Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

8 Kasım 2022 Kanlı Ay Tutulmasında Yapılacaklar

Tam Ay Tutulması 8 Kasım 2022 de gerçekleşecek. Tutulmanın başlangıcı (yarıgölgeli)  Güney Amerika, Kuzey Amerika’nın doğusunda tutulma devam ederken Ay batacak .Büyük Okyanusta tutulmanın tamamı izlenecek. Avustralya güneydoğu Asya Japonya Çin, doğu Rusya da Ay tutulmuş doğacak, Ülkemizden izlenemeyecektir.

Parçalı tutulmanın başlangıcı: 12:09
Tam tutulmanın başlangıcı: 13:16
Tutulmanın bitişi (yarıgölgeli): 16:58
Ülkemizden izlenemeyecektir.

Müneccim Başlarının Ay Tutulmasında Yaptıkları Uygulama Ve Ritüeller Neler? Kanlı Ay Tutulmasının Kan İle İlgisi Varmı?

KARANLIK GECEYİ AYDINLATAN BEYAZ ve MAVİ IŞIĞIN HARMONİSİNDE RUHUMUZUN DERİNLİKLERİNE DOKUNAN AŞK’a SEVDA’ya İLHAM VEREN AY.
Türk mitolojisinde doğum ve bereketin sembolü olan en önemli kutsal varlıktır. İslami Menkıbelerde de Erenler Kuş Kılığına girer. Tanrıça Umay Ana Gümüş saçlı ve kanatlı bir kadın olarak tasvir edilir. Hayat Ağacı İkonografilerinde, dallarında ruhları sembolize eden kuşlar görürüz. Hayat Ağacı ile ilişkilendirilen Umay Ana, Süt Ak Göl'den getirdiği ruhu çocukların ağzından damlatır.

NOT: AY tutulmasında namaz kılmak sünnet-i müekkekedir.

Ay tutulması esnasında HUSUF namazı kılınır. 2 rekattır. HUSUF Namazı kılındıktan sonra 33 kere “Allâhü Ekber” diye tekbir getirilir.

Ardından “Sübhânallâhi ve’l-hamdü liltâhi ve lâ ilâhe illâhü vallâ- hü ekber Li havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-aliyyi’l-azîm.” Okunur.

Okunacak esma ve dualar 573 kez YA BAİSU 514 kez YA RAŞİYDÜ 298 kez YA RAHMAN 336 kez YA MUSAVİRU 145 kez YA MÜHEYMİN.

AYRICA: Türk İslam kültüründe ebced avrupada numeroji olarak adlandırılan sayısal ve rakamsal hesaplamalarda gezegenlerle ilişkilidir. İslam astrolojisinde İLMİ NUCM ile görevlendirilen İDRİS Peygamber Rabbimizin 99 ismini Esmaül Hüsna yı her harf bir sayıya denk gelen bir gezegenle ilişkilendirmiştir. Bedende her organ her harf her sayı her renk her bitki her kristal bir gezegenle ilişkilidir.

HİNT ASTROLOJİSİNE GÖRE Okuyabileceğiniz mantra: ‘’Mantralarda ses enerjisidir gezegenlerle ilişkili sayısal ve rakamsal değerlerden oluşur. Yaydığı ses titreşimleri ile gezegenin zararlı enerjilerini azaltmaya yardımcı olur.

‘’Om Kshirputrayay Vidmahe Amrit Tatvaaye Dheemahi Tanno Chadrah Prachodayat’’ 108 kez okunur.

‘’Rabbimiz bize şah damarımızdan yakındır ona giden yolda niyetlerimizdir önemli olan. Hangi dine inanca mensup olursak olalım Güneş ve Ay tutulmalarında dua etmek bizleri yüceltir ve arındırır’’

1 Adet Limon
2 Adet Defne Yaprağı
Tuz
1 Adet Tarçın çubuğu
1 Adet Altın rengi Mum
5 Yaprak Ada Çayı

Yapılışı:
Limonunuzu ortadan ikiye kesin ve ikiye ayırdığınız limonun yarısına tuzu dökün mumunuzu içine yerleştirin. Tarçın bubukları ve defne yapraklarınızı ada çayını da limonun içine ekleyin. Mumunuzu yakın ve ardından aşağıdakileri söyleyin. Mumunuzu yakın şifa sizinle olsun.  Limonun diğer yarısına tuz ekleyin ve odanızda 3 gün bekletin tüm negatif enerji toplansın. 3 günün sonunda limonunuzu atabilirsiniz.

‘’Ey hayat; Ey yaşanmışlıklarım, Ey hayatımda olanlar olmayanlar; Bana Ya hep ya hiç demeyi cesareti ve cesur olmayı öğrettiğiniz için aralarda sıkışıp kalmaktan beni kurtardığınız içimde ki ışığı görmemi sağladığınız için size müteşekkirim. Yükseklerden alçaklara düşüp ayaklarımın üzerinde durmayı bilgelik hamuru ile yoğrulmayı bana nasip eden yüce güç sana şükürler olsun. Bugünümü dünümden güzel kılan Allah’ım yarınlarımı da bugünümden güzel ve hayırlı eyle’’…Amin.
Karanlığı ardımızda bırakıp IŞIĞA yürüyerek BİZ olabildiğimiz BİR olabildiğimiz günlerin gelmesi dileğimle.

 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık