Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Dolunay Günü Doğmak Ne Anlama Gelir?

Doğduğunuz Ay evresi kişiliğiniz, ruh haliniz, ilgi alanlarınız ve hatta kaderiniz üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir .

Dolunay Günü ve Doğum Günü nedir?
Doğu halkının geleneksel anlayışına göre, her ayın dolunay günü (yani ay takviminin 15. günü), güneşin ve ayın açıkça görülebildiği ve insanların ruhlarında parıldadığı zamandır. O zaman, insanlar daha saf ve daha berrak hale gelir. Ve bunların hepsi tanrıların ve üstlerin korunması ve korunması sayesinde.

Nesilden nesile sözlü olarak aktarılan dolunay günü, büyükanne ve büyükbabaların, ataların ve tanrıların torunlarını ve dünyayı ziyaret ettikleri gündür çünkü bu, halk kavramına göre dolunay günüdür,

Ay, dünyadaki duygularınızı ve güvenlik duygularınızı nasıl işlediğinizi temsil eder. Ay ayrıca astrolojiye göre yaratıcı ve sezgisel doğanızı da temsil eder.

Doğum gününüzde bir Dolunay veya Yeni Ay düştüğünde, etkiler son derece güçlü ve hatta hayırlı olabilir .

Doğum gününüz temel olarak Güneş'e dönüşünüzün kutlamasıdır, bu da Güneş'inizin doğduğunuz zamanki aynı noktaya döndüğü andır.

Ayın evrelerinin okyanustaki gelgitleri nasıl etkilediğini düşünün. Vücudumuz çoğunlukla sudan oluştuğundan, bu gelgit kuvvetlerinin bizi doğrudan etkileyebileceği mantıklıdır. Doğum tarihinizdeki ay evresi, hayatınızın geri kalanı için güçlü bir rehber görevi görebilir.

Bilime göre dolunay gününün anlamı
Her ayın dolunay gününde (Advent olarak da bilinir), ay ve dünya neredeyse düz bir çizgidedir. Enerji araştırmacılarına göre, bu günde insanlar üzerinde kazalar, hastalıklar gibi ZOR etkileri olan özel bir enerji titreşimi yeryüzünü etkiliyor.

Folklorda, eskiler bu gün birçok insanın kötü şansa sahip olduğunu gördüler, bu yüzden dolunaylarda dua ederek korunmanın ve bu enerjiyi dönüştürmenin öneminde hemfikir oldular. Ve bu kavram bir gelenek haline geldi, nesilden nesile aktarılan bir gelenek.

HİNT FELSEFESİNE  göre dolunay gününün anlamı
Hint Felsefesine  göre, dördüncü kameri ayın (Buda'nın doğum günü) dolunay günü, Budist takviminin yılın ilk günü olarak sayılan Buda Sakyamuni'nin doğduğu gündür. Mayıs ayının dolunay günü, Arahant Mahinda'nın sadece geleneksel Theravada dinini aydınlatmakla kalmayıp Seylan'a ayak bastığı tarihi olaya işaret ediyor.

Altıncı kameri ayın dolunayı boyunca, bu, Buda'nın Dharma'yı, Zhuan Falun sutrasını ilk kez vaaz ettiği ve Aydınlanma'dan yedi yıl sonra annesine ve tanrılara Abhidharma'yı vaaz etmek için Tu Su cennetine çıktığı gündür. Temmuz dolunayı , tüm keşişlerin yaza yerleşmeye başladığı gündür . Ağustos ayının dolunayında keşişler yerleştiler ve kurallara sıkı sıkıya uydular.

Eylül ayının dolunayında Buda, Abhidharma'yı annesine ve devalarına vaaz etmeyi üç ay tamamladı; Saygıdeğer Maha Arittha liderliğindeki heyet Kral Asoka ile görüşmeye gitti ve kraldan Arahant Sanghamittà'nın Seylan'a gelip orada bir rahibe manastırı kurmasına izin vermesini istedi. Aynı zamanda Eylül dolunayı aynı zamanda Maitreya Buddha'nın doğduğu, büyüdüğü ve Sangha'ya katıldığı gündür.

Ekim ayının dolunayı, Buda'nın Gerçeği yaymak için her yere 60 Arahant gönderdiği gündür. Buda, üç Kashyapa kardeşi ve onların bin maiyetini vaaz etmek ve ikna etmek için Uruvela'ya geldi. Saygıdeğer Maitreya'nın bu hayattaki beşinci Buda olan Shakyamuni Buddha tarafından bir Buda olacağı tahmin edildi.

Kasım ayının dolunay gününde Arahant Sanghamitta, beraberinde Buda'nın Hindistan'da Aydınlanmaya ulaştığı Bodhi ağacının bir dalını getirerek Seylan'a geldi.

Şubat ayının dolunayı, Buda'nın, babası Kral Pure Sanh'ı (Suddhodhana) nehre girmekten kurtarmak ve Rahula'yı evden ayrılmaya yönlendirmek için Sangha'yı ilk kez Kapilavastu'ya döndürmeye yönlendirdiği gündür. Arahantship'e ulaşmak. Mart ayının dolunay gününde, Buda ikinci kez Seylan'a geldi ve Naga kabilesinin taht için yarışan iki torununa barış içinde bir arada yaşama, sabır ve şefkat ilkeleri hakkında ders verdi.


Dolunayda doğduysanız, belirli kişilik özelliklerinin ve eğilimlerinin tesadüf olmadığını görebilirsiniz. Tıpkı burcunuz gibi, ay evresinin de yaşam yolculuğunuzla çok ilgisi olabilir. İşte dolunayda doğmak ve bu eşsiz durumu kendi avantajınıza nasıl kanalize edeceğiniz hakkında bilmeniz gerekenler.

Dolunay altında doğan insanlar inanılmaz, güçlü, eşsiz bireylerdir. Dolunay evresi, ayın en parlak ve en güçlü olduğu zamandır. Dolunayın yoğun çekimi vahşi dalgalar yaratabilir ve insanları deliliğe sürükleyebilir. Dolunayın kurt adamlar gibi mitlerde ve efsanelerde bu kadar büyük bir rol oynamasının bir nedeni var.

Dolunay altında doğduysanız, muhtemelen vahşi bir kalbe sahip özgür bir ruhunuz var. Bu ay evresinde doğmak, insanların dürtüsel, tutkulu ve enerjik olmalarına neden olabilir. Bu, inanılmaz bir başarıya veya kaos dolu bir hayata yol açabilir.

Doğu astrolojisi kavramına göre, dolunay gününde doğan insanlar, özellikle hafta içi doğan erkeklere göre, genellikle zorlu bir kadere sahip olacaklardır. Bu gerçekten doğru mu?

 

Dolunay Yüksek Enerji Demektir

Bariz olanı belirtelim: Dolunay, ay döngüsünün en yüksek enerji aşamasıdır, bu nedenle dolunayda doğmanın da bu enerjiyi kullanması şaşırtıcı değildir. Bu, dolunay ritüellerinin tüm hızıyla devam ettiği zamandır: kristaller yüklenir ve temizlenir, arzular tezahür eder ve yaratıcı buluşlar boldur.

Bunların hepsi, dünyanın ay üzerindeki daha güçlü yerçekimi nedeniyle. Planlar meyvelerini veriyor ve tam bir bolluk içinde. Bunu bilerek, dolunayda doğan insanların bu enerji ve ilham duygularını paylaşmaları pek şaşırtıcı değil.

 

Aynı zamanda ay takvimine göre ayın, güneş takvimine göre güneşin cazibesi. Ay'ın çekiciliği, gelgitlerin yukarı ve aşağı değişmesine neden olur ve ayrıca insan vücudunda bir "biyolojik gelgit" durumuna neden olarak insan vücudundaki sıvının da değişmesine neden olur. Çünkü bilime göre insan vücudunun ağırlığının %75'inden fazlası sudur. Dünyanın su içeriğindeki değişiklik, kesinlikle insan vücudunun su içeriğindeki değişimi tetikleyecektir.

Bu gün doğanların sinirlerini etkileyen kriz, düzensizlik ve dengesizliklere sinirsel uyarım sebebidir... Bir de o iki gece doğanların sinirlerini etkiler. diğer gecelerde doğan insanlardan daha özel biyolojik değişikliklere sahip olacaktır.

Halk inanışlarına göre ay, yin'e (kızlar) benzeyen yin'i ve güneş, yang'a (erkekler) benzeyen yang'ı temsil eder.

Enerji en büyük varlıklarımızdan biri olabilir, ancak kontrol edilmesi de zor olabilir. Bu özellikle dolunay bebekleri için geçerlidir: Dolunay sırasında güneş, ayın tam karşısında bulunur. İkisi çatışıyor, yani (zihninizi ve mantığınızı kontrol eden) güneş ve (kalbinizi ve duygularınızı etkileyen) ay, doğduğunuz andan itibaren savaşta.

Bu mücadeleler genellikle yaşam yolculuğunuz boyunca kendini gösterir ve kalbinizin ve zihninizin size söyledikleri arasında seçim yaparken kendinizi çelişkili hissetmenize neden olabilir. Sonuç olarak, sizi farklı yönlere çeken çok sayıda farklı düşünce ve önceliğiniz olduğu için kararsız da olabilirsiniz. Kararlar kolay değildir, bazen öyle ki hiç karar vermemeye karar verirsiniz!
Dolunayda doğan insanlar harika dinleyiciler ve hatta daha iyi arabulucular olabildikleri için başkalarıyla iyi çalışırlar. Onları kararsızlığa iten aynı içgüdü, onları oldukça uyumlu ve işbirlikçi yapar.
Feng Shui'ye Göre Dolunay Doğum Günü
Feng shui açısından dengeli bir yin ve yang her zaman iyi şans getirmenin ön koşuludur. Bu nedenle, yin veya yang zirvedeyken anormaldir. Bu iki günde doğan çocuklar, güçlü bir mizaca sahip olacak, öğretilmesi zor olacak ve sonraki yaşamlarında birçok iniş ve çıkışlar, zorluklar olacak.

Ancak bir çocuk hangi gün doğarsa doğsun, her saat ailenin hem fiziksel hem de zihinsel olarak uyumlu bir şekilde gelişebilmesi için eğitim ve bakımına ihtiyacı vardır.

Gelgitler, güneşin ve ayın yükselişi ve düşüşü ile ilgilidir. 1. ve 15. günler gelgitlerin en değişken olduğu zamanlar. Dolayısıyla bu iki günde insan vücudundaki su miktarı, dünyanın gelgitlerinin dalgalanmalarına göre kaçınılmaz olarak değişecektir.

Doğu tıbbına göre "erkekler qi'nin kontrolünü ele geçirir, kadınlar kanın kontrolünü ele alır", erkekler ve kadınlar farklı fizyolojik özelliklere sahiptir. Yani 1'inde doğarsanız, qigong'unuzda değişiklikler olacak, onbeşinde doğarsanız kan akışınızda değişiklikler olacaktır. Bu nedenle, "1'deki erkekler, dolunaydaki kızlar" kişiliği de biraz daha özeldir.

Ayrıca ay takviminin 7., 8. ve 22. günlerinde, dünya, güneş ve ay arasındaki nispeten büyük alan değişimi nedeniyle. 22'sinde ve 23'ünde, yang qi zirveleri ve 7'sinde ve 8'inde yin qi aşırı derecede ağır olacak. Hepsi kişideki fiziksel değişimi etkiler.
Yıllarca yapılan gözlemler sonucunda şu sonuca varıldı: 22 ve 23'ünde doğan erkekler ve 7 ve 8'inde doğan kadınların tedavisi olmayan hastalıklardan muzdarip olmaları muhtemeldir. Ancak, bu sadece halkın deneyimidir, şimdiye kadar bu gizem için bilimsel bir açıklama yoktur.

♦ 0-45 derece: Yeni ay

♦ 45-90 derece: Ayın başında hilal

♦ 90-135 derece: Ayın başında hilal

♦ 135-180 derece: Ayın başında hilal

♦ 180-225 derece: Dolunay

♦ 225-270 derece: Ay sonunda hilal

♦ 270- 315 derece: Mart sonunda Hilal

♦ 315-360 derece: Ay sonundaki Hilal

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık