Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Burçlara Göre Diyet

Sağlık ve astroloji arasında büyük bir bağ bulunmaktadır. Diyet yapmak istediğiniz zaman kısa sürede başarılı olabilmek ve doğru zamanı yakalayabilmek istiyorsanız burcunuza göre hareket etmeyi deneyebilirsiniz.

Koç Burcu

Koç burçlarının kilo alma problemleri pek fazla olmaz. C vitamini dengesini korumaya özen göstermesi gereken koçlar kuşburnu, greyfurt, ananas, elma ve yeşil sebzeleri bol bol tüketmelidir.

Boğa Burcu

İştahlı bir yapıya sahip olan boğa burçlarının vücudu su tuttuğu için yağlı ve hazır yiyeceklerden uzak durmalıdır. Boğa burçları bol bol ıspanak, deniz ürünleri, badem ve üzüm gibi gıdalar tüketmelidir.

İkizler Burcu

İkizler burcunun en fazla ihtiyaç duyduğu madde potasyum klorürdür. Yoğurt, ceviz, badem, kırmızı et ve yumurta sarısı ikizler burcunun diyetinde yer alması gereken temel gıdalardır.

Yengeç Burcu

Mide ile ilgili problemler yaşayabilen yengeçlerin üzüntülü olduğu dönemlerde daha sık yemek yedikleri biliniyor. Su içmeyi pek sevmeyen yengeçlerin bol bol su içmeleri ve salatalık, roka, yumurta gibi besinleri tüketmeleri gerekiyor.

Aslan Burcu

Aslan burçları için gerekli olan temel madde magnezyum fosfattır. Diyet listesi hazırlanırken mutlaka çavdar, kereviz, elma, şeftali ve balık gibi gıdalar listeye eklenmelidir.

Başak Burcu

Spor yaptıkları sürece kolay kolay kilo almayan başakların aşırı baharatlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durması gereklidir. İhtiyaç duyabilecekleri gıdalar ise limon, peynir, esmer pirinç ve dana etidir.

Terazi Burcu

Yavaş çalışan bir metabolizmaya sahip olan terazilerin şeker ve karbonhidrat ağırlıklı gıdalardan uzak durması gereklidir. Baklagiller, soğan, havuç ve sarımsak bol bol tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer almaktadır.

Akrep Burcu

Kilo problemleri ile orta yaşlarda tanışan akrep burçlarının öğün atlamadan gerekli vitamin ve mineral dengesini koruması gereklidir. Kayısı, portakal, erik, maydanoz, balık ve lifli sebzeler akrep burçları tarafından bol bol tüketilmelidir.

Yay Burcu

Ağır kızartılmış yemeklerden ve baharatlı gıdalardan uzak durması gereken yay burçları B vitamini yönünden zengin olan gıdalar tüketmelidir.

Oğlak Burcu

Kilo problemini az yaşayan oğlak burçları lahana, kereviz, yağsız dana eti, inek sütü, peynir ve incir tüketmelidir. Aşırı tuzlu gıdalar ise oğlak burçları için tehlikelidir.

Kova Burcu

Turp, ıspanak, lahana, marul, elma ve mercimek kova burçlarının diyet yaparken sofralarından ayırmaması gereken temel gıdalardır. Kova burçları aynı zamanda magnezyum, fosfor ve potasyum alınımına da dikkat etmelidir.

Balık Burcu

Balık burçlarının vücudunun demir, biotin ve fosfora ihtiyacı söz konusudur. Bol su içmesi gereken balık burçları peynir ürünleri, yeşil sebzeler ve baklagilleri sofralarından eksik etmemelidir.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık