Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burcunuzun Yönetici Gezegenine Göre Kullanmanız Gereken Doğal Taşlar, Kristaller

Zodyak burçlarının isimleri yakındaki takımyıldızların şekillerinden ve efsanelerinden alınmıştır, bu nedenle örneğin Akrep burcunun bir sembolü ve Akrep takımyıldızından çekilmiş bir resmi vardır. Eski gökbilimciler onun bir akrebe benzediğini tespit etmişlerdi.

Burcunuz doğum tarihinize göre belirlendi. Böylece burcunuzu aşağıda bulabilirsiniz. (Tam burçların genellikle değiştiği tarihlerde doğduysanız, geri dönüp doğduğunuz yılda burçların tam olarak ne zaman değiştiğini öğrenmeniz gerekebileceğini unutmayın.) Bunun için Gerçek Güneş burcunuzu bulun tablosundan https://www.astrodeha.com 'u ziyaret edebilirsiniz.

Koç

Yönetici Gezegen Mars

Koç, güneşten dördüncü gezegen ve güneş sistemindeki en küçük ikinci gezegen olan Mars tarafından yönetilir. Savaşçı gezegen, Yunan Savaş Tanrısı Ares ve Romalı muadili Mars ile ilişkilidir. Mitolojide Mars, her zaman tam zırhlı, kalkan ve kılıçla, harekete hazır olarak tasvir edilen askeri bir güç olarak temsil edilir. Ancak, kaotik ve yıkıcı bir şekilde koruyucuydu.

Mars gezegeni Yang enerjisi içerir. Yang enerjisi, enerjik, gürültülü ve canlı olarak tanımlanır. Mars'ın etkisi, Koç'un harekete geçme ve tutku dürtüsünü geliştirir. Bununla birlikte, Koç burcunun tartışmacı, çatışmacı ve saldırgan olmasına da neden olabilir.

Koç Takımyıldızı

Koç, 39. en büyük takımyıldızıdır ve altı adlandırılmış yıldız içerir. En parlak yıldız, Arapça koç anlamına gelen Hamal olarak da bilinen Alpha Arietis'tir. Koç takımyıldızında ayrıca altı iyi bilinen meteor yağmuru vardır: Mayıs Arietidleri, Sonbahar Arietidleri, Delta Arietidleri, Epsilon Arietidleri, GündüzAritidleri ve AriesTriangulidleri.

Yunan astronomu Ptolemy, bu takımyıldıza Koç adını veren ilk kişiydi. Yunan mitolojisine göre, Koç takımyıldızı genellikle Boiotia kralı Athamas'ın oğlu Phrixus'u korkunç bir ölümden kurtaran altın bir koçla ilişkilendirilirdi.

Koç Kişiliği

İlk burç olarak Koç, "Zodyak'ın bebeği" olarak düşünülür. Aynı zamanda birinci evin yöneticisidir, bu nedenle Koç burcunda doğanlar "önce ben" tavrına sahip olma eğilimindedir ve her zaman spot ışığında bir numara olmak isterler. Ancak, güçlü, motive ve tutkulu liderler olmalarını sağladığından, bu özellik onlar için her zaman kötü değildir. Öte yandan, inanılmaz derecede rekabetçiler ve kazanan olmayı seviyorlar. Hırslı ve cesurdurlar ancak asi ve pervasız olabilirler. Herhangi bir girişimde başarısız olurlarsa, tekrar ayağa kalkarlar ve başarılı olana kadar tekrar denerler.

Koç burcunda doğanlar en aktif  kişiler olarak kabul edilir, ancak ne yazık ki çok çabuk sıkılmaya eğilimlidirler. Ancak, başkaları yapıyor diye asla bir şey yapmazlar. Dürtüsel olmalarına rağmen, görevin kendileri için tasavvur ettikleri yaşam hedefleri ve hayalleri ile aynı çizgide olduğundan emin olurlar.

Koç burcunda doğan insanların zorluklarla iyi ve kafa kafaya başa çıkabildiklerini göreceksiniz. Zeki, kendine güvenen, hayata karşı gerçek bir susuzluk duyan, yüksek başarı gösteren kişilerdir. Bununla birlikte, projeler üzerinde çalışırken, yorulmadan hedeflerinin peşinden koşarken, eylemlerinin başkalarını nasıl etkilediğinden tamamen habersiz, inanılmaz derecede odaklanmış ve benmerkezci hale gelebilirler. Ayrıca onlar kadar azimli veya enerjik olmayan kişilere karşı sabırlı olmakta zorlanabilirler.

Koç burcu insanları, soğukkanlılıkları ve akıcı iletişim becerileri ile iyi donanımlı oldukları için arkadaş canlısı kişilikleri sayesinde kolayca arkadaş edinirler. Onlar sadık arkadaşlar ama oldukça otoriter olabilirler. Ne yazık ki, filtreleri yok ve hissettiklerini size söylemekten veya duygularınızı korumak için beyaz yalanlar söylemekten çekinmeyecekler. İnanılmaz derecede inatçı ve çabuk öfkelenen, patlayıcı bir öfkeye sahip olabilirler.

Kan Taşı

Koç burcunda doğanlar için geleneksel taş Kan taşıdır. Kan taşı zihinsel netliği artırabilir ve karar vermeye yardımcı olabilir. Ek olarak, motivasyon eksikliği yaşadığınızda zihinsel bir destek sağlar ve bitkin düştüğünüzde zihninizi ve bedeninizi canlandırabilir. Sistemi canlandırır, enerji seviyelerini yükseltir ve fiziksel aktivitede dayanıklılığı artırır. Sürekli arınma ve esenlik titreşimi nedeniyle sporculardan sakatlara herkese fayda sağlar.

Kan taşı rüya görmeyi uyarır ve sezgiyi yükseltir. Yaratıcılığı artırmak ve fikir aşamasından gerçekleştirme aşamasına kadar bir projeyi geliştirmek için harikadır. Ayrıca, bereket ve refahı teşvik eder.

Kan taşı, kişiyi tamamen bedende, burada ve şimdi topraklamak ve kişinin güç, kararlılık ve cesaretle çalışma kapasitesini geliştirmek için muazzam bir güç taşır. Kaosun genellikle dönüşümden önce geldiğini öğretir ve durumlardan stratejik olarak geri çekilmenin ne zaman uygun olduğunu ve esnekliğin ve doğru eylemi yapmanın kişinin yoluna sadık kalmasına ne zaman yardımcı olacağını bilmesine rehberlik eder. Kan taşı duygusal bedeni sakinleştirir, kafa karışıklığını ortadan kaldırır ve karar vermeyi, besleyici değer duygularını, kendine güveni ve kendi kendine yeterliliği geliştirir.

Karnelian

Koç burcunda doğanlar için bir başka taş da Karnelian'dır. Karnelian bir motivasyon ve dayanıklılık, liderlik ve cesaret taşıdır. Kadim Savaşçılar, düşmanlarını fethetme cesareti ve fiziksel gücü için boyunlarına Karnelian takarlardı. Karnelian, zorlukların üstesinden gelmek ve bir davayı savunmak için gereken cesareti veriyor. Ayrıca idealizmi, topluluk duygusunu ve pragmatizmi teşvik eder.

Karnelian'ın yüksek enerjisi, kaybedilen canlılığı ve motivasyonu geri kazanmaya yardımcı olur ve yeni arayışlar için yaratıcılığı teşvik eder. Ek olarak, konsantrasyonu artırır ve hayalperestlerde ve meditasyon sırasında yabancı düşünceleri ortadan kaldırır. Bu taş aynı zamanda kıskançlık, öfke ve dargınlığa karşı  sizin veya başkalarının  korur ve yaşam sevgisini teşvik eder.

Karnelian, erteleme veya kararsızlığın üstesinden gelen bir eylem kristalidir. Kişiyi rüyaların ortaya çıkmasını beklemeyi bırakmaya teşvik eder ve değişimi kucaklama cesaretini ve kişinin en yüksek hedeflerini gerçekleştirmeye başlaması için İlahi İradeyi teşvik eder.

Koç için Yapılan Kristal Aksesuarlar

Bunlar cesaret, sorumluluk ve fikirler getirmek için AstrodehA Şenay Devi ve Ustalarımız tarafından özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, Koç doğumlu olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Kozmosun enerjisini Koç burcunda doğanlara getirmek için optimize edilmişlerdir.

Boğa

Yönetici Gezegen Venüs

Boğa, güneşten ikinci gezegen olan Venüs tarafından yönetilir ve benzer boyutu ve yoğunluğu nedeniyle genellikle Dünya'nın ikizi olarak adlandırılır. Güneş sistemindeki altıncı en büyük gezegendir. Venüs, Güneş ve Ay'dan sonra gökyüzündeki en parlak nesne olduğu için, eski Romalılar ve Yunanlılar ona Roma'nın güzellik ve aşk tanrıçası Venüs adını verdiler ve Yunan muadili Afrodit oldu.

Venüs sevgi, çekicilik, güzellik, tatmin, yaratıcılık ve şükran gezegenidir. Boğalar, Venüs'ün etkisi nedeniyle, özellikle lükse düşkünlükten hoşlanırlar ve üretkenlikle olduğu kadar zevkle de eşit derecede ilgilenirler.

Boğa Takımyıldızı

Boğa 17. en büyük takımyıldızıdır ve on yedi adlandırılmış yıldız içerir. En parlak yıldız, Aldebaran olarak da bilinen Alpha Tauri'dir. Alpha Tauri, gökyüzündeki en parlak 14. yıldızdır ve aynı zamanda Orion kuşağındadır. Tauridler ve Beta Tauridler, takımyıldızla bağlantılı iki meteor yağmurudur. Toroslar en iyi hallerini Kasım ayında gösterirken, Beta Toroslar Haziran ve Temmuz aylarında görünür.

Boğa takımyıldızı ayrıca iki ünlü Messier nesnesi içerir. Biri, Yunan mitolojisinde Atlas ve Pleione'nin kızları olan Yedi Kızkardeş'i temsil eden Ülker yedi yıldız kümesidir. İkinci nesne, 1054'te oluşan bir süpernova kalıntısı olan Yengeç Bulutsusu'dur.

Boğa Kişiliği

Boğalar, bir boğanınkine çok benzeyen kişilik özelliklerine sahiptir. Fiziksel dünyayla güçlü bir bağları vardır ve dünyevi zevklerin tadını çıkarırlar. Genellikle ayakları yere basar ve başkalarını güvende hissettirme konusunda iyidirler. Bununla birlikte, zodyakın en inatçı burçlarından biridirler ve pes etme zamanının geldiğini hissedene kadar nadiren yenilgiyi kabul ederler. Bir boğa olarak, iki enerji hızında hareket edebilirler  yavaş ve rahat veya hücum etmeye hazır.

Boğa yerlileri, arkadaşlarının şiddetli müttefikleri veya onlara direnenlerin şiddetli düşmanları olabilir. Dik başlı ve kendi yollarında kararlı olabilirler, ancak aynı zamanda mükemmel dinleyiciler ve güvenilirdirler.

Değişimden, eleştiriden veya suçluluk duygusundan hoşlanmazlar. Değişim, güvenlik duygularını etkilediğinden, inançlarını değiştirmekten çekinirler. Sonuç olarak, rutinlerine o kadar kendilerini kaptırabilirler ki, gerçekten önemli olan şeyleri gözden kaçırabilirler. Öte yandan, ısrarcı ve çalışkandırlar, yani görevi tamamlamak için ne gerekiyorsa yapacaklardır. Boğa burcu insanı bir hedefe odaklanma, oraya ulaşmak için atılacak adımları planlama ve işi şık bir şekilde tamamlama konusunda ustadır. Boğa burcunda doğan insanlar, yavaş ama istikrarlı hareket ettikleri için duygusal ve fiziksel olarak tembelliğe yenik düşebilirler.

Boğalar bedenlerinde mevcut hissetmekten hoşlanırlar ve düzenli olarak fiziksel benlikleriyle yeniden bağlantı kurma ihtiyacı duyarlar. İnanılmaz derecede şehvetlidirler, en önemli duyuları tat ve dokunmadır. Genellikle maddi dünyaya, kendini beğenmişliğe ve fiziksel zevklere yönelirler. Kendilerini sevgi ve güzellikle çevreleme ihtiyacı hissederler. Bu işaret, tamamen yavaşlamak, her şeyi içine çekmek ve hayatı sonuna kadar yaşamak için rahatlık aramakla ilgilidir. Tanıdık, rahatlatıcı ve tüm duyulara hoş gelen yemek, çevre, insanlar ve duygular Boğa burcu tarafından arzulanır.

Zebercet

Boğa burcunda doğanlar için geleneksel taş Zebercet'tir. "Başarılı Aşkın Taşı" olarak adlandırılan Zebercet, kalbi ve Kalp Çakrasını açar ve besler. Yatıştırıcı enerjisi, varlığın tüm seviyelerine şifa sağlar, ruha tazelik ve canlılık getirir. Bir ilham ve sonsuz sabır taşı, birliği, şefkati ve koşulsuz sevgiyi temsil eder. Ek olarak, Zebercet arkadaşlığı, ortaklar arasında bir dengeyi teşvik eder ve ev içi mutluluk, memnuniyet ve sadakat sağlar. Antik dünyada aşkta güvenliği sağlamak için tanrıça Venüs'e ithaf edilmiştir.

Onların daha müsrif yanlarına hitap ediyor ama aynı zamanda tabiat ananın dünyaya bahşettiği doğa harikalarıyla da güçlü bir şekilde bağlantılı. Zebercet, Yeşil Işın'ın en saf kristalidir. O bir "büyüme kristali"dir  Dünya'nın doğum, gelişme ve yaratma Yaşam Gücünün ve doğanın sürekli yenilenme gücünün güçlü bir kanalıdır. Acemi aile ilişkilerini veya yeni bir iş girişimini beslemede güçlü bir yardımcıdır. Zebercet bir deneyimi rotasında, bir projeyi zamanında ve hayatı rayında tutmak için mükemmeldir.

Gül Kuvars

Boğa burcunda doğanlar için bir başka taş da Pembe Kuvars'tır. Pembe Kuvars, kendinde ve başkalarında, doğada, özellikle de hayal gücünü harekete geçiren  sanat, müzik ve yazılı söz  güzellik sevgisine ilham verir.

Kalp Taşı olarak adlandırılan Pembe Kuvars, MÖ 600 gibi erken bir tarihte bir aşk simgesi olarak kullanılmış olabilir ve hala önemli bir ilişki tılsımıdır. Yeni aşkı, romantizmi ve samimiyeti çekmede veya aile veya arkadaşlarla daha yakın bir bağ geliştirmede oldukça etkilidir. Gruplar ve topluluklar arasındaki bağlantıyı destekler ve Dünya, Evren ve İlahi olana yüksek bir ruhsal uyum sağlar.

Açık kırmızı veya Pembe Gül Kuvars, kararlılığın, bağlılığın ve ilginin enerji ışınlarını getirir. Yatıştırıcı rengi, öfke veya içerleme duygularını yatıştırır ve meditasyon yapma ve yansıtma çabalarına yardımcı olabilir. Pembe, yeni aşkın, romantizmin ve ilişkilerin rengidir. Gelişen duygusallığı artırır ve şefkat ve sevgi dolu yeteneklerimizi geliştirmeye yardımcı olarak gönül yarasının üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.

Sarı Topaz

Boğa burcuyla ilişkilendirilen üçüncü bir kristal, Nisan ayında doğan insanların doğum taşı olan Sarı Topaz'dir. Sarı Topaz, zihni sakinleştirmek ve odaklamak, zihinsel gerilimi ve istenmeyen düşünceleri serbest bırakmak için olağanüstüdür. Zihni güzelliğe ve sezgiye açmaya teşvik eder, vücuttaki dengeyi yeniden sağlamak için hafiflik ve neşe getirir. Manevi yolunuzda kalmanıza ve ister rutin günlük işler ister aşırı odaklanma gerektiren eylemler olsun, öz disiplin konularında yardım almanıza yardımcı olur. Ayrıca, değişim zamanlarında nereye gitmek istediğinize ve oraya nasıl ulaşacağınıza dair net bir vizyon sürdürmenize yardımcı olur.

Sarı Topaz, başkalarının fikirlerinden kolayca etkilenenlere yardımcı olur. Kendini daha iyi anlamayı teşvik eder ve kişinin kendi fikir ve bilgisinde daha güvenli olmasına ve bu gerçekleri başkalarına ifade etmesine yardımcı olur. Refah getiren ve hayatın armağanlarını sürdürmeye yardımcı olan, ruhsal güç ve kurnazlık taşıdır. Bilinçli inisiyasyon olmasa bile bilincin hayallerini ve arzularını gerçekleştirmede enerjisini odaklama, yayma eğilimindedir.

Boğa Burcu İçin Yapılan Kristal Aksesurlar

AstrodehA Şenay Devi  ve Ustalarımız tarafından şans getirmek, inatçılığa yardımcı olmak ve gücü artırmak için özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak Boğa burcu olarak sakinleştirici bir titreşim sağlayacaktır. Boğa burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

İkizler

Yönetici Gezegen Merkür

İkizler, güneş sistemimizdeki ilk ve en küçük gezegen olan Merkür tarafından yönetilir. Merkür, adını Roma iletişim tanrısı Merkür'den almıştır. Merkür, Yunan mitolojisinde tercümanların ve tercümanların tanrısı Hermes olarak bilinir. O, Olimpos tanrılarının en bilgesiydi ve hepsi için bir haberci olarak işlev gördü.

İletişim, zeka ve bilgi, hepsi bu gezegenin temel yönleridir. Merkür insanların mantığından sorumludur ve insanların düşüncelerini şekillendirir. İnsanların kendilerini nasıl düşündüklerini ve ifade ettiklerini düzenler.

İkizler ve Başak aynı yönetici gezegene sahip olsalar da tutumları çelişkilidir: İkizler duyguları açıkça ifade ederken, Başak duyguları içsel olarak işler.

İkizler Takımyıldızı

İkizler, gökyüzündeki en büyük 30. takımyıldızdır ve 10 adlandırılmış yıldızdan oluşur. En parlak iki yıldız, Yunan mitolojisinde Dioscuri olarak bilinen kardeşler Castor ve Pollux'tur. Büyürken, yakınlıklarında ikiz gibiydiler. Castor, Argonauts Idas ve Lynceus ile bir savaşta öldüğünde Pollux, Zeus'tan ölümsüzlüğünü Castor ile paylaşmasını istedi ve ikisi birlikte gökyüzüne yerleştirildi.

İkizler, iki erkek kardeş arasındaki kalıcı bağı simgeleyen, el ele tutuşan iki ikiz gibi görünen bir takımyıldızdır. Yunan mitolojisine göre ikizler, dünyadaki çatışmaları uzlaştırmak ve her şeyi düzeltmek için hayatlarını bir erkek kardeş, kız kardeş veya arkadaşa adamaya isteklidir.

İkizler takımyıldızı, Eskimo Bulutsusu, Medusa Bulutsusu, Denizanası Bulutsusu ve bir nötron yıldızı olan Geminga dahil olmak üzere birkaç önemli derin gökyüzü nesnesi içerir. Ek olarak, iki meteor yağmuru bu takımyıldızla ilişkilendirilir: Geminidler ve Rho Geminidler.

İkizler Kişiliği

İkizler burcunda doğan insanlar birbirinden çok farklı iki kişiliğe sahiptir. Genellikle çelişkili ve karşıt özelliklere sahiptirler ve genellikle yanlış bir şekilde iki yüzlü olarak yanlış temsil edilebilen iki farklı insan olarak görünürler. Hangi kişilikle karşılaşacağınızdan asla emin olamazsınız.

Sık sık diğer yarısının eksik olduğunu hissederler; bu nedenle sürekli olarak yeni arkadaşlar, akıl hocaları, iş arkadaşları ve konuşacak insanlar ararlar. Arkadaş canlısı, iletişimsel ve iyi vakit geçiriyorlar, ancak her an ciddi, düşünceli ve huzursuz olma eğilimindeler. İkizler, konuşma, iletişim, tartışma ve sorgulama yoluyla bağlar kurar.

İkizler burcunda doğanlar, çok çeşitli deneyimlere sahip olmak için "her işte usta" olmayı tercih eden benzersiz bireylerdir. Sonuç olarak, sürekli olarak çeşitli ilgi alanları, hobiler, işler ve sosyal çevreler arasında gidip gelirler. Ne yazık ki, birçok ilgi alanıyla uğraşmak onların kararsız kalmasına, bağlılıkla mücadele etmesine ve fevri olmasına neden olabilir.

İkizler uyum sağlayabilen ve uyumlu olduklarından, her şeye en az bir kez şans verirler. Başarısız olan planlar günlerini mahvedemez. Bunun yerine, başka bir düşünceye kapılıp yapacak başka bir şey bulmayacak kadar esnektirler.

İkizler burcunda doğan insanlar zeki ve meraklıdır. Herkes ve her şey hakkında her şeyi bilmek isterler. Öğrenmek, yapmayı en sevdikleri şeylerden biridir. Sıklıkla bir İkizler burcunu kafaları bir kitapta yakalarsınız. Ayrıca zekidirler ve esprili sohbetler yapmaktan zevk alırlar.

Akik

İkizler burcunda doğanların geleneksel taşı Akik'tir. Metafiziksel olarak Akik, diğer taşlardan daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve daha yavaş bir frekansta titreşir, ancak dengeleyici ve güçlendirici bir etki olarak kabul edilir. Akik, duygusal, fiziksel ve entelektüel enerjiyi dengelemek ve evrenin pozitif ve negatif güçleri olan yin ve yang'ı uyumlu hale getirmek için mükemmeldir.

Akik, ihtiyacımız olmayan şeyler için yanan arzuları durdurur ve taahhütlerle veya birden fazla işle hokkabazlık yapanlara yardımcı olur. Ek olarak, konsantrasyon, algı ve analitik yetenekleri geliştirerek zihinsel işlevi geliştirir. Akik ayrıca bir gerçeklik duygusu ve pragmatik düşünmeyi teşvik eder.

Akik, kendi kendini analiz etmede ve refahı engelleyebilecek gizli koşulları ortaya çıkarmada faydalıdır. Kişinin kendi gerçeğini konuşmasını teşvik ederek kendini kabullenmeyi ve güveni teşvik eder. Akik, öfkeyi iyileştirerek, sevgiyi besleyerek ve yeniden başlama cesaretini ödünç vererek kalbin olumsuzluğunun ve acısının üstesinden gelir.

Peridot

İkizler burcunda doğanlar için bir başka geleneksel taş Peridottur. Peridot umudu ve geleceği, yenilenmeyi ve büyümeyi sembolize eder. Anlam, adalet, şefkat ve uyum için süregelen bir arayışa ilham veren bir Sevgi Arayıcısı ve Gerçeği Açıklayıcıdır.

Yatıştırıcı enerjisi, varlığın tüm seviyelerine şifa sağlar, ruha tazelik ve canlılık getirir. Bir ilham ve sonsuz sabır taşı, birliği, şefkati ve koşulsuz sevgiyi temsil eder. Peridot, arkadaşlığı, ortaklar arasında bir dengeyi teşvik eder ve ev içi mutluluk, memnuniyet ve sadakat sağlar. Peridot, bir ilgi, bir kişi veya bir iş için tutkuyu canlandırmak için mükemmel bir taştır.

Peridot yatıştırıcı bir zihinsel ve duygusal denge getirerek, bir grup insan arasında işbirliğini ve anlayışı teşvik etmede oldukça faydalıdır. Peridot duygular üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahipken, düşünceyi, yansımayı ve felsefeyi canlandırır. Sanatsal yaratıcılığı harekete geçirmek ve kişinin yaşam çalışmasına odak ve yoğunluk getirmek için harika bir kristaldir.

İkizler İçin Yapılan Kristal Aksesuarlar

AstrodehA Şenay Devi ve Ustalarımız tarafından güç, koruma ve dengeli ruh halleri getirmek için özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu öğeleri kullanmak, bir İkizler burcu olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. İkizler burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Yengeç

Yönetici Gezegen Ay

Yengeç, bir gezegen değil, Dünya'nın tek doğal uydusu olan Ay tarafından yönetilir. Güneş sistemindeki beşinci en büyük uydudur. Ay'ın varlığı, Dünya'nın yalpalamasını dengelemeye ve iklimi düzenlemeye yardımcı olur. Ay ayrıca okyanuslarımızdaki gelgitleri güçlü bir şekilde etkileyerek onların günde birkaç kez yükselip alçalmasına neden olur.

Ayrıca Ay, rahatlık, kişisel bakım ve annelik enerjilerini temsil eder. Ay aynı zamanda göksel "anne" figürünü temsil eder, bu da Yengeçleri ev ve aile ilişkilerini derinden önemsemeye ve önemseme tutkusu kazanmaya yönlendirir. Yengeçler sundukları insanlardan aynı şeyleri ararlar: koruma ve rahatlık. Ay'ın duyguları etkileme yeteneği nedeniyle, Yengeç burcunun duyguları gelgitler kadar hızlı değişme eğilimindedir.

Yengeç Takımyıldızı

Yengeç, otuz birinci en büyük takımyıldızdır ve tüm zodyak takımyıldızlarının en zayıfıdır. Gökyüzünde çıplak gözle görmek zor ama ters bir Y olarak görünüyor. Bu takımyıldız iki Messier nesnesi, Arı Kovanı Kümesi ve M67 içeriyor. Takımyıldızdaki en parlak yıldız Al Tarf, Beta Cancri'dir. Bilinen gezegenleri olan yalnızca iki yıldız ve on adlandırılmış yıldız içerir. Bu takımyıldızla ilişkili tek meteor yağmuru Delta Cancrids'dir.

Yunan mitolojisinde Yengeç takımyıldızı, Hera'nın Herakles'i yenmesi için gönderdiği yengeçle ilişkilendirilir. Efsanenin farklı versiyonlarında yengeç ya Herakles tarafından göğe tekmelenir ya da Herakles tarafından ezildikten sonra Hera tarafından yıldızların arasına konur.

Yengeç Kişiliği

Yengeç burcun bekçisidir, ev, aile, kökler ve çocuklar duygusu oluşturmakla ilişkili bir burçtur. Yengeçler uzman yetiştiricilerdir. Aileleri için yaşarlar ve sevdikleri için en iyisinden başka bir şey istemezler. Sevdiklerine karşı olağanüstü derecede korumacıdırlar ve bu bazen zorba olabilir. Yengeçler ayrıca rahatlatıcı yiyeceklerle eğlenmeye bayılırlar ve müthiş ev sahipleridir.

Dostları ve sevgilileri sadakatleri, bağlılıkları ve duygusal derinlikleri nedeniyle Yengeçlere çekilir. Yengeç burcunda doğanları zodyaktaki en kararlı insanlardan biri yapan şeylerden biri, başkalarıyla empati kurma konusundaki muazzam kapasiteleridir. Güçlü duyguları ve başkalarındaki duygusal değişiklikleri fark etme yetenekleri nedeniyle, pratik veya rasyonel muhakemelerinden çok sezgilerine güvenirler.

Yengeçler tutkulu ve sevenlerdir, ancak karşılığında aynı miktarda sevgi dolu ilgi beklerler, bu yüzden bu al-ver yaklaşımını paylaşan bir partner seçmeleri gerekir. Buna ek olarak, kendilerini güvende ve rahat hissettiren, yalnız vakit geçirmek, duygusal işlem yapmak ve kucaklaşmak için bolca zamanları olan ortaklıklar içinde olmak isterler. Bu nedenle gelişigüzel çıkmamayı tercih ederler.

Yengeçler, belirli bir açıyla yürüyerek doğrudan çatışmadan kaçınırlar, ancak pasif saldırganlık tarzlarıyla acı verici bir çimdik atabilirler. Empatik olmalarına rağmen, deneyimler

Aşırı hassas olmalarına neden olabilecek birçok duygunun kendisi. Sonuç olarak, kolayca gücenebilir veya incinebilirler ve bu sorunla yüzleşmek yerine, Yengeçler genellikle kabuklarına çekilirler.

Aytaşı

Yengeç burcunda doğanlar için geleneksel taş Aytaşı'dır. Ay'ın kendisi kadar eski olan Aytaşı, gizemin gücünü elinde tutar. Sırları inci gibi bir örtünün altında kilitli ve onlarla birlikte kendi gizli gerçeklerimiz. Bize ne öğretmesi gerektiğini ancak onun yansıyan ışığı içinde anlamaya başlayabiliriz. Aytaşı, her şeyden önce içsel bir yolculuğun tılsımıdır, eksik olanı, ruhun geride bırakılan veya unutulan kısımlarını geri almak için kişiyi derinden alır ve sonra gün ışığına çıkarır.

Ay ile bağlarımız güçlü. Döngüsel mükemmellikte büyüyüp küçülürken, annemiz Dünya'nın gelgitlerini ve ritimlerini yaratır ve davranışlarımızı, duygularımızı ve ruhsal gelişimimizi etkiler. Aytaşı sakinleştirir ve cesaretlendirir, bize hayatın doğal ritmini öğretir.

Aytaşı uzun zamandır duygusal beden üzerindeki sakinleştirici, yatıştırıcı nitelikleriyle biliniyor. Enerjisi dengeleyici ve iyileştiricidir, duyguları ifade etmek veya bastırmak yerine onları Yüksek İrade'nin kontrolü altına getirerek onlara hakim olunmasına yardımcı olur. Ayrıca bilinçaltında depolanan duygusal kalıpları belirlemeye yardımcı olur, patlayıcı tutkuları kontrol altına almak için bir koruyucu görevi görür ve güven ve soğukkanlılığı teşvik eder.

Zümrüt

Yengeç burcunda doğanlar için bir başka geleneksel taş Zümrüt'tür. Zümrüt umudu ve geleceği, yenilenmeyi ve büyümeyi sembolize eder. Anlam, adalet, şefkat ve uyum için süregelen bir arayışa ilham veren bir Sevgi Arayıcısı ve Gerçeği Açıklayıcıdır.

"Başarılı Aşkın Taşı" olarak adlandırılan Zümrüt, kalbi ve Kalp Çakrasını açar ve besler. Yatıştırıcı enerjisi, varlığın tüm seviyelerine şifa sağlar, ruha tazelik ve canlılık getirir. Bir ilham ve sonsuz sabır taşı, birliği, şefkati ve koşulsuz sevgiyi temsil eder. Zümrüt, arkadaşlığı, ortaklar arasında bir dengeyi teşvik eder ve ev içi mutluluk, memnuniyet ve sadakat sağlar. Zümrüt, bir ilgi, bir kişi veya bir iş için tutkuyu canlandırmak için mükemmel bir taştır.

Zümrüt yatıştırıcı bir zihinsel ve duygusal denge getirerek, bir grup insan arasında işbirliğini ve anlayışı teşvik etmede oldukça faydalıdır. Zümrüt varken duygular üzerinde sakinleştirici etkisi vardır, düşünceyi, derinlemesine düşünmeyi ve felsefeyi canlandırır. Sanatsal yaratıcılığı harekete geçirmek ve kişinin yaşam çalışmasına odak ve yoğunluk getirmek için harika bir kristaldir.

Yakut

Burç Yengeç ile ilişkili üçüncü bir kristal Ruby'dir. Ruby berrak bir zihni, artan konsantrasyonu ve motivasyonu teşvik eder ve giyene bir güç duygusu, çekingenliği aşan ve kişiyi refah ve başarıya doğru iten bir özgüven ve kararlılık getirir.

Ruby bir afrodizyaktır ve kişinin vahşi duygusallıktan mistik birlikteliğe kadar her türlü sevgiyi deneyimlemesine izin verir. Bir çiftin ilişkisini derinleştirir ve yakınlığı ve bağlılığı teşvik eder. Aynı zamanda kibar sevginin taşıdır ve uzaktan hayranlığı onurlandırabilir.

Yakut kişinin hayatının karanlığına ışık anlamına gelir. Kişiye fiziksel dünyada bulunmaktan zevk almayı ve madde aleminde var olan ruhsal enerjiyi algılamayı öğreterek "mutluluğunun peşinden gitmeyi" teşvik eder. Kişinin dünyasını değiştirmek için düşünce ve niyetin fiziksel tezahüre dönüştürülmesinde ustalaşma dersleri sunar.

Yengeçler İçin Yapılan Kristal Öğeler

Bunlar, AstrodehA Şenay DEVİ ve Ustalarımız tarafından sadakat, inanç ve dinginlik getirmek için özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, bir Yengeç olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Yengeç burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Aslan

Yönetici Gezegen Güneş

Aslan, bir gezegen değil, güneş sistemimizdeki en büyük nesne olan Güneş tarafından yönetilir. Güneşimiz, güneş sistemimizin merkezinde yer alan 4,5 milyar yıllık sarı bir cüce yıldızdır. Aslında, güneş sistemimizdeki tek yıldızdır ve yerçekimi sistemi bir arada tutar. Bu, güneş sistemimizdeki her şeyin Güneş'in etrafında döndüğü anlamına gelir. Hayatı ve canlılığı yönetir. Güneş'in etkinliği, muazzam patlamalarından yaydığı sürekli yüklü parçacık akışına kadar, güneş sistemi boyunca uzayın doğasını etkiler.

Astrolojiye göre Güneş, kalbe tekabül eden zodyakın merkezindedir. Aslanlar, ne olursa olsun kalplerinin peşinden gitmek ve onlar tarafından yönetilmekle ünlüdür. Güneş'in görebildiğimiz en parlak ve ışık saçan güç olması, Aslanların ışıl ışıl parlama ve ilgi odağı olma isteklerine katkıda bulunur. Bu burç dikkatleri üzerine çeker ve ilgi odağı olmaktan diğer burçlardan daha çok keyif alır.

Aslan Takımyıldızı

Aslan, on ikinci en büyük takımyıldızdır ve görülmesi en kolay olanlardan biridir. Bunun nedeni, Büyük Kepçe'nin "işaretçi yıldızlarının" Aslan'ı göstermesi ve yerinin bulunmasını nispeten kolaylaştırmasıdır. Ek olarak, Aslan iyi bilinen bir takımyıldızdır çünkü adaşına çok benzeyen az sayıdaki takımyıldızdan biridir. Bu takımyıldızı iki parlak yıldız, Regulus ve Denebola içerir. Alpha Leonis olarak da bilinen Regulus, yirmi ikinci en parlak yıldızdır. Genel olarak, Aslan takımyıldızı on üç adlandırılmış yıldıza ve Messier 65, Messier 66, Messier 95, Messier 96, Messier 105 ve NGC 3628 dahil olmak üzere birkaç ünlü derin gökyüzü nesnesine sahiptir. Ek olarak, takımyıldızla ilişkili iki meteor yağmuru vardır. Kasım ayında Leonidler ve Ocak Leonidleri.

Yunan mitolojisinde Nemea Aslanı, Aslan burcuyla ilişkilendirilir. Nemea Aslanı vatandaşları korkuttu ve demir, bronz veya taşla delinemeyen bir postu vardı. Herkül'ün ailesini öldürdüğü için kefaret olarak tamamlaması gereken 12 işi arasında aslanı öldürmek de vardı. Herkül sonunda aslanı öldürdü ve onunla savaşırken tüm silahlarını kırdıktan sonra zaferlerinden biri olarak onu gökyüzüne yerleştirdi.

Aslan Kişiliği

Aslan burcunda doğanlar, spot ışığının tadını çıkarmayı ve kendilerini kutlamayı seven doğal liderlerdir. Tipik olarak başkalarının arzularına veya inançlarına pek aldırış etmeden kendi kurallarına göre yaşarlar.

Aslanlar gibi, Aslanlar için de gurur önemlidir. Dolayısıyla daha sonra pişman olacakları veya başlarını belaya sokacakları bir yola girseler bile genellikle bunu kabul etmekte zorlanırlar. Sık sık fikrini değiştiren bir burç olmasalar da, çıkarları için en iyisi olsa bile inatçı olabilir ve yerinden kıpırdamayı reddedebilirler. Bir şey yapmaya karar verdiklerinde, onu yapmaya ve en abartılı şekilde yapmaya kararlıdırlar.

Aslanlar tutarlılıkları, bağlılıkları ve istikrarlarıyla tanınırlar. Ayrıca, sanatsal ve yaratıcı bir şekilde ilham alan arkadaşlıklar ve aşklar kurmayı takdir ederler. Farklı insan gruplarını bir araya getirebilir ve onları ortak bir hedefe doğru yönlendirebilirler ve mizahları başkalarıyla çalışmayı daha da kolaylaştırır.

Aslanların kocaman kalpleri vardır ve özellikle zamanları, dikkatleri, şefkatleri ve paraları konusunda çok cömert olma eğilimindedirler. Cömertlikleri ve özverileri karşılıksız kaldığında güvenleri sarsılır ve onları yaralı bırakır.

Aslanlar dramatik, yaratıcı, kendine güvenen, baskın ve direnilmesi zor olan burçlardır. Yaptıkları her şeye hırs ve kararlılık katarlar. Kendilerini geliştirmek için doyumsuz bir istek duyarlar ve başkalarının övgüsünden kolayca tatmin olurlar.

Kaplan Gözü

Aslan burcunda doğanlar için geleneksel taş Kaplan Gözüdür. Göz oluşum taşlarının en etkililerinden biri olan Kaplan Gözü, her zaman tetiktedir, kişinin iç görüşüne keskinlik katar ve her durumun neden ve sonucunu daha iyi anlar. Ayrıca, kişiyi güçlerini akıllıca kullanmaya teşvik eder ve dağınık bilgilerin bir araya getirilerek tutarlı bir bütün haline getirilmesini sağlar.

Kaplan Gözü, kişinin yaşamının her alanında gerekli değişimi destekler, en üst düzeyde tezahür etme niyetini ve netliğini güçlendirir. Yaratıcılığa ilham verir ve kişinin yeteneklerini ve yeteneklerini kullanmasını sağlar ve zenginliği ve onu sürdürmek için gereken sağduyuyu teşvik etmek için mükemmeldir.

Tanıdık olmayan yerlerde veya koşullarda içgörü ve algıyı artırmak ve başkalarının olumsuz niyetlerinden korunmak için Kaplan Gözü takın veya taşıyın. Kaplan Gözü duyuları keskinleştirir, kişinin ayrıntılara dikkat etmesine ve olumlu eyleme hazırlanmasına yardımcı olur.

Durumlara genel bir bakışı yansıtır ve işler çok hızlı olduğunda yardımcı olur. Bir krizi çözmek için en iyi yardımcılardan biridir ve yanlış bir karar vermekten korktuğunda mükemmel bir destek sağlar. Hızlı düşünmek, birinin karakterini ölçmek ve birinin eylemlerinin sonuçlarını fark etmek için kullanın.

Siyah Oniks

Burç burcu Aslan altında doğanlar için bir başka taş da Siyah Oniks'tir. Oniks, İkilikleri Ben'in içinde bütünleştirir ve belki de Güç ve Kendi Kendine hakim olmanın en iyi tılsımıdır. Bu taş, toprağa ve aileye ait olan ve kök salan bedene bağlanır. Topraklayıcı ve istikrarlıdır, saldırgan enerjileri alır ve bunları fiziksel ve zihinsel güç, sebat ve dayanıklılık oluşturmak için kullanır, kişinin kaderinin efendisi olmasına ve öğütlerini tutmasına yardımcı olur.

Oniks bir ayrılık taşıdır ve yeniden değerlendirilmesi veya salıverilmesi gereken eski alışkanlıkları veya ilişkileri tanımaya yardımcı olabilir ve bırakmak için gereken içsel gücü getirir. Keder ve inkar için bir destek taşıdır ve kişinin yas tutma, kabullenme ve ilerleme gibi duygusal süreçlerinde yardımcı olur.

Oniks, karmaşık veya kafa karıştırıcı durumlarda ve muazzam zihinsel veya fiziksel stres zamanlarında güç getirerek duygusal bedeni dengeler ve dengeler. Gerginliği yatıştırır, endişe ve korkuyu bastırır, öfkeyi yatıştırır ve rasyonel düşünmeyi ve özdenetimini geri kazandırır. Kendine hakim olma enerjisini yayar, kendine güven, odaklanma, çevrede rahatlık ve akıllıca karar verme armağanı verir. Uçarı kişiliklerin daha istikrarlı bir yaşam tarzına geçmesine izin verir, kişinin yeni fikirleri keşfetmesine yardımcı olur ve sıkıcı görevleri bile tamamlamaya kadar yürütür.

Aslanlar için Yapılan Kristal Eşyalar

Bunlar, Astrodeha Şenay DEVİ ve Ustalarımız tarafından cesaret, cömertlik ve sevgi getirmek için özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, bir Aslan'a yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Aslan burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Başak

Yönetici Gezegen Merkür

Başak, güneş sistemimizdeki ilk ve en küçük gezegen olan Merkür tarafından yönetilir. Merkür, adını Roma iletişim tanrısı Merkür'den almıştır. Merkür, Yunan mitolojisinde tercümanların ve tercümanların tanrısı Hermes olarak bilinir. O, Olimpos tanrılarının en bilgesiydi ve hepsi için bir haberciydi.

İletişim, zeka ve bilgi, hepsi bu gezegenin temel yönleridir. Merkür, insanların mantığını denetler ve insanların düşüncelerini şekillendirir. İnsanların kendilerini nasıl düşündüklerini ve ifade ettiklerini düzenler.

Başak ve İkizler aynı yönetici gezegene sahip olsalar da tutumları çelişkilidir: Başak duyguları kendi içinde işler, İkizler ise duyguları açıkça ifade eder.

Başak Takımyıldızı

Başak , gökyüzündeki en büyük 2. takımyıldızıdır ve 15 adlandırılmış yıldızı vardır. Boyut olarak daha büyük olan tek takımyıldızı Hydra'dır. Başak, 15 ekvator takımyıldızından biridir. Sonbahar ekinoks noktasını içerir. Bu nokta, Beta Virginis yıldızına yakındır. Başak, gece gökyüzündeki en parlak yıldızlardan biri olan Spica'ya sahiptir. En parlak 15. yıldızdır . Başak takımyıldızı, diğer tüm takımyıldızlardan daha fazla, on bir Messier Nesnesi ve bilinen gezegenleri olan 20 yıldız içerir. Virginids ve Mu Virginids, bu takımyıldıza bağlı iki meteor yağmuru.

Yunan adalet tanrıçası Dike, tipik olarak Başak takımyıldızıyla bağlantılıdır. Dike, Altın Çağ'da yaşadı. İnsanlar için adaleti denetlemesi için bir ölümlü olarak Dünya'ya gönderildi. Diğer efsaneler Başak takımyıldızını hasat ve tarım tanrıçası Demeter, Suriye doğurganlık tanrıçası Atargatis ve Icarus'un kızı Erigone ile ilişkilendirir.

Başak Kişiliği

Başak, tüm zodyak işaretleri arasında en dikkatli ve saf olarak görülür. Başakların başkalarına hizmet etmek için yaratıldığı söylenir. Hizmet etme arzusu ve görev duygusu taşırlar. Başakların analiz yeteneği, bir durumu tüm açılardan görme yeteneği ve ayrıntılara gösterilen keskin dikkat, Başakların bir kişinin hedeflerine ulaşmak için neye ihtiyacı olduğunu ve bu hedeflerden nelerin dikkati dağıtacağını bilmesini sağlar. Sürekli olarak bozuk sistemleri onarmaya ve uygulanabilir çözümler sunmaya çalışırlar. Bir amaç ve başarı duygusuna sahip olmak onları çok mutlu eder.

Bu burç altında doğanların analitik, pratik, eleştirel ve destekleyici olduğunu göreceksiniz. Son derece düzenli ve temizdirler, özünde gerçek mükemmeliyetçilerdir. Yine de Başaklar, kusurların kusurlar değil, öğrenilecek şeyler olduğunu anlamanın önemli olduğunu öğrenmeye ihtiyaç duyarlar. Gevşeme, kendilerini bu kadar yüksek standartlarda tuttukları için Başak burcunun öğrenmesi gereken bir başka önemli şeydir.

Başaklar hem entelektüel hem de kişisel ilişkilerde gelişirler. Eşlerinin hayatı ve ilgi alanlarına gerçek bir ilgi duyarlar, bu nedenle eşlerini titizlikle seçerler. Bir Başak'a aşık olursanız, bilin ki onlar son derece sadıktır ve sizi asla yarı yolda bırakmaz. Bir Başak partneri veya hatta bir arkadaşı, kendinizin en iyi versiyonu olmanız için size meydan okuyacak.

Karnelian

Güneş burcu Başak altında doğanlar için geleneksel taş Karnelian'dır. Karnelian, şimdiye demirlemek için mükemmel bir dengeleyici kristaldir. Yüksek enerjisi, kaybedilen canlılığı ve motivasyonu geri kazanmaya yardımcı olur ve yeni arayışlar için yaratıcılığı teşvik eder. Konsantrasyon geliştirir ve hayalperestlerde ve meditasyon sırasında gereksiz düşünceleri ortadan kaldırır.

Karnelian, ilişkilerde kıskançlığı ve sahiplenme duygusunu hafifletir ve cinsel kaygıların üstesinden gelmeye yardımcı olur.  Geleneksel olarak tutkuyu, sevgiyi ve arzuyu arttırmak için giyilir.

Karnelian, erteleme veya kararsızlığın üstesinden gelen bir eylem kristalidir. Kişiyi hayallerin gerçekleşmesini beklemeyi bırakmaya teşvik eder ve değişimi kucaklama cesaretini harekete geçirir.

Karnelian, duygusal durum ile benliğin içsel durumu arasındaki bağlantının farkındalığını teşvik eder. Kişinin yeteneklerini ve çevre algılarını uyandırmaya ve sevgi karşılığında sevgi sunmaya elverişli bir ruhsal enerjiyi teşvik eder.

Mavi Safir

Başak burcunda doğanlar için bir başka geleneksel taş Mavi Safir'dir. Göksel mavi safir, göksel umut ve inancın yüksekliğini ifade ediyordu ve koruma, iyi şans ve manevi içgörü getirdiğine inanılıyordu. Güç ve gücün, aynı zamanda nezaket ve bilge muhakemenin bir simgesiydi.

Bu bir Bilgelik Taşı, öğrenmenin, zihinsel keskinliğin ve psişik aktivasyonun kraliyet taşı, ruhsal gerçeğin peşinde koşan bir taştır. Saf Mavi Işını zihne düzen ve şifa getirir, güç ve odaklanma ve yüzeydeki görünüşlerin altında yatan gerçekleri görme ve bu bilgiyi kullanma yeteneği verir.

Safir, zihni sakinleştirmek ve odaklamak, zihinsel gerilimi ve istenmeyen düşünceleri serbest bırakmak için olağanüstüdür. Zihni güzelliğe ve sezgiye açmaya teşvik eder, vücuttaki dengeyi yeniden sağlarken hafiflik ve neşe getirir.

Başkalarının fikirlerinden kolayca etkilenenlere yardımcı olur. Benliğin daha eksiksiz bir şekilde anlaşılmasını teşvik eder ve kişinin kendi fikir ve bilgilerinde daha güvenli olmasına ve bu gerçekleri başkalarına ifade etmesine yardımcı olur.

Başak İçin Yapılan Kristal Aksesuarlar

Bunlar, AstrodehA Şenay DEVİ ve Ustalarımız tarafından zihni istenmeyen düşüncelerden arındırmak, odaklanmanıza yardımcı olmak ve motivasyonu artırmak için özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, bir Başak olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Başak burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Terazi

Yönetici Gezegen Venüs

Terazi, güneşten ikinci gezegen olan Venüs tarafından yönetilir ve benzer boyutu ve yoğunluğu nedeniyle genellikle Dünya'nın ikizi olarak adlandırılır. Güneş sistemindeki altıncı en büyük gezegendir. Venüs, Güneş ve Ay'dan sonra gökyüzündeki en parlak nesne olduğu için, eski Romalılar ve Yunanlılar ona Roma'nın güzellik ve aşk tanrıçası, Yunan muadili Afrodit olan Venüs'ün adını verdiler.

Venüs sevgi, çekicilik, güzellik, tatmin, yaratıcılık ve şükran gezegenidir. Venüs'ün etkisiyle Teraziler, özellikle lükse düşkünlükten hoşlanırlar ve üretkenlikle olduğu kadar zevkle de eşit derecede ilgilenirler.

Terazi bu yönetici gezegeni Boğa ile paylaşır.

Venüs Takımyıldızı

Terazi, 29. takımyıldızı büyüklüğündedir ve bilinen gezegenleri olan üç yıldız içerir. En parlak yıldız, Beta Terazi olarak da bilinen Zubeneschamali'dir. Messier nesnesi yoktur ve bir meteor yağmuru olan May Librids ile ilişkilidir. Terazi takımyıldızı, bir zamanlar akrebin “pençeleri” olarak Akrep takımyıldızının bir parçası olarak görülüyordu.

Yunan mitolojisi Terazi'yi ilahi yasayı temsil eden tanrıça Themis'e bağlar. Themis sık sık gözleri bağlı ve dengesini ve pratikliğini korumak için kullandığı Adalet Terazisini tutarken tasvir edilir. Yunan mitolojisine göre Themis'in kızı Astraea, daha sonra Terazi takımyıldızı haline gelen bu pulları cennete taşıdı.

Terazi Kişiliği

Teraziler simetriye takıntılıdır ve hayatın her alanında dengeyi sağlamaya çalışırlar. Sürekli adalet ararlar. Karizmaları, zekaları, samimiyetleri ve başkalarıyla sorunsuz bir şekilde bağlantı kurma yetenekleriyle Teraziler, barış ve uyuma ulaşmak için iyi donanımlıdır. Uzlaşma sağlama ve durumlara arabuluculuk yapma konusunda inanılmaz derecede yeteneklidirler. Uzlaşmanın ve bir davanın tüm taraflarını görmenin ustaları olduklarını söyleyebilirsiniz. Teraziler bazen kararsız olarak görülebilir. Ancak kendileri ve çevreleri için en iyi çözümleri karşılaştırmaktan hoşlanırlar. Tüm seçenekleri tartmak, Terazilerin fazla düşünmesine neden olabilir.

Teraziler şefkatli ve sempatik insanlar olma eğilimindedir. Başkalarına yardım etmek için yukarıda ve öteye gitmeye hazırlar. Bununla birlikte, çatışmadan yoğun bir şekilde hoşlanmamaları nedeniyle, bazen çatışmaya nispeten dirençli olabilirler. Ne yazık ki, bu olumsuz duygular öylece yok olmuyor ve ısrarla bastırılmaları onları pasif-agresif hale getirebiliyor veya en ufak bir ihlalden bir gün sonra patlamalarına neden olabiliyor.

Liderlik, Terazi'ye doğal olarak gelen bir beceridir. Düşünmekten, analiz etmekten ve yeni bilgiler öğrenmekten hoşlanırlar. Harika kitaplardan, zorlu konuşmalardan ve kendini ifade eden insanlardan ilham alıyorlar. Profesyonel bir ortamda, Terazi arabulucu rolünü üstlenir, iş arkadaşları arasındaki anlaşmazlıkları ve kavgaları çözer. Her zaman durumların parlak tarafını ve insanlarda en iyiyi görme eğilimindedirler.

Terazi'nin en sevdiği eğlencelerden biri alışverişe gitmektir. Modayı ve kaliteli kıyafetleri severler. Ancak eğlenceye para harcamanın bütçelerini mahvetmesine izin vermezler. Teraziler şımartılmaktan ve güzel mülklerin ve lükslerin tadını çıkarmaktan hoşlanır. Bu enerji yaratıcılıklarının parlamasını sağlar.

Teraziler aşka aşıktır ve harika romantik ve sadık ortaklar olurlar. Politika, vizyon, sanat, kültür ve adaletin yeşerebileceği canlı bir ortaklık için can atıyorlar. Terazi ile ilgili temel sorun, hızla aşık olma eğiliminde olmalarıdır. Bununla birlikte, bir Terazi derinden aşık olduğunda, gerçektir. Tüm sevgileri, ilgileri ve ilgileri yol arkadaşlarına verilecektir.

Opal

Terazi burcunda doğanlar için geleneksel bir taş Opal'dir. Metafizik dünyada Opal, aura içinde bir prizma görevi görerek sisteme tam bir Işık enerjisi yelpazesi getirir, duygusal bedeni yatıştırır ve temizler ve yaşama isteğini ve dünyevi varoluş sevincini artırır. İyimserliği, coşkuyu ve yaratıcılığı alevlendirir ve sevgi ve tutkuya ilham veren engellemelerin salıverilmesine izin verir. Opal, kozmik bilinci geliştirir ve sezgi ve içgörü flaşlarını uyarır.

Opaller, sakin bir güvenlik duygusunu teşvik eder, stresi ve depresyonu hafifletir ve kişinin düşüncelerini ve enerjilerini daha iyi yönlendirmesi için kara kara düşünmeyi bırakmaya teşvik eder. Geçmişi yeniden şekillendiren veya geleceği tahmin eden huzursuz düşüncelere ve yarışan zihinlere panzehirdirler.

Bir koruma taşı olan Opal, diğer insanların olumsuz düşüncelerini ve enerjilerini emmekten alıkoyan harika bir kalkandır. Renklerini üretmek için girişim ve kırınım kullandığı gibi, ruh halinizi etkileyen veya duygularınızı inciten zorlayıcı insanlar veya durumlar etrafında da girişim yapabilir. Opal ayrıca, fark edilmek istemediğinde veya arka planda kaybolmak istediğinde bir “görünmezlik pelerini” sağlayabilir.

Peridot

Terazi burcunda doğanlar için bir başka taş Peridot'tur. Peridot, fiziksel döngüler, zihinsel veya duygusal aşamalar ve entelektüel ilerleme gibi yaşam döngülerine uyum sağlamak ve bunları düzenlemek için oldukça faydalıdır. Aynı zamanda, kişinin başarıyı hak ettiğini fark etmesini engelleyerek, tekrar tekrar çalan olumsuz kalıpları ve eski titreşimleri dağıtmaya yardımcı olur. Peridot ile çalışarak, kişi bu blokajları kaldırabilir ve hızla ilerleyebilir, kalbi ve zihni Evrenden zarafet ve şükranla almak için daha tam olarak açabilir.

Peridot, psikolojik netliği harekete geçirir ve kişinin hayatında bir mutluluk ve memnuniyet duygusu uyandırır. Zihni dış etkilerden ayırma ve kişinin yeteneklerine güvenme, rehberlik için içe bakma ve yüksek zihnin bilgeliğine erişme yetkisi verir. Saldırganlık olmadan bağımsızlığı ve iddiayı başlatır, dünyayı olduğu gibi kabul eder, ardından kişinin sahip olmak istediği gerçekliği yaratma niyetiyle onu dönüştürür.

Terazi için Yapılan Kristal Aksesuarlar

Bunlar, uzlaşma, başarı ve fırsat getirmek için AstrodehA Şenay DEVİ ve Ustalarımız tarafından özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak Terazi olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Terazi burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Akrep

Yönetici Gezegenler Mars ve Plüton

Akrep, iki gezegen tarafından yönetilen üç burçtan biridir. Modern astroloji yöneticisi Pluto ve geleneksel astroloji yöneticisi Mars'tır. Akreplerin dönüşüm arzusu Pluto'ya atfedilirken, karşı konulmazlıklarından ve ateşli vahşetlerinden Mars sorumludur. Bazı zodyak burçlarının birden fazla yönetici gezegeni vardır, çünkü erken astrolojide o zamanlar sadece yedi gezegen keşfedilmiştir. Zamanla daha fazla gezegen keşfedildi ve onlara uygun burçlara eklendi.

Plüton, Mars

Mars, güneşten dördüncü gezegen ve güneş sistemindeki en küçük ikinci gezegendir. Savaşçı gezegen, Yunan Savaş Tanrısı Ares ve Romalı muadili Mars ile ilişkilidir. Mitolojide Mars, her zaman tam zırhlı, kalkan ve kılıçla, harekete hazır olarak tasvir edilen askeri bir güç olarak temsil edilir. Ancak, kaotik ve yıkıcı bir şekilde koruyucuydu. Mars gezegeni Yang enerjisi içerir. Yang enerjisi, enerjik, gürültülü ve canlı olarak tanımlanır. Mars'ın etkisi, Akrep'in harekete geçme ve tutku dürtüsünü geliştirir. Bununla birlikte, Akreplerin tartışmacı, çatışmacı ve saldırgan olmasına da neden olabilir.

Pluto artık bir gezegen olarak kabul edilmiyor. Güneşten dokuzuncu gezegen olarak kabul edildi; ancak 2019'da Plüton, Uluslararası Astronomi Birliği tarafından tam boyutlu bir gezegen tanımlama kriterlerini karşılamadığı için bir cüce gezegene indirildi. Pluto hem yıkımı hem de dönüşümü yönetir. Pluto, yeraltı dünyasının Roma tanrısının adını almıştır, bu nedenle yeraltı, ölüm ve yeniden doğuş ile ilişkilendirilir. Pluto'nun özelliği, Akrep'i karmaşık yapan şeydir. Akreplere çekici ve gizemli auralarını verir.

Akrep Takımyıldızı

Akrep takımyıldızına genellikle Akrep denir. 18 adlandırılmış yıldızla 33. en büyük takımyıldızıdır. En parlak kırmızı yıldız, Alpha Scorpii olarak da bilinen Antares'tir. Bu yıldız sadece bu takımyıldızdaki en parlak değil, aynı zamanda gökyüzündeki en parlak yıldızlardan biridir. Scorpius, dört Messier nesnesi içerir ve iki takımyıldızla ilişkilidir: Alpha Scorpiids ve Omega Scorpiids. Takımyıldız J şeklindedir ve J'nin alt kısmı akrebin kıvrımlı kuyruğunu temsil eder. Stinger, adı geçen yıldızlardan ikisi tarafından temsil edilir - Shaula ve Lesath.

Akrep, Orion takımyıldızının karşısında yer alır. Yunan mitolojisinde Scorpius, mitolojik avcı Orion'u öldüresiye sokan akrebi temsil eder. Orion'un avlanma yetenekleri konusunda kendini beğenmiş olduğu söylenir. Gezegendeki herhangi bir hayvanı öldürebileceğini söyledi. Orion her hayvanı öldürmekle övünürken, Toprak Tanrıçası Gaia, Akrep Scorpius'u onu sokması ve öldürmesi için gönderdi. Scorpius ve Orion böylece ölümcül düşmanlar haline geldi. Tanrıların kralı Zeus'un, iki düşman asla karşılaşmasın diye Orion ve Akrep'i göklere çıkardığı sanılır. Efsaneye göre bu iki takımyıldızı aynı anda gökyüzünde asla göremezsiniz.

Akrep Kişiliği

Akrep burcu en yanlış anlaşılan burçlardan biridir. Sebeplerden biri, gizemli ve korkutucu doğalarından kaynaklanmaktadır. Yüzeyde, Akrepler yoğun ve sert görünürler, ancak yüzeyin altında son derece duygusaldırlar ve bağlantı kurmak isterler. İnanılmaz derecede bağımsızlar ve kendi şirketlerinin tadını çıkarmaya bayılıyorlar. Ancak kendileriyle yakın ilişki kuranlara karşı son derece sadıktırlar.

Akrep burcunda doğanlar inanılmaz derecede tutkulu. Yoğun bir şekilde severler, seksi severler ve çok fiziksel olma eğilimindedirler. Aşkları kontrol etme potansiyeline sahiptir. Ancak, partnerini koruma arzusundan kaynaklanır. Akreplerin seks sevgisi sadece zevkle ilgili değildir. Eşleriyle fiziksel ve duygusal yakınlık için can atıyorlar. Bir Akrep bir eş seçtiğinde kendini tamamen adar ve yüzeysel ilişkilere girmez. İlişkilerinde kendilerini yoğun ve saplantılı hissederler. Yatak odası, Akreplerin kendini en çok ifade ettiği yerdir.

Akreplerin en bilinen özelliği sebatlarıdır. Bir Akrep, kalbini bir şeye koyduğunda, geri adım atmazlar. Uzlaşmak onların sözlüğünde bir kelime değil. Bir karar verirler, buna bağlı kalırlar ve arzularını gerçekleştirmek için her şeyin ötesine geçerler. Bir Akrep için sınır yoktur. Yenilgiyi kabul etmekten nefret ederler ve zayıflık göstermekten kaçınırlar.

Akreplerin büyük liderler olduğu düşünülür. Ancak, onların liderliğini takip edip etmemeniz umurlarında değil. Güçlü kararlılıkları, cesaretleri ve yeni şeylere ve zorluklara karşı korkuları vardır. Akreplerin acımasızca dürüst olduklarını ve her zaman doğruyu söylediklerini çabucak öğreneceksiniz. Özgünlüğe çok değer verirler ve başkalarında sahtekârlıktan nefret ederler. Özgünlük arzuları insanlarla bitmiyor; Akrepler lüks ve en kaliteli ürünleri sever.

Akreplerin üzerinde çalışması gereken bir özellik de affetmektir. Kin tutmalarıyla tanınırlar. Bir akrep gibi, Akreplerin de iğneleri saldırmaya hazırdır. İntikam için dramatik bir yetenekleri var ve rekabetten zevk alıyorlar. Akreplerin üzerinde çalışması gereken bir diğer özellik de kontroldür. Hayatlarının her yönü üzerinde kontrole ihtiyaç duyma eğilimindedirler.

Diğer Su Burçları gibi, Akrepler de son derece kahin ve sezgiseldir. Meraklıdırlar ve soru sormayı severler.

Akuamarin

Akrep burcunda doğanlar için geleneksel taş Akuamarin'dir. Akuamarin, entelektüel düşünceyi harekete geçirir ve hızlı tepki verme yeteneğini artırır. Sadece fiziksel dünya hakkında değil, kendisi hakkında da öğrenme yoluyla kişiyi yenilmez kılar. Azim, disiplin ve kaygısızlık verir.

Bir aşk kristali olan Akuamarin, sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin birlikte uyum içinde yaşamasına yardımcı olur ve tartışma yaratan hassas konuların etkisini azaltır. Genellikle bağlılığı ve sadakati artıran bir aşk simgesi veya sonsuzluk yüzüğü olarak verilir.

Bir doğal adalet taşı olan Akuamarine, uzlaşma ve müzakereyi kullanır. Çatışma durumlarında sessiz bir cesaret ve dikkatlice gerekçelendirilmiş sözler verir.

Akuamarin, geçiş ve değişimde ilerlemek için faydalıdır. Arındırıcı enerjisi direnci azaltır ve bilinmeyene dair korkunuzun üstesinden gelmenize yardımcı olur. Sadece duygusal bagajı değil, aynı zamanda fiziksel öğeleri ve dağınıklığı da serbest bırakmaya yardımcı olur.

Topaz

Topaz, Kasım ayında doğan Akrepler için modern doğum taşlarından biridir. Topaz bir aşk ve şans taşıdır ve hedeflere başarıyla ulaşmak için oldukça etkilidir. Doğru kişiyi kişinin hayatına, arkadaşlığına, aşkına veya işine çekmek veya mevcut ilişkileri geliştirmek için harikadır. Dürüstlüğü, sadakati ve güveni ateşler.

Topaz, duygusal bedeni iyileştirmek ve dengelemek için inanılmaz bir araçtır. Enerjisi affetmeyi ve gerçeği öğretir ve olumsuzluk, korku ve şüphenin yerine özgüven, saygı, kabul, kendine güven ve değer için çok önemli olan her şeyi koyar. Kişinin ruhunun gerçek canlılığıyla hizalanır ve yaşamına neşe, sevgi ve bolluk getirir. Topaz yaratıcılığı harekete geçirir ve bireyselliği ve fikirlerin ifadesini destekler. Kişinin yeteneklerini ve öğrenilen deneyimlerden ve sıkı çalışmalardan elde edilen bilgi zenginliğini fark etmesine yardımcı olur. Büyük hayallerin gerçekleşmesine destek olur, sevinci ve şansı başkalarıyla paylaşmak insanı mutlu eder.

Akrep için Yapılan Kristal Aksesuarlar

Bunlar başarı, rahatlama ve gelişmiş iletişim becerileri getirmek için AstrodehA Şenay DEVİ ve Ustalarımız tarafından özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, bir Akrep olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Akrep burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Yay

Yönetici Gezegen Jupiter

Zodyak’ın 9. evindedir. Yönetici gezegeni ise Jüpiter’dir kişinin ruhsal dengesi, uzun yolculukları, düşleri ve uzak ülkelerdeki durumunu etkiler.

Yay Takımyıldızı

Diğer takımyıldızlardan da görebileceğimiz gibi, neredeyse tamamı Yunan mitolojisinde bir kökene sahiptir. Bu durumda, Chiron centaur'u temsil eden bir takımyıldız buluyoruz. Yarı insan yarı at olmakla ilgili. Bu mitolojik varlık, tıp dünyasında sahip olduğu tüm kapsamlı bilgilere çok saygı duyulan bilge bir adamdı. Kökeni, Cronos ve perisi Filira arasındaki haçtan geldi. Chiron, çarpışmada bir okla yaralandı, ancak önemli bir durumu vardı: o ölümsüz bir varlıktı. Bu, ölemediği için uzun süre acı çekmek zorunda kalmasına neden oldu, ancak yine de oktan zarar gördü. Acısı o kadar şiddetliydi ki, ölümsüz lanetinden kurtulmak için Prometheus'a ölümsüzlüğünü teklif etti. Bu şekilde sonsuza dek dinlenmeyi amaçladı. Tanrı Zeus sayesinde onu gökyüzündeki ana yıldızlar arasına yerleştirmeyi başardı. Yay burcu takımyıldızında bugün bunu böyle biliyorduk.

Bu takımyıldızın içinde yerçekimi nedeniyle birbirine meydan okuyan birçok yıldız var. Küresel küme grupları bu şekilde oluşur. Bu küresel kümelerde milyonlarca çok eski yıldız kümelenmiştir. Bu yıldızlardan bazılarının 1.000 milyar yıl veya daha eski olabileceği tahmin ediliyor.. Ayrıca, yalnızca yaklaşık 100 milyon yaşında olan milyonlarca genç yıldızdan oluşan açık veya galaktik kümeler de vardır.

  • Yay takımyıldızında sahip olduğumuz ana küresel kümeler arasında, büyük Yay kümesine ve küresel küme M55'e sahibiz.
  • Güneş Taşınız Topaz'dır .
  • Yay, hasadın sonunu ve kışın başlangıcını yönetir. 
  • Yay burcunu temsil eder. Okçu genellikle ok atan bir centaur olarak tasvir edilir.
  • Okçular, tıpkı Yay burcunun başkalarından bilgi almayı sevmesi gibi, söylemeniz gereken her şeyi dinleyecektir .
  • Yaylar iyimser, kibar ve düpedüz maceracıdır.

Ne olursa olsun sizi neşelendirmek ve mutlu olduğunuzdan emin olmak için onlara güvenebilirsiniz . Yaylar, başkalarına kendilerine davranılmasını istedikleri gibi davranırlar. Size gösterdikleri saygıyı onlara da göstermenizi beklerler. Macera duygusu Yay burcunun mutluluğunu harekete geçirir. En çok keyif aldıkları şeylerden biri de seyahat etmek ve keşfetmektir. Hayata bakışları son derece pozitiftir. Sadece inanırsan her şeyin mümkün olduğuna inanıyorlar. Gerçekten istedikleri bir şeye odaklanırlar ve onu kendilerinin yaparlar. Yaylar gelmiş geçmiş en sevecen ve en iyi kalpli insan olabilir ama dikkatli olun. Bazen gerçekten sabırsızlanırlar ve hiçbir şeyi geri çekmeden akıllarından geçenleri söylerler. Yay için geleneksel taş Topaz'dır. Topaz renkleri sarı, turuncu, mavi, berrak, kahverengi, kırmızı, pembe, menekşe ve yeşil arasında değişir. Mavi en popüler renktir. Butaş aynı zamanda başarı ve sevginin gerçek taşı olarak bilinir.

Topaz

Yay BurcuTopaz gerçeği ve bağışlamayı teşvik eder. Şüpheleri giderir, yok eder ve inançlarınızı güçlendirir. Topaz'ın hayal gücünüzü serbest bırakmakta faydası çoktur. Ametist taşları ve Topaz taşları bir arada güçlüdür ve size çok yatıştırıcı, rahat bir his verir. Topaz bizim için neyin en önemli olduğunun farkına varabiliyor.

Turkuaz

Yay burcu için bir diğer geleneksel taş ise Turkuaz'dır . Turkuaz renkleri mavi-yeşildir.

Turkuaz giyildiğinde negatif enerjilerden korur ve sahibinden bir özellik alır. Bu taş çok fazla bilgelik ve gerçek taşıyor çünkü  en eski taşlardan biri ve çoğundan daha fazla şey atlattı. Turkuaz, Kendinizi daha iyi anlamanıza ve duygularınıza daha fazla dikkat etmenize yardımcı olur.

Lapis Lazuli

Lapis Lazuli ayrıca Yay ile ilişkili bir taştır. Lapis Lazuli, dostluğu ve gerçeği destekleyen bir taştır ve dürüstlüğü ve iletişim kolaylığını desteklemek için takılabilir. Ayrıca zihinsel netliği artırdığına ve öğretmenler için bir enerji odağı olduğuna inanılıyor. Yaratıcı kendini ifade etmeyi geliştirdiğine ve maneviyatı teşvik ettiğine inanılıyor.

Yay olacak kadar şanslıysanız, bir Topaz, Turkuaz veya güzel bir Lapis taşı alın. Bir kolye veya yüzük olarak takın. Bunu yaptığınızda kendiniz gibi hissedeceksiniz. Yay burcunda doğan biri olarak, hangi kristallerin sizin için gerçekten doğru olduğu konusunda epeyce seçeneğiniz var.

Yaylar İçin Yapılan Kristal Aksesuarlar

Bunlar başarı, rahatlama ve gelişmiş iletişim becerileri getirmek için AstrodehA Şenay DEVİ ve Ustalarımız tarafından özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, bir Akrep olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Akrep burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Oğlak

Yönetici Gezegen Satürn

Zodyak’ın 10. evinde yer alır. Burcun yönetici gezegeni ise Satürn’dür. Kariyer, politik yaşam, nitelikler, yaşam ile ilgili iniş ve çıkışlar ile meslek hayatını etkiler.

Oğlak Takım Yıldızı

Capricornus'un şekli, Zeus gibi yeni nesil tanrılar ile Titan gibi eski nesil yaşlı tanrılar arasında geçen büyük kozmik savaştaki bir olayın anısını yansıtır. Bu savaş sonucunda yeni nesil tanrılar savaşı kazanıp, evrenin hakimiyetini ele almışlardı. Capricornus’un şekli, Zeus gibi yeni nesil tanrılar ile Titan gibi eski nesil yaşlı tanrılar arasında geçen büyük kozmik savaştaki bir olayın anısını yansıtır. Bu savaş sonucunda yeni nesil tanrılar savaşı kazanıp, evrenin hakimiyetini ele almışlardır. Ancak eski ana tanrıça olan Gaia, yeni nesil tanrıların davranışları karşısında öfkelenmiş ve Typhon adında çok güçlü bir canavarı yeni nesil tanrıların üzerine yollamıştır. Bu canavar yaptığı yıkımlar ve olağanüstü gücüyle yeni tanrılar için büyük tehlike anlamına gelir. Görüntüsü öyle korkunçtur ki Afrodit ve Eros balık kılığına girerek kendilerini gizlerler. Zeus’un bile kendisini koç şekline sokup bir süre bu halde saklandığı anlatılmaktadır.

Oğlak Kişiliği

Kış geldiğinde, Oğlak burcunun zamanı geldi. Bu işaret dağ keçisi tarafından temsil edilmektedir. Bu adamlar gittikçe daha yükseğe tırmanıyor! Kayalıklarda ve en yüksek yüksekliklerde keçiler güvenlik ve emniyet bulur.

Oğlakların çoğu çok ciddi ve isteklidir. Yapabileceklerinin çoğunu ve mümkün olan en iyi şekilde başarmaya kararlılar. Bir şeye başladıklarında onu bitirmek zorundadırlar çünkü Oğlaklar büyük bitiricilerdir ve güvenilir işçilerdir. Bazen Oğlaklar biraz aşırı inatçıdır ve her şeyi kendileri yapmayı severler. İşin iyi tarafı sabırlı ve dürüstler. Oğlak burcundaki insanlar, istedikleri veya ihtiyaç duydukları bir şey için çalışmaktan mutluluk duyarlar. Öz disiplinle yaşarlar ve cüretkar riskler almazlar. Genel olarak, sorumlu ve son derece bağımsızdırlar.

Oğlaklar, onları güldüren arkadaşlardan hoşlanır. Takdir etmedikleri şey, randevularına geç kalan refakatçileridir. Arkadaşlarının söyleyeceklerini dinlemeyi severler. Oğlaklar, kendileri hakkında hiçbir fikri olmayan ve onları anlamayan arkadaşları cezbetme eğilimindedir.

Yakut

Oğlak burcunda doğanlar için geleneksel taş Yakut'tur. Ruby'ninki, inanılmaz bir cila gerektiren çok sert bir taş olan kırmızı korindondur. Yakutlar dünyanın hazineleri arasındadır. En çok aranan Yakut, maviye çalan kırmızı bir renktir. Yakut ayrıca “Asalet Taşı” ve “Saflığın Yıldızı” olarak da bilinir.

Yakut, kan dolaşımına yardımcı olması için kristal şifacılar tarafından reçete edilir.

Bu taş aynı zamanda aşkla da ilgilidir. Sevgi ve şefkatle dolu olduğu söylenir. Ruby, dostluğun, sevginin ve krallığın simgesidir. Bu kristali, hedefler belirleme ve onları sürdürme, hayata tutku getirme, kalbi, motivasyonu ve yaratıcılığı dengelemede size yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

Yakutun, bir anne bebek doğurduğunda çok işe yarayan besleyici bir taş olduğu da söylenir. Bu taş hem anneyi hem de çocuğu koruyacak ve olabildiğince sağlıklı tutacaktır.

Hematit

Oğlak hayalperestleri Hematit ayrıca Oğlaklar için geleneksel bir taştır. Aynı zamanda “Zihin Taşı” olarak da bilinir. Renkler gümüş, siyah ve gri arasında değişmektedir. Hematit, ilişkileri ve iletişimi geliştirmek için kullanılır.

Bu taş, hedeflerinizi, umutlarınızı ve hayallerinizi desteklemek için çok yararlıdır. Yanınızda hematit varken düşüncelerinizi ve zihninizi ayıklamak çok daha kolay. Hematit, kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardımcı olan güçlü bir taştır

.Obsidyen Oğlaklar için de bir taş olur! Çabuk soğuyan lavdır. Obsidyen aynı zamanda doğal cam olarak da bilinir. Bu taş, rahatlamanıza yardımcı olmak için zihinsel stresi ve gerginliği engeller. Merhamet ve gücü teşvik eder. Herhangi bir yaşam tarzı değişikliği yaparken, size destek ve koruma sağlayacağı için yakınınızda bir Obsidyen taşı bulundurmalısınız. Artrit ağrısı çekiyorsanız, Obsidyen sahip olmak için harika bir taştır.

Oğlaklar İçin Yapılan Kristal Aksesuarlar

Bunlar başarı, rahatlama ve gelişmiş iletişim becerileri getirmek için AstrodehA Şenay DEVİ ve Ustalarımız tarafından özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, bir Akrep olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Akrep burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Kova

Zodyak’ın 11. evinde yer alır. Yönetici gezegeni ise Uranüs’dür. Dostluklar, umutlar, arzu ve dilekler, sosyal değerler ve zihinsel özgürlüğü Uranüs etkiler.

Yönetici Gezegen Uranüs

 

Kova, güneşten yedinci gezegen olan Uranüs tarafından yönetilir. Adı, gökyüzünün Yunan tanrısı Uranüs'e atıfta bulunur. Gökyüzünün tanrısı ve yeryüzünün tanrıçası Gaea aşık oldu ve evreni birlikte yarattı. Uranüs'ün hikayesi, doğa güçlerinin nasıl yaratıldığını açıklamak ve gökyüzünün ve dünyanın birbirinden bu kadar uzak olmasının bir nedenini vermek için kullanılır.

Uranüs bağımsızlık, yenilik, değişim ve insani çabalarla ilişkilidir. Atılımların, ani değişimlerin ve şokların gezegenidir. Bir kriz, odaklanmanızı geliştirir ve daha fazla mevcut hissetmenizi sağlar.

Kova Takımyıldızı

Kova, onuncu en büyük takımyıldızdır ve belgelenen en eski takımyıldızlardan biridir. Bununla birlikte, çıplak gözle görülmesini biraz zorlaştıran olağanüstü parlak yıldızlar içermez. Bu takımyıldız, Kuzey Yarımküre'de sonbahar ve Güney Yarımküre'de ilkbaharda görülebilir. Balık gibi su ile ilgili takımyıldızları da bulacağınız, Deniz olarak bilinen gökyüzü bölgesinde bulunur.

Kova takımyıldızındaki en parlak yıldız Beta Aquarii'dir. Genel olarak, on bir adlandırılmış yıldız içerir. Bu takımyıldızla dört meteor yağmuru ilişkilidir: March Aquariids, Eta Aquariids, Delta Aquariids ve Iota Aquariids.

Kova takımyıldızı, bir su akıntısı döken bir adam olarak tasvir edilmiştir.

Kova Kişiliği

Kovalar, kalabalığın içinde asla takip etmeyecek bağımsız liderlerdir. Aşırı cana yakın ve girişkendirler ancak arkadaş edinmekte zorlanırlar. Ancak bir kişinin sevgisine ve dostluğuna layık olduğunu düşündüklerinde onlar için her şeyi yaparlar. Kovalara nasıl davrandığınıza dikkat edin çünkü onlar kolay kolay affetmezler.

Kova burcunun özgür ruhlu, empatik ve şefkatli olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, "akışa ayak uydur" zihniyetine sahiptirler, bu da onlarla konuşmayı kolaylaştırır. Ancak, huysuz olabilirler. Kova burcu her şeyin gerçeğine karşı güçlü bir arzuya sahiptir. Bir tartışmada açık fikirlidirler ve tartışmanın her iki tarafını da anlamaya çalışırlar.

Kovalar yalnızca yüksek düzeyde entelektüel olmakla kalmaz, aynı zamanda sanat ve müziğe karşı doğal bir yakınlıkları vardır. Dahası, çalışkandırlar ve işleri halletmek için güçlü bir istekleri vardır. Kovalar sıkılmaktan hoşlanmazlar ve zihinsel uyarılmayı severler. Grup halinde çalışabilecekleri, yeni fikirler önerebilecekleri ve icatlarla problem çözebilecekleri durumlarda başarılı olurlar.

Kovaların sahip olduğu en dikkate değer özellik, gelecek vizyonları ve dünyayı nasıl daha iyi bir yer haline getirebilecekleridir. Ayrıca, güçlü bir adalet duygusuna sahip ve özgürlüğe değer veren ileri görüşlü insanlardır. Dünyayı olasılıklarla dolu bir yer olarak algılarlar ve kendiliğinden olmaya mecbur hissederler.

Lal Taşı

 

Kova burcunda doğanlar için geleneksel taş Lal taşıdır. Tek bir mineral değil, aynı kristal yapıya sahip ancak farklı kimyasal bileşimlere sahip bir gruptur. Yirmiden fazla Garnet türü vardır, ancak en popüler olanları Almandine, Spessartine, Grossular, Andradite ve Uvarovite'dir.

Garnet gerçeği, saflığı, sevgiyi, şefkati ve güveni temsil eder. Kova burcunun gelecek için planlarını tutmasına yardımcı olan bağlılık taşı olarak da kabul edilir. Garnet, kendiniz ve diğer insanlar hakkındaki algılarınızı keskinleştirir. Artık size hizmet etmeyen yerleşik davranış kalıplarını çözer, modası geçmiş fikirleri bırakmanıza ve yeni arkadaşlıklar geliştirmenize yardımcı olur.

Garnet güçlü, enerji verici ve yenileyici bir taştır. Dengeler, güçlendirir ve korur. Ayrıca kullanım esnasında sakinleştirici stabil bir canlılık sağlar. Bir kriz anında, özellikle çıkış yolunun olmadığı veya hayatın parçalanmış gibi göründüğü durumlarda sahip olunması gereken hayati bir taş. Hayatta kalma içgüdüsünü güçlendirir, harekete geçirir ve güçlendirir, bu durumlara cesaret ve umut getirir. Bir kriz, Garnet'in etkisi altında bir meydan okumaya dönüşür ve sıkıntılı zamanlarda karşılıklı yardımı teşvik eder.

Ametist

Kova burcunda doğanlar için bir başka taş da Ametist'tir. Ametist, Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyarır, bilişsel algıyı geliştirir ve sezgisel ve psişik yeteneğin gelişimini hızlandırır. Bilgeliği ve daha büyük anlayışı başlatır. Amethyst'in yüksek zihni genişletme yeteneği, yaratıcılığı ve tutkuyu da geliştirir. Hayal gücünü ve sezgiyi güçlendirir ve düşünme süreçlerini geliştirir. Yeni fikirlerin özümsenmesine, düşüncenin eyleme dönüştürülmesine ve projelerin hayata geçirilmesine yardımcı olur. Ametist aynı zamanda odaklanma ve başarı tılsımı olarak da bilinir.

Ametist öfkeli mizaçları sakinleştirir ve tartışmanın gerekli olduğu durumlarda belirgin bir avantaj sağlar. Aynı zamanda, kişinin kendisinin veya bir başkasının bağımlılık yapan kişiliklerinden kurtulmak için gereken gücü sağlar.

Kova Burcu İçin Yapılan Kristal Aksesuarlar

Bunlar, AstrodehA Şenay DEVİ ve Ustalarımız tarafından gerçeği, saflığı ve bağımsızlığı getirmek için özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, bir Kova olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Kova burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

Balık

Yönetici Gezegen Neptün ve Jüpiter

Balık burcunun iki yönetici gezegeni vardır. Geleneksel astrologlar yönetici gezegeni Jüpiter olarak görür ve modern astrologlar onun Neptün olduğuna inanır.

Balık, güneşten sekizinci gezegen olan Neptün tarafından yönetilir. Adı, Yunan deniz tanrısı Poseidon'a ve onun Romalı muadili Neptün'e atıfta bulunur. Gezegenin mavi görünümünden dolayı Oceanus olarak adlandırılması önerilmiş ancak diğer gezegenlerin terminolojisini korumak istenerek Neptün olarak adlandırılmıştır. İlyada'ya göre dünya Jüpiter, Plüton ve Neptün arasında bölünmüştü; Jüpiter gökleri, Plüton yeraltı dünyasını ve Neptün denizi alıyor.

Neptün rüyalar, yaratıcılık ve sezgi ile ilişkilidir. Neptün'ün dünyevi etkisi, Balık'ın dünyevi bağlardan kopmasına yardımcı olur. Hayal kırıklığına uğramaya yatkın olabilecek savunmasız bir doğa getirir. Ancak Neptün, Balık'ın yaratıcı akışını ortaya çıkarır.

Neptün, Jüpiter

Balık ayrıca güneşten beşinci gezegen olan Jüpiter tarafından yönetilir. Adı, Yunan Tanrısı Zeus'a atıfta bulunur. Latince'de Jüpiter, "yüce tanrı" anlamına gelir. Jüpiter, güneş sistemindeki en büyük gezegendir.

Jüpiter şans, hoşgörü ve ruhsal büyüme ile ilişkilidir. Genişleme, macera ve felsefe gezegenidir. Jüpiter, Balık burcunun inanca bağlı kısmını yakalar. Jüpiter ve Balık arasındaki bağlantı, kişinin düşüncelerinin ve eylemlerinin gerçekliği nasıl inşa ettiği arasındaki bağlantıdır.

Balık Takımyıldızı

Kova gibi, Balık takımyıldızı da Büyük Deniz olarak bilinen gökyüzü bölgesinde bulunur. 14. en büyük takımyıldızıdır ve en parlakı Alpherg olarak da bilinen Eta Piscium ile dokuz adlandırılmış yıldız içerir. Bir Yunan astronomu olan Ptolemy, ikinci yüzyılda Balık takımyıldızını tanıtan ilk kişiydi.

Piscids adı verilen bu takımyıldızla yalnızca bir büyük meteor yağmuru ilişkilidir. Yalnızca bir Messier nesnesine, Messier 74 olarak adlandırılan sarmal gökadaya ev sahipliği yapar. Balık, doğrulanmış gezegenleri olan on yıldız içerir.

Balık Kişiliği

Balık burcunun en sempatik burçlardan biri olduğu düşünülmektedir. Yeni arkadaşlar edinmeyi ve etraflarını başkalarıyla çevrelemeyi severler. Bir arkadaşı acı çekiyorsa, bir Balık mümkün olan her şekilde yardım etmek isteyecek ve bu duyguya da uyum sağlayacaktır. Bir arkadaşı ağlıyorsa, bir Balık burcunun da o arkadaşıyla birlikte ağlaması kuvvetle muhtemeldir. Harika dinleyicilerdir, her zaman ihtiyacı olanlara omuz verirler ve harika arabuluculardır. Öte yandan, Balıklar aşırı duygusal ve hatta karamsar olabilirler. Balık, inanılmaz sezgilerine rağmen iyi ve kötü insanları ayırt etmekte güçlük çeker çünkü herkeste en iyiyi görmeyi tercih ederler.

Balık burcunda doğanlar, okumaktan, keşfetmekten veya sanat veya müzik yapmaktan ve duygularını anlamak için sanatı kullanmaktan hoşlanan yaratıcı kişilerdir. Yaratıcılıklarının sınır tanımamasına izin veren benzersiz bir dünya perspektifine sahipler. Ancak istisnai işler üretebilseler de, önce kendilerine bakmadan önemli bir hayalin peşinden gitme istekleri, onların çökmesine neden olabilir. Sahip olduğunuz Balık burcu arkadaşlarınıza dikkat edin. Balıklar hızla bir fikre kapılabilir ve yanlış yönde yüzmeye başlayabilir.

Balık burcunda doğanlar, sıradan insanlara göre ruhsal olarak daha hassastırlar ve sıklıkla evrenle sağlam bir bağ hissederler. Gizemli, duygulu ve anlayışlıdırlar. Astral planı görmeye yatkınlıkları vardır ve zaman zaman fiziksel ve ruhsal alemle mücadele edebilirler.

Balık burçları, hassasiyetlerine saygı duyabilen ve onları ilişkilere bağlı tutan şefkatli bir ortağa ihtiyaç duyar. İnanılmaz derecede sadık ve güvenilirler. Balık burcundan bolca şımartma, bol miktarda sevgi ve kart, sürprizler ve hediyeler ve romantizm bekleyin.

Akuamarin

Balık burcunda doğanlar için geleneksel taş Akuamarin'dir. Akuamarin , "denizin suyu" anlamına gelen Latince  aqua marinus'tan gelir ve parlak okyanus benzeri rengini ifade eder.

Akuamarin, denizle bağlantılı her şeyin yanı sıra, suyun yüzeyine yansıyan Cennet ile ilgili şeyleri de bünyesinde barındırır. Kendini sonsuza kadar yansıtan, gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılan bir ayna olur. Bir simetri taşı olarak meditasyon ve vahiy için elverişli, peygamberlerin, şamanların, şifacıların ve mistiklerin taşıdır. Aynı zamanda, kendimizle ve başkalarıyla yüz yüze, ruhumuzun en karanlık derinliklerini keşfetmemizi sağlar.

Konuşmacıları, kendi hakikatlerinin, bilgeliklerinin ve duygularının tamamen farkında oldukları ve bunları netlik ve inançla ifade edebildikleri bir bilinç aşamasına rahatlatır. Zor durumlarda net ve öfkelenmeden konuşmanızı da sağlar.

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlanmış bir insanlığın gelişimini teşvik eder. Nazik ve şefkatli bir enerji yayar, eylemleriniz için ılımlılığı ve sorumluluğu teşvik eder.

Ametist

Balık burcunda doğanlar için bir başka taş da Ametist'tir. Ametist, Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyarır, bilişsel algıyı geliştirir ve sezgisel ve psişik yeteneğin gelişimini hızlandırır. Ek olarak, kişinin ruhsal yöne açılırken berrak ve merkezde kalmasına izin vererek, vücudun etrafında koruyucu bir Işık kalkanı oluşturur.

Yüksek zihni genişletme yeteneği, yaratıcılığı ve tutkuyu artırır. Ametist, hayal gücünü ve sezgiyi güçlendirir ve düşünme süreçlerini geliştirir. Yeni fikirleri özümsemeye, düşünceyi eyleme dökmeye ve projeleri hayata geçirmeye yardımcı olur. Ametist aynı zamanda odaklanma ve başarı tılsımı olarak da bilinir.

Ametist özellikle duygusal bedeni destekler, aşırı çalışan, aşırı stresli veya bunalmış olanları merkezlerine geri getirir.

Balık Burcu İçin Yapılan Kristal Aksesuarlar

Bunlar, AstrodehA Şenay DEVİ ve Üstatlarımız tarafından hedeflere ulaşmaya ve anlayışa yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiş ürünlerdir. Bu eşyaları kullanmak, Balık burcu olarak yatıştırıcı bir titreşim sağlayacaktır. Balık burcunda doğanlara Kozmos'un enerjisini getirmek için optimize edilmişlerdir.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık