Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burcuna Göre Senin Psikolojik Rahatsızlığın Ne?

burcuna göre senin psikolojik rahatsızlığın hangisi

Burçların birbirinden farklı ve baskın özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları aşırı olduğu zaman ortaya psikolojik bozukluklar çıkabilmektedir. Burçların yatkın oldukları psikolojik bozuklukları sizler için bir araya getirdik

Koç Burcu – Şizofreni

Koç burcu öfke patlamaları yaşayabilen bir burçtur. Her şeye şüpheci yaklaşan bu burcun mensubu kişiler aynı zamanda eşsiz bir algıya da sahiptir. Çevrelerinde gördükleri işaretleri algıladıktan sonra dünyayı kendilerine göre özel olarak yorumlayabilirler. Bu durum gerçeklikten uzaklaşmalarına sebep olabilir.

Boğa Burcu – Depresyon ve Sınırda Kişilik Bozukluğu

Duygusal olan boğa burçları bir anda öfke küpüne dönüşebilir. Duygularını dile getirmediği zaman yıpranan boğa burçları depresyona ve sınırda kişilik bozukluğuna yatkındır.

İkizler Burcu – Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

İçgüdüleriyle hareket eden ikizler burcu mensupları herhangi bir şeye yeteri kadar dikkat edemedikleri ve odaklanamadıkları zaman sorun yaşarlar. Bu durum ikizler burçlarında olayların rahatsızlık derecesine kadar büyümesine yol açabilir.

Yengeç Burcu – Histerik Kişilik Bozukluğu

Yengeç burçları bir yere ait olma ihtiyacı hisseden bir burçtur. Dikkat çekmekten de hoşlanan yengeç burçları son derece duygusaldır. Hayal kırıklıklarından dolayı psikolojik problemler yaşayabilirler. Yengeç burçları histerik kişilik bozukluğu yaşamaya fazlasıyla eğilimlidir.

Aslan Burcu – Narsistik Kişilik Bozukluğu

Aslan burçları en iyiye ulaşana kadar mücadele etmeyi tercih eder. Ancak hedeflerine ulaşırken başkalarına da zarar verebilirler. Bu sebeple, narsistik kişilik bozukluğu gibi durumlar aslan burçlarıyla bağdaştırılır.

Terazi Burcu – Bipolar Manik Depresif Bozukluk

Terazi burçları dengeyi ve uygunluğu sever. Duygusal manada dengesizlik yaşayabilen terazi burçları bu durumu aşırıya kaçırdıkları zaman bipolar manik depresif bozuklukların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilirler.

Akrep Burcu – Othello Sendromu

Akrep burçları temel ihtiyaçlarını tamamlama konusunda dürtülere sahiptir. Yalnız kaldıkları zaman kendilerini eksik ve değersiz hissetmeye başlayabilirler. Kıskançlaşabilen akrep burçları othello sendromuna eğilimlidir.

Yay Burcu – Panik Atak

Yay burçları beklenmeyen olaylar ve durumlar ile karşılaştıkları zaman endişeli ve korku dolu hissetmeye başlarlar. Bu durum yay burcunun son derece hassas olan karakterinden de kaynaklanmaktadır. Kaygılı karakterleri olan yay burçları kaosa sürüklenebilir panik atak yaşayabilirler.

Oğlak Burcu – Megalomani

Oğlak burçları hayatlarında her şey düzende olduğu zaman mutlu ve huzurlu hissederler. Bazı zamanlarda sahip olmadıkları şeylere sahip gibi davranabilirler. Başkalarını kontrol etme dürtüleri de mevcuttur. Oğlak burçları megaloman bir yapıya sahip olabilir.

Kova Burcu – Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Kova burçları aynı mekanda uzun süre vakit geçirmekten pek hoşlanmaz. Her zaman planı olan kova burçları planlarının peşinden koşmak ister. Bu sebeple, dikkatlerini tek bir konuya odaklama konusunda sıkıntı yaşayabilir. Kova burçlarının yatkın olduğu psikolojik rahatsızlıklar arasında dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu bulunmaktadır.

Balık Burcu – Histriyonik Kişilik Bozukluğu

Balık burçları başkalarının kendileri hakkında ne düşündükleri konusunda hassas olabilir. Dikkat bağımlıları olan ve merkez odak noktası olmaktan hoşlanan balık burçları bir mekandaki dikkatlerin üzerlerinde olmasını isterler.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık