Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Ay Düğümleri İkizler ve Yay Burcunda Seyrine Başlıyor

Ay Düğümleri Gölge Gezegenler Rahu Ve Ketu Burç Değiştiriyor

Ay Düğümleri (Rahu-Ketu ekseni) ruhsal sorunları anlamakta tespit etmekte doğum haritalarımızda bize eşsiz bilgiler verecektir.

Hint Vedik Astrolojisinde 9 gezegen veya Navgrahas vardır. Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Güneş, Ay ve Satürn'ün fiziksel olarak varlığı bulunan yedi gezegen. Hint astrolojisinde gölge gezegenler  olarak kabul edilen  Rahu ve Ketu'nun fiziksel oluşumu yoktur. Uzaydaki hayali noktalar, Kuzey ve Güney Ayın düğümleri olarak da bilinen astronomik noktalardır. Bununla birlikte, bu iki nokta gölge gezegenler, Hint astrolojisinde büyük önem taşıyor. Rahu ve Ketu, geçişleri bu gölge gezegenlerin yaşam trendlerimiz üzerinde son derece belirgin bir etkisi vardır. Her iki gezegen de Karma'mızın temsilcileri olup sonuçlarımızı yaptığımız işlere göre tam olarak karşımıza çıkartır. Rahu geleceğimizi belirtirken, Ketu geçmişi belirtir. Değişim, büyük dönüşümler dünyada olduğu kadar hayatımızın çeşitli alanlarında da gerçekleşir.

Tahmin edilemez, ani ve beklenmedik  gelişmeler bunlar, hem Rahu hem de Ketu'nun yansımalarıdır. Beklediğinizde değişim gerçekleşecektir. Hazır olduğumuzda fırsatlar gelecektir. Bütün bunlar, içgüdülerimize dayanarak ilerlememizi ve kararlarımızı uygulamaya koymamızı sağlayan enerjilerdir. 

Rahu’nun Yansımaları

Aç gözlülük, dünyevi arzulara bağımlılık,  Büyük dünyevi ödüller ; Tembellik, anlayışsızlık, Uyuşukluk ;  Duygusal hazlar Tutkular ;  Cehalet.

Ketu’nun Yansımaları
Tecrit, dünyevi arzulara isteksizlik duyarsızlık, Doğallık Bitkisel tıp; Bilgi, Aydınlanma, Ebedi özgürlük ; Ruhsal  atkiviteler yetenekler ;  Akıl, bilgi,;  Kabuslar, Ruhlar, Astral güçler.

Rahu ve Ketu’nun ortak Yansımaları
Ökültizm, Ruhsallık ;  Zorluklar bilinçsiz davranışlar ; Korkular, fobiler, Kabuslar ; Akıl sağlığında problemler ;  Niteliksiz ve zayıf ahlaklı kişiler ile beraberlik ; Bağımlılık, Zararlı huylar ;  Zehirler ; Aldanma ; Kirlilik, parazitler ;  Kekemelik, kasılmalar ; Hastalıklar ; Hırsızlık, cinayet, hapis ; Büyücülük, Ülser, kanser, deri hastalıkları.

RAHU ve KETU “Ay’ın düğümleri”
Rahu ve Ketu fiziksel gezegenler değildir. Gölge gezegenler olarak adlandırılırlar fakat çok güçlü enerjik noktalardır. Onlar güneş ve ay tutulmaları ile Güneş’in ve Ay’ın yolu arasındaki kesişim noktalarıdır. “CHAYYA GRAHA”lar.
Rahu “Kuzey düğüm”

Rahu bilinçsiz arzuları tatminsizlikleri korkuları hırsları ve çözülmemiş sorunları temsil eder. Rahu bulunduğu evde zihinsel huzursuzluk, aşırı duyarlılık, güçlü arzuları temsil eden alanları gösterir. Doğum haritamızda güçlü bir Rahu ya sahipsek ruhsal enerjimizi kontrol edebilir Kundalini gücü ezoterik bilgi ve uyanışı deneyimleyebiliriz.

KETU
“Güney düğüm” Ketu hayatın özünü ararken, acı ile gelen deneyimleri zorlukları düşmanlıkları ve ruhsal aydınlamayı temsil eder. Ketu, ruhsal evrim için çok önemli bir gezegen olarak kabul edilir. Doğum haritamızda güçlü bir ketuya sahipsek psişik olarak fazlası ile gelişmiş ve durugörü yeteneğine sahip olabiliriz. Zayıf bir ketuya sahipsek mem- nuniyetsizlik ve reddedilme duyguları sorunlara neden olabilir sürekli geçmişte yaşanmaktadır. Ketu zararlı bir konumda ise sağlık sorunlarına ve kısıtlamalara neden olabilir.
KUZEY ve GÜNEY AY Düğümü İkizler ve Yay burcunda ilerlemeye başlıyor Dünya bizler yeni bir kolektif ruh dersinin içinde yerimizi almaya başlıyoruz. Şimdi Yay enerjisine dayanmak için İkizler enerjisini kucaklamak için çağrılıyoruz ve Ocak 2022'ye kadar bu enerjinin dönüştürücü gücü ile karşı karşıyayız. İkizler enerjisi tamamen iletişim ve kendini ifade etme ile ilgilidir. Gerçeğimizi paylaşmaya ve otantik ışığımızı parlatmanın yeni yollarını bulmaya teşvik olacağız. Kolektif düzeyde, hikayemizi paylaşmayı ve başkalarının hikayelerini anlamayı öğreniyoruz, aynı zamanda gerçeklere ve verilere çok daha fazla önem vereceğimiz kendimize yalan söylemekten uzaklaşacağımız arınacağımız bir döngü başlıyor her birimiz için.
Bu geçiş ile birlikte diğer insanların hakikatlerini kabul etmek ve bir şeyler hakkında düşünmeyi nasıl seçtiğimiz konusunda daha basit bir yaklaşım benimsemeyi öğrenmekle ilgilidir. Bu enerjinin nasıl ortaya çıktığını ve bu kolektif derslerin bizi nereye götürebileceğini görmek için daha fazla zamana ihtiyacımız var, ancak sonuçta iletişimin ve gerçeğin odak noktası olacağı bir zamana doğru yol almaya başlıyoruz. Hepimiz özgün sesimizi bulmak, merakımızın öncülük etmesine izin vermek ve yeni düşünme biçimlerini benimsemek için kendi yollarımızı yeniden şekillendireceğiz MAYIS ayı enerjileri ile. 

Doğum Haritalarınızda 

Kuzey Düğüm İkizler Burcunda: Tüm olumlu özelliklerini yansıttığı yerdedir ve olumludur. Mücadele gücü sayesinde yaşamda daima zaferler elde eden taraftır. Koruyucu bir melek gibi en zorlu deneyimlerden bile başarıyla çıkmayı sağlayan büyük bir şanstır.

Güney Düğüm Yay Burcunda: Öfke patlamaları, düşüncesizce verilen tepkiler ve bunun sonucunda ödenen ağır bedeller. Kendinizi her zaman haklı görmekten vazgeçmelisiniz. Kendi fikirleriniz dışındaki fikirlere saygı duyarak kendinizi bu alanda eğitmelisiniz.

Kuzey Düğüm Yay Burcunda: Sezgisel ruhsal olarak fazlasıyla gelişmiş olayların arkasında yatan gerçekleri görebilen; ailenin kutsallığına inanan ve değer veren bir kişilik. Hedefleri için mücadele eden mutlu ve huzurlu bir yapı.

Güney Düğüm İkizler Burcunda: Çevresindeki insanların kıskançlıkları yüzünden yaşanan sıkıntılar ve engelleyici durumlar. İnsanların etkisinde kalarak verilen yanlış kararlar. Kişi kendi sezgilerine hissettiklerine güvenmeli ve kendi inandığı doğrultuda ilerlemeli.
*İç sesimize kulak vereceğiz
*Kalbimize sinmeyen işlerden uzaklaşacağız
*Bize değer veren sevenlerin kıymetini bilerek hayatlarımızın merkezine alacağız
*Öğrenmeye odaklı olup ön yargılardan *Öğretilmiş çaresizliklerden uzaklaşıp özgürleşeceğiz

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık