Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

24 25 Dolunay Enerjileri İle Boğaz Çakranızı Açın

“Şimdiki anı onurlandırdığınız anda tüm mutsuzluklar ve mücadeleler biter ve hayat neşe ve kolaylıkla akmaya başlar. Şimdiki an farkındalığını harekete geçirdiğinizde, yaptığınız her şey kalite, özen ve sevgi duygusuyla dolu hale gelir en basit eylem bile.”  Eckhart Tolle

Başkalarıyla gerçek bir şekilde iletişim kurmak ve karşılığında size söylenenleri dinlemek mutlak mevcudiyet gerektirir. Eski bir hikayeye takılıp kalmışsanız doğru olan bir konuyu kendi zihninizde olumsuz olarak takıntı haline getirmişseniz veya kendi istediğiniz sonuçla meşgulseniz, o zaman yanlış iletişim kurmak çok kolaydır veya daha da kötüsü yalan söylemeye, manipüle etmeye veya gerçeğinizi geri çekmeye başlamak çok kolaydır.

Bu olduğunda (ve hepimizin başına gelir!), tıkanmış veya dengesiz bir boğaz çakrasının işaretidir.

Gerçeğinizi Söylemek ve Şimdiki Anı Kucaklamak için Boğaz Çakrasını Etkinleştirin
Boğaz çakrası (Sanskritçe adı Vishuddha) beşinci çakra olarak kabul edilir ve boyunda bulunur. Mavi renkli olan bu güçlü enerji girdabından kulaklar ve omuzlar da etkilenir (aslında bu çakra “mavi çakra” olarak da bilinir).

Bu sakinleştirici renk, bu çakrayı dengelemeye gerçekten yardımcı olabilir, iletişiminizin netliğini artırmanıza ve iradenizi güçlendirmenize olanak tanır. Boğaz, kalbi zihne bağlar ve içten gerçeğinizi konuşmanıza ve sözlü olarak inançla ve eleştirel yargıdan bağımsız olarak ifade etmenize olanak tanır.


Mavi rengi kullanarak çakra şifası, konuşma, kekemelik, dedikodu ve yalan söyleme korkunuzun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir ve derin şifa ve yaratıcı ifadeyi teşvik eder. Boğaz, boyun, çene, kollar, sindirim sistemi, ses telleri, kulaklar, burun, ağız, tiroid ve paratiroid bezleri üzerinde çalışır.

Tıkalı bir boğaz çakrasının belirtileri şunları içerebilir:
Halsizlik ve uyuşukluk, aşırı konuşma, dinleyememe, konuşma korkusu, zayıf ritim ve afazi hiç konuşmama. 

Boğaz çakrasını uyarmanın ve yeniden dengelemenin birkaç yolu vardır.

1. Titreşim Çözümleri Kullanın:
Avustralya çalı çiçekleri, boğaz çakrasını yeniden dengelemeye çalışacak ve nihayetinde kendi kendini kontrol, mevcudiyet ve sabır pratiğini hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

 Nane, Kakule, Okaliptüs ve Çay Ağacı gibi organik uçucu yağlar da boğaz çakrasındaki tıkanıklıkları temizlemek için mükemmeldir ve bir yağ yakıcı veya buharlaştırıcıda yayılabilirler ve daha sonra auraya püskürtülürler; veya cilt üzerindeki tetik noktalarına hafifçe ovun.

2. Kristalleri Kullanın:
Aşağıda, boğaz çakrasını açmak, dengelemek ve iyileştirmek için yaygın olarak kullanılan şifalı taşlardan bir seçki yer almaktadır. 

Mavi Dantel Akik  – Soluk Mavi – İletişimi, iyileşmeyi ve hizalamayı geliştirir.
Angelite - Soluk Mavi  - İletişime, yardımcı olur.
Lapis Lazuli  – Altın benekli Zengin Mavi – Bu “gerçeğin taşı” etkili iletişim kurma yeteneğinizi geri kazandırır.
Turkuaz  – Turkuaz – Olumsuzluğu giderir ve kişinin düşüncelerini etkili bir şekilde konuşma ve ifade etme güvenini geri kazandırır.
Akuamarin  – Açık Yeşil/Mavi – Cesaret sunar ve korkuyu dağıtırken hoşgörü ve sabrı teşvik eder.

ÇAKRA ŞİFA KRİSTALLERİ NASIL KULLANILIR
Her kristal benzersiz bir titreşime sahiptir, bu nedenle etkilenen çakra ile doğru taşı nasıl kullanacağınızı bilmek son derece önemlidir. Temizlenmiş ve şarj edilmiş şifa kristalleri, onları şifaya ihtiyacı olan dengesiz çakranın bulunduğu yere yakın yerleştirdiğinizde en etkilidir. Genellikle mücevher olarak takılırlar veya etkilenen çakranın üzerine yerleştirilirler.

Beşinci çakra şifası için kristalinizi bir kolye olarak takın.


2. Ses Frekanslarını Kullanın:
Bazı ses titreşimleri çakralarla rezonansa girer ve tıkanıklıkları temizlemek ve denge oluşturmak için inanılmaz derecede güçlüdür. En popülerleri arasında mantraların ve ünlülerin kullanımı vardır.

SESLİ HARFLER
Yedi Kutsal Ünlü, eski Mısırlılar, Tibetliler, Japonlar ve Kızılderililer de dahil olmak üzere birçok gelenekte son derece kutsal kabul edilir.

Boğaz çakra aktivasyonunun sesli harfi Eye'dır.

BİJA MANTRALARI
Çakraları rezonansa sokmanın bir başka güçlü yöntemi de Bija Mantralarını kullanmaktır. Bunlar Vedik geleneklerdeki Sanskritçe harflerden geliştirildi ve çakraları dengeleyip hizaladıkları söyleniyor.

Boğaz çakrası ile rezonansa giren Bija Mantrası HAM'dır.

Sonik çakra sistemi rezonansının bir başka yönü, her çakranın gerçek frekansı veya ana notası ile ilgilidir.

Keynote G'nin boğaz çakrası ile doğal bir rezonans içinde olduğuna inanılıyor. 384 Hz frekansa sahiptir.

Diğer tüm çakralardan daha fazla, eğer bu notaları kendi sesinizi kullanarak seslendirirseniz ve frekanslarını dinlerseniz, boğaz çakranız derin bir şifa alacaktır.

4. Kendinizi bir günlük aracılığıyla ifade edin.
Ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi ifade etmekte zorlanıyorsanız, bir günlük tutmayı deneyin. Her kelimeye karşı dürüst olduğun sürece, buna her şeyi ve her şeyi yazabilirsin.

Bunu yumuşatmak için harika bir yöntem , Julia Cameron'un “Sanatçıların Yolu” kitabında açıklanan bir teknik olan Morning Pages'dir. Çok basit, her sabah ilk iş, aklınıza gelen her şey ve her şey hakkında üç sayfa kesintisiz düzyazı yazmalısınız. Amaç bir başyapıt yaratmak değil  çok sayıda inanılmaz sonucu olabilir. Ama burada, en önemlisi, yaratıcı ifadenizi serbest bırakmanın ve bunu engelleyen boğaz çakra tıkanıklıklarını değiştirmeye başlamanın bir yoludur.

5. Kendinizi mavi renkle kuşatın
Boğaz çakrasını iyileştirmek ve yeniden dengelemek için çok basit bir başka yöntem de çevrenizi karşılık gelen rengin rezonansıyla doldurmaktır. Mavi enerji ÇOK güçlüdür! Bu yüzden , mavi kumaşlar giyin ve tabii ki dışarıda engin mavi gökyüzünü izleyerek veya mavi okyanusta yüzerek zaman geçirin.

DİĞER KÖK ÇAKRA ŞİFA YÖNTEMLERİ
Yoga.  Boğaz çakrasını güçlendirmeye ve iyileştirmeye ve tabii ki omuzlardaki ve sırtın üst kısmındaki gerginliği gidermeye odaklanan birçok yoga uygulaması vardır - bölgenizde bir öğretmen arayın veya çevrimiçi bir video izleyin.

Olumlamalar, bilinçaltı zihni yeniden programlamak ve kendiniz veya çevrenizdeki dünya hakkında belirli şeylere inanmanız için sizi teşvik etmek için kullanılır. Arzu ettiğiniz, genel mutluluğunuzu etkileyen ve etkileyecek gerçekliği yaratmanıza yardımcı olmada son derece faydalıdırlar.

Gerçeğinizi konuşma yeteneğiniz hakkında olumlu bir beyanda bulunmak, bunun sizin için tezahür ettiği güveni ve netliği önemli ölçüde artıracaktır.

Gıda.  Yediğimiz günlük yiyeceklerin hepsinin enerjik özellikleri vardır ve doğru olanları seçmek, dengesizlikten muzdarip bir çakrayı gerçekten iyileştirebilir. Yaban mersini ve böğürtlen gibi besinlerin yanı sıra birçok Akdeniz bitkisi bu enerji merkezini açmaya ve tıkanıklıkları gidermeye yardımcı olabilir. 

Meditasyon. Meditasyon, çakra şifa çalışması için inanılmaz derecede güçlüdür.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık