Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

28 Ocak 2021 Aslan Burcunda Yılın İlk Dolunayı

28 Ocak 2021 Perşembe günü Yılın ilk Dolunayı Aslan burcunda gerçekleşecek. ZORLU BİR DOLUNAY Bizleri karşılıyor. Bu Dolunayın a manevi anlamı, öfke yönetimi ve inisiyatifinizi ve coşkunuzu güçlendirmek için özdenetimizi sağlamak ile ilgili. 

Aslan Dolunayında m Mars benzeri agresif bir sabit yıldızın enerjisi ve Jüpiter, Mars'ın zorlu doğasını güçlendiriyor.. Bu nedenle, kendinize ve başkalarına zarar verebilecek öfke ve dürtüsellikten kaçınmak için sabır, sorumluluk ve oto kontrolümüzü kullanmamız çok önemlidir.

Dolunayın Anlamı
Ay'ın karşısındaki Güneş , bu ay evresinin sonraki iki haftasında evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha keskin bir odak noktasına getirir. İşe karşı ev gibi karşıt güçler ya da ihtiyacınız olana karşı istediğiniz şey, içsel gerilim ve dış baskılar yaratır. Bu, enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir DİKKAT!

Duygular ve içgüdüler bu dolunayda zirveye ulaşır. Bu nedenle, herhangi bir ilişki zorluğunun üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalık, kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir bakış açısı kazanmanızı sağlar.  ASLAN Dolunayı ve  Mars (1 ° 45 °) karesi tutkulu arzularınızı karşılamak için anlık duygusal gel gitlere neden olacaktır.  Bilinçaltı dürtüsel olarak harekete geçme dürtüsü, risk almaktan tehlike oluşturur. Yaralanmaktan veya zarar vermekten kaçınmak için ekstra özen gösterilmesi gerekir. Ancak öfkeye tutunmak akıllıca değildir. Ateşli hislerinizi kontrollü bir şekilde salıvermeye çalışın. Başkaları incinmiş duygularını paylaşırken aşırı savunmacı veya kaba davranmaktan kaçının. Ancak bu kolay değildir, bu nedenle özellikle yakın ilişkilerde bir dereceye kadar duygusal rahatsızlık beklenebilir.

Size acı veren veya sizi tehdit altında hissettiren şeyle yüzleşmek için cesaret gerekir. Öfke nöbetleri, kazalar, şiddet, kesikler veya yanıklar, duygusal sorunlarınızla başa çıkmamanın işaretleri olabilir.

Jüpiter'in karşısındaki Dolunay (0 ° 12 ′) sizi mutlu, rahat, sosyal ve cömert hissettirebilir. Ancak aşırı güven, özdenetim eksikliği ve ahlaksızlık da getirebilir. Mars'ın karesi, bu daha az istenen etkilerin baskın olacağı anlamına gelir.

Duygularınızı paylaşmaya daha istekli olmak ve mahremiyetiniz konusunda daha az korunmak, utanç ve skandal getirebilir. Cömertlik ve nezaket bir zayıflık olarak görülebilir ve bundan yararlanılabilir. Duygusal rahatsızlık, zayıf benlik imajı, inanç sorgulama, kıskançlık ve takıntılı, aşırı veya bağımlılık yapıcı davranışlar mümkündür.

Mars kare Jüpiter (1 ° 33 ′) , yeni projelere başlama ve büyük ölçekli başarıya ulaşmak için gereken riskleri alma şevkini, cesaretini ve inisiyatifini verir. Bu biraz kaba veya dokunaklı olmasa da çok cinsel ve çekici bir enerjidir. Ayrıca sizi aşırı özgüvenli, düşüncesiz ve umursamaz hale getirebilir.

Cesur davranışlarınızın sonuçlarını düşünmeden aceleci davranmaktan kaçının. Dövüşlerinizi dikkatlice seçin ve önsezi ve strateji kullanın. Çok fazla risk almak kazalara ve yaralanmalara neden olabilir ve çok ileri gitmek utanç verici olabilir. Dikkat ve kabadayılık arasında bir denge kurulmalıdır.

Diğer görüşler
Venüs, Plüton (0 ° 09 ′) ile kavuşumda sevgi ve şefkat ihtiyacınızı önemli ölçüde artırır. Arkadaşlığı daha derin bir seviyede deneyimlemek için yoğun bir arzu verir. Manyetik çekicilik, arkadaşları ve sevgilileri çekme gücü verir . Ancak bu güç, manipüle edilerek, suçluluk duygusu uyandırarak veya diğer yıkıcı taktiklerle de kötüye kullanılabilir.

Anında çekim ve sevdalanma, yoğun cinsel deneyimlere ve karmik ilişkilere yol açabilir. Ancak sahiplenme, takıntı, taciz ve kıskançlık da mümkündür. Evli olsaydı, şu andaki bir ilişki ciddi yankı uyandırırdı. Suçlular ve ağır uyuşturucu kullanıcıları gibi olumsuz veya tehlikeli tipteki insanlara aşık olma eğilimi de olabilir.

Satürn karesi Uranüs (1 ° 55 ′) , 17 Şubat'ta doruğa çıkan uzun vadeli bir etkidir. İstemediğiniz değişiklikleri getirebilir. İstediğiniz türden değişiklikleri yapmanızı da zorlaştırır. Kişisel özgürlükleriniz ve haklarınız kısıtlanabilir. Bu, yükselen gerilimin ve ani, beklenen değişikliklerin çok sinir bozucu bir zamanı olabilir.

Ancak açık fikirli, sabırlı ve esnek kalırsanız zorluklar, kendinizi yaşamınızdaki olumsuz, kısıtlayıcı ve sınırlayıcı şeylerden kurtaracak fırsatlara dönüştürülebilir. En iyisi, istediğiniz değişikliği zorlamak değil, değişen koşullara uyum sağlamaktır. İyi düşünülmüş, metodik, sabırlı ve adım adım yaklaşım en iyisidir.

Dolunay Asteroitleri
Dolunay ile birleşen asteroid Hygeia (0 ° 01 conj ) , sağlık, hijyen ve hastalık Ocak 2021 astrolojisinin ana temalarını oluşturur. Koronavirüs salgını büyük olasılıkla artan hastalık ve ölümün yanı sıra hipokondriye, korkulara ve komplo teorilerine ve aşılamaya ve virüsün kendisine neden olacaktır.

Dolunay da Mars'ı kare içine alır ve Jüpiter'in karşısında, dikkat eksikliği, artan sosyalleşme ve risk almanın önümüzdeki haftalarda enfeksiyonlarda artışa yol açması riski artar.

Mars, Kara Ay Lilith (0 ° 13 ′) ile kavuşumda cinsel dürtü ve risk alma dürtüsünü artırır. Çekingenliği azaltır ve cinsel tabuları keşfetme isteği verir.

Diğer dolunay yönleri göz önüne alındığında, karışıklık ve dikkat eksikliği, Covid-19 ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan enfeksiyon riskinin artmasına ve ayrıca üçgen ilişkilerde sorunlara neden olabilir.

Dolunay Yıldızları
Aslan burcundaki Dolunay Ocak 2021, aslında Yengeç Takımyıldızı içindedir. Bu tutarsızlık,  Güneş İşaretlerini 2000 yıl önce adlandırıldıkları Takımyıldızlar ile neredeyse bütün bir İşareti uyumsuzluğundan uzaklaştıran ekinoksların presesyonundan kaynaklanıyor .

Dolunay Ocak 2021 Astroloji
Dolunay Ocak 2021 [Stellarium]

06 ° 00 ′ ile 10 ° 33 arasındaki 23. Çin ay konağı (Hayalet) Aslan , ayrılan ruhları, kayıp kişilerin ruhlarını, mezarlıkları, insanların öldürüldüğü yerleri ve gömülü hazineleri yönetir. Bir çit yapmak, küçük bir kızın ölümünü haber verecektir. Yeni projelere, evliliğe ve yeni herhangi bir şeye başlamak için elverişsiz. Ancak mülkün büyük harf kullanımı, anma törenleri ve mezar ziyaretleri için iyi.

Sabit yıldız Asellus Australis , 09 ° 01 ′ Yengeç Kabuğundaki Aslan , Mars ve Güneş'in doğasındadır. Cesaret, saldırganlık verir ve yerlilerini kahraman ve meydan okuyan liderler, şiddetli ölüm tehlikesi, göz yaralanmaları, ciddi kazalar ve yanıklar yapar. Yine de hayırsever ve besleyici bir doğayla birlikte fayda, sabır, özen ve sorumluluk verir. [1]

Bu insanlar saldırgan bir yapıya sahiptir ve kolayca hakaret etmezler. Kendi dikkatsizlikleri veya cüretkar davranarak hayatlarını tehlikeye atabilirler ve acımasız ve şiddet içeren yöntemler kullanmaktan çekinmezler. Ancak bir kişi Mars enerjisini yüceltebiliyorsa, olağanüstü bir başarı çıktısı mümkündür. Çinliler tarafından "ataların ruhu" olarak adlandırılır. [2]

'Sabırlı eşek' sevimli bir yaratıktır, ancak kendi isteğiyle çok istekli olabilir ve gerçekten de kendi seçtiği zamanlarda işbirliği yapmayabilir. Karamsarlık gösterir ve aynı anda harika bir inatçılık ve sabırsızlık sergileyebilir. (Asellus Australis, Güney Eşek Colt'un Latincesidir.) [3]

Ay kavuşumu Asellus Australis (0 ° 04 ′): Sağlıksızlık, görme bozukluğu, işitme veya konuşma bozukluğu; ticari ilişkiler, arkadaş kaybı ve düşmanların neden olduğu sorunlar için kötü. Enflamatuar ateş, baş ağrısı, körlük. [1]

Ölülerin diyarlarıyla ilgili tuhaf deneyimler. Aynı şey manevi seanslar için de söylenebilir. [2]

Şair, ressam, alışılmadık yetenekli müzisyen, besteci, psişik 'orta' veya astrologu sıklıkla ortaya çıkaracak daha derin bir sezgi. Her durumda da, Eşek'e saygı duyulan bir sabır vardır, bu gerçekten güvenilir bir psikoloji için gerekli bir niteliktir. Belki eşek inatçıyken sabırsız efendisinin göremediği veya görmeyeceği yolda bir şey görüyor. [3]

Dolunay Ocak 2021 Özeti
28 Ocak'taki dolunay Mars ve Jüpiter'in karşısında tutku, coşku ve cesaret, ancak öfke, umursamazlık ve aşırı güvene doğru bir eğilim var. Mücadele ruhu ve cesaret sabit yıldız Asellus Australis tarafından pekiştirilir, ancak saldırganlık, umursamazlık ve şiddet de öyle.

Duyguları incitmeye, utançlara, kazalara ve yaralanmalara yol açan dürtüsel eylemler tehlikesi vardır. Dolunay Ocak 2021 astrolojisindeki diğer etkiler, güçlü cinsel dürtüler ve tedbirsizlikle karışık yoğun bir arkadaşlık ihtiyacı yaratır. Bu, Covid-19 enfeksiyonunun yanı sıra cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve üçgen ilişkilerin neden olduğu komplikasyonları artırır.

Ancak, Mars'ın temel enerjisinin özdenetim, sabır, sorumluluk ve normalden daha güçlü bir sezgiyle kullanılması potansiyeli var. Büyük başarılar ve başarılar mümkündür. Derin yeni bir aşk ilişkisi başlayabilir veya bir partnerle daha derin bir aşk yaşayabilirsiniz.

Bu, yolunuzdaki engelleri belirlemek ve sizin için kötü olan veya artık ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulmak için özellikle iyi bir ay evresidir.

28 Ocak dolunayının etkileri, 11 Şubat yeni ayına kadar iki hafta sürer. Etkisi, 13 Ocak'taki yeni ayın etkisi ile birleşti . Conjunct Pluto, bir krize yanıt olarak ruh büyümesini ve evrimi tetikledi. Uyum sağlaması zaman ve çaba gerektirecek, köklü bir sorundan dolayı gerginlik ve hayal kırıklığı getirdi .

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık