Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

22 - 23 Ağustos 2021 Başak Mevsimi Başlıyor

Başak Mevsimi, 22/23 Ağustos'ta Kova Dolunayından kısa bir süre sonra başlıyor. 
Aslan Mevsiminin ateşli, cesur ve cesur enerjilerinden sonra , Başak Mevsimi farklı ve daha temelli bir tempo sunuyor.

Başak, bağımsızlığı, içsel gücü ve Evrendeki her şeyi oluşturan aynı enerji olan Kaynak enerjisinden yapıldığımızı bilmeyi simgeleyen Bakire tarafından temsil edilir.

Bu bağlamda “bakire” bütünlüğün simgesidir. Doğuştan gelen ve gerçek varlık durumumuz zaten bütündür. Bizler insan kabuğundaki Evreniz. Biz bir damla sudaki tüm okyanusuz ve bize bunu hatırlatabilecek olan Başak'ın getirdiği enerjidir.

Başak becerikli bir burçtur, Başak burçları her şeyden en iyi şekilde yararlanma yetileri yüksek kişilerdir. Bağımsızlığı ve içsel gücü bize sadece kendi bardağımızı doldurabileceğimizi değil, aynı zamanda asla kurumaması için pratik yollar bulabileceğimizi öğretebilir başaklar. 

Aslan Mevsimi boyunca elde ettiğimiz tüm bu ateşli, güven artırıcı enerjiyi alabilir ve daha derin bir seviyeye entegre edebilir, öz bakım için yakıt olarak kullanabilir, üretkenliğimizi artırabilir, bağımsızlığımızı bulabilir ve ihtiyacımız olan her şeyin yeterli olduğunu bilerek kullanabiliriz. her zaman içinde.

Başak Sezonu 2021, oldukça sakin bir sezondur. Eylül Ekinoksu ile işaretlenen astrolojik yılın yarısına geldiğimizde, enerjisi nazik bir rehber gibi görünüyor.

Başak Mevsimi'nin sonunda Ekinoks'a yaklaşırken, seyahat ettiğimiz yolculuğa dönüp bakabilir ve geldiğimiz yerden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğimizi görmeye başlayabiliriz.

İşte Başak Sezonu 2021- için önemli tarihler:

Başak Astrolojisi Sezonu 2021
22 Ağustos Güneş Başak burcunda
Kova Dolunayından kısa bir süre sonra Güneş Başak burcuna geçiyor. Güneş, Bakire'nin dünyevi burcuna girerken ve ateşli Aslan enerjisi dağılmaya başladığında, kendimizi yavaşlarken ve odağımızı daraltırken bulabiliriz. Başak mevsimi, organize olmak, dağınıklığı gidermek ve bağımsızlığımızla sağlıklı bir ilişki kurmak için iyi bir zamandır.

23 Ağustos - Venüs Üçgeni Satürn Rx
Bu süptil bir enerjidir, ancak ekstra güzel hissettiren güçlü bir enerjidir. Venüs parayı yönetir ve Satürn, finans ve bolluk söz konusu olduğunda istikrarlı bir başarıyı gösteren topraklayıcı, dengeleyici bir güç olabilir. Bu enerji özellikle “kâr” yaratmak için elverişlidir, bu nedenle bir şey satmayı veya yatırım yapmayı düşündüyseniz, bu enerji ek bir destekleyicidir. Özellikle işyerinde veya müşterilerle ilişkilerinizde denge ve istikrar yaratmak için de güzel bir enerjidir.

29 Ağustos- Merkür Terazide
Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür Terazi burcuna geçiyor. Terazi'de Merkür, düşünceli, adil ve diplomatik bir şekilde iletişim kurmamızı sağlar. Ayrıca mekanımızın veya gardırobumuzun estetiğini değiştirmek için bize ilham verebilir. Bu günde, Güneş Ay Düğümleri ile kare açı yaptığında meydana gelen bir Ay yalpalaması da var. Bu enerji bir miktar istikrarsızlık yaratabilir ve genellikle aşırı hava koşullarıyla bağlantılıdır.

6 Eylül Başak burcunda Yeni Ay
Bu Yeni Ay, karışık bir enerji sunuyor. Kendimizi enerjik, spontane ve her zaman denemek istediğimiz bir şeyi denemeye hazır hissedebiliriz. Bu, her ikisi de bu Yeni Ay'ın altında aktif olan Mars ve Uranüs'ün enerjisi sayesindedir. Öte yandan, bazı eski yaraları iyileştirmek veya gölge tarafımızla yüzleşmek için içimize çekildiğimizi görebilecek daha derin bir enerji de var. Bu enerji , Satürn ve Plüton arasında dönen asteroit Nessus'tan geliyor . Astrolojide, en karanlık gölgelerimizle yüzleşme, atalardan kalma travmalarla başa çıkma ve istismar kalıpları üzerinde çalışma ihtiyacını temsil eder. Görünüşe göre bu Yeni Ay, kendi enerjimize ve en yüksek iyiliğimiz için üzerinde çalışmamız gereken şeye bağlı olarak bizim için her iki yönde de sallanabilir.

10- Eylül Venüs Akrep Burcunda
Venüs, Akrep burcuna giriyor. Kendimizi ekstra hassas ve duygularımızla uyum içinde bulabiliriz. Akrep'teki Venüs, cinsellik ve şehvetli arzularımızla bağlantı kurmamızı kolaylaştıran enerji de sunabilir.

14 Eylül Mars Terazi burcunda
Mars'ın Terazi'ye girmesi, önümüzdeki ay gezinirken ana tema olacak. Mars'ın Terazi'de kaldığı süre boyunca, Güneş ile kavuşum yapacak ve Eylül ayının sonundan Ekim ayına kadar kozmik enerjide önemli bir oyuncu olacak. Ağır Mars enerjisi bizi üretken, enerjik ve ilerleme konusunda korkusuz kılabilir. Öte yandan, kaynaklarımızı nasıl kullanmayı seçtiğimize dikkat etmezsek, aynı zamanda hararetli duyguları tetikleyebilir ve kışkırtabilir ve bizi tükenmişliğe götürebilir. Mars bu dönemin çoğunda Terazi'de olacağından, bu ateşli, erkeksi enerjiyle nasıl çalıştığımız konusunda kesinlikle dengemizi bulmaya çağrılıyoruz.

20 Eylül Balık burcunda Dolunay
Balık burcunda hassas ve tatlı bir Dolunay gece gökyüzünü aydınlatacak. Bu Dolunay, kendimize karşı nazik olmamızı ve sessiz düşünceler içinde zaman geçirmemizi istiyor. İşler göründüğü gibi olmayabilir veya netliğimizi bulandıran sisli bir enerji olabilir. Bu enerji içeri girdiğinde, içimize girip sezgimize güvenmemiz bizim hatırlatıcımızdır. İhtiyacımız olan tüm cevapları dış dünyadan alamayabiliriz, ancak iç dünyamızda gezinmek bir keşif hazinesine yol açabilir.

22/23 Eylül - Güneş Terazi / Ekinoks'a giriyor
Gece ve gündüzün eşit olduğu Ekinoks'u yaşadığımız için Başak Mevsimi sona eriyor. Ekinokstan önceki gün, Dünyanın enerji ızgarasının uyum içinde hareket ettiği ve doğanın iyileştirici gücüyle daha kolay bağlantı kurabileceğimiz bir güç zamanıdır. Saat diliminize bağlı olarak 21'inde veya 22'sinde, Dünyanın güçlü iyileştirici niteliklerini özümsemek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. 

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık