Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burçlara Göre Yeme Alışkanlıkları

Burçlara Göre Yeme Alışkanlıkları - 1

Burcunuza göre nasıl bir yemek şekliniz ve yemek yeme alışkanlığınız var merak ediyorsanız burçlara göre beslenme alışkanlıklarına göz atarak bunu öğrenebilirsiniz.

Koç

Koçların sofralarından sarımsak, soğan ve hardalotu gibi gıdalar genellikle eksik olmaz. Adrenalinsiz kalmaması gereken koç burçlarının fırsat buldukları zaman güneşe çıkmaları ve sıcaklığı özümsemeleri de gerekir. Potasyum fosfat da koç burçları için önemlidir. Yüksek metabolizma düzeyi ve çabuk yemek yemeyi seven koç burçları çoğu zaman lezzetin ayrıntılarına çok fazla dikkat etmezler.

Boğa

Boğa burcuysanız cildinize iyi bakmanız gerekebilir. Çıban, ur ve tümörlere karşı bol bol narenciye tüketmeniz gerekebilir. Mısır ile ilgili olan yiyecekler ise size zararlı gelebilir. Larenjit ve boğaz hastalıklarına karşı ise soğuk içeceklerden kaçınmanız gerekir. Boğa burçları için yemek son derece önemlidir. Bütün yiyeceklerden biraz tatmayı seven boğa burçları özellikle enginar, safranı, tatlı meyveler ve etleri çok severler.

İkizler

İkizler burcu potasyum klorid açısından zengin gıdalar tüketir. Böylelikle kan hücreleri ve dokuları da takviye edilebilir olur. Ispanak, yeşil fasulye, domates, kereviz, havuç, portakal, armut ve pirinç gibi gıdalar ikizlerin sofrasından genellikle eksik olmaz. İkizler aynı zamanda görkemli sofralardan pek fazla hoşlanmaz bunun yerine daha pratik sofraları tercih ederler. Sebzeler arasından ise şalgam, rezene, anason gibi farklı türdeki sebzeleri severler.

Yengeç

Kalsiyum fosfat, kalsiyum tuzu ve farklı meyveler yengeçler için yararlıdır. Marul ve yeşil salata da yengeçlerin yemekten keyif aldığı sebzeler arasındadır. Yengeç burçları için su da son derece önemlidir. Özellikle deniz suyu etkin ve yatıştırıcı sonuçlar elde edilebilmesini sağlar. Yengeç burçları sık sık protein almalı ve kolesterola dikkat etmelidir. Kabuklu deniz ürünleri bu noktada tüketilebilir gıdalar arasında ön plana çıkar.

burçlara göre yeme alışkanlıkları - 2

Aslan

Aslanlar için magnezyum fosfat önemlidir. Bal tüketmeyi seven aslan burçları aynı zamanda et tüketmekten de büyük bir keyif alırlar. Ceviz, incir, limon, elma, şeftali ve deniz ürünleri ile yumurtalar da aslan burçlarının sofralarında bol bol bulunur.

Başak

Başak burçları mide hastalıklarına yatkındır. Bu sebeple dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmelidir. Sebze yemekleri başak burçlarının en sevdiği yemekler arasındadır. Başakların ana gıda maddeleri arasında un ve ekmek de bulunmaktadır. Hububat, kek ve hamur işleri de başak burçları için önemlidir.

Terazi

Buğday, arpa, yulaf ve çavdar terazi burçları için önemlidir. Yulaf çorbasını ise genellikle sabah kahvaltılarında tüketmeyi severler. Sinir sisteminin dengelenebilmesi için ise şekerli tatlılar ön plana çıkar. Tatlıya düşkün olan teraziler şekerli gıdaları çok fazla severler.

burçlara göre yeme alışkanlıkları - 3

Akrep

Deniz ürünlerini sık sık yemelidir. Ayrıca fermante yiyecekler de akrep burçlarının sevdiği ürünler arasındadır. Balık sosları ve karides de akrep burçlarının en sevdiği yiyecekler arasında yer almaktadır.

Yay

Zodyağın en hareketli burcu olan yay burcu meyveleri çok fazla sever. Zerdeçal, safran, sarımsak, patates, turp, soğan ve pancar gibi sebzeleri de tüketmeyi çok sever. Yay burcu kızartılmış ızgara veya fırında pişirilmiş yemekleri de sık sık tercih eder.

Oğlak

Oğlak burcu kızarmış nane soslu bir kuzu veya iyi pişirilmiş bir hindiyi çok fazla sevebilir. Bitki sosları ve meyveleri de seven oğlak burçları geleneksel yemeklerden çok fazla hoşlanır. Balık ve deniz ürünleri tüketmeyi de seven oğlak burcu için en önemli madde mineral demir fosfattır.

Kova

Kova burçları yemeklerini paylaşmayı severler. Kalorisi düşük yemekleri seven kova burçları vejetaryen olmaya da yatkındırlar. Çok sık yemek yapmayan kovalar yemek yaptıkları zaman tarifleri eksiksiz bir şekilde uygularlar.

Balık

Balık burcuna mensup olan kişiler masada keyifli birlikteliklerin olmasını severler. Balık burçları aynı zamanda sevgilerini göstermek için de gösterişli masalar kurmaktan çekinmezler. Romantik akşam yemekleri de balık burçları için uygundur.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık