinizi teknolojik aksilikler veya gecikmeler gibi Merkür sorunlarıyla uğraşırken bulursanız, Merkür'ün sizinle ne paylaşmaya çalıştığına dikkat edip edemeyeceğinize bakın. Genellikle, bir Merkür Retrosu altında,  yavaş hareket etmek dikkatli olmak ve hayatınıza yeni şeyler sokmaktan kaçınmakta fayda olacaktır. Merkür  2 Ekim'de direk hareketine başlayıncaya kadar dek.

10- Eylül Balık burcunda Dolunay

Balık burcundaki güzel Dolunay gece gökyüzünü aydınlatır. Bu, kozmik gökyüzünde yumuşak, şiirsel titreşimler taşıyan güzel bir Dolunay. Bu Dolunay'dan sadece bir gün önce Merkür geri hareketteyken, işler biraz sisli veya dağınık olabilir. Huzursuz hissedebiliriz ve temelimizi bulamayabiliriz. Biraz yönsüz hissedebiliriz veya topraklanmış hissetmekte zorlanabiliriz. Bu enerjilerin, hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza ilham verecek şekilde varlığınızda çalışmasına izin verin. Kendinizi ağırlıksız hissetmek ve çağrıldığınız yöne doğru akmak için kendinize izin verin. Bu Dolunay, sizi sıkışmış veya kendi kendine hapseden katı alışkanlıklardan kurtulmak için harika bir zaman. Bu Dolunay altında yükselme olasılığı yüksek olduğundan, rüyalarınıza da dikkat edin.

11-30 Eylül Uranüs Satürn Meydanı

Satürn Uranüs Meydanı, 11 Eylül'de kesinlikten bir derece uzakta ve ay boyunca yakın kalmaya devam ediyor. Satürn geleneklerin, sınırların, kuralların ve düzenlemelerin gezegenidir. Uranüs yenilik, özgürlük ve radikal yeni fikirlerin gezegenidir. Satürn köklerini onurlandırmak istiyor ve Uranüs köklerini söküp yeni şeyler dikmek istiyor! Kare hizasında olmak bu iki kuvvet arasındaki gerilimi gösterir. Kendimizi bu temayı tekrar gözden geçirmeye veya 2021'in Şubat, Haziran veya Aralık aylarında hayatımızda yaygın olan konulara dikkat edin o döngüde neler yaşadınız iradeyi ortaya koyup aynı tekrarlar döngüsü akılcı yaklaşımlar ile kırmalıyız.

22 Eylül- Merkür Gerilemesi Güneş veya Merkür Cazimi

Merkür Retro'da Güneş ile hizalanır ve bu da onu döngüsünün güçlü bir günü yapar. Bu noktada, Merkür'ün yeraltı dünyasından veya bilinçaltımızın alemlerinden bizim için ortaya çıkardığı mesajları ortaya çıkarmaya veya anlamaya başlayabiliriz. Eski astrolojide, Merkür Güneş ile kavuştuğunda, Merkür'ün Kral'a (Güneş) mesajlar fısıldayarak sırları, gizli bilgileri ve bilgeliği ileteceğine inanılıyordu. Evrenin işaretlerine ve kendi sezgilerinize dikkat ederseniz, kendi habercinizden size de bazı fısıltılar gelebilir!

22/23 Eylül- Güneş Terazi ve Ekinoks'a Giriyor

Ekinoks, yılın güçlü bir zamanıdır ve ruh dünyasına karşı duyarlılığımızı artırır. Ekinoks altında, Dünya Ana'nın enerjisi yükselir ve kalp atışımızı ana gezegenimizin kalp atışıyla aynı hizaya getirmemize izin verir. Ekinoks altında doğada vakit geçirmek de inanılmaz derecede iyileştirici ve onarıcı olabilir.

Güneş Terazi burcuna geçerken dikkatimiz düşüncelerimizi tuttuğumuz yere dönebilir. Zihnimizi zihinsel karmaşadan arındırma ve kendimiz hakkında düşünme şeklimizi yumuşatma ihtiyacı bulabiliriz. Terazi enerjisi, dengemizi bulmamıza ve hayatımıza nasıl daha fazla uyum getirebileceğimizi düşünmemize de rehberlik eder. Pozitif düşünün arının ve yenilenin.

25 Eylül Terazi burcunda Yeni Ay

Terazi Yeni Ayı, hayatımızın her alanında dengeyi bulma ihtiyacı fikrini pekiştirmeye yardımcı olacaktır. Aslında, özellikle sağlıklı alışkanlıklar edinme söz konusu olduğunda, kendimize taahhütlerde bulunmak için harika bir zaman. Bolluk gezegeni Jüpiter, bu Yeni Ay altında çok aktiftir ve refah ve fırsat kapılarının açılmasına yardımcı olur. Eğer tezahür ettirmek istediğiniz bir şey veya başarmak için çok çalıştığınız bir proje varsa, bu Yeni Ay'ın bazı iyi haberler verdiğini görebilirsiniz! Tam Yeni Ay tahmininiz için bizi izlemeye devam edin!

29 Eylül - Venüs Terazi'ye Giriyor

Ay, Venüs'ün Terazi'ye girmesiyle sona eriyor yönetici işareti, güzel ve uyumlu bir enerji yaratıyor. Hem Güneş hem de Venüs Terazi'deyken, kalp iyileşmesini, kadın beslenmesini, kendimiz ve başkaları için şefkatle bağlantı kurmayı ve kendini sevme uygulamalarını destekleyen birçok kozmik titreşim vardır.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık