Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Dikkat Mars Retrosu ve Burçlara Etkileri

Astrolojide belki de en ürkülen ve saygı duyulan gezegenlerden biri Mars'tır. Savaş, tutku, hırs ve cinsellik temaları ile Mars'ı harekete geçiren tek şey içgüdüleridir. Ve bu güçlü gezegen RETRO Durağan hareket ettiğinde ne olur? Üst üste gelen gerilimler huzursuzluklar sonu hüsran ve pişmanlıkla biten kavgalar. Mars geri hareketinin her burcu nasıl etkileyeceği sizlerle paylaşıyorum. MARS hepimizi dürtülerimize göre hareket etme şeklimizi yeniden düşünmeye zorlayacaktır.

Bir gezegen geri gitmeye başladığında, bir geri çekilme ve iç gözlem dönemini gösterir . Gerileme, bir gezegenin enerjisini içe doğru döndürdüğü için, bizi adımlarımızı tekrar gözden geçirmeye, yarım kalan sorunları çözmeye ve kalan sorunları çözmeye zorlar. Ve bu yansıma ve gözden geçirme penceresinin bize neyin düzeltilmesi gerektiğini göstermesine izin verdiğimizde, hızlandırılmış bir büyüme dönemi olarak ortaya çıkıyor . Başka bir deyişle, geriye gidişler, hayatı *çok* daha iyi hale getirmeden önce hayatın biraz daha kötüleşmek üzere olduğu anlamına gelir. Ne de olsa, geriye gidişler, bizi, sonunda geride bırakabilmemiz için, kaçındığımız sorunlarla yüzleşmeye zorlar.

Mars gerilemesi bir istisna değildir, çünkü bu neredeyse üç aylık hız treni yolculuğu, birçok ilerlemeye ve kendimize olan güvenimizin derinleşmesine yol açacaktır. Ama önce, Bu güçlü gezegen enerjisini zorlaştırmak yerine onunla iyi geçinmeye bizlere verdiği mesajları doğru algılamaya  istekli olmalıyız. Kızgın Mars ile ilgili her şeyde olduğu gibi, acı olmadığında kazanç da olmayacaktır.

DİKKAT Bu 4 Zodyak İşareti, Mars'ın En Çok Geri Döndüğünü Hissedecek

Mars, 30 Ekim'de 25 derece İkizler'de geri hareket yapacak. 12 Ocak 2023'e kadar sürecek olan bu gerileme, yılın son birkaç ayı için gidişatı belirleyecek. İletişimin, zihinsel aktivitenin ve dualitenin değişken hava burcu İkizler'de yer alırken, bu geri gidişi ilginç kılmak için maskaralık sıkıntısı olmayacak. Mars, bu konuşkan ve uyarıcı burçtan geçerken, tartışma olasılığını, entelektüel tartışmaları ve elbette kaba tartışmaları artırma eğilimindedir. Mars'ın İkizler burcunda, bu gerileme devam ederken ne söylediğinize ve nasıl söylediğinize dikkat edecek bir filtresi yoktur. Hiçbir yere varmayacak saçma sapan tartışmalardan uzak durun!

"Mars retrosu 30 Ekim'de başlayacak ve 12 Ocak 2023'te sona erecek.”

Mars nihayet 8 derece İkizler'de sona erdiğinde, derinleşen bir yakınlık ve duygusal dönüşüm anı olacak. Mars retrosunun sona ermesi, sizi başkalarına daha da yakınlaştıran ve daha derin gerçekleri anlamanızı derinleştiren savunmasız konuşmalarla birlikte gelebilir. Nasıl derinlere ineceğiniz ve neye korktuğunuz yerine inandığınıza göre hareket edeceğiniz öğretilirken, anlamsız kırgınlıkları bırakın.

Güneş burcunuza ,  yükselen burcunuza ve/veya Mars burcunuza göre Mars retrosu deneyiminiz HANGİ Konularda etkili olacak.

KOÇ

Mars yönetici gezegeniniz, yani bu gerilemeyi inanılmaz derecede derin bir seviyede hissedeceksiniz. Üçüncü iletişim evinizden geçerken, bu gerileme başkalarıyla, özellikle de yakın arkadaşlar ve kardeşlerle çözülmemiş tartışmaları gündeme getirebilir. İşleri kötü bir notla mı bıraktın? Bu konuşmayı bitirmenin zamanı geldi mi? Bu gerileme aynı zamanda sizi tutkulu hissettiren fikirleri yeniden keşfetmeye zorlayacaktır; Kalbinizde titreyen fikirler. Zekanızı test etmeye istekliyseniz, bu birçok zihinsel atılıma yol açacaktır. Gerçeğinizi iletme şeklinizi yeniden düşünün. Dünyayla neyi nasıl paylaşmayı seçtiğinizi gözden geçirin.

BOĞA

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, kendinizi mali durumunuzu düzenlerken ve harcama alışkanlıklarınızla uzlaşırken bulabilirsiniz. Alışveriş alışkanlıklarınız pahalı bir mengeneye mi dönüşüyor? Bu enerji altında kendini sadece zevklerden mahrum mu ediyorsun? Doğru, parıldayan her şey altın değildir. Ama aynı zamanda, kim biraz altını sevmez ki? Mars, para, istikrar, maddi varlıklar ve değer sistemlerinden oluşan ikinci evinizde geriye doğru hareket ederken, sizi kaynaklarınızı tahsis etme şeklinizi yeniden düşünmeye zorluyor. Benlik duygunuz hayatınızı gerçekten zenginleştirmeyen bir şeye bağlıysa, benlik saygınızı engelleyebilecek bir önceliği bırakmanın zamanı gelmiş olabilir.

İKİZLER

Mars, burcunuzdan geriye doğru hareket edeceğinden, önümüzdeki birkaç ay dürtülerinize meydan okuyabilir ve öfkenizi yükseltebilir. Saygısızlık veya göz ardı edilme anıları duygusal enerjinizi tüketiyor olabileceğinden, duyulmakla mücadele edebilirsiniz. Neyse ki, bu gerileme size sonunda kendinizi savunmanız için fırsatlar da sunabilir. Size ikinci bir şans verildiğinde birine nasıl tepki vereceğinizi hayal ettiyseniz, bu gerileme sonunda bu fanteziyi gerçeğe dönüştürebilir. Bununla birlikte, olay çıkarmak için cesareti bulmanız gerekir, çünkü her konu küçültülmemeli ve göz ardı edilmemelidir. İkizler, ne zaman ortalığı karıştıracağını ve ne zaman geri adım atacağını bilecek bilgeliği bul.

YENGEÇ

Bu gerileme sırasında kontrolünüzde pek bir şey yokmuş gibi hissedebilirsiniz, Yengeç. Mars, maneviyat ve bilinçaltı enerjilerle ilgili 12. evinizden geriye doğru dönerken, şu anda daha az mevcut hissedebilir ve ilkel dürtülerinize bağlı hissedebilirsiniz. Sonuç olarak, kendinizi daha geniş ve hayal gücünüzün okyanusuna dalmış hissedebilirsiniz. Ve kendinizi olumsuz düşünceler dalgasına sürüklenirken bulursanız, kendinizi kıyıya geri çekmek her zamankinden daha zor olabilir. Bazen yapabileceğimiz tek şey, duygusal akımlarınızın rüzgar kadar sürekli değiştiğini bilerek akışa devam etmektir. Bazen yapabileceğiniz tek şey, doğal hissettiren tek yöne doğru hareket etmektir.

ASLAN

Kendinizi pek çok konuda sınırda ve ekibiniz tam olarak "senkronize" değilmiş gibi mi hissediyor? Eğer öyleyse, yaklaşan Mars retrosu ile bir ilgisi olabilir. Sosyal çevrelerle ilgili 11. evinizde yer alan bu gerileme, sizi herkesi birbirine bağlayan zinciri çözmeye zorluyor, çünkü çatışmalar ruhunuzu yoruyor.  Dinamiğinizi bir yanlış anlama rahatsız ediyorsa, herkesi aynı sayfada toplamanın zamanı geldi. 11. ev aynı zamanda umutları ve hayalleri de yönettiğinden, vizyonunuzu hayata geçirme isteğini bulmakta zorlanabilirsiniz. Ancak, sizi şüpheye düşüren şeye dikkat çektiğinizde, gücünün şiddetini anında azaltırsınız. Ve şüphenin korkudan başka bir şey olmadığı gerçeğini kabul ederek, gerçekten önemli olan şeye odaklanabilmeniz için sisi ortadan kaldırır kendi gerçeğinizi keşfeder size zarar veren arkadaşlıkları noktalar sevgiyi hak eden ve sizi siz olduğunuz için sevenlerle bir olursunuz.

BAŞAK

Tüm  emek dolu çalışmanızın hiçbir şeye mal olmadığını mı hissediyorsunuz? Sürekli kendi reklamını yapmak zorunda kalmaktan bıktınız mı? Aşırı hırs ve sosyal medyanın baskısı çağında, kendinizi kaybetmek, çok fazla üretkenliğin nadir bir belirtisi değildir. Mars istasyonları kamu imajı ve sosyal statüyle ilgili 10. evinizde geri gittiğinde, kendinizi ya istenmeyen bir ilgiyle ya da daha kötüsüyle uğraşırken bulabilirsiniz… hiç etkileşim yok. Ancak, yansıttığınız görüntü artık şu anda olduğunuz kişiyle aynı hizada olmayabilir. Ve kendinizi yeniden keşfetmek için zaman ayırarak, aynı zamanda bir kariyer markası için de hazırlanıyorsunuz. Bittiğinde, gerçekten önemli olan görüşler hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz.

TERAZİ

Bu gerileme döneminde uzun vadeli hedeflerinize iyi bir şekilde bakıyorsunuz, Terazi. Mars, bilgelik ve keşifle ilgili dokuzuncu evinizden geri giderken, sizi gerçeği aramaya ve bilinmeyeni kucaklamaya neyin motive ettiği hakkında daha fazla düşünmeye başlıyorsunuz. Gerçekleştirdiğiniz vizyonu gerçekleştirmek ve hayal ettiğiniz bilgiyi elde etmek için, hiçbir şeyin tam olarak umduğunuz gibi olmayacağını kabul etmeye istekli olmanız gerekir. Tüm beklentileri serbest bırakın, çünkü yapabileceğiniz tek şey ortadaki dünyayla tanışmak. Bu gerileme sona erdiğinde, sizi değiştiren deneyimlerden kurtulacaksınız. Ve eğer bir öğrenciyseniz, ihtiyacınız olan eğitimi alıyor olabilirsiniz.

AKREP

Akrep, 2022'nin son birkaç ayı sizin için tüm yılın en stresli ve en önemli ayı olabilir. Ne de olsa, yönetici gezegeniniz Mars, dönüşümle ilgili sekizinci evinizde geri harekette olacak ve sizi alma ve verme biçiminizi neyin motive ettiğini yeniden düşünmeye zorlayacak. Sizi başka biriyle birleşmeye iten nedir? Hangi sınırlar tartışılamaz? Yıllar boyunca hangi güvensizlikleri kazandınız? Bu geriye gidiş, sizi ne zaman savunmasız olmaya hazır olduğunuzu ve kuma ne zaman bir çizgi çizmeniz gerektiğini fark etmeye zorluyor. Bir şey güveninizi kazanmadıysa, onlara vermenize gerek yoktur. Ve bir şeyle birleşmek size gerekenden daha azını sağlıyorsa, koşullarınızın şartlarını yeniden düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

YAY

Partnerinizle aranızda hala çözülmemiş anlaşmazlıklar varsa, önümüzdeki birkaç ay sizi sorunun kökenine inmeye zorlayacaktır. Mars istasyonları müttefikler, düşmanlar ve diğer önemli kişilerden oluşan yedinci evinizde geri hareket ederken, sizi çatışmaya nasıl tepki vereceğinizi ve onu nasıl çözmeyi seçeceğinizi yeniden düşünmeye zorlayacaktır. Çift terapisini erteliyorsanız, bu gerileme sizi sonunda zor ama gerekli konuşmalar için zaman ayırmaya zorlayabilir. Rakibinizle aranızda hala bitmemiş bir iş varsa, bu gerileme başka bir yüzleşmeye yol açabilir. Her iki durumda da, bu gerileme sizi, ortaklığınızı sizi tüketmek yerine sizi desteklemeye teşvik edecek şekilde iletişim kurmaya zorluyor. Birbirinize karşı değil de birlikte nasıl çalışabilirsiniz? Bu nu çözümlemenin zamanı geldi.

OĞLAK

Sistemi parçalara ayırmanın ve tekrar bir araya getirmenin zamanı gelmiş olabilir, çünkü rutininizle ilgili bir şeyler artık sizin için çalışmıyor olabilir. Mars retroları görevler, hizmetler ve günlük ritüellerden oluşan altıncı evinizde geri giderken, sizi başkaları için yaptığınız iş ile kendiniz için yaptığınız iş arasında dengeyi bulmaya zorlar. Günlük işiniz hayalleriniz üzerinde çalışma yeteneğinizi engelliyor mu? Kendinizi desteklemenin yeni yollarını denemenin zamanı gelmiş olabilir. Dinlenmiş ve sonsuz bitkin hissetmek için mücadele ediyor musunuz? Bu gerileme sizi, vücudunuzun özlemini duyduğu sağlıklı ritme geri dönme korkularınızın üstesinden gelmeye zorlayabilir. Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu tekrar hizaya getirin.

KOVA

Tutkunun ateşi ateş topuna dönüşmüş gibi hissediyorsanız bu hiç de şaşırtıcı değil. Mars, eğlence, tutku, seks ve kendini ifade etme ile ilgili beşinci evinizden gerileme sürecindedir; bu, size yeni hissettirecek şekillerde ilham almak için mücadele etmenize neden olabilir. Modu'nuzu açıklanamayan bir şekilde kaybetmiş gibi hissediyorsanız, paniğe kapılmanıza gerek yok. Enerji yalnızca dönüştürülebilir, bu da başka bir yerde ilham bulma sürecinde olduğunuzu gösterir; başka bir yer. Neşe bulmanın, kendinizi sanatsal olarak ifade etmenin ve yatak odasında heyecan duymanın yeni yollarını deneyin. Yeni hobiler edinerek (ve hatta belki de bazı yeni tuhaflıklarla) deneyimden uzaklaşabilirsiniz!

BALIK

Ev hayatınız her zamankinden daha çalkantılı mı geçiyor? Aileniz geçinmekte zorlanıyor mu? Oturma odanızdaki karışıklık, yetişebileceğinizden daha hızlı birikiyor mu? Tüm bunlar makul görünüyor, çünkü Mars eviniz ve ailenizle ilgili dördüncü evinizde geri harekette bulunuyor. Bu, kapalı kapılar ardında pişen hayal kırıklıklarına ışık tutacak; kendine sakladığın ve meraklı gözlerden uzak tuttuğun çatışmalar. Biraz tütsü yakmanın, pencereleri açmanın, bu bastırılmış öfkeyi serbest bırakmanın zamanı geldi. Kutsal alanınız derin bir temizliğe girmek üzere, ancak bu sefer köklerinizle başlamanız ve yukarı çıkmanız gerekiyor. 

 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık