Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Vastunun 5 Temel Öğesi

vastu-toprak

Toprak

Dünya, Vastu'nun ilk ve en önemli unsurudur. Dünya ya da Prithvi, yerçekimi ve manyetik özelliklere sahip olduğu için insan hayatını etkiler. Bir ev için alan seçimi Vastu'nun en önemli şeyidir. İnşaat öncesi, sitenin her ayrıntısını kontrol etmek gerekir; bu, arsa topraklarını, alanını ve alanın yönünü kontrol etmeyi içerir. Arsanın güneydoğu yönüne inşaatın yapılması, daha sağlıklı ve zinde kalmamıza yardımcı olur.

vastu-su

Su

Su veya Jal, Dünya'nın ardından Vastu'nun ikinci en önemli unsuru olarak düşünülür. Bununla birlikte, su, vücudumuzun yüzde 80'inden fazlası ve yeryüzünün üçte ikisinin suyla doldurulması nedeniyle doğadaki en büyük elementlerden biridir. Vastu'da su kaynaklarının yerleştirilmesi için uygun bir yön vardır. Maksimum fayda sağlamak için, su kaynakları bir evin kuzeydoğu yönünde tutulmalıdır. Su için Kuzeydoğu yönü pozitiftir, bu nedenle akvaryum, yüzme havuzu, su deposu, kuyu Kuzeydoğu yönüne yerleştirilmelidir.

vastu-ates

Ateş

Toprak ve Suyun ardından Ateş veya Agni Vastu'nun en önemli unsurudur. Ateş, canlılığı ve kuvveti ile bilinen Güneş ile bağlantılıdır. Güneş, doğal ışığın kaynağı ve önemli bir enerji kaynağıdır. Vastu’ya göre güneydoğu yönünden güneşin eve girmesi gereklidir. Ayrıca mutfak ateşi ve elektrikli aletler gibi ateş ve enerji ile ilgili olan şeyler de güneydoğu yönünde yerleştirilmelidir. Vastu’ya göre bu pozitif enerji sağlar. Bir evde, ışık insanoğlunun doğal enerji kaynağı olan güneş ışığıdır.

vastu-hava

Hava

Hava ya da Vayu doğanın önemli unsurlarından biridir. Onsuz tüm yaşamın sona ereceği varsayılır. Hava unsuru dokunuş ve ses duyularımızla ilgilidir. Bu elementin yönü Vastu’ya göre evde kuzeydoğu yönüdür. Hava, yeryüzünde oksijen, azot, hidrojen ve karbon dioksit gibi insan hayatında gerekli olan çeşitli gazları içerir. Vastu, kapıların, pencerelerin, balkonların, havalandırma yerinin, ev yapınızın yüksekliğinin ve ağaçların ve bitkilerin yerleşimlerinin yerleştirilmesi için uygun kuralları sağlar. Vastu'ya göre hava eve kuzey-doğu yönünden girmelidir.

vastu-uzay

Uzay

Uzay ya da Akaş'ın sınırı yoktur. Bu öğe işitme duyumuz ile ilgilidir. Kuramsal olarak uzay, galaksiler, yıldızlar, Güneş, ay, takımyıldızlar ve dokuz gezegende doludur. Uzay insan hayatını etkiler. Vastu, Uzay için doğru kuralları sağlar. Buna göre evin yapısı, ışığın evin orta alanına girdiği şekilde olmalıdır. Vastu’ya göre evde merkezi bir alan boş bırakılmalıdır. Bu alandaki herhangi bir düzensizlik hayatımızda olumsuzluklar doğurabilir.

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık