Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

9 -15 Ekim 2023 Haftası Gökyüzünün Bizlere Mesajı

"Bil ki güneşe bakmaya cesareti olmayan gölgede kalmaya, Gölgeyi ışık sanmaya mahkumdur." - Şems-i Tebrizi

Tutulmalar önemlidir. İnsanlığın yazılı tarihi boyunca titizlikle gözlemlenmiş ve kayıt altına alınmıştır. Bitiş ve başlangıçlar yıkım ve yapılanmalar tutulma enerjilerinin yansımalarıdır. Yeni Ay Dolunay gökyüzünün kısa süreli olarak etkileneceğimiz olağan yansımalarıdır. Fakat tutulmaları daima dikkate almalısınız. Her Güneş ve Ay tutulmasının etkisi 6 ila 12 ay boyunca yaşamlarımızda etkisini sürdürecektir.

Güneş Tutulması: Ay, Güneş ile Dünya’nın arasına geldiği zaman ve Güneş’in ışığını kestiği zaman oluşur. Güneş tutulması daima Yeniay’dır. Güneş tutulmaları kişilerle birlikte geniş kitleler üzerinde de etkili olur, Güneş’in tutulma esnasında bizlere yansıyan hayat enerjisi zayıflar. Güneş otorite ve liderlikle ilişkilendirildiğinden bu dönemlerde yönetim- lerde zayıflama karışıklıklar ve kaoslar yaşanabilir. Geçmişe ait konuların yeniden karşımıza çıkması. Bölgesel olarak depremler kazalar yangınlar, Güneş tutulmasının yansımaları arasındadır. Güneş ve Ay tutulmaları 6 ila 12 ay boyunca bireysel ve bölgesel olarak etkisini göstermeye devam edecektir. Bireysel olarak Güneş tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmişse o evle ilgili konularda etkili olacaktır.

Ay Tutulması: Ay tutulması Dünya, Ay ile Güneş’in arasına geldiği ve Güneş’in Ay’dan yansıyan ışığını kestiği zaman oluşur. Ay tutulması daima Dolunay’dır ve çoğu zaman bitişler ve tamamlanmalarla ilişkilidir. Ay tutulmalarında duygusal pat- lamalar intihar eğilimi ilişkilerde bitişler mide ile ilgili rahatsızlıklar ameliyatlarda kanamalar artabilir. Tutulmalar genel olarak beklenmedik olay ve süprizleri beraberinde getirebilir. Tutulmalar öğreticidir emeklemeden yürümek yürümeden koşmanın olmadığını öğretirler aslında bizlere. Bireysel olarak Ay tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmişse o evle ilgili konularda etkili olacaktır.

Terazi Güneş Tutulması Her Burç İçin Ne Anlama Geliyor?

Güneş tutulmasının etkilerini en çok Öncü burçlar (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) Terazi burcunda hissedecek. Tutulmalar Koç-Terazi tutulma döngüsünün öncü ve tutkulu enerjisine doğru ilerlerken , kendinizi özgürleştirmenin zamanı geldi. Yolculuğunuza yeni başlıyorsunuz ve bundan sonra ne olacağı konusunda hâlâ tedirginsiniz. Bu güneş tutulması geçmişinizin korkuları ile  yüzleşmek ve onları son dinlenmelerine bırakmak için bir fırsattır. Korkularınızla yüzleşmeniz ve rahatsızlığın üstesinden gelmeniz için teşvik ediliyorsunuz. Bu ay, geri kalan Koç-Terazi tutulmalarının gidişatını belirliyor. Küçük başlayın ve yeni keşfettiğiniz gücünüz karşısında nasıl bir tepki alacağınızı görün. Diğer insanların nasıl tepki verdiğini ve daha da önemlisi bunun size nasıl hissettirdiğini görmeyi seçin.

Sabit burçlar (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) bu tutulma nedeniyle biraz hayal kırıklığına uğrayabilir, ancak bu beklenen bir durumdur. 28 Ekim 2023'te Boğa burcundaki ay tutulmasına kadar büyük karmik olarak biraz  daha beklemeniz gerekmekte. Zihinsel olarak kontrol edip  pek çok şeyi boşa harcamak isteyebilirsin. Ancak Akrep burcundaki Mars, içsel iyileşmeden yararlanmak için ihtiyacınız olan şeye sahiptir. Bu, bir terapi randevusu ayarlamak (çok ağlamayı planlamak) ve hatta günlük tutmak için mükemmel bir gün. Duygularınızın bastırılmış olmasını istemiyorsanız dışarı çıkın ve tüm kalbiniz ile nefes alın.  Mars, gerçekleştirdiğiniz eylemle ve kendinizi nasıl öne sürdüğünüzle ilgilidir, bu nedenle sahip olduğunuz enerjiden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olun.

Son olarak değişken burçlar (İkizler, Başak, Yay, Balık) bu güneş tutulması sırasında ruhsal dengeye ve meditasyona odaklanmalıdır. Balık burcundaki Satürn, yeni ay Terazi tutulmasıyla güçlü bir üçgen oluşturacak ve size sizi rahatsız eden şeyle yüzleşme gücü verecek. İster kişisel ister profesyonel olsun, bu yeni ay tutulması sırasında sınırlar ana odak noktanızdır. Bu güneş tutulması sırasında başkaları sizi kışkırtmaya çalışabilir veya kendilerini ön plana çıkarmak sizi haksız  duruma düşürmeye çalışabilirler. Dikkatli olmalısınız. Yükseğe odaklanın her anlamda Satürn'ün karmik dengesinin sizin adınıza adaleti dağıtmasına izin verin.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık