Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Birbiri ile Uyumlu Burçlar

Güneş Burçlarına Göre Kadın ve Erkeklerin Aşk ve Arkadaşlık Uyumları

KOÇ BURCU: Aşkta Terazi, Evlilikte Yay, Arkadaşlıkta Aslan ve Oğlak

BOĞA BURCU: Aşkta Akrep, Evlilikte Oğlak, Arkadaşlıkta Aslan

İKİZLER BURCU: Aşkta İkizler ve Aslan, Evlilikte Aslan ve Kova. Arkadaşlıkta İkizler ve Yengeçtir.

YENGEÇ BURCU: Aşkta Aslan Terazi ve Akrep, Evlilikte Akrep yada Boğa Arkadaşlıkta Yay ve İkizlerdir.

ASLAN BURCU: Aşkta İkizler ve Yengeç, Evlilikte Oğlak ve İkizler Arkadaşlıkta Oğlak ve Boğadır.

BAŞAK BURCU: Aşkta Akrep, Evlilikte Terazi Arkadaşlıkta Terazi

TERAZİ BURCU: Aşkta Koç Yengeç Evlilikte Koç Başak, Arkadaşlıkta Başak Balık.

AKREP BURCU: Aşkta Yengeç Başak Evlilikte Balık ve Yengeç Arkadaşlıkta Yengeç

YAY BURCU: Aşkta Oğlak Evlilikte Kova, Koç ve Yay Arkadaşlıkta YAY.

OĞLAK BURCU: Aşkta Boğa, Başak, Yay Evlilikte Boğa Aslan Arkadaşlıkta Aslan ve Koç

KOVA BURCU: Aşkta Başak Akrep, Evlilikte İkizler Yay Arkadaşlıkta Terazidir.

BALIK BURCU: Aşkta Balık Evlilikte YAY Arkadaşlıkta Terazi ve Yaydır.

 

SİNASTRİ

Kadın Erkek ilişkilerinde, iki kişinin anlaşabilmesi için burçlarının uyumu yanı sıra, haritalar arası gezegen konumların da uyumu önemlidir. Bunun için, kişilerin özel haritaları karşılaştırmalı olarak ele alınır. Bu tekniğin Astrolojideki adı Sinastridir.

1 - Aynı burç veya evlere düşen gezegenler, kendi özellikleri ve düştükleri evin konumlarında uyum sağlarlar. Bu kişiler tıpatıp olmasa bile belli konularda veya durumlarda benzer etkiler almışlardır.

2 – İki kişinin, Güneşlerinin yan yana burçlara ve evlere düşmüş olması.. Bu durumda burçlar benzer yapıda olmadığı halde, yan yana burçların birbirlerinden öğrenecekleri şeyler olması yönünden faydalı olur.

3 - Güneş ve Mars cinsel çekimde, Venüs ve Ay duygusal çekimde etkilidir.

4 – İki gezegenin karşılıklı olarak aynı burca veya aynı eve düşmüş olması, belli konularda çekicilik, aynı hissetme ve aynı düşünmeyi sağlar.

A kişisinde Venüs Başak burcunda, Mars ikizler burcunda olsun. Buna karşılık B kişisinde Venüs İkizler burcunda, Mars Başak burcunda ise; bu iki kişi arasında güçlü bir çekim oluşacaktır. Çekimin hangi yönde olacağı evlere ve gezegenlere bakarak anlaşılır.
Bu konum; yumuşak açılı burçlar arasında ise daha tatlı ve rahat olur. Sert açılı burçlar arasında ise karşı konulmaz ama sorunlu olabilir.

5 - İki kişiden birinin Güneşi diğerinin 11. evine düşüyorsa bunlar arasında çok uyumlu bir dostluk ve arkadaşlık oluşur. Birbirlerinin 1. ve 7. evlerine düşmesi de uyumlu bir beraberlik verebilir.

6 – Güneş veya Ay’ ın diğer kişinin Güneş’i veya Ay’ı üstüne düşmesi özel beraberlik için uygundur. Ayrıca bunların 7. ev çizgisi ile 120 derecelik açı yapması evlilikte mutluluk anlamına gelebilir.

7 – Kadının Venüs’ü, erkeğin Mars’ı ile iyi bakış açısı yapıyorsa veya üst üste geliyorsa güçlü bir cinsel çekim ve uyum verir.

8 - İki kişinin haritalarında Venüs ve Jüpiter birinci evlere düşmüşse güzel ve romantik bir başlangıç verir. 5. evde ise güçlü ve sağlam bir aşka temel atar. 7.evde ise iyi bir evlilik anlamına gelir.

9 - Satürn 7. evde ise özel beraberlik için sıkıntılar doğurabilir. Eşlerden birinin Satürn gezegeni, diğerinin Güneş, Venüs veya Merkür’ü üstüne geliyorsa sıkıntı, zorluk ve fikir anlaşmazlıklarına hazır olmak gerekir.

10 - Uranüs kişinin 7. evinde ise “ özel beraberlik” ten sonra ayrılık ve bir başka eş kesin gibidir.

11- İki kişinin haritalarında, Satürn Venüs ve Ay arasında yumuşak açı varsa bu disiplinli ve birbirine bağlı bir evlilik verebilir. Sert açı varsa tersi olur.

Ana hatları ile belirtmeğe çalıştığım bu konu tabi ki bu kadarla sınırlı değildir. Temel esasları dikkate alarak her burç için detaylı düşünmek mümkündür.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...
Dr. Astrolog Şenay Devi

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık