Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

21 - 22 Ocak 2023 Yin Su Tavşanı Yılına Geçiyoruz

Tavşan Yılı Astrolojisi 2023  

21-22 Ocak 2023 Yeni Ay altında, Yang Su Kaplanı yılından çıkıp Yin Su Tavşanı yılına geçiyoruz.

Çin Astrolojisinde Tavşan umut, barış ve uyum getirir. Kaplan'a kıyasla çok daha nazik bir enerjik getirecek dünyaya, bu da 2023'ün yavaşlamak, gerçekten önemli olana odaklanmak ve dinlenmeyi ve yeniden enerjimizi yükseltip yapılandırabilmeyi öncelik haline getirmek için iyi bir yıl olduğu anlamına geliyor.

Yin Suyunun Kalitesi

Tavşan Yılı, hem yumuşak hem de sezgisel enerjik ifadeler olan Yin ve Su niteliklerini taşır. Akmaya, sezgilerimize güvenmeye ve neşe aramaya teşvik edilirken, konu hedeflerimize geldiğinde kesin kararlar almak, sınırlar koymak ve inanç sıçramaları yapmakta da zorlanabiliriz.

Tavşanın Yin doğası, bizi kalplerimizden ayrılmaya ve Evrenin akışına açık kalmaya teşvik eder.

Yin enerjisi, doğru olduğunu zaten bildiğimiz şeyleri ileri sürmek veya iddia etmek yerine, açık fikirli olmamızı, yeni olasılıklara açık olmamızı ve mümkün olduğunu düşündüğümüz fikirleri genişletmemizi ister.

Açık fikirli olmaya ve kendimizi kısıtlayıcı düşünce, tutum, inanç ve hatta hedef ve hayallerle sınırlamamaya teşvik ediliyoruz. Kendimizi yeniliklere açık tutarak, hayatımızın aldığı yön konusunda kendimizi şaşırtabiliriz.

Su elementi aynı zamanda akışa ayak uydurmayı ve yüksek duyularımıza daha açık olmayı temsil eder. Geçen yıl, hızlı akan su ve okyanus gibi büyük su kütleleriyle bağlantılı olan Yang Suyu elementini deneyimledik. Ancak Yin Suyu daha yumuşaktır ve yavaş köpüren nehirlere, göllere ve yağmura bağlıdır.

Bu yıl kendimizi daha rahat ve sakin hissedebilsek de, aynı zamanda durgunluk ya da belki de tek bir yerde sıkışıp kalma eğilimi de var. İlerlemek bizim için daha zor olabilir veya kendimizi hızlı bir şekilde ilerleyip ardından uzun bir duraklama dönemi yaşarken bulabiliriz.

Bu, Batı Astrolojisinde de desteklenir, çünkü Mayıs ayında genişleme ve bolluk gezegeni Jüpiter yavaş hareket eden ve güçlü Boğa burcuna geçer, bu da bizi “dur ve gülleri kokla” tavrı geliştirmeye teşvik edebilir.

Yıllar geçtikten sonra hepimizin biraz dinlenmeye ve yeniden eneryimizi yapılandırmaya ihtiyacı varken, durgunluk duygularından kaçınmak için kendimizi yönlendirmek için biraz daha fazla çalışmamız gerekecek.

Yin Su Tavşanı Enerjisi ile Çalışmak

Tavşan yaradılış, doğurganlık ve yeniden doğuşla eş anlamlı olduğundan, kendimizi yeni bir şey doğururken veya yeninin gelmesi için yer açarken bulabiliriz.

Yüksek yaratıcı enerjiyle, yeni var olma yollarını keşfedebilir, farklı şeyler düşünebilir veya oldukça ilham verici fikirler bulabiliriz.

Bu yaratıcı enerji itişi, Satürn'ün Balık burcuna geçmesiyle batı astrolojisinde de yansıtılır . Balık burcundaki Satürn sadece yaratıcılığımızı artırmakla kalmaz, aynı zamanda yaratıcı fikirleri alıp somut bir şeye dönüştürmeyi de destekler.

Yin Su Tavşanı pasif bir enerji olabilir, bu yüzden Balık burcundaki Satürn, ifadelerimizi dünyaya yaymak için bu ekstra adımı atmamızı teşvik eder.

Ayrıca, yarışı kazanacağından o kadar emin olan tavşanın asla gerçekten denemediği ve sonunda kaybettiği o ünlü tavşan ve kaplumbağa hikayesini hatırlamak da yardımcı olabilir.

Bu Tavşan Yılı'nda bizim için biraz uyarıcı olabilir. Nihai hedefinizi gözden kaçırmayın, gerçekten önemli olan şeyden dikkatinizi dağıtmayın ya da uyukladığınız için bir fırsatı kaçırmayın! Ve egonuzun sizi yanlış yönlendirmesine izin vermeyin.

Açık ve esnek bir zihne sahip olmanın işe yarayacağı yer burasıdır. Öğrenmeye ve gelişmeye devam etmek için kendinize meydan okuyun ve Evrenin sizi şaşırtmasına izin verin!

Tavşan yılında ilerleme kaydetmek ve en iyi başarıyı elde etmek için, yaşadığınız yere bağlı olarak Bahar mevsiminde veya yağmur mevsiminde harekete geçin. Bu, toprak ananın enerjilerinin en çok Yin Su Tavşanının enerjileri tarafından destekleneceği zamandır.

Yin Su Tavşanı Yılı Tahminleri

Yin Su Tavşanı yılı, özellikle hoşgörü ve rahatlamaya hitap eden konaklama ve sağlıklı yaşam endüstrisi için harika bir yıl olacak. Yin Su Tavşanı'nın sezgisel ve etkileyici doğası sayesinde yaratıcı endüstriler de hızlanacak.

Etrafımızdaki güçlü ve verimli enerjiyle, küçük işletmelerin büyümesini sağlayan çok girişimci bir dönem olabilir. Daha fazla insan da ailelerini kurmaya veya genişletmeye karar verebilir.

Yin Suyu çok akıcı bir enerji olduğundan, mali açıdan en iyisi olmayabilir. Paranın düzenli şekilde akabilmesi için önce dışarı akması gerekebilir. Bolluk yaratmak için bazı feng shui ilkelerini benimseyerek bunu dengeleyebilirsiniz .

Tavşan aynı zamanda sevgi ve dostlukla ilişkilendirilir, bu da onu sosyalleşmeye, ağ oluşturmaya ve topluluğunuzu genişletmeye odaklanmak için harika bir yıl yapar. Aşkı arıyorsanız, Tavşan yılı size güçlü bir destek sunuyor.

Güçlü Yin Su enerjisi ile su içeren doğal afetlerde artış olabilir. Ayrıca evinizi sızıntılardan veya su baskınlarından korumak isteyebilirsiniz.

Yin Su enerjisi, nazik bir yaklaşım benimsemeyi ve sezgilerinizi takip etmeyi destekler. Bu yıl kendinizi zor bir durumda bulursanız, bu fikre geri dönün ve kendinize ve başkalarına karşı nazik olmanın yollarını düşünün.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık