Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

4 Kraliyet Yıldızı Gökyüzü Taçlandırıyor!

Gece gökyüzümüz sonsuz sayıda yıldızla dağılmıştır, ancak eski astrologların dikkatini çekmiş gibi görünen dört yıldız var. Bu yıldızlar Kraliyet Yıldızları olarak bilinir ve Aldebaran, Regulus, Antares ve Fomalhaut'u içerir.

Dünyanın birçok köşesinden, bu yıldızlar ekstra önem ve ilahi önem taşıyor gibi görünüyor. Görünüşe göre eski atalarımız, bu yıldızların sahip olduğu sihir ve gizemlere dair ipuçlarına sahipti. Hatta bu bilginin kendilerine yıldız varlıkların kendileri tarafından iletilmiş olması çok muhtemeldir.

Kraliyet Yıldızlarının gece göğünün koruyucuları ve daha yüksek bilinç alemlerine açılan kapılar olduğu söylenir. Bu sabit yıldızların her biri, gece göğümüzün bir köşesinde durur ve neredeyse mükemmel bir kare oluşturur veya belki de enerjik bir portalın haritasını çıkarır.

Bu Kraliyet Yıldızları inanılmaz derecede güçlü titreşimlere sahiptir ve kişisel doğum haritanızda veya kozmik gökyüzümüzde aktiflerse çok şanslı ve şanslı olarak kabul edilirler, ancak güçlü olan her şeyde olduğu gibi, büyük sorumlulukla gelirler.

Güneş, Ay veya güneş sistemimizdeki bir gezegen bu yıldızların bir ila iki derece yakınına geldiğinde, onların bilgeliğinden ve kavrayışlarından daha kolay faydalanabiliriz.

Aldebaran- 9 derece İkizler
29-31 Mayıs tarihlerinde aktif

Aldebaran, doğu gökyüzünün koruyucusudur ve tüm yıldızların lideri olduğu söylenir. Aldebaran, gece gökyüzümüzdeki en parlak yıldızlardan biridir.

Şamanik Astrolojiye göre Aldebaran, ruhların Dünya'ya inerken seyahat ettikleri bir portal olan Gümüş Kapı'ya ev sahipliği yapar. Aldebaran'ın enerjisiyle çalışmanın, zihnimizin daha yüksek bilinç ve aydınlanma seviyelerine dönüşümünü kolaylaştırmaya yardımcı olduğuna inanılıyor.

Aldebaran aktive edildiğinde, zihnimizi keskinleştirmemize ve daha derin bir bilgeliğin ve daha yüksek gerçeğin kilidini açmamıza yardımcı olabilir. Zekamızı geliştirerek yenilik yapmamıza, karmaşık sorunları çözmemize ve dünyayı daha yüksek bir bakış açısından görmemize izin verebilir.

Bu Kraliyet Yıldızının enerjisi zihnimiz ve zihinsel sağlığımız için bir tonik olabilirken, aynı zamanda tam tersi bir etkiye de sahip olabilir. Bu enerjiyi nasıl kullandığımızın bilincinde değilsek, kendimizi huzursuzluk ve endişe yaratan aşırı aktif bir zihinle bulabiliriz. Aldebaran'ın kilidini açtığı zeka, başkalarını manipüle etmek, zekasıyla alt etmek veya onlara üstün gelmek için de kullanılabilir. Zamanla, bu kendi zihinsel yıkımımıza yol açabilir.

Aldebaran, Güneş, Ay, herhangi bir gezegen, Yükselen İşaretiniz veya Midheaven'ınız 1-2 derece 9 derece İkizler içindeyse doğum haritanızda aktiftir.

Hepimiz için, Aldebaran'ın enerjisi, her yıl 29-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Güneş ile hizalandığında en aktif hale gelir.

Bu günlerde zihninizi temizleyerek, düşüncelerinizi kağıda dökerek, yeni bir şeyler öğrenerek, düşüncelerinizi kendi kendini sınırlamak yerine bol düşünmek için kullanarak ve zihninizin gücü üzerinde meditasyon yaparak Aldebaran'ın enerjileriyle çalışın.

Regulus- 0 derece Başak
22-25 Ağustos'ta aktif

Regulus, kuzey gökyüzünün koruyucusudur ve aslanın kalbi olarak bilinir. Enerjisi en çok Aslan Mevsiminden Başak Mevsimine geçerken aktiftir.

Aslanın kalbi cesur, cesur ve tutkuludur. Eylemleri her zaman onurlu ve asildir. Regulus, Krallar, Kraliçeler ve liderlerle bağlantılı yıldızdır. Eski astrolojide, Regulus gece gökyüzünde ne zaman aktif olsa, kraliyet aileleri için bir alamet olarak görülüyordu. Ancak daha derin bir seviyede, Regulus Taç Çakra ile bağlantılıdır (sadece taç takanlarla değil!)

Kuzeyin koruyucusu olarak Regulus, yüksek benliğimize ve diğer alt çakralarımıza açılan kapımız olan Taç Çakramızı aktive etmemize yardımcı olur.

Taç Çakramız dengede olduğunda , enerji merkezlerimizin geri kalanı kolaylıkla akar. Güçlü bir Taç Çakra aynı zamanda bize kendimizden daha büyük bir şeyin parçası olduğumuz bilincini verir. Taç Çakramız aynı zamanda bizi içimizde ve etrafımızda akan tanrısallığa da bağlayabilir.

Regulus doğum haritamızda veya gece gökyüzünde aktif olduğunda, bu enerjiyi ruhsal gelişimimizi kolaylaştırmak, tutkularımızı takip etmek ve cesur ve cesur kararlar almak için kullanabiliriz.

Regulus ile Güneş, Ay, herhangi bir gezegen veya Yükselen veya Midheaven'ınızın 1-2 derece yakınında doğduysanız, büyük olasılıkla doğuştan bir lider olursunuz. Tutkularınızın peşinden gittiğinizde ve kalbinizle liderlik ettiğinizde, bu sizi büyük bir şöhrete, ödüllere ve başarıya götürebilir.

Regulus kalple hizalandığından, kalbinizi takip etmediğinizde, egonuzun hükmetmesine izin verdiğinizde veya tutkularınıza karşı çıktığınızda, mücadelelere veya sağlık sorunlarına yol açabilir. Enerjisi bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında, egonuz kolayca şişebilir, yasaların üzerinde olduğunuz ve özel muamele veya tanınmayı hak ettiğiniz hislerini harekete geçirebilir. Bu yolda kalmak lütuftan düşmeye yol açabilir.

Kişisel doğum haritanızda Regulus güçlüyse, buradaki dersinizin bir kısmı, egonuzdan değil, kalpten yönetmeyi öğrenmektir.

22-25 Ağustos tarihleri arasında Güneş ile buluştuğunda hepimiz Regulus'un güçlü enerjileriyle bağlantı kurabiliriz. Taç Çakranızla bağlantı kurmak için bu günlerin enerjisini kullanın ve yaşam gücü enerjinizi harekete geçirin. Bu enerjiyi, kalbinizle ve orada bulunan hakikat, şefkat ve bilgelikle bağlantı kurmak için de kullanabilirsiniz.

Regulus ayrıca affetmenin yıldızı olarak kabul edilir, bu nedenle bu enerjiyi kendinizi ve başkalarını affetmek için de kullanabilirsiniz.

Antares - 9 derece Yay
2-4 Aralık'ta Aktif

Antares, batı gökyüzünün koruyucusudur ve çıplak gözle görebildiğimiz en parlak yıldızlardan biridir. Aldebaran'ın tam karşısında yer alır ve güçlü bir eksen oluşturur.

İkizler burcundaki Aldebaran zihinsel bedenimizle bağlantılıysa, Yay burcundaki Antares duygusal bedenimizle bağlantılıdır.

Güneş 29-31 Mayıs tarihlerinde Aldebaran ve Antares arasındaki bu ekseni geçtiğinde ve ardından tekrar 2-4 Aralık tarihlerinde bir yıldız kapısı açarak psişik yüklemeler almamıza ve zihinsel ve duygusal bedenlerimizi dengelememize izin verebilir.

Bazı kültürlerde Antares, öbür dünyaya yolculuk yapan ruhlar için bir dinlenme yeri olarak kabul edildi.

Antares, Mars'ın enerjisiyle yakından bağlantılıdır. Mars korkusuz, kendine güvenen, tutkulu ve cesurdur, ancak aynı zamanda sıcakkanlı, sinirli ve dürtüsel olabilir.

Doğum haritanızda Antares aktifse (Güneş, Ay, herhangi bir gezegen, Yükselen veya Midheaven'ınızdan 1-2 derece içinde), güçlü bir doğa ve doğuştan gelen bir özgüven gösterebilir. Muhtemelen sezgisel ve duygularınızla uyum içinde olacaksınız, bu da tutkulu ve amaçlı bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir, ancak duygusal durumunuz dengede olmadığında bunun dezavantajları olabilir.

Dengesiz olduğunda, Antares'in enerjisi saplantı, pervasız davranış veya dürtüye göre hareket etme olarak kendini gösterebilir.

Antares'in enerjisiyle çalışmanın en iyi yolu, duygusal durumunuzu nasıl dengeleyeceğinizi öğrenmektir. Bu, bir terapistle konuşmayı, enerjinizi nasıl koruyacağınızı öğrenmeyi, meditatif uygulamaları ve nasıl hissettiğinizi doğru bir şekilde ifade etmek ve iletmek için gereken becerileri öğrenmeyi içerebilir.

Duygusal bedenimiz tutkularımız, amacımız ve altıncı hissimizle bağlantılı derin bir bilgeliğe sahiptir. Dengede olduğumuzda gerçekten gelişebiliriz.  

Hepimiz için, 2-4 Aralık tarihleri arasında Güneş onunla hizalandığında Antares'in enerjilerine bağlanabiliriz. Bu, duygusal durumumuza farkındalık getirmek ve dengesizliklere yol açan duyguları temizlemek için mükemmel bir zamandır.

Bu aynı zamanda tutkularımızla bağlantı kurmak, duygularımızın bize rehberlik etmeye çalıştığı yere güvenmek ve sezgilerimizi dinlemek için bir güç günüdür. Antares'in enerjisi aynı zamanda daha fazla tutku, zevk ve amaçla dolu bir yaşam sürmek için güçlü bir rehberdir.

Fomalhaut - 4 derece Balık
21-24 Şubatta Aktif

Fomalhaut, güney gökyüzünün koruyucusudur ve tek başına gece gökyüzünün büyük bir bölümünü aydınlattığı için bazen en yalnız yıldız olarak anılır.

Fomalhaut, karanlık bir dönemden sonra ışığın geri dönüşü ve ışığı kendi içimizde bulmasıyla bağlantılıdır. Kuzey Yarım Küre'de Sonbahar ve Güney Yarım Küre'de İlkbahar geçiş mevsimlerinde gökyüzünde yüksektir.

Fomalhaut son derece dönüştürücü bir enerjiye sahiptir ve bize her şeyin geçici olduğunu hatırlatır. Bu hayatta her şey gelir ve gider, ama her ölümde bir şeyler yeniden doğar.

Bu dönüşüm süreci oldukça yaratıcıdır ve Fomalhaut'un sanat, müzik, yazı, bilim ve maneviyat alanlarında olağanüstü yetenek ve hediyelere ilham verdiği söylenir.

Haritanızda aktif Fomalhaut varsa (Güneş, Ay, herhangi bir gezegen, Yükselen İşaret veya Midheaven'ınızın 1-2 derece içinde), yaratıcı veya ruhsal yeteneklerinizin size dikkat çekmesi için güçlü bir olasılık vardır.

Diğer Kraliyet Yıldızları ile karşılaştırıldığında, Fomalhaut çok daha yumuşak bir enerjidir ve titreşimi, insan bedenimizden çok ruh enerjimize uyumlu görünmektedir.

Fomalhaut, ruhsal armağanlarımızı harekete geçirebilir ve psişik ve sezgisel yeteneklerimizi güçlendirebilir. Daha ince bir düzeyde çalıştığı için özünü saptamak zor olabilir.

Aslında, bu aynı zamanda Fomalhaut'un doğasının bir parçasıdır. Doğası, toprak altında kalmayı zorlaştırabilir ve gerçeklerden kaçmaya veya gerçeklikle temastan kopmaya yol açabilir. Fomalhaut'un sunduğu dersin bir kısmı, beden ve ruh arasındaki enerjiyi dengelemek ve yeteneklerimizi kişisel kazançtan ziyade daha büyük iyilik için kullanmaktır.

Fomalhaut, 21-24 Şubat tarihleri arasında Güneş ile hizalanacak, bu günlerde onun enerjisini ruhsal bağlantımızı güçlendirmek, yaratıcı yeteneklerimiz üzerinde çalışmak ve bir şeyler yolunda gitmediğinde her zaman yeni başlangıçların sunulduğunu hatırlamak için kullanabiliriz.  

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık