Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn Büyük Kavuşumu

Küresel bir salgın ve ilham verici gelişmeler ile dolu bir döngüden geçiyoruz. 21 Aralık'ta, Jüpiter ve Satürn arasında, aynı zamanda Büyük Kavuşum olarak da bilinen nadir bir hizalanma gerçekleşecek, politik, sosyal ve kişisel yaşamlarımız da her şeyi sarsarak uyandırıp yeniden yapılandıracak gezegen enerjileri ile karşı karşıyayız. Bu özel gökyüzü enerjilerini iyi değerlendirmeli mesajları iyi algılamalıyız. Bu nedenle şimdi olanların önümüzdeki on yıl boyunca etkilerini görmeye yaşamaya devam edeceğimizi unutmamalıyız.

Bu güçlü enerjiyi nasıl değerlendireceğimiz bizlerin seçimlerimizde ruhunda ki İyi ve Kötünün dengesine bağlı. İstersek bu enerjiyi büyük, olumlu değişiklikler yapmak için kullanabiliriz. Bir yıllık imkansız zorluklardan sonra, bu kozmik senkronizasyon, gelecek hakkında ihtiyatlı iyimser olmak için fazlası ile etkili bir nedendir! Bu enerjiden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Bu etkiyi 2021 için sıçrama tahtası haline getirmemiz mümkün!

Büyük Bağlantı nedir ve nasıl etki eder?
Astrolojide, iki veya daha fazla gezegen tam olarak sıraya girdiğinde bir kavuşum oluşur. Sıraya girdiklerinde, titreşimleri karışır ve birlikte çalışırlar. Jüpiter ve Satürn hizalandığında Büyük ve çok güçlü bir enerji meydana gelir. Her iki gezegen de otorite ile ilişkilidir, ancak iki gezegenin temsil ettikleri ve enerjileri birbirinden çok farklıdır.

Jüpiter, sağlık, zenginlik ile  ilişkilendirilen cömert bir liderdir , Satürn ise disiplin otorite sorumluluk ve sınırlar koymayı sever. İşbirliği yapmaları gerektiğinde, "Yönetmenin" en iyi yolu üzerinde güç mücadeleleri bekleyebilirsiniz. Makro düzeyde, hazır olsak da olmasak da, her şeyin geri dönülmez bir şekilde değiştiği kültürel bir an getirmesi muhtemeldir . Politik konular ve Liderlerde  ilerici olanlara ilgi artrmaya başlar  ve yararlılıklarını yitirmiş eski  fikirlerden uzaklaştırıcı bir etkisi olur yenilikçi ve gelişen liderler ön plana çıkmaya ve takdir görmeye başlar. Tabiri caizse, korumanın değişmesi.

Bu güçlü enerjinin Amerikan seçim yıllarına denk gelmiş olması şaşırtıcı değil, ki bu göksel enerjiler her zaman hem ulusal hem de küresel ölçekte değişime işaret ediyor. Joe Biden ve Kamala Harris'in son zaferi ve yaklaşan Başkan ve Başkan Yardımcısı olarak göreve başlamasıyla, bu gezegensel hizalanmanın güncel olaylarla nasıl hizalandığını şimdiden görebiliyoruz. Uluslararası açıdan baktığımızda, Prens Harry ve Meghan Markle'ın kraliyet statüsünden ayrılmasıyla, Bu enerjilern onlar için ne gibi yeni değişikliklere yol açabileceğini de az çok hayal edebiliyoruz.

Bu Büyük Birleşimi farklı kılan nedir?
Bu birleşim özeldir çünkü Kova burcunda, sosyal değişimin, insani çabaların ve herkes için adaletin habercisi. Yaz aylarında Oğlak burcuna geri dönmeden önce, 21 Mart ve 1 Temmuz arasında burçtan geçen Satürn'ün Kova burcunda ki geçiş ile bu sürecin bir önizlemesini yaptık. Bu dönem boyunca, George Floyd'un öldürülmesini izleyen hareket, insanların gözlerini kültürel konulara ayrımcılıklara bağnazlıklara uzlaşmaz eşitsizliklere karşı protestoları dünya çapında etkili kıldı.  Pek çoğumuz elimizden geldiği kadarı ile ayrımcılığa karşı durmaya  yardım edebilme sorumluluğunu hissedip uygulamamıza neden oldu.  Bireysel olarak ta toplumsal olarakta her birimizi  bir travma geçmişinden kurtarmak için elimizden geleni yapmaya başladığımız bir döngüdeyiz. 

Büyük Kavuşum da 0 derecede gerçekleşiyor, bu tamamen yeni bir başlangıcı işaret ediyor. Bu etki toplumsal küresel olarak olarak, sıfırdan başlayıp özgürlüğe, eşitliğe ve kamu yararı ile ilgilenmenin ne anlama geldiğine yönelik yaklaşımımızı yeniden düşünmemiz anlamına gelir.

Büyük Kavuşum ve kış gündönümünün senkronize olmasıyla niyetlerimizi düşüncelerimizi ruhlarımızı arındırmak şifalandırmak niyet ve isteklerde bulunarak hayatlarımızda yeni bir sayfa açmak mümkün. Şimdi kendimize soralım yaşamlarımızda yeni bir şeyler için hazırmıyız? Neler yapmalıyız? 
Bir şeyleri yapmanın yeni yollarına yol açmak için eski alışkanlıkları bırakmanız için bu enerjiyi iyi değerlendirelim. Değişime açık değilseniz, kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Ama hazırsanız, uzun süredir kurduğunuz hayallere doğru inanılmaz bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Jüpiter'in geniş doğası ve Satürn'ün disiplini ile, daha önce ulaşamayacağımızı düşündüğümüz şeyleri şimdi tamamen gerçekleştirmek başarmamıza yardımcı olmak için bir araya geldi.

En iyi sonuçları elde etmek için, sizi bir süredir çağıran büyük, çekici bir hedef seçin ve 2021'de bunun gerçekleştirmek için elinizden geleni yapmaya niyet edin. Jüpiter ve Satürn'ün her ikisinin de başarılarla ilgisi olduğu için, Bu etkiyi aşk hayatlarımızı eğitimimiz kariyer başarısına kanalize etmek için değerlendirelim. Neyi takip etmeye karar verirseniz verin, Jüpiter'in o bölgede büyümeyi başlatmak için hızlanan gücüne ve ayrıca  hedeflerimiz hangi konuda ise bunun uzun ömürlü olmasını sağlamak için Satürn'ün sağlam temeline sahip olacağını unutmayın.  Mor, Jüpiter'in rengidir ve bu hizalamanın iyi huylu kısımlarını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Dua edin niyetlerinizi ruhlarınızı arındırın ve kendinizi sevin değer verin sevgi için hedefledikleriniz için mücadele edin ve kazanın!

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık