Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Gerçekleşecek Dolunay Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri

5 Mayıs 2023'te Akrep'te 14 derece 58 dakika, Boğa burcunun 14 derece 58 dakikasında Güneş'in karşısında bir gölgeli ay tutulması gerçekleşecek ve sabit burçlardan yaklaşık 10-20 derece uzaklıkta gezegenler ve kişisel noktalarla doğan insanları etkileyecek. (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) en çok etkilenecek burçlar olacak. Bu bizi bu geçiş boyunca Akrep'in etkisine getiriyor. Yeraltı dünyasının efendisi Pluto, Akrep'i yönetir. Bu, bu Dolunay döneminin gerçeği bulmak için derinlere inme dönemi olacağını gösteriyor. Aynı zamanda önemli değişim ve dönüşümlere de yol açacaktır.

Hazır olun ya da olmayın, bu 5 Mayıs Dolunay Ay tutulması sizden geçiş yapmanızı istiyor. Yeni Ay'da işe başladıysanız, oyunda öndesiniz ama ne olursa olsun değişim rüzgarları üzerimizde. Artık size hizmet etmeyen şeylerden kurtulmanın tam zamanı. Bunların ne olduğundan emin değil misiniz? 5 Mayıs Tam Ay tutulması sırasında size görünür olacaklar. Keşifler aydınlatıcı, şok edici ve hatta yıkıcı olabilir, ancak nihayetinde büyümeniz için oldukları gibi onlarla başa çıkabileceksiniz. Bu Dolunayın enerjileri her yere yayılan bir uyanış vaat ediyor. Derin ve dönüştürücü değişiklikler ufukta görünse de, bunlar sizin dönüşümünüze yol açacaktır. Küllerinden yükselen anka kuşu sembolü gibi, yenilenmiş olarak ortaya çıkacaksınız!

5 Mayıs'ta Güney Düğümü'ne olan yakınlığına ek olarak, ay tutulmaları güçlü sonlar ve önemli kapanışlarla gelir. Unutmayın, bu astrolojik fenomen, yaşamı değiştiren değişikliklere ve rahatsız edici sarsıntılara yol açmasıyla ünlüdür, ancak tüm bunların ilahi bir planın parçası olduğunu hatırlamak önemlidir. Bahsetmişken, Mayıs ay tutulmasının astrolojisi biraz kaotik, bu yüzden ne üzerinde çalıştığımıza daha yakından bakalım.

Mars, Boğa burcunda geri giden Uranüs ve Merkür ile de uyum içinde olacak ve bu tutulmanın şaşırtıcı sarsıntılarına, değiştirici gezegenin etkisi eklense de, güvenlik arayışındaki Boğa burcundaki bu stellium tam olarak göründüğü gibi görünmemizi istiyor. biz ve bu süreçte kendi gerçeğimize sahibiz. Bu, özellikle para, güvenlik ve değer sistemlerini çevreleyen temalar düşünüldüğünde doğrudur. Buna şu şekilde bakın, eğer gölgeli bağlılığınız zehirli bir karşılıklı bağımlılıkla veya bilmeden abone olduğunuz parayla ilgili korku temelli bir zihniyetle ilgiliyse, bu zamanda yüzeye çıkıyor. Bu tutulma hikayesi hakkında daha fazla referans için, Kader Düğümlerinin Boğa-Akrep eksenine ilk kez girdiği Ocak 2022'yi düşünün . Akrep'te yaklaşan gölgeli ay tutulmasından, güneşinize ve/veya yükselen burcunuza göre şunları bekleyebilirsiniz.

Koç burcu

Mayıs'ın Akrep burcundaki ay tutulmasının etkisi altında, yakın ilişkilerinizin gölgeli nitelikleri büyütülür. Ateşli gezegen yöneticiniz Mars aynı zamanda ev, aile ve en içteki duygulardan oluşan dördüncü evinizi de harekete geçiriyor ve bu zamanda duygularınızın ağırlığını doğruluyor. Ay, güneşin karşısına oturacak, Uranüs ve Merkür Boğa burcunda geri gidecek ve güvenilmez bir kaynaktan ve/veya toksik konfor alanından kurtulma fırsatını ortaya çıkaracak. İstikrar duygunuz ve önemli bir başkası uğruna bilmeden ödün verdiğiniz değerler üzerine düşünün. Sen kendi başına bir bütünsün.

Boğa burcu

Sabit kişiliğinizi uyum sağlamaya zorlayan beklenmedik sarsıntılara rağmen, bu tutulma hikayesi sizi dengeye getirmeye devam ediyor. Örneğin, bu ay tutulması ilişki sektörünüzü etkilerken burcunuzda geri giden Uranüs ve Merkür'ün karşısında otururken  adımlarınızın izini sürüyorsunuz ve yüzeysel bir bağlantıyı sürdürmek için ödün verdiğiniz taraflarınızla uzlaşmaya başlıyorsunuz. . Bu taahhütler güvenlik duygunuzu ve bireysel özgürlüğünüzü etkiledi mi? Artık çiçek açmıyorsa ve sizin için değerli değilse, kendinize karşı dürüst olmanın zamanı geldi.

İkizler burcu

Hayatta sana ne ilham veriyor? Bu tutulmanın potansiyel olarak kayalık doğası nedeniyle, baskılardan ve/veya mükemmeliyetçilik ihtiyacından vazgeçmek en iyisi olacaktır. Altıncı sağlık, durum tespiti ve hizmet evinizi sarsmak bilinçsiz kalıpların 12. evinizde geri giden güneşe, Uranüs ve Merkür'e ve perde arkasındaki her şeye karşı çıkarken  bu, gizli tuttuğunuz bir rahatlık alanı veya bilinçaltı programlama olabilir. Günlük çabalarınızın değerini haklı çıkarın, ancak bu enerji sizi özgür kılıyor. Eski rutinden çıkıp yenisine girin. Huzurunuz buna değer. Öfke ile aldığınız kararları hataları telafi şansınız varken bu tutulmayı iyi değerlendirin.

Yengeç burcu

Kızgınlık mı besliyorsun yoksa daha da derinleşiyor mu? İçinizdeki çocukla yeniden bağlantı kurun, çünkü bu ay tutulması, kendinizi ifade etmenin gölgeli yönlerine ve yaratıcı bir şekilde veya övgü ve tanınma arzunuz açısından “öz sevgiden” yoksun olabileceğiniz alanlara farkındalık getirecektir. Ayrıca, güneş, Uranüs ve Merkür'ün geri gitmesi topluluk meseleleriyle ilgili 11. evinizi sallarken, gerçekten arkadaş dediğiniz bireylerle, kendinizi doğrulamak için bilmeden bağladığınız sosyal gruplara karşı anlayışlı olmak önemlidir. Kendi gölgen aradı, söyleyecek bir şeyi var. DİNLE!

Aslan burcu

Cesaret içeriden gelir, ama bu endişelerinin en küçüğü. Dördüncü evinizi duygusal temeller ve aile meseleleriyle dolduran Mayıs'ın ay tutulması, iç dünyanızın daha karanlık özelliklerine dikkat çekiyor. İster atalarınızın kalıpları, ister en içteki duygularınız açısından, geçmişinizin bir parçası gölgede kalıyor ama bu süreç sizi özgür kılıyor. Otorite duygunuzu ve kişisel istikrarınızı neyin doğruladığını düşünün. Bu hikayeyi yeniden yazıyorsunuz ve bunu çocukluktan gelen hastalık ve kırgınlıklarınızı şifalandırmak için yapıyorsunuz kendinizi sevin ki hayatta sevilmenin getirdiği güzellikleri kucaklayabilin.

Başak burcu

Ay tutulması, üçüncü iletişim evinizi, kardeşlerinizi, komşularınızı ve yakın çevrenizi harekete geçirerek, psişenizde sakladığınız söylenmemiş ve bilinçsiz anılar olan gerçekleri ortaya çıkarır. Güneşin tam karşısında, geri giden Uranüs ve Merkür'ün karşısında oturmak, inanç sistemleriniz ve/veya kişisel felsefenizle ilgili beklenmedik bir aydınlanma ile sonuçlanabilir. Ayrıca, Mars topluluk meseleleriyle ilgili 11. evinizi doldururken, ideallerinizi ve dünyaya ait olma duygunuzu çevreleyen gerçekler aydınlanır. Bu kendini keşfetme, ama kendi şartlarında.

Terazi burcu

Enerji alışverişlerinizin ve yakın birlikteliklerinizin gölge tarafının daha fazla farkına varıyorsunuz, ancak bu ay tutulması sizi bilinçsizce bağladığınız her şeyden özgür kılmak için burada. Bilmeden bağlı olduğunuz zehirli bir değer sistemi veya önemli bir başkasının yardımı olmadan iki yakanızı bir araya getirememe korkusu, en yüksek hayrınız için düşük titreşimli bir değiş tokuş gölgede kalıyor. Bu arada, öz değerinizden ve otorite duygunuzdan bilinçsizce nasıl taviz verdiğinizi düşünün. Siz geçmişinizin mali sıkıntılarını dert etme zamanı değil.

Akrep burcu

2022'nin başlangıcını düşünün ve tutulma hikayenizin ruhsal gelişimi ve dönüşümü üzerine düşünün. Gölge çalışması hiçbir zaman kolay değildir, ancak bu süper yüklü lunasyon sizi özgürleştirmek ve bilinçaltınızın daha karanlık kısımlarıyla yüzleşmenize yardımcı olmak için burada. İlişki sektörünüzdeki Boğa stelyumunu göz önünde bulundurarak kişisel keşifle ilgili geniş dokuzuncu evinizdeki Mars'ı ve dördüncü aile evinizdeki Plüton'u bir kenara bırakın - bir zamanlar kişisel bağlantılarınızda değer verdiğiniz veya belki de bilmeden güvendiğiniz şey dönüşüyor ve beklemediğin şekillerde. Sizi güçlü bir şekilde tutabilecek kalıpları kırıyorsunuz, bu yüzden atalarınızı destek için arayın.

Yay burcu

Günlük yatırımlarınız hala ruhunuzun gerçeğiyle yankılanıyor mu? Teslim olma, şifa ve bilinçsiz kalıplarla ilgili 12. evinizi şarj eden bu ay tutulması, enerji alışverişleriniz, güç dinamikleriniz ve hizmet eylemleriniz için karanlık tarafa farkındalık getiriyor. Başka bir notta, Mars (Yengeçte) aynı zamanda hayatınızın bakım ve beslenmeden yoksun olabilecek ve zararınıza yol açabilecek kısımlarını vurguluyor. Artık neyi feda etmeye istekli değilsin? Alışkanlıklarınızın, ritüellerinizin ve rutinlerinizin itici gücü üzerine düşünün. Tutulma hikayeniz, farkında olmadan bastırdığınız ve perde arkasına saklandığınız enerjilerden bahsediyor.

Oğlak burcu

Gerçeğinizde yaşamak söz konusu olduğunda bilinçsizce başkalarının onayına bağlı kaldınız mı? Sosyal açıdan bilinçli 11. toplum meseleleri ve bireysel özgürlük evinizi ateşleyen bu ay tutulması, sosyal çevrenizdeki gölgeli alt akıntıları ve aidiyet duygusu arzunuzun zamanla nasıl toksik hale gelmiş olabileceğini vurgulamaya devam ediyor. İster kişisel ister profesyonel olarak, beklenmedik bir sarsıntı, kendini ifade etme konusundaki güvenliğe (veya güvenlik eksikliğine) dikkat çeker. Yanlış bir şekilde resmettiğiniz bir sosyal kimlik gölgede kalıyor ve sizi özgür kılıyor.

Kova burcu

Otorite duygunuzla ilgili olarak kısıtlanmış ve/veya enerjik olarak tükenmiş hissediyorsanız, bu ay tutulması sizi yeniden dengeye getiriyor. Bu arada, başarı ve kötü şöhret tanımınız üzerinde düşünün. Çocukluğunuzdan mı yoksa ailenizin önemli bir figüründen mi kaynaklanıyor? Boğa'daki bir gezegen stelyumunun tam karşısında oturan bu, kişisel değer sistemlerinizin içine girmek ve onlarla yeniden bağlantı kurmak için bir fırsattır. Uyarıyı tetikleyin, ancak finansal güvenlik uğruna bilinçsizce yüzeysel bir imaja abone olduysanız, gölgeli gerçek inkar edilemez olacaktır.

Balık burcu

Felsefeniz size özgün mü yoksa bir illüzyona mı bağlı? Çoğu insan, neden pembe gözlük taktığınızı bilmez, çünkü bu esas olarak sert gerçeklerden duyduğunuz korkudan kaynaklanır. Bununla birlikte, dokuzuncu genişleme, macera ve kendini keşfetme evinize dokunduğunuzda, Akrep'teki bu son ay tutulması acıyı güce dönüştürmek için burada, ancak muhtemelen beklenmedik bir perspektif değişikliğinin sonucu olacak. Bu özellikle, sahte bir güvenlik duygusu uğruna bilmeden "en kötü durum senaryosunda" rahatlık bulmayı seçenleriniz için geçerlidir. Her zaman olduğu gibi, gerçek sizi özgürleştiriyor ama doğru yolu seçmek size kalmış.

 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık