Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Türk Kültüründe Ay Ve Tomris Han

AY TÜRK KÜLTÜRÜNDE BÜYÜK ÖNEM TAŞIR! Tomris Han Saka Türklerinin Kadın Hakanı. Yiğit kadın Alp kadın Ayın Işığını Ruhunda Taşıyan Bilge kadın Aslan kadın. Han kadın Çağlar ötesinden ses veren, kutlu bir destan kahramanı. Var olmuş tarihî gerçek Geceyi Aydınlatan Tomris Han... MÖ 500-600 yılları arasında yaşamış, Alp Er Tunga soyundan gelen eşinin ölümü üzerine Sakaları yönetmiştir. Öylesine büyük işler yapmış, öylesine yiğitlikler göstermiştir ki, başta Herodot olmak üzere yaşamış en eski tarihçiler ve yazılmış en eski kaynaklar ondan söz etmek zorunda kalmış, Tomris Han'ın Persleri dize getirişini anlatmışlardır. Türk kadınının da erkeği kadar yiğit, bilge ve er olduğunun kanıtlarındandır Tomris Han. Tomris Han, Türk kadınlarının en ulularındandır. Aslan Yeni Ayı ile hayatınıza çekmek istediklerinize yönelik niyetler belirlemeniz için rehberlik edilecektir.

Zihninizi arındırın düşünceler gerçeğe dönüşür bir niyetin veya dileğin sembolik ve sanatsal bir temsilidir ve çekmek istediğiniz şeyin titreşimini taşır.

Aslan  Yeni Ay enerjisi altında da önemli olacak olan enerji seviyenizi korumanıza ve dengelemenize yardımcı olacaktır.

Aslan Yeni Ayı için SİTRİN Kristalini kullanın. 
Kristalinizi çevreniz auranızı temizleyin. Çevrenizi temizlerken, daha yoğun enerjilerin çıkabilmesi için bir kapı veya pencerenizin açık olduğundan emin olun. Üçüncü Göz Çakrası için sitrini elinize alın ve gözlerinizi kapatın. Birkaç derin nefes alarak zihninizi ve bedeninizi gevşetin.
Şimdi, mavi-mor ışığın kristalden geldiğini ve Üçüncü Göz Çakranızın bulunduğu kaşlarınızın arasındaki alana girdiğini gözünüzde canlandırın.
Hiçbir şey düşünmemeye çalışın, sadece bu mavi-mor ışığın getirdiği hisleri hissedin. Üçüncü Göz Çakranızı nasıl temizlediğini ve dengelediğini hissedin.
Bu meditasyon durumunda istediğiniz kadar kalın. Şimdi gözlerinizi açın ve farkındalığınızı yavaşça dış dünyaya geri getirin.
Ardından Türk İslam Geleneğine Uygun Olarak aşağıdaki ayet ve Ebcedin en önemli esmalarını tüm kalbiniz ile 7 ya da 21 kez bir sonraki Yeni Aya kadar okumaya devam edin.   
Tevbe suresi 129. Ayet 

Fe in tevellev fe kul hasbiyallah, la ilahe illa huv, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azim.
Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme inni eselüke Ya Kadimu, Ya Vahimu, Ya Ferdu, Ya Zikru, Ya Ehadu Ya Samed,
Ya Hayyu Ya Kayyum Ya Zel Celali vel ikram.

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık