Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burcunuza Göre Aşkta Anlaşacağınız ve Anlaşamayacağınız Burçlar

Burç Uyumluluğunu Şekillendirmeye Yardımcı Olacak Bilgiler
Siz ve potansiyel veya mevcut bir partnerinizle anlaşıp anlaşamayacağınızı düşünürken, aşağıdaki gök cisimlerini karşılaştırmak isteyeceksiniz.

Güneş burçlarınız: İster bir flört uygulaması profili dolduruyor olun, ister, tanımladığınız işaret, doğduğunuz anda güneşin hareket ettiğinin işaretidir. Güneş, benlik imajınızı, benlik saygınızı, kimliğinizi ve güveni nasıl deneyimlediğinizi denetler. Aynı zamanda yaşam yolunuzu da etkileyebilir.

Ay işaretleriniz: Parıldayan, gizemli ay, içsel duygusal pusulanız olarak kabul edilir . Sadece size bir güvenlik duygusu sunan hayattaki deneyimlere, insanlara ve maddi öğelere bağlı değildir, aynı zamanda başkalarıyla duygusal olarak nasıl bağlantı kurduğunuzu da etkiler. Bu nedenle, değerlerinizi ve sezgilerinizi ve duygularınızı nasıl deneyimlediğinizi paylaşan birini belirlemek çok yararlıdır.

Venüs İşaretleriniz: Aşk, romantizm, güzellik ve para gezegeni, bir ilişkide en çok neye değer verdiğinizi, arzuyu nasıl gösterdiğinizi, başkalarını nasıl çektiğinizi ve zevk alma şeklinizi anlatır. Romantik veya başka türlü sosyal etkileşimlerinizde ve ilişkilerinizde nasıl davrandığınızı çok iyi karakterize edebilir ve sevgi dilinizi renklendirebilir . Bu nedenlerden dolayı, burç uyumluluğuna bakıldığında önemli bir oyuncu.

Mars İşaretleriniz: Tutkunun gezegeni Mars, hayatta sizi harekete geçiren şeyleri, enerjinizi, gücünüzü, içsel ateşinizi ve evet, cinsel tarzınızı etkiler. Muhtemelen, eşinizin hayatın tüm yönleri açısından aynı (veya en azından benzer) bir sayfada olmasını istiyorsunuz, bu nedenle başka biriyle ne kadar iyi anlaşacağınızı belirlerken bakmanız gereken önemli bir gezegen — yatağın içinde ve dışında.
Büyük resmin bilinmesi gereken bir şey: Astrolojik uyumluluğu gerçekten araştırmak için tüm bu gezegenlerin birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini düşünmek isteyeceksiniz - sadece benzerleriyle olduğu gibi değil. Örneğin, güneşiniz teknik olarak eşinizin güneşi (en sert açı - daha fazlası bir saniye içinde) olabilir, ancak Venüs burçlarınız üçgen (en tatlı açı) ve ay burçlarınız konjonktür (anlamı aynı burçta) .

En Uyumlu Burçlar
Astrolojik uyumluluğa en derinlemesine bakış, iki kişinin tüm doğum haritalarına yakından bakmaktan gelecek olsa da , doğum haritaları gezegenleri arasında üçgenler gösteren iki kişi arasında genellikle doğal bir uyumluluk bulabilirsiniz. İki burcun birbirinden dört burç olduğunu gösteren üçgen, iki burç arasındaki en destekleyici, uyumlu açıdır.

Temel olarak, bunlar burcunuzla aynı elementte olan işaretlerdir. İşaretlerin nereye düştüğü ve bu nedenle birbiriyle üçgen olduğu  burçlar.

Ateş: Koç, Aslan, Yay
Toprak: Boğa, Başak, Oğlak
Hava: İkizler, Terazi, Kova
Su: Yengeç, Akrep, Balık
Size ait olan sekstil işaretleri de düşünebilirsiniz. Bu işaretler iki işarettir ve uyumlu bir unsurun altına düşer. Ateş ve hava, su ve toprak gibi simpatico'dur. İlişki, üçlü kadar sık kutlanmasa da, arkadaş canlısı ve kolay kabul edilir.

Burcunuza göre sekstil olduğunuz burçlar:

Koç: İkizler, Kova
Boğa: Yengeç, Balık
İkizler: Koç, Aslan
Yengeç: Boğa, Başak
Aslan: İkizler, Terazi
Başak: Yengeç, Akrep
Terazi: Aslan, Yay
Akrep: Başak, Oğlak
Yay: Terazi, Kova
Oğlak: Akrep, Balık
Kova: Koç, Yay
Balık: Boğa, Oğlak

En Az Uyumlu Zodyak Burçları
Yine, astrologlar genellikle yalnızca güneş burcunuza dayanarak  olumlu veya olumsuz  sonuçlara atlamamanız konusunda uyarır, ancak genel olarak konuşursak, kareler bir ilişkideki zorlukları gösterebilir. Kare, birbirinden üç burç olan burçlar arasında meydana gelir ve bu, çarpışmanın  astrolojik versiyonudur .

Kare olan iki işaret aynı kaliteye sahiptir (dörtlülük olarak da adlandırılır): kardinal, değişken veya sabit. Kardinal burçlar büyük resmi görmekte başarılıdır, ancak ayrıntılarla çok fazla değil, değişken burçlar en esnektir ancak aynı zamanda taahhütte bulunmak için mücadele edebilir ve sabit burçlar en iyi günlerinde kararlı ve en kötü günlerinde cehennem kadar inatçıdır.

Bu özelliklerin ortak olması, başlangıçta uyumluluğa giden hızlı yol gibi gelebilir, ancak kareler söz konusu olduğunda, aynı enerjinin çok fazla olması çatışmaya neden olabilir.
Aşağıdaki burçlar birbirinin karesidir.

Koç: Yengeç, Oğlak
Boğa: Aslan, Kova
İkizler: Başak, Balık
Yengeç: Koç, Terazi
Aslan: Akrep, Boğa
Başak: İkizler, Yay
Terazi: Yengeç, Oğlak
Akrep: Aslan, Kova
Yay: Başak, Balık
Oğlak: Koç, Terazi
Kova: Boğa, Akrep
Balık: İkizler, Yay


Burç Uyumluluğu
Güneşiniz - veya herhangi bir gezegen   partnerinizinkiyle aynı burçtaysa, birbirleriyle kavuşum halindedirler. Bağlaçlar zaman zaman aynı enerjiden çok fazlasını üretebilse de, birçok ünlü çift işe yaradığını kanıtladı. Örneğin, hem Natalie Portman hem de kocası Benjamin Millepied İkizler'dir ve doğum günlerini sadece bir gün arayla kutlar (9 Haziran ve 10 Haziran). Nick ve Vanessa Lachey ikisi de Akrep - ve hatta aynı doğum gününü paylaşıyorlar (9 Kasım). Ve o ünlü 6,1 karatlık pembe elmas, diğer Leo Ben Affleck (15 Ağustos doğumlu) ile evliliklere yol açmasa da, J.Lo (24 Temmuz doğumlu) başka bir Aslan'a aşık oldu: Alex Rodriguez (27 Temmuz doğumlu) ).

Benzer şekilde, partnerinizin tam karşısındaki bir burçta güneş, ay veya başka bir gezegene sahip olmak, organik olarak birbirinizi dengelediğiniz bir yin ve yang vakası yaratabilir. (Yine, astrolojik uyumluluğu gerçekten yargılamak gerçekten diğer doğum haritası ayrıntılarına bağlıdır.)

Aşağıdaki burçlarda birbirinin karşısındadır:

Koç ve Terazi
Boğa ve Akrep
İkizler ve Yay
Yengeç ve Oğlak
Aslan ve Kova
Başak ve Balık
Çekilmiş zıtlıkların birkaç ünlü örneği: Yengeç Prens William (21 Haziran doğumlu) ve Oğlak Kate Middleton (9 Ocak doğumlu) ve Leo Mila Kunis (14 Ağustos doğumlu) ve Kova Ashton Kutcher (7 Şubat doğumlu). (İlgili: Astrokartografiye Nasıl İzin Verilir - Seyahat Astrolojisi - Yolculuk Tutkunuza Rehberlik Edin )

Zodyak Burcu Uyumluluğundaki Sonuçlar
Güneş, ay, Venüs ve Mars burçlarınızın bir partnerle nasıl etkileşime girdiğini keşfetmek, nasıl bağlantı kurduğunuz veya çatıştığınız konusunda değerli bilgiler sunabilir. Ancak bu ayrıntıların sadece bir başlangıç noktası olduğunu akılda tutmak önemlidir. Astrolojik uyumluluğu düşündüğünüzde araştırmanız gereken başka birçok katman var. Belirli doğum haritası ayrıntılarının eşinizinkilerle nasıl yansıdığını, uyumlu olduğunu veya çatıştığını anlamak isteyeceksiniz. (Örneğin, 12. evlerinde çok sayıda gezegene sahip olduklarını ve bu onları süper özel kıldığını varsayalım, oysa sizinkilerin çoğu 1. evdeyken, bu da kalbinizi cebinizde taşıdığınız anlamına gelir.) Şunlara da bakabilirsiniz. haritalarınız birbiriyle örtüştüğünde nasıl etkileşime girerler (astrolojinin sinastri olarak adlandırılan alanı). Kulağa çok mu geliyor? Bu; bu nedenle, ayrıntılara odaklanmanıza ve üst düzey bir genel bakış sunmanıza yardımcı olabilecek profesyonel bir astrologla görüşmek çok yararlıdır. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık