Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

18 Ocak 2022 Yılın İlk Dolunayı Gerçekleşecek

Bu 2022'nin ilk Dolunayı , sezgisel Yengeç burcuna denk geliyor. Ay Yengeç burcunda olmayı sever, kendini en çok evinde hissettiği yerdir ve bu zaman penceresinde her birimiz bu uyumlu enerjiden faydalanabiliriz.

Dolunay 17 Ocak'ta zirve yapar, ancak genellikle Dolunay'ı gelmeden yaklaşık dört gün önce hissedebiliriz. Bu süre zarfında onun enerjisinin oluşumundan faydalanabiliriz, sonra Dolunay azaldıkça enerjilere ve gelen her şeye yerleşmeye başlayabiliriz.

Dolunaylar  bırakma zamanıdır ve bunu Yengeç Dolunayı altında biraz daha dikkate almamız gerekecek. Havada bir ağırlık olabilir, bu da boğucu veya güçsüzleştirici hissettiren her şeyi üzerimizden atmak için bilinçli bir çaba göstermemiz gerektiği anlamına gelir.

Bunun nedeni, Dolunay'a yakın süzülen Plüton gezegeninin hassas Ay enerjilerine etki etmesidir. Plüton güç gezegenidir, bu nedenle dikkatimiz, kendimizi en güçlü hissettiğimiz ve hatta en güçsüz hissettiğimiz yaşamlarımızdaki güç dinamiklerine çekilebilir.

Bazen Plüton'un etkisi bizi boğulmuş hissettirebilir veya bir şekilde kontrol altında olduğumuzu hissettirebilir. Özellikle ilişkilerimizde hissettiğimiz herhangi bir baskıyı şiddetlendirebilir.

Bu temalardan herhangi biri ortaya çıkarsa, gücünüzü nasıl geri alabileceğinizi düşünün. Kendinizi hayatınızı nasıl yeniden yapılandırabilirsiniz?
Sürekli beklemek veya başkalarının eylemlerine bağlı olmak bizi güçsüz bir duruma sokabilir, bu nedenle bu şekilde hizalanan düşünmeye dikkat edin. Eylemlerinizi ve inançlarınızı başkalarının tutum ve değerlerine dayandırırken dikkatli olun. “Bu olduğunda, o zaman huzurlu/mutlu/sakin olacağım” ile başlayan düşüncelere dikkat edin.

“Bunun” olmasını beklemek tuzaktır! Öyleyse, başkalarının hareketlerinden veya sizi çevreleyen iklimden bağımsız olarak sakinliğe uyum sağlamanın yollarını bulabilecek misiniz bir bakın.

Bu Dolunay altında herhangi bir baskıcı enerji hissediyorsanız, Evrenin hareketin gücünü kullanarak onu silkip atmanız için sizi desteklediğini bilin. Hareket çok iyileştirici olabilir ve bunu Dolunay altında daha da fazla hissedebiliriz.

Dans etmek, koşmak, yürümek, yüzmek veya sadece ayağa kalkıp tüm vücudunuzu tepeden tırnağa sallamak, biriken gerginliği veya huzursuzluk hissini serbest bırakmanın ve serbest bırakmanın yollarıdır.

Yapabileceğiniz başka bir uygulama, basitçe hayatınızdaki ilişkileri ve güçsüzlük duygularına katkıda bulunan dinamikleri gözlemlemektir.

Bu davranış kalıplarını küçük de olsa nasıl değiştirebilirsiniz? Kendinizi bu durumda bulduğunuzda bir mantra veya onaylama ile gelip onu tekrar tekrar okumak iyi bir çare olabilir, ancak çoğu zaman, sadece dinamiğin farkında olmak bir değişim yaratmak için yeterli olabilir.

Dolunay enerjilerini salıverme çalışması için de kullanabilirsiniz, bu nedenle gözlemlediğiniz dinamikleri yazın ve ardından onları parlak Dolunay'ın altında salıvermenin bir sembolü olarak törenle yakın.

Güç dinamikleri bu Dolunay için bir tema olsa da, bu zamanda da kozmik gökyüzünde yüzen daha tatlı ve daha yumuşak başka bir enerji var.

Bu daha tatlı enerji, Dolunay zamanında uyumlu bir konumda bulunan Neptün gezegeninden gelir. Neptün, rüyaların ve ruhsal gelişimin gezegenidir. Koşulsuz sevginin titreşimini tutar ve bize tüm Evrenle olan bağlantımızı hatırlatır.

Her ne yaşıyorsanız, yalnız olmadığınızı bilin. Yanınızda bir İlahi ruh ekibiniz var ve onlar, hissettiğiniz her türlü ağırlığı, üzüntüyü veya endişeyi salıvermeye ve değiştirmeye yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışabilirler.

Dolunay, perdenin zaten doğal olarak ince olduğu bir zamandır ve Neptün'ün güzel enerjileri ile daha yüksek alemlerle ve yüksek benliğimizle bağlantı kurmamız daha kolay olacaktır. Bütün bunlar inanılmaz derecede iyileştirici olabilir ve bize hepimizin gerçekten kavrayabileceğimizden çok daha büyük bir şeyin parçası olduğumuzu hatırlatabilir.

Maneviyatınızla bağlantı kurmak, bu Dolunay altında yatıştırıcı bir uygulama olabilir. Meditasyon uygulamanızı derinleştirmek, bazı kehanet kartları çekmek veya sezgilerinizle bağlantı kurmak için Neptün'ün enerjilerini kullanabilirsiniz.

Bu enerji, üzerinde çalışıyor olabileceğiniz tüm yaratıcı projeleri de destekler. Aslında, Plüton'dan gelen güç enerjileri ve Neptün'ün yatıştırıcı, yaratıcı enerjileri, yaratıcı çalışmayı desteklemek ve sanatınızı istediğiniz kitlenin veya sektörünüzdeki güçlü kişilerin önüne çıkarmak için harika bir dinamik olabilir.

Dolunaylar ayrıca tamamlanma noktaları olabilir, bu nedenle üzerinde çalıştığınız tüm projelerin, özellikle yaratıcı olanların doğal bir şekilde sona erdiğini görebilirsiniz.

Genel olarak, bu Dolunay bazı uyum anları ama aynı zamanda biraz ağırlık da sunuyor. Dikkatimiz ilişkilerimizdeki güç dinamiklerine çekilebilir ve kendimizi davranışlarımızı bilinçli olarak ayarlamaya ihtiyaç duyabiliriz. Kendinizi güçlendirmeye odaklanın ve her taraftan yağan kozmik destek olduğunu bilin. Yaratıcı projeler de bu süre zarfında gelişebilir.  

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık