Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Ekim 2020 Gökyüzü Enerjileri

Dengeler değişiyor iyileşmeler ektiklerimizin biçilmeye başladığı bir ay karşılıyor bizi. Hoşgeldin Ekim.

Eylül ayının ikinci yarısı dünya genelinde önemli değişimler ile karşı karşıya kaldık: Mars geriye doğru hareket etti, Jüpiter doğrudan harekete geçti,  Satürn de doğrudan hareketine başladı. Bu, Ekim 2020'yi, baskılandığımız konularda serbest bırakan enerjiler anlamına geliyor.  Pek çok konuda gökyüzü  yeniden kazanma fırsatı olarak aralıyor kapıları fark edenler için. 

Hem Jüpiter hem de Satürn'ün geriye dönük hareketi Mayıs ayından beri bizleri zorladı; Durağan konumda ki gezegenler pek çok  öngörülemeyen sonuçlar yaşanmasına neden oldu. Örneğin, Yıldızların öğretmeni Satürn bizi risk almaya veya kendiliğinden hareket etmeye zorlayabilir ve pozitifliği, inancı ve büyümeyi teşvik eden Jüpiter büyümeye karşı daha temkinli, pratik veya negatif bir yaklaşım benimsemimize yol açmış olabilir. 

Mayıs ortasından Eylül ortasına kadar aksilikler, umutsuzluk ve zorla teslimiyete neden olan olumsuzluklar ile sınandık. Bu gezegenlerin her ikisi de ileriye doğru hareket halindeyken  gücümüzü yeniden kazanmaya başlamımızı sağlayacak. Uyanıyor mücadele gücümüzü yeniden kazanıyoruz. 

Jüpiter, enerjisi ile kontrollü yenilenme eğiliminde olan Ketu  ile enerjileri ve  25 Ocak 2020'den bu yana   Ketu'nun engellemesini oldukça kolaylaştıran Satürn tarafından işgal edildi.

Bu fırsatı, Jüpiter'in bilgeliğini ve pozitifliğini kullanarak, kendinizi şu anda nerede bulabileceğinize dair bazı planlar hazırlamak için kullanın; bu, 2018-2019'da planladığınızdan çok daha farklı bir konumda olmalı. Hayattan aldığınız dersleri yaşamlarınza aktarma döngüsünü iyi değerlendirin. 

Hızlı büyümeyi kontrol altında tutabilen ve sağlam temellere aşırı dikkat göstererek yavaş ve planlı bir binayı teşvik eden güçlü bir Satürn. Başımızı eğip hedeflerimize doğru çalışırken, Rahu-Ketu ekseninin yeni konumu ile Oğlak burcu ve Satürn'ün Rahu  ile etkileşimi yönünü  beklenmedik olayları tetikleyeceğinin bilincinde ilerlememiz ÖNEMLİ!

Rahu-Ketu Ekseni Boğa ve Akrep burcuna Yerleşiyor
Mart 2018'den Eylül 2020'ye kadar, Jüpiter'in pozitif, altın bilgeliğinin kendi  ifade etmesini engellemesine yardım etti.

Rahu'nun İkizler'den ve özellikle de nakshatra Ardra'dan geçişlerinin çoğu sırasında olduğu gibi, dünya, konfor bölgesinin dışına, bu kez yayılmaya devam eden COVID-19 biçiminde yeni bir paradigmaya itildi.

Eylül 2020 - Nisan 2022 arasında, Ketu ve Mars ve Rahu geçişi Venüs'ün toprak burcu, Boğa ve Ketu'dan geçen Akrep'te ilerlerken. Önemli kaynaklara göre Ay düğümlerin yüceltme pozisyonları olarak kabul eder ve bu mevcut geçiş boyunca güçlü kalacaklarını gösterebilir. Her halükarda Akrep, Ketu için güçlü bir koltuktur. Hem Boğa burcu hem de Akrep "sabittir", daha istikrarlı ve belki de düğümlerin biraz daha yumuşak ve daha yönetilebilir sonuçlar üretmeye teşvik edilebileceği ortamlar yaratır.

Boğa burcundaki Rahu, Boğa ile ilişkili üç nakshatradan  geçerken üç farklı ruh haline neden olacak: Mrigashira (27 Ocak 2021'e kadar), Rohini (27 Ocak 2021-6 Ekim 2021) ve Krittika (6 Ekim 2021 - 12 Nisan 2022.)

Boğa, Venüs tarafından, Mrigashira ise Mars tarafından yönetilmektedir. Mrigashira'nın enerjisi güçlü ve sabittir, Rahu'ya yeniliklerini, kaosunu ve sürprizlerini bize getirmesi için dinamik bir ortam sağlar.

Akrep'teki Ketu da benzer şekilde üç nakshatraya dokunacak: Jyestha (1 Haziran 2021'e kadar), Anuradha (1 Haziran 2021 - 8 Şubat 2022) ve Vishaka (8 Şubat 2022 - 12 Nisan 2022).

Akrep, Ketu'nun kendisi için iyi bir yer olan Mars ve Ketu tarafından yönetilir ve Jyestha, Merkür tarafından yönetilir. Ketu'nun Jyestha'dan geçişi, meditasyon, dövüş sanatları, ezoterik çalışmalar, inzivalar, şiir, yazarlık gibi  sezgisel uygulamalara ve faaliyetlere yönelmek için iyi bir dönem olacaktır.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık