Burç Yorumları ve Analizleri

Astrodeha

Sümeyye Boyacı ile Astroloji Röportajı

Sümeyye Boyacı, S5 engelli sınıfında; serbest, sırtüstü ve kelebekleme dallarında yarışmaktadır. 2016 Yaz Paralimpik Oyunları'nda yarışan Boyacı, 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda 50 m sırtüstü S5 kategorisinde altın madalya kazanmıştır.

Merhabalar Sevgili Sümeyye öncelikle nasılsın? Balıklardan ilham aldığını söylemiştin?

Çok teşekkür ederim iyiyim, Yüzmeye aslında annenin teşvikleriyle başladım. Başlarda sudan korkuyor ve pek de hoşlanmıyordum ama sonrasında yarışmalara katılıp madalyalar aldıkça hem kendime olan güvenim yerine geldi hem de daha istekli yapmaya başladım çünkü demek ki bu alanda yetenekliydim ve bunu değerlendirmeliydim.

Peki, yüzme senin için nasıl başladı? Yüzmenin dışında ilgi alanların neler?

Yüzmenin dışında sanatın ve zerafetin olduğu her alanla zaman buldukça ilgilenmeye çalışıyorum. 3,5 yaşında kendi kendime resim yapmaya başlamış dedim yapmayı öğrenmişim. 5 yaşında Rus halk masallarının kapak resmini çizip renklendirimiş, 6 yaşında da Moskovada actigim resim sergimle Rusyada Resim Sergisi Açan Ilk Türk Kızı unvanını aldım.  Ve tabi Astroloji benim ilgi alanlarımdan biri bu konuda eğitim almayıda çok isterim. Gökyüzünün bizleri etkilediği ve bilinçlendirdiği düşüncesindeyim.

Aslında Ebru sanatı ile ilgili olduğunu biliyorum. Yoğun temponda bunlara zaman ayırabiliyor musun?

7 yaşında ebru sanatına başladım. 11 yaşında ebru sergimden kazandığım paralarla kendime dikiş makinesi aldım. Tasarladığım kıyafetleri kesip biçip dikiyordum. Zamanında takı tasarımı, sabun sanatı ve origami de yapıyordum. Şu aralar pek hobilerime vakit ayıramıyorum, işime yoğunlaşmak zorunda olduğum için.

Sümeyye'yi 3 cümle ile ifade edebilirmisin?

Sevgiye inanan mücadele eden ve vazgeçmeyen biriyim.

Çok genç olmana rağmen büyük başarılara imza attın. Geleceğe dair hedeflerin neler?

Yakın hedeflerim bu sene 14 Eylülde Dünya Şampiyonu olmak 2020 tokyo olimpiyatlarında yüzme branşında ülkemizin ilk ve tek olimpiyat şampiyonu olmak. İleride ise yurtdisinda ciddi eğitimler alıp international Paralympic committee de spor psikoloğu olmak ve aynı zamanda konuşmayı çok sevdiğim için spiker ve sunucu olmak.

Sümeyye Boyacı’nın yaşam felsefesi nedir?

Günlük yaşam felsefem hep dediğim gibi: Güldüğüm zamanları ağlayarak hatırlıyorsam, ağladığım zamanları da gülerek hatırlayacağım. Işimde de özellikle bıktığım zamanlar. Eğer burada durup daha ileri giymeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik? Derim kendime.

Senin gibi zoru başaran insanlara senin gibi olmak isteyenlere verebileceğin tavsiyeler neler?

Kendilerine inansınlar ve onlara destek veren motive eden kişilerin söylemleri ile ruhlarını beslesinler.  Negatifliklerin zorlukların aşılabilir olduğuna inanmalı ve hiç vazgeçmemeliler.

Şampiyon yüzücümüz Sümeyye Boyacı 9 - 15 Eylül tarihleri arasında Londra’da Para Swimming World serisinde Türkiyemiz için yüzecek.

Haydi Sümeyye, Türkiye Seninle!

şenay yangel imza

  • Facebook Yorum
koç burcu
Koç
boğa burcu
Boğa
ikizler burcu
İkizler
yengeç burcu
Yengeç
aslan burcu
Aslan
başak burcu
Başak
terazi burcu
Terazi
akrep burcu
Akrep
yay burcu
Yay
oğlak burcu
Oğlak
kova burcu
Kova
balık burcu
Balık