Günlük Burç Yorumları ve Analizleri

DR. ŞENAY YANGEL Kimdir?
  İletişim : +90 212 583 32 75

2016 Mart Ayı Gökyüzü Enerjileri

MART AYI GÖKYÜZÜ ENERJİLERİ 2016

8 Martta Süper ay ve yılın ilk Güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşecek bu enerjiyi ALFA olarak tanımlayabiliriz. BİTİŞ ve BAŞLANGIÇLAR! Yakın gelecekte hayatlarımızı kökten etkileyecek değişim enerjisi iyinin kötü ile mücadelesi kuraklıktan sonra gelen bolluk kandan gözyaşından sonra gelen arınma emek mücadele ve zafer.

9 Martta Balık Güneş tutulması ve 23 Martta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile enerjisi yoğun etkili zorlu bir o kadar da yeniliklerle dolu bir ay bizleri karşılamakta. Hint Astrolojisinde ‘’MİNA’’ Balık burcu Ruhun yolculuğunda bireyin evrensel bütün parçası haline geldiği Atman’ın Brahma ile birleştiği son evreyi temsil eder. Mina karşıt yönde birbirine bakan iki balıkla sembolize edilir. Mina’da doğanlar varlık okyanusunda kolayca yüzerler. Dalgalı derin yüzeyin altındaki serin sakin sulara dalabilirler. Dişil ve değişkendirler. Her yöne gidebilir yolunu şaşırabilirler ve başkaları tarafından yutulma riskleri vardır. Mina’yı büyük iyilik JÜPİTER yönetir. Eski bir yaşam sona yaklaşırken yeni bir yasam için duyulan arzuyu simgeler. Balık burcunda gerçekleşecek yılın ilk tutulması ile her birimiz kendi karanlığımızdan aydınlığımıza erişmek için çaba göstermeli son 1 yıldır dünden bugüne yaptıklarımızı değerlendirmeli ve tutulma enerjisi ile bireysel anlamda da kendi değer yargılarımıza göre dersler alacağımız, olumlu ve olumsuz ektiğimizi biçeceğimiz zamanlar. Kendi içsel dönüşümümüzü gerçekleştirip farkındalığımızı arttırarak, eğriyi doğruyu ayırt etmek için çaba göstermeliyiz. Ruhumuzu arındırıp olumsuz davranış ve alışkanlıklarımızdan sıyrılmaya çalışmalıyız. Tutulma enerjisini HZ. Mevlana’nın İsyanlardayım Dedi; Hayır, İmtihanlardaydı Fark Etseydi, Kurtulacaktı! Sözünün doğrultusunda değerlendirmeli, ruhumuzu öfke, kibir ve kinden arındırarak özümüzde ki iyilik ile bütünleşme çabası içinde olmalı Bireysel olarak duygusal öfke patlamaları sevdiklerimize karşı üstünlük yarışı ve sonunda pişmanlıklar yaratacak davranışlar içinde bulunmamaya karamsarlık duygusu ile psikolojik sorunlara teslim olmamaya her zamankinden daha fazla önem vermemiz gereken bir aydayız.

Mart ayı enerjilerini ülkemiz ve dünya açısından değerlendirdiğimizde Tüm dünyada ve ülkemizde seller sudan ve kimyasallardan gelecek zararlar artabilir. Finansal piyasalarda belirsizlik iletişimle ilgili arızalar ve para piyasalarında panik kaos kısa süreli de olsa etkili olabilir. Ülkemiz de Kadın ve çocukları konu alan yasa tasarıları ve uygulamalar la ilgili önemli kararlar bu alanda başarılı olacak çalışmalar gerçekleştirilebilir. Keşifler yenilikler tıp ve kimya alanında önemli gelişmeler yaşanabilir. Hava ve trafik kazaları dikkatsizlik sonucu trajedilere neden olabilir. Terorist saldırılar ve halkı hedef alan saldırılar Mart ayı boyunca etkili olacak gibi görünmekte. Mart 2016 ülke politikaları ve dış dünya ile ulusalar arası ilişkilerimizde daha da kargaşaya yol açıcı olabilir; ülkemizin Kuzeydoğusunda bazı doğal depremler olabilir. Aynı zamanda, hükümet reform çağrılarına belli bir düzende olmasa da cevap vermeye başlayabilir; hükümetin savunması, bu sene özellikle bu ay daha yoğun olarak iç güvenlikle uğraşılması gerektiği yönünde olacaktır. Ancak genel anlamda hükümette bir değişikliğe gidilmeyecekmiş gibi görünüyor, bu sene Türkiye hükümetinin pek çok krizle yüzleşmesi gerekecek ve pek de bir destek görecekleri söylenemez.

Güneş̧ tutulması: Ay, Güneş̧ ile Dünya’nın arasına geldiği zaman ve Güneş’in ışığını kestiği zaman oluşur. Güneş̧ tutulması daima Yeniay’dır. Güneş̧ tutulmaları kişilerle birlikte geniş̧ kitleler üzerinde de etkili olur, Güneş’in tutulma esnasında bizlere yansıyan hayat enerjisi zayıflar. Güneş̧ otorite ve liderlikle ilişkilendirildiğinden bu dönemlerde yönetimlerde zayıflama karışıklıklar ve kaoslar Geçmişe ait konuların yeniden karşımıza çıkması. Bölgesel olarak depremler kazalar yangınlar, Güneş̧ tutulmasının yansımaları arasındadır. Güneş̧ ve Ay tutulmaları 6 ila 12 ay boyunca bireysel ve bölgesel olarak etkisini göstermeye devam edecektir. Bireysel olarak Güneş̧ tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmişse o evle ilgili konularda etkili olacaktır.

BALIK Burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulmasından en çok etkilenecek burçlar.

NOT: Doğum haritalarında aşağıdaki yerleşimlere sahip olanlar,
*Güneş yada Ay burcu Balık olup 14’ 24 derece ile yerleşimi olanlar.
*Güneş yada Ay burcu İkizler 14’ 24 derece ile yerleşimi olanlar.
*Güneş yada Ay burcu Başak olup 14’ 24derece
olanlar
*Güneş yada Ay burcu Yay olup 14’ 24 derece
olanlar

*14’ 24 derece ile doğum haritalarında(MC kavuşumu) olanlar
*14’ 24derece ile Balık ve Başak yükselen burca sahip olan kişiler bu tutulmadan oldukça fazla etkilenecekler.

Bu burçlarda doğanlar sıra dışı beklenmedik çeşitli olaylar ani değişimler yaşayabilirler. Bu değişim onlar için olumluda olabilir olumsuzda tutumları ve seçimleri doğrultusunda belirlenecek.

Ay tutulması Dünya, Ay ile Güneş’in arasına geldiği ve Güneş’in Ay’dan yansıyan ışığını kestiği zaman oluşur. Ay tutulması daima Dolunay’dır ve çoğu zaman bitişler ve tamamlanmalarla ilişkilidir. Ay tutulmalarında duygusal pat- lamalar intihar eğilimi ilişkilerde bitişler mide ile ilgili rahatsızlıklar ameliyatlarda kanamalar artabilir. Tutulmalar genel olarak beklenmedik olay ve süprizleri beraberinde getirebilir. Tutulmalar öğreticidir emeklemeden yürümek yürümeden koşmanın olmadığını öğretirler aslında bizlere. Bireysel olarak Ay tutulması doğum haritamızda hangi evde gerçekleşmiş ise o evle ilgili konularda etkili olacaktır.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun.
Dr. Astrolog Şenay YANGEL

8 Yanıt
 1. Cevapla
  perihan berberoğlu

  Teşekkürler….

 2. Cevapla
  hayriye dogan

  Sizi yeni farkettim ve yazdiginiz seylerden gercekten faydalaniyorum. Bu anlamda tesekkur ederim bu bilgileri bizimle paylastiginiz icin.
  Gunes tutulmasi ile ilgili yapabilecegimiz olumlu rituelleri de yazabilir misiniz?
  Tesekkurler

 3. Cevapla
  aynur güç

  merhaba ben 10 12 1970 dogumluyum. sabah 5 6 arası dünyaya gelmişim bu gökyüzü hareketlerinden nasıl etkilenirim. çok endişeliyim teşekkür ederim.

 4. Cevapla
  Müge asma

  Sizin yorumlarınızda dünyanın kendinin varıluşumun anlamını İlahi dünyayı buluyorum lütfen bu yorumlansa beni mahrum etmeyin sevgiler astrosedam

 5. Cevapla
  Müge asma

  Yorumlarınız İlahi yaşantımıza benliğimize ışık tutuyor bekliyorum

 6. Cevapla
  mihriban kayar

  merhaba analiz yaptırmak ücretlimi?

 7. Cevapla
  nesrin fidan

  yorumlarınızı takip ediyorum ve yazdıklarınız hemen hemen gerçekleşiyor…….. Siz bu işin pirisiniz….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir