Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

30 Ekim Mars Retrosu Başlıyor!

Mars , 30 Ekim 2022'den 12 Ocak 2023'e kadar İkizler'de geri hareket edecek. Mars, 26 Mart 2023'e kadar İkizler'de hareket etmeye devam edecek ve zodyakın bu köşesinde alışılmadık derecede uzun bir zaman geçirecek. Görünüşe göre Evren bizi İkizler enerjilerinde Mars ile çalışmaya hazırlıyor, hadi tüm bunların ne anlama geldiğine daha derinden bakalım.

Enerji ve Motivasyon Gezegeni Mars

Mars, enerji, motivasyon ve harekete geçme gezegeni olarak bilinir. Eski astrologlar Mars'ı, Phobos (Korku) ve Deminia (Kaos) adlı iki atın çektiği bir arabada kasabanın içinden geçecek korkusuz bir asker olan Savaş Tanrısı olarak tasvir ettiler.

Mars, gittiği her yerde korku ve  yayma gücüne sahipken, bunun üstesinden gelme gücüne de sahipti ve bu, Mars'ın enerjisiyle çalışabilmemizin yollarından biri.

Mars, korkularımızın bizi bir daralma ya da genişleme durumuna sürüklemesine izin vermemiz için bize rehberlik edebilir. Tıpkı Mars'ın atlı arabasını sürmesi gibi, korkularımızın bizi sınırlamalara, bloklara ve küçüklüğe götürmesine izin verebiliriz ya da hayallerimizin ve en yüksek amacımızın hayatını yaşamak için korkularımıza cesurca ve güvenle binebiliriz.

Modern astrolojide Mars korkularımızı temsil eder, aynı zamanda enerji seviyemizi, harekete geçme yeteneğimizi, erkeksi yönümüzü, ego beynimizi, tutkularımızı ve cinsel dürtülerimizi temsil eder. Aynı zamanda başımıza hükmeder, bizi dik başlı veya asabi yapar ve bize doğal liderlik becerileri kazandırır.

Mars Retrograd Döngüsü

Mars'ın zodyak boyunca çalışması yaklaşık 2 yıl sürer ve bu yolculuk sırasında bir kez geri hareket eder. Gerilemeler, bir gezegenin Dünya üzerindeki bakış noktamız nedeniyle geriye doğru yörüngede döndüğü göründüğünde meydana gelir. Eski astrologlar bunu gökyüzünde gözlemlediğinde, geçmişe geri dönme, yeniden değerlendirme ve özellikle gezegenin enerjisiyle ilgili alanlarda yeniden değerlendirme zamanımızın geldiğinin bir işareti olduğuna inanılıyordu.

Mars, tüm gezegenler arasında en az geri gidenidir, bu nedenle çok nadiren olduğu gibi, bu zaman periyodu hayatımızdaki Mars enerjisini yükseltir. Bu, Mars Retrograd'ı aşağıdakiler için iyi bir zaman yapar:

Enerjimizi nasıl harcamayı seçtiğimizi ele alın
Enerji seviyemizi yönetin
Eylemlerimizin arkasındaki motivasyonu değerlendirin
Eril yanımız/niteliklerimizle barışın
Tutkularımızı ve hedeflerimizi gözden geçirin
Ego beynimizi yeniden yapılandırın
Cinsel sağlığınıza dikkat edin
Mars Retrograd ayrıca öfkeli duyguları harekete geçirebilir ve liderlik becerilerimize veya hayatımızdaki herhangi bir güç mücadelesine meydan okuyabilir. Mars başa hakim olduğu için bazen bu bölgedeki baş ağrısı gibi fiziksel semptomları şiddetlendirebilir.

Mars Retrograd'ın bizim için tezahür etmesinin birçok yolu olsa da, Mars'ın gerilemesi ve İkizler'de çok fazla zaman geçirmesi, bu enerjinin nasıl ortaya çıkabileceğine dair bir ipucu.

İkizler burcunda Mars Retrosu

İkizler ikizlerin burcudur. İkizlerden biri ölümlü, diğeri ölümsüz, beden ve ruh arasındaki dengeyi temsil ediyor. Biz bir ruhuz, ama aynı zamanda bir bedeniz, varlığımızın her iki tarafına da ilham vermesi gereken bir yolculuk için buradayız.

İkizler ayrıca iletişimi, zihinsel düşünce süreçlerimizi ve başkalarıyla bağlantı kurma yeteneğimizi de yönetir. Yönetici gezegeni Merkür'dür, bu nedenle bu 2022-2023 Mars Retrograd enerjisine çok iyi bir “Merkür-Geri Dönen lezzet” olabilir.

Buna ek olarak, Merkür ayrıca 29 Aralık - 18 Ocak 2023 arasındaki bu Mars Gerileme döneminde geri hareket yapacak. Bu, çok güçlü bir gerileme enerjisinin özellikle durgun olduğu bir zaman olacak! Ancak bunun Evren'in bizi yavaşlatma, içe çekme ve yeniden değerlendirme yapmamızı sağlama yolu olduğunu hatırlamaya yardımcı olur.

İkizler'deki Mars Retrograd ile, teknolojiyle ilgili sorunlar, seyahat veya sözleşmelerdeki gecikmeler olabilir veya net bir şekilde düşünmeyi veya iletişim kurmayı zor bulabiliriz.

Mars, hareket ve enerji gezegeni olduğu için işleri yavaşlatma eğilimi gösterir, bu da bizim harekete geçmemizi ve enerjimizi dış dünyada kullanmamızı zorlaştırır.

Mars “geriye” doğru hareket ederken, sanki birkaç adım geri atıp ilerlemeden önce yeniden değerlendirmemiz gerekiyor gibi. Motivasyonumuzun zaptedildiğini veya motivasyonlarımızın gerçekten nereden geldiğini ve olmak istediğimiz yerle uyumlu olup olmadıklarını ele alma ihtiyacını da görebiliriz.

Tıpkı Merkür Retrosunda olduğu gibi, Mars Gerilemesi sırasında dev adımlar atmak veya yeni bir şey için ilerlemek, muhtemelen aksiliklere, yanlış adımlara ve eninde sonunda her şeye geri dönme ihtiyacına neden olabilir.

İkizler burcundaki Mars Retrosu, kendimizi ifade etmeyi ve başkalarıyla iletişim kurmayı nasıl seçtiğimizin ardındaki motivasyonları da vurgulayabilir. Bir şeyleri yapmamız gerektiğini hissettiğimiz için mi yoksa gerçek bir hizalanma yerinden geldikleri için mi yapıyoruz?

Egomuzla olan ilişkimiz de bu enerji altında gözden geçirilebilir. Hayatta kalmanın sesi olduğu ve bu fiziksel dünyada gezinmemize izin verdiği için ego zihnimize ihtiyacımız var, ancak sağlıksız alışkanlıklara veya ego zihnimizin bizi nasıl manipüle ediyor veya yanlış yönlendiriyor olabileceğine daha derinden bakmamız gerekebilir.

İkizler iç sesimizi harekete geçirebildiğinden, daha fazla insanın konuştuğunu fark edebiliriz veya gerçekten nasıl hissettiğimizi söylememiz gerektiğini görebiliriz. Alternatif olarak, bunun tersi doğru olabilir ve kendimizi nasıl hissettiğimizi gerçekten paylaşamıyor bulabiliriz. Bunun yerine, başkalarıyla paylaşmadan önce kendi içimize dönme ve kendimize karşı dürüst olma dürtüsü hissedebiliriz.

Güçlü Mars enerjisi bizi gerginleştirebilir, bu ateşli duyguları tetikleyebilir, bu yüzden bu, dikkatli olmamız gereken bir şey olabilir. Kendinizi daha fazla sinirli hissettiğinizi fark ederseniz, merkezinize geri dönün, hepsinin altında ne saklandığını görün ve iç sesinizin sizinle iletişim kurmaya çalıştığını dinleyin.

İç dünyanızla iletişim, İkizler enerjisindeki bu Mars Gerilemesi hayatınızda neyi karıştırıyorsa ona karşı güçlü bir panzehir olacak!

Ve son olarak, Mars Retrograd, biz sıçramadan önce bakmamıza neden olabilir, bu yüzden zaman ayırmaya, duraklamaya ve acele etmekten kaçının. Mars Retrograd da bizi kazalara daha yatkın hale getirebilir ve İkizler'de gerçekleştiği için, İkizler'in kuralları olan vücut parçaları olduğu için ellerimize ve parmaklarımıza dikkat etmemiz gerekir!

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık