Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Bebeğinizin Doğduğu Ay ve Saate Göre Özellikleri

Astrolojiye göre bu zamanda doğan bebekler yetenekli olacak ve tüm aileye bir ömür boyu servet ve refah getirecek.

Sabah 5 ile 7 arasında doğan bebekler
Nazik, itaatkar ve iyi kalpli çocuklar genellikle 5-7am zaman dilimindedir. Çocuklar her zaman başkalarını güvende, sıcak ve mutlu hissettirir.

Ama hepsi bu değil. İçeride, çocuk çok kararlı ve güçlüdür. Bir karar vermeye gelince, çocuk çok kararlıdır ve yapılacak doğru şeyin bu olacağından emindir. Bir işletmeyi takip ediyorsanız, çocuğunuz çok dikkatli ve titizdir. Ayrıca, çocuklar genellikle kendi fikirlerini koruyarak çatışmalardan kaçınırlar.

Bu zaman diliminde kız ya da erkek öğrencilerin çoğunluğa teslim olma değil, yükselme iradesine sahip olup olmadığı. Kariyer başarısı, bu çocukların ailelerine zengin ve müreffeh bir yaşam getirmelerine yardımcı olur.


Sabah 9-11 arası doğan bebekler
Bu zaman diliminde doğan bebeklerin çok keskin bir gözlem duygusu vardır. Bebeklerin her zaman doğru konuşabileceği sezgi ve yargı. Ama iyi olan şu ki, bu yüzden bebek ciddi.

Aksine, bebek çok esnek ve eğlencelidir. Bebekle temas eden herkes kendini çok sıcak, rahat hisseder ve ne olursa olsun kızamaz. Çocuklar için hayatta başarı ya da başarısızlık çok ağır değil çünkü her şey hala şans tanrısı tarafından hallediliyor.

Küçük yaşlardan itibaren, bu zaman diliminde doğan çocukların uğraşacakları kendi hedefleri vardır. Böylece, bu çocukların gelecekte başarılı olacağı öngörülmektedir. Sadece bu saatte doğan çocuklar anne babalara şans ve bereket getirir, bu saatte doğan çocukları olan aileler de daha sonra sıcak bir hayat yaşarlar.


Ocak ayı bebeklerinin burçları Oğlak veya Kova'dır.
Bebeğiniz 20 Ocak'tan önce doğarsa, çalışkan, hırslı ve pratik olduğu düşünülen bir işaret olan Oğlak olacaktır. 20 Ocak ya da daha sonra ilk çıkışlarını yapan Ocak bebekleri , zeki, ilginç ve bağımsız olduğuna inanılan Kova burcuna girecek.

Ocak bebeklerinin iki çiçeği  vardır.
Hem karanfil hem de kardelen Ocak doğum çiçekleri olarak kabul edilir. İlkbaharda yapraklarını toprağa sokan ilk tomurcuklardan biri olan narin, beyaz kardelen, Ocak ayı için uygun bir seçim gibi görünüyor. Ve karanfiller, yılın aksi halde kasvetli bir döneminde parlak bir noktadır.


Şubat Bebeklerinin Burcu Kova veya Balık
Bebeğiniz 19 Şubat'tan önce doğduysa, zeka, bağımsızlık ve tuhaflıkla ilişkili bir işaret olan Kova olacaktır. Ayın sonunda (19 Şubat veya daha sonra) doğan bebekler, nazik, şefkatli ve uysal oldukları bilinen bir burç olan Balık burcuna girerler.

Şubat Bebeğiniz Şöhrete Bağlı Olabilir
Bir  araştırma  , Kova mevsiminde diğer burçlara göre daha fazla ünlünün doğduğunu buldu. Jennifer Aniston, Harry Styles, Rebel Wilson, Chris Rock ve Laura Dern birkaç ünlü Şubat Akvaryumcusu.

Şubat Bebeğiniz Sanatsal Eğilimli Olabilir
Doğum ayı ile kariyer arasındaki bağlantıyı inceleyen bir İngiliz araştırmasına göre, Şubat bebekleri için en yaygın mesleklerden biri sanatçılıktır . Şubat bebekleri için listede üst sıralarda yer alan başka bir iş mi? Trafik polisi.

Şubat Bebeğinizin Doğum Günü Ekstra Özel Olabilir
Şubat ayındaki bebeğiniz ayın sonunda doğacaksa, çok özel bir doğum günü geçirebilirler. Artık Gün (29 Şubat) yalnızca dört yılda bir döner, bu nedenle herhangi bir günde doğma olasılığı genellikle 1/365, ancak Artık Gün'de doğma olasılığı 1/1461! ( Bir sonraki artık yıl  2024'te olacak!


Mart bebeğinizin burcu Balık veya Koç olacak.
Bebeğinizin mizacı ister aslan ister kuzu gibi olsun  , küçük bebeğinizin kaderi ya balık ya da koçtur… en azından iş burcuna gelince! 1 ile 20 arasında dünyaya gelen Mart bebekleri, şefkat ve yaratıcılıkla ilişkili bir işaret olan Balık olacak. 21 Mart ve sonrasında doğan bebekler ise tutkulu, motive ve enerjik olduğu düşünülen bir burç olan Koç olacaktır.


Mart bebeğiniz büyük zirvelere yükselebilir…
Çocuğunuz kurumsal merdiveni tırmanmıyorsa, kariyerinde kelimenin tam anlamıyla yükseliyor olabilir… pilot olarak! Küçük bir İngiltere araştırması , Mart ayının pilotlar arasında popüler bir doğum ayı olduğunu buldu.

Nisan bebekleri koç ya da boğa olacak…
Nisan ayında doğan bebeklerin burçları Koç (koç tarafından temsil edilir) veya Boğa (boğa) olacaktır. Koç, ateşli, tutkulu go-geters olarak bilinirken, Boğa burcunda doğanların güvenilir, mantıklı ve hayattaki daha güzel şeylerden zevk aldıkları düşünülür.

Elmaslar bir Nisan bebeğinin en iyi arkadaşıdır.
Nisan bebeklerinin doğum taşı—elmas!—küçük bebeğiniz kadar ışıltılıdır. Elmaslar netliği ve gücü sembolize eder. Aslında, elmas kelimesi Yunanca "kırılmaz" anlamına gelen "adamas" kelimesinden gelir - dünyayı ele geçirmeye hazır April bebeğiniz için mükemmeldir.
Kaderleri ne olursa olsun, Nisan bebekleri iyi bir arkadaştır!
Bu ay doğan ünlüler herhangi bir gösterge ise, Nisan ayında doğmuş olmanın getirdiği bir sürü yıldız gücü var! Nisan doğumlu bu ünlü yüzlerden birkaçı Jennifer Garner, Saoirse Ronan, Channing Tatum, Pharrell, Kate Hudson ve Gal Gadot'tur.

 


Mayıs Bebekler boğa ya da ikizler burcu olacak.
Boğa ile ilişkili nitelikler arasında kararlılık, sabır ve iyi tat bulunur. 21 Mayıs'tan sonra doğan bebekler İkizler ( ikizlerle sembolize edilir) olacaktır. İkizler, zodyakın en çok yönlü üyesidir. İşaretin diğer nitelikleri arasında iletişim için bir yetenek, hızlı bir zekâ ve giden bir kişilik yer alır.

Mayıs Bebekleri şanslı doğabilir.
Dört yapraklı yoncaya gerek yok… küçük çocuğunuz ihtiyacı olan tüm iyi jujuya zaten sahip olabilir! 2004 yılında yapılan bir araştırma , Mayıs ayında doğanların kendilerini diğer aylarda doğanlara göre daha şanslı gördüklerini ortaya koydu. (En az şanslı sayılan ay ? Ekim .)

Bebeklerin olumlu tutumları olsun.
Mayıs ayında doğmak iyi talih ile birlikte iyi bir ruh hali getiriyor gibi görünüyor! Avrupa araştırmalarına göre, ilkbahar ve yaz aylarında doğan bebeklerin, diğer mevsimlerde ortaya çıkanlara göre aşırı derecede olumlu bir tutuma sahip olma olasılıkları daha yüksek .

Mayıs bebeğinizin birçok kariyer seçeneği var!
Bir araştırmaya göre , bazı doğum ayları belirli mesleklerle ilişkilendirilir (örneğin: Şubat bebekleri için ortak bir meslek sanatçıdır!) Ancak, Mayıs bebekleri belirli bir kariyer yolu ile ilişkili değildir… bu, seçeneklerinin tamamen açık olması gerektiği anlamına gelir!

Mayıs bebekleri yıldızlarla dolu bir şirkette.
Mayıs bebeğinizle bir doğum ayını paylaşan ünlüler arasında Tina Fey, George Clooney, Dwayne 'The Rock' Johnson, Adele ve Rami Malek yer alıyor.

Haziran bebeğiniz bir ikiz ler ya da yengeç olacak…
22 Haziran'dan önce doğan bebekler İkizler tarafından temsil edilen ve konuşkan, karizmatik, esprili olduğu düşünülen bir burçtur… ama kararsızdır. 22 Haziran veya daha sonra ilk çıkışlarını yapan minikler Yengeç (aka Yengeç) olacak. Kanserlerin besleyici, empatik, sezgisel olduğuna inanılır… ama bazen biraz (tahmin ettiniz) huysuz.

Haziran bebeklerinin seçebilecekleri üç doğum taşı vardır.
Haziran bebeğiniz kararsız bir İkizler ise endişelenmeyin, birçok seçeneği var… en azından hangi doğum taşını sallayacağınız konusunda! Haziran, üç doğum taşıyla övünen sadece üç aydan biridir. Haziran, ağırbaşlı inci, yanardöner aytaşı ve renk değiştiren alexandrite ile temsil edilir.
Haziran bebeğinizin güneşli bir kişiliği olabilir.
Yazla aynı zamanda gelen Haziran bebeğinizin iyimser olmasını bekleyebilirsiniz… ve bir Avrupa araştırmasına göre haklı olabilirsiniz! İlkbahar ve yaz aylarında doğan bebeklerin, yılın diğer zamanlarında doğan bebeklere göre aşırı derecede olumlu bir tutuma sahip olmaları daha olasıdır.

Haziran bebeğiniz büyük zirvelere ulaşabilir.
Bir İngiliz araştırması , Haziran ayında doğan bebeklerin büyük olma eğiliminde olduğunu ve uzun yetişkinlere dönüştüğünü buldu. Ama June bebeğiniz kelimenin tam anlamıyla bakılacak biri olmasa bile, mecazi olarak bakılacak biri olabilir …

Haziran  bebeğiniz Nobel Ödülü yolunda olabilir.
Harika bebeğiniz, dehasını göstermek için oldukça havalı bir donanıma sahip olabilir! Nobel Ödülü Sahiplerinin bir analizi, şaşırtıcı derecede yüksek sayıda kazananın Haziran ayında doğduğunu buldu.

Temmuz bebeklerinin burçları  Yengeç veya Aslan'dır.
Temmuz bebeğiniz 1 Temmuz ile 22 Temmuz arasında doğduysa , o zaman ana su işareti olan ve yengeç tarafından temsil edilen bir Yengeç burcudur. Yengeçler şefkatli, çok hassas ve sevecendir… ama dikkatli olun! Yengeç bebekleri duygusal olarak geri çekilme eğilimindedir (bu, anne veya babanın, bu büyük duygularla nasıl başa çıkacaklarını öğrenmeleri için onlara birçok araç vermelerinin işaretidir). Bebeğiniz 23 ve 31 Temmuz arasında doğduysa , o bir Aslan burcudur . Aslanlar sadık, kendinden emin ve karizma doludur; bu nedenle burcun asil aslan tarafından temsil edildiğine şüphe yoktur. Aslanlar diğerlerinin parlak spot ışığında güneşlenirken, bu ışık onlardan uzaklaştırıldığında huysuzlaşabilirler.

Temmuz bebeklerinin iki çiçeği vardır.
 Temmuz bebekleri bir değil iki özel doğum çiçeğinin güzelliğinin ve kokusunun tadını çıkarabilirler; larkspur ve nilüfer. Larkspur'un aşk bağlarını simgelediği söylenir ve her rengin özel bir bonus anlamı vardır. Örneğin, pembe kararsızlık anlamına gelir, beyaz mutlu bir ruh hali anlamına gelir, mor bir ilk aşkı sembolize eder ve mavi zarafet ile ilişkilidir. İkinci doğum çiçeği, saflığı ve görkemi temsil ettiği söylenen nilüferdir.

Temmuz bebeklerinin değerli bir doğum taşı vardır.
Yakut, tüm değerli taşların en değerlisi olduğu için ödüllendirilir. Aslında, o kadar büyük saygı görüyor ki, eski Hindular ona “mücevherlerin kralı” adını verdiler. Mücevherlerin kralı olarak yakutun tutku, aşk ve başarıyı simgelediği söylenir. Adı , kırmızı anlamına gelen Latince Rubeus'tan geliyor.

Temmuz bebekleri doğdukları ay kadar güneşlidir.
Bilim bize insanların zaman içinde nasıl büyüyüp değişebilecekleri hakkında çok şey söyleyebilir. Bir vakada, araştırmacılar Temmuz ayında doğan bebekler ile daha sonraki hayata bakışları arasında bir ilişki bulabildiler. Temmuz bebeklerinin daha yüksek oranda “güneşli eğilimlere” sahip olduğu ve yetişkinlerde depresyon da dahil olmak üzere duygudurum bozuklukları geliştirme riskinin daha düşük olduğu ortaya çıktı.

Temmuz bebekleri büyük bir öz kontrole sahip olma eğilimindedir.
Yeni bir araştırmaya göre, Temmuz bebekleri, bir oyunu kaybetmek ya da bir oyuncağın ellerinden alınması gibi saldırganlığı kontrol etmek de dahil olmak üzere, duygusal iç yaşamlarını kendi kendilerini düzenleme konusunda en büyük yeteneğe sahipler. Tabii ki, yine de yürümeye başlayan çocuk aşamasıyla uğraşmak zorunda kalacaksınız, ancak - parmaklar çarpıştı! - belki Temmuz bebeklerinin ebeveynleri için o kadar da kötü olmayacak.

Temmuz bebeğiniz sanatsal bir çizgiye sahip olabilir.
Bir Birleşik Krallık nüfus sayımı veri raporuna göre, Temmuz ayında doğan bebeklerin büyüyüp sanatçı olma olasılıkları daha yüksek . Ezici bir çoğunlukla yaz ve Temmuz bebeklerinden oluşan diğer meslekler arasında tren şoförleri ve duvar ustaları vardı.

Temmuz bebeklerinin solak olma olasılığı daha yüksektir.
Bebeğiniz ilk şaheserini boyadığında, en azından bir araştırmaya göre, sol eliyle yapması için iyi bir şans var. Araştırmacılar , Temmuz ayında doğan bebeklerin solak olma eğilimi ile doğma şansının önemli ölçüde daha yüksek olduğunu buldular.


Ağustos bebeğiniz bir Aslan veya Başak olacak.
22 Ağustos'tan önce doğan bebekler aslan tarafından temsil edilen Aslanlardır. Aslan bebeklerinin yaratıcı, teatral ve tutkulu oldukları düşünülür… tüm kişilik özellikleri onları etrafta dolaşmak için harika yapar! Aslanlar muhteşem liderler olma eğilimindedir - ancak dikkatli olun çünkü bu liderlik özellikleri bazen daha çok kibir gibi görünebilir. 22'sinden sonra doğan bebekler Bakire tarafından temsil edilen Başaklardır . Başaklar pragmatik, mantıklı ve gerçekçi insanlardır.

Ağustos bebeklerinin   seçebilecekleri üç doğum taşı vardır.
Ağustos bebeğiniz parıltı ve çekiciliği seviyorsa, şanslıdır çünkü üç muhteşem doğum taşı arasından seçim yapabilirler. Birincisi, Hawaii Adaları'nı yarattığı söylenen Hawaii yanardağ ve ateş tanrıçası olan saygıdeğer Madame Pele'nin adını taşıyan yeşil peridottur. İkinci doğum taşı, taşı şeker şeritleri gibi gösteren kırmızı ve beyaz mineral bantlarının bir karışımı olan sardonyx'tir. Üçüncü doğum taşı, yakutla aynı görünebilen spineldir. Bir zamanlar muazzam bir yakut taşıdığı düşünülen İngiltere İmparatorluk Devlet Tacı, aslında muazzam bir kırmızı spinel taşır.


Ağustos bebeklerinin doğum çiçekleri çok fazla cesarete sahiptir.
Ağustos bebekleri oradaki en parlak, eğlenceli, en anlamlı çiçeklerden ikisine sahiptir; Glayöl ve haşhaş. Uzun, kılıcı andıran glayöl, adını rekabetçi oyunlar sırasında boyunlarına çiçek takan Roma Gladyatörlerinden almıştır. Haşhaşlar, çekici parlak renkleri ve afyonlu nitelikleri ile onları uyku, barış ve ölümün yanı sıra dirilişin de sembolleri yapan zengin bir sembolizm tarihine sahiptir. ABD'de, Anma Günü'nde savaşta ölen askerleri onurlandırmak için genellikle kırmızı gelincikler giyilir.

Ağustos bebeğiniz  oldukça başarılı olacaktır.
Küçük yaz tatlınız ile bir doğum gününü paylaşabilecek birkaç ünlü Ağustos bebeği, Jason Momoa, Viola Davis, Halle Berry, Anna Kendrick, Chris Hemsworth, Mila Kunis ve Demi Lovato'dur… bunlardan sadece birkaçı.

Ağustos bebekleri doğuştan ne istediğini bilen LİDERLERDİR.
Ağustos bebekleri cesaret, karizma ve sadakat gibi pek çok liderlik özelliğiyle doğarlar ki, harika öncüler olmalarına şaşmamalı. Görünüşe göre, aynı zamanda birincil başkanlık malzemesi! Birkaç başkanlık Ağustos bebekleri arasında Barack Obama, Bill Clinton ve Lyndon B. Johnson var.

Ağustos bebekleri şanslıdır.
Sadece ağustos bebekleri canlılık ve canlılıkla dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda yaşam zevkleri, bilimin neden ağustos bebeklerinin diğer doğum aylarından daha yüksek oranlarda şanslı hissettiklerini bildirme eğiliminde olduğunu söylediğini açıklamaya yardımcı olabilir. Bir çalışmada , araştırmacılar, Ağustos dahil yaz aylarında doğan insanların kendilerini şanslı sayma olasılığının önemli ölçüde daha yüksek olduğunu buldu. Bu, hayata karşı kötü bir bakış açısı değil.

 

Eylül bebeklerinin çok yönlü bir doğum taşı vardır.
Safir Eylül ayının mücevheridir. Geleneksel olarak mavidir, ancak pembe, sarı veya yeşil olabileceğini biliyor muydunuz?

Eylül bebekleri Başak ve Terazidir.
Doğum gününüz ayın başına denk geliyorsa, pratik, sadık ve düzenli olmanızla tanınan bir Başaksınız. 22'sinden sonra dengeli, sosyal ve adil bir Terazisiniz .

Eylül bebeklerinin iki yıldız doğum çiçeği vardır.
Asterler ve sabah zaferleri, bu yaz sonu ayının çiçeğidir. Aster Yunanca kökenlidir ve yıldız anlamına gelir - küçük bir yıldız için çok tatlı! Sabah zaferlerinin de yıldızlarla bir bağlantısı vardır - merkezleri yıldız şeklindedir.

Eylül bebekleri okulda başarılı olur.
Bir İngiliz araştırması, Eylül bebeklerinin sınıfta bir ayakları olabileceğini öne sürüyor. Bu ayda doğan çocukların seçkin okullara girme olasılıkları %20 daha fazlaydı...belki de sınıflarındaki en büyükler oldukları için.

Eylül bebeklerinin spor alanında üstünlüğü var.
Sonbaharda doğan bebekler, yaz aylarında doğan yaşıtlarından daha güçlü ve daha atletik olma eğilimindedir (yine, bu muhtemelen sınıflarındaki diğer çocuklardan daha yaşlı ve daha büyük olduklarından kaynaklanmaktadır).

Eylül bebeklerinin önlerinde uzun ömürler olabilir.
Eylül aylarının 100 yaşına kadar yaşama olasılığı daha yüksektir! Eylül'den Kasım'a kadar doğan bebeklerin , belki de ilk kış boyunca annelerinin sütündeki tüm büyük bağışıklık tarafından korunmaktan, yüzyıla gelme şansı daha yüksektir .


Eylül bebekleri doğum aylarını birçok Star  ile paylaşır.
Eylül ünlüleri arasında Beyoncé, Zendaya, Will Smith, Keanu Reeves ve Prince Harry yer alıyor. Yıldızlarla dolu şirket hakkında konuşun!

 

Ekim ayındaki bebeğiniz Terazi veya Akrep olacak.
Bebeğinizin doğum günü ayın başındaysa, dengeli, sosyal ve adil bir Terazi burcudur. 22 Ekim'den sonra küçük çocuğunuz tutkulu ve güçlü Akrep burcunun  altına düşüyor.

Ekim bebeklerinin iki doğum taşı vardır.
Ekim bebekleri mücevherleri ikiye katlıyor! Turmalin ve opal onların parıldayan taşlarıdır. Her ikisi de çok yönlüdür ve alışılmışın dışındadır.

Ekim bebeklerinin de iki doğum çiçeği vardır.
Calendula olarak da bilinen kadife çiçeği, Ekim ayının doğum çiçeğidir. İyileştirici losyonlarda kullanılan bu sarı renkli çiçeği sıklıkla bulacaksınız. Ve Ekim bebeklerinin ikinci bir çiçeği var: şımarık Cosmos!

Ekim bebeklerinin atletik potansiyeli var.
Sonbaharda doğan bebekler genellikle yaz aylarında doğan bebeklerden daha güçlü ve daha  atletiktir. Atletik üstünlük muhtemelen sınıflarındaki diğer çocuklardan daha büyük ve daha iri olmalarından ve ayrıca spora daha erken başlamalarından kaynaklanmaktadır.  


Eylül'den Kasım'a kadar doğan bebeklerin   , diğer aylarda doğanlardan daha büyük 1-0-0'a ulaşma olasılığı daha yüksektir. Bunun nedeni, ilk kışları boyunca besin açısından yoğun, bağışıklık güçlendirici süt almaları olabilir mi? Kesin olarak bilmiyoruz!  

Ekim bebeğiniz başkanlık malzemesi olabilir.
Bebeğiniz bir sonraki POTUS olabilir mi? Ekim ayında diğer aylardan daha fazla ABD başkanı doğdu!

Ekim bebeğiniz iyi bir şirkette.
Ekim bebeğiniz Oval Ofis'e gelemese bile yanlarında yıldız gücü var. Bruno Mars, Matt Damon, Lena Headey, Gwen Stefani, Kim Kardashian, Drake ve Brie Larson, Ekim doğum günlerini kutluyor!

 


Kasım bebeklerinin bir topaz doğum taşı vardır.
20. yüzyıldan önce sarı renkte görünen tüm taşlara topaz denildiğini biliyor muydunuz? Topaz'ın, tıpkı Akrep gibi biraz yanlış anlaşıldığı ortaya çıktı, ancak gemoloji bilimi sayesinde, artık topazın, daha uygun fiyatlı bir akraba olan sitrin de dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda muhteşem renge sahip farklı bir mücevher türü olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda bir Kasım doğum taşı olan topazın.

Kasım ayının doğum çiçeği krizantemdir.
18. ve 19. yüzyılda floriografi, çiçek buketleri aracılığıyla mesaj göndermenin popüler sanatıydı. Her çiçeğin belirli bir anlamı vardı ve duygularınızı iletmek için onları bir araya getirebilirsiniz. Krizantemler ya da kısaca anneler, sadakat ve dürüstlüğün işaretiydi. Önyüklemek için, onlar özünde bir sonbahar çiçeği.

Kasım bebekleri harika sporcular olabilir.
Büyüleyici bir çalışmada, araştırmacılar , Kasım ayında doğan bebekler için diğer tüm doğum takvim aylarına kıyasla açık bir atletik avantaj kaydettiler. Askıda kalma kuvveti, kardiyorespiratuar zindelik ve daha düşük vücut gücü testlerinden sonra, Kasım ayında doğan çocuklar, en güçlü oldukları düşünülen Ekim bebeklerini bile geride bırakarak daha atletikti.

Kasım bebeklerinin sağlıklı işaretleri olabilir.
Columbia Üniversitesi'nden yapılan bir araştırmaya göre , doğum ayı bir ömür boyu hastalık riskini gösterebilir. Bu araştırmaya dayanarak, Kasım ayında doğan bebeklerin kalp problemleri veya akciğer kanseri geliştirme olasılığı diğer aylarda doğan bebeklere göre daha düşük olabilir. Ancak dikkatli olun, aynı çalışma Kasım ayında doğan bebeklerin ileriki yaşamlarında solunum sorunları riskinin arttığını ortaya koydu.

Kasım bebekleri doğum günlerini Hollywood'un önde gelen ünlüleriyle paylaşır.
Bu ay doğum günlerini kutlayan bazı harika ünlüler sayesinde Kasım bebekleri hava atmaya hak kazanıyor. Kasım doğum gününü paylaşan ünlüler arasında Emma Stone, Chrissy Teigen, Leonardo DiCaprio, Ryan Gosling, Whoopi Goldberg, RuPaul ve hatta Bill Nye the Science Guy var.


Aralık ayı bebekleri Yay veya Oğlak'tır.
Aralık bebeğiniz 21'inden önce doğarsa , yarı insan, yarı canavar veya bir centaur olan Archer tarafından temsil edilen Yay tarafından yönetilecektir. Efsane, Yay'ın hedefini asla kaçırmadığını ve bu nedenle kişiliğin bir ipucu olabileceğini söylüyor: azimli bir kararlılık, bol bilgelik ve cesaret. Bebeğiniz 21'inden sonra doğarsa , o zaman keçi ile temsil edilen Oğlak burcu olacaktır. Bu burçta doğanlar özellikle iyi huylu, iyi huylu ve son derece disiplinlidir. Ama dikkat et! Oğlaklar da her şeyi bilen kişiler olabilir.

Aralık bebeklerinin iki çiçeği vardır.
Nergis veya kağıt beyazları, baharın ilk çiçeklerinden biridir ve bu nedenle yeniden doğuşu ve yenilenmeyi temsil eder. Victorialılar kağıt beyazlarını egoistlerin çiçeği olarak düşünürlerdi (ne de olsa isimlerini Narcissus'tan alırlar). Ancak Çin efsanesine göre bu çiçek geleneksel olarak zenginliği ve refahı temsil eder. Holly bir Noel çiçeği olarak düşünülür. Dikenli yapraklar, dikenli tacı temsil eder ve parlak kırmızı meyveler, Hıristiyan inancında Mesih'in kanını temsil eder.

Aralık bebeklerinin üç doğum taşı vardır.
Aralık ayında doğan bebeklerin birden fazla doğum çiçeğine sahip olmasının yanı sıra, aralarından seçim yapabileceğiniz üç muhteşem taş vardır; zirkon, tanzanit ve turkuaz. Bu taşların her biri güzel mavi tonlarıdır, ancak turkuaz özellikle anlam bakımından demlidir. Turkuaz bir aşk tılsımı olarak düşünülür ve kullanıcıya koruma ve şansın yanı sıra iyi şans ve rahat bir zihin getirdiğine inanılır… Aralık ayındaki bebeğinize şüphesiz fayda sağlayacak her şey!

Aralık bebeklerinde daha az öfke nöbeti olabilir.
Yürümeye başlayan çocuklar için heyecan verici bir haber! Araştırmacılar , Aralık ayında doğan bebeklerin, çocukluklarında ve sonraki yaşamlarında, yılın herhangi bir zamanında doğan bebeklerden daha az öfke nöbeti geçirme eğiliminde olduklarını buldular. Budapeşte'deki Semmelweis Üniversitesi'nden bir araştırmacı, ruh hallerini ve mizaçlarını öğrenmek için 366 öğrenciyle anket yaptı. Görünüşe göre Aralık ayında doğanlar, hepsinden daha dengeli eğilimlere sahipmiş gibi görünüyor.

Aralık bebeklerinin büyük bir hastalığa yakalanma olasılığı en düşük olanlardır.
Bazı araştırmalar , Aralık ayında doğan bebeklerin nörolojik hastalık, kardiyovasküler hastalık, solunum hastalığı ve üreme hastalıkları gibi büyük hastalıklardan kaçınma şansının en yüksek olduğunu gösteriyor. Araştırmacılar bunun annelerin hamilelikleri boyunca farklı mevsimlerde maruz kaldıkları D vitamini ve güneş ışığı miktarından kaynaklanabileceğini düşünüyorlar. Elbette diyet, egzersiz, genetik ve stres gibi faktörlerin tümü sağlık üzerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Aralık bebekleri doğum günlerini etkileyici insanlarla paylaşır.
Aralık ayında doğan bebekler, tatiller ve doğum günü kutlamaları sayesinde tonlarca hediyeyi dört gözle beklerler… ama aynı zamanda büyük günlerini harika bir şirketle paylaşırlar. Aralık ayında doğan ünlüler arasında Zoe Kravitz, Britney Spears, Jay-Z, Nicki Minaj ve Sara Bareilles sayılabilir.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık