Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Dikkat Merkür Retrosu Başlıyor

Yılın üçüncü Merkür Retrosu 9 Eylül'de başlayacak ve 2 Ekim'e kadar sürecek. Merkür, 23 Eylül'de Terazi hava burcunda gerilemeye başlayacak ve dünya burcu Başak'a geri dönecek.

Merkür Retrosu Terazi'de ilerlerken, ilişkilerimizle ve başkalarıyla nasıl bağlantı kurduğumuzla ilgili temaları fark edebiliriz. Kendimizi bu alanlarda geliştirebiliriz.

Merkür Retrosu Başak'ta ilerlerken, iş-yaşam dengemiz ve sağlığımız, özellikle sağlığımızla ilgili alışkanlıklarımız ile ilgili temaları fark edebiliriz.

Bu temaların nasıl tezahür edebileceğini çözmeden önce, Merkür Retro durağan seyrinin ne olduğunu ve neden kozmosun doğal döngüsünün ve ritminin bir parçası olduğunu özetleyelim.

Merkür Gerilemesi: Evrenin Doğal Ritmi

Merkür, Mitolojide  Tanrıların elçisi olarak kabul edilir. Eski astrologlar, Merkür geri giderken yeraltı dünyasına ait konuların , bilinçaltı zihnimizi ve sezgimizi güçlendireceğine ve gizli, kayıp veya unutulmuş mesajları yüzeye çıkaracağına inanıyorlardı.

Merkür Retrosu, enerjinin içsel bir duruma geçtiği ve etrafımızdaki dünyanın sesleri yerine kendi iç dünyamızı dinlememize izin veren bir zamandır. Ayrıca, ilerlemeden önce geçmişe dönüp bakmamızı da teşvik eder.

Merkür düşünce, iletişim, teknoloji ve seyahat gezegeni olarak kabul edildiğinden, gerileme evresi bazen gecikmelere, kararsızlığa, aksiliklere ve yanlış iletişimlere neden olabilir.

Bu tür şeyler her an olabilirken, Merkür Retrosu altında olursa, her zaman Evrenden dikkat edilmesi gereken bir işaret olarak kabul edilir.

MERKÜR Retro Döngüsünde

Merkür size hangi mesajları vermeye çalışıyor olabilir? Merkür Gerilemesinin Enerjisiyle Nasıl Başa Çıkılır?
Pek çok insan, halsiz, kolayca kafası karışmış veya zihinsel olarak huzursuz hissedebildikleri için Merkür Gerileme dönemi ile mücadele eder.

Merkür zihnimizi ve düşünme süreçlerimizi yönetir, bu nedenle enerji daha çok içsel bir duruma kayarken, bazen hangi yöne döneceğimizi veya bir şey hakkında nasıl düşünmemiz gerektiğini bilmek zor olabilir. Ama unutmayın, biz böyle büyüyoruz. Zihnimizin boyutları bu şekilde değiştirilir ve uyanır.

Merkür Retrosu sırasında sisli, dağınık veya uyuşuk hissediyorsanız, en iyi panzehirin enerjinizi içe çekmek ve geçmişi yansıtmak ve gözden geçirmek için kendinize zaman ve alan tanımak olduğunu bilin.

Genellikle, Merkür geri hareketini sona erdirdiğinde veya Güneş ile aynı hizaya geldiğinde, ki bu her gerileme döngüsünde bir kez gerçekleşir, daha fazla netlik ortaya çıkacaktır.

Merkür Retrosu Güneş ile hizalanırken, yeniden doğduğu kabul edilir ve muhtemelen Merkür'ün iletmeye çalıştığı mesajlara dair netlik, yeni bilgelik ve hatta belki de bazı anlayışlar kazanmamız olasıdır.

Bu özel geri hareket için, Merkür 22 Eylül'de Güneş ile aynı hizaya geliyor. Bu aydınlatıcı bir gün olabilir, bu nedenle yolunuza çıkan mesajlara dikkat edin ve Evrenin gönderdiği herhangi bir işarete dikkat edin.

Merkür Retrosu Eylül- Ekim 2022

Eylül Merkür Retrosu da Balık Dolunayından bir gün önce gerçekleşecek. Balık enerjisi bir müzik parçasına benzetilebilir. Ritim ve uyum içinde akmayı sever. Biçimsizdir ve yine de bizi harekete geçirir, bize ilham verir, bizi iyileştirir ve vücudumuzdaki her duyguyu harekete geçirebilir. Müzik hücrelerimizi dönüştürebilir ve etrafımızdaki parçacıkları titreştirebilir.

Bu müzik Balık Dolunayından akarken, enerjimizin de akmak istediğini hissedebiliriz. Ve Merkür de aklımızı dağıtıp bizi içe doğru çekerken, kendimizi nasıl devam edeceğimiz konusunda biraz kararsız veya güvensiz hissedebiliriz.

Bu yankılanırsa, akışınızı bulup teslim olup olmayacağınıza bakın. Bunu yapmak, onunla savaşmaya çalışmaktan çok daha kolay olacaktır.

Arada bir akmak, şeylerin kendilerini açığa çıkarmasına izin vermek ve daha pasif bir durumda arkanıza yaslanmak gerekir. Her zaman bu şekilde çalışamasak da, sadece bir gün sonra Balık Dolunayı'nın ardından Merkür Gerilemesi'nin eklenmesi Evrenden izin kağıdımızdır.

Terazi ve Başak burcunda Merkür Retrosu

9-22 Eylül tarihleri arasında Merkür Terazi burcunda ilerlerken ilişkilerimizi vurgulayabilir. Eski ilişkiler bir şekilde hayatımıza geri dönebilir veya bazı ilişkileri geçmişte bırakmamız gerektiğini düşünebiliriz. Ayrıca hayatımızdaki belirli bir ilişki hakkında kafamız karışmış veya kararsız hissedebiliriz.

23 Eylül'den itibaren Merkür Başak burcunda ilerlerken, özellikle sağlığımız ve esenliğimizle ilgili alışkanlıklar olmak üzere günlük alışkanlıklarımızın arkasındaki motivasyonu ele almamız gerekebilir. Motivasyonumuz uyumdan mı yoksa başka bir yerden mi kaynaklanıyor?

Merkür 2 Ekim'de geri hareketini sonlandıracak, ancak 16 Ekim'e kadar eski gücüne ve enerjisine geri dönmeyecek.

Bir sonraki Merkür Retrosu döngüsü 29 Aralık'ta başlıyor, ancak etkilerini 12 Aralık'ta hissetmeye başlayacağız.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık