Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

6 Ocak 2023: Yılın İlk Dolunayı

2023'ün ilk dolunayı, 6 Ocak'ta Yengeç burcunda gerçekleşecek!

Efsaneye göre, küçük  Yengeç'in deniz yaratığı arkadaşlarını yiğit bir savaşta savunduğunu paylaşır. Bu süreçte hayatını kaybetmesine rağmen, cesaretinin, sadakatinin ve sevdiklerini koruma isteğinin bir hatırlatıcısı olarak hatırası yıldızlara gömüldü.

Yengeç enerjisi ne zaman güçlü olsa, bu Ocak Dolunayı gibi, bize kendi cesaretimizi, sadakatimizi ve sevdiklerimizi koruma isteğimizi hatırlatırız. Kendimizi bu becerileri bir şekilde uygulamaya veya onlara gerçekten sahip olduğumuzu hatırlamaya ihtiyaç duyabiliriz.

Yengeç enerjisi genellikle yumuşak ve hassas olarak tasvir edilir, ancak aynı zamanda bir şiddet de vardır. Ayağa kalkıp sevdiğimiz ve değer verdiğimiz her şeyi korumamıza izin veren bir güç gösterisi.

Ocak 2023 Dolunayı altında, kendimize bizim için gerçekten önemli olan ve gerçekten neleri önemsediğimizi hatırlatmanın tam zamanı. Motivasyonum nedir? Yaptığım şeyi neden yapıyorum?

Bu sorgulama dizisi sizi nereye bırakırsa bıraksın, yılın bu ilk Dolunayı, hayatınıza daha fazla uyum getirmenin yollarını düşünmek için harika bir zaman. Size bu konuda yardımcı olması için, "Günün sonunda, benim için en önemli olan şey..." günlük istemini deneyin ve ardından gelen ilhamı dikkate alın.

Bu Dolunay'ın hem Mars'ın hem de Merkür Gerilemesinin tam ortasında aktif hale gelmesi de gerilim seviyelerini yükseltebilir.

Hem Mars hem de Merkür geri hareket halindeyken kendimizi sıkışmış, sisli ve kafamızın karışmış hissettiğimiz zorlu bir kombinasyon olabilir. Zihnimiz tekrar ediyor olabilir veya ilerlememiz zor olabilir. Hatta ileriye doğru attığımız her adım için birkaç adım geri gitmemiz gerektiğini bile hissedebiliriz.

Bu sisli, geriye dönük enerji, bu Dolunay sırasında özellikle boğucu veya rahatsız edici gelebilir, ancak bunun biraz farkında olmak yardımcı olabilir. Karar vermek veya bir şeyler yapmak için kendinize baskı yapmayın ve tüm cevapları bilme beklentisinden kurtulun.

Bilmemekle iyi olup olmayacağına bir bakın. Bazen her şeyi bilmemiz gerekmez. Bakalım kontrolü serbest bırakabilecek misin? Ve eğer bir şeyler doğru gelmiyorsa, soru sormaktan veya devam etmeden önce bir ara vermekten korkmayın. Yapabiliyorsanız, uzun vadeli planlar yapmaktan da kaçınmak isteyebilirsiniz.

Tüm bu geriye dönük enerji, bizi yavaş hareket etmeye, bir şeyler hakkında düşünme şeklimizi yeniden düzenlemeye ve içimizde gömülü olabilecek gizli gerçekleri ortaya çıkarmak için zaman harcamaya teşvik ediyor. Sis ve kafa karışıklığıyla birlikte gelse de, aslında içinize dönmek, derinlemesine düşünmek ve unutulmuş tüm parçalarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zamandır.

Şu anda ortaya çıkan hassasiyetleri onurlandırın. Bu hassasiyetlerin daha fazla şefkat ve öz-sevgi için bir rehber olmasına izin verin. Hassasiyetlerinizin, kalbinizin sizinle iletişim kurmaya çalıştığı şey konusunda sizi uyarmasına izin verin.

Bu Dolunay'ın altındaki enerjiye dayanarak, kalbimizin bize biraz daha açılmamız ve ona dayatılan bazı sınırlardan kurtulmamız için bize rehberlik etmesi muhtemeldir.

Bu Dolunay için Sabian Sembolü , büyümenin, genişlemenin ve farkındalığın tümünün bu Dolunay altında mümkün olduğunu gösteren "mikrop bilgi yaşam içinde büyür" şeklindedir .

Büyüme, bu gezegendeki her canlının koduna yazılmıştır. Herşey büyür. Her şeyin büyümek için doğuştan gelen ve tartışılmaz bir arzusu vardır. Ve biz farklı değiliz. Büyüme ve genişleme amacımızdır ve istesek de istemesek de bu gerçekleşir. Büyüme dalgalarına binebildiğimizde, çok daha kolay zaman geçiririz ve büyümemizi ruhumuzu çağıran ve ruhumuzu heyecanlandıran yerlere kanalize edebiliriz.

2022'den uzaklaşıp 2023'e girerken büyüme kaçınılmaz ve bu Dolunay bizim katalizörümüz gibi görünüyor. Ay'ın büyüme dalgalarında ilerlerken kendinize karşı nazik olun ve yönlendirildiğiniz yere açık kalın.

Muhtemelen, Mars ve Merkür'ün gerileme yolculuğunun ötesine geçtiği ayın sonuna kadar herhangi bir büyümeyi gerçekten anlamlandıramayacağız.

Bu Yengeç 2023 Dolunayı sırasında da sezgimizin artması muhtemeldir, bu nedenle içgüdülerinize güvenin ve kalbinize, zihninize veya sezgisel hislere ekstra dikkat gösterin.

Yılın ilk Dolunayı olmasına rağmen, bu Dolunay hala geçen yılın enerjilerine bağlı. Bu nedenle, uyumlu gelmiyorsa, kararlar ve hedefler bulmak için kendinize baskı yapmayın. Yolda hedef belirlemek için zamanınız ve daha iyi kozmik enerjiniz olduğunu bilin!

Bunun yerine, geçen yılı yansıtmak, yaşamınıza daha fazla uyum getirmenin yollarını onurlandırmak ve her türlü hassasiyeti bilgeliğe, farkındalığa ve daha fazla şefkate yönlendirmek için bu Dolunayı kullanın.

 

 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık